بورسیه تحصیلی چیست؟ دوست دارید درباره بورس تحصیلی اطلاعات خوبی داشته باشید؟ این پُست Lets go uni را به دوستداران ویزای تحصیلی پیشنهاد میکنیم. در این پُست خواهید دانست که چرا برخی از اوقات بورس تحصیلی میگویند و چرا در دیگر مواقع از کلمه بورسیه تحصیلی استفاده میشود. همچنین از اهمیت بورس تحصیلی برای دانشجویان خواهیم گفت و در نهایت به این موضوع خواهیم رسید که مراحل گرفتن بورس تحصیلی چیست و در خصوص ویزای تحصیلی نیز خواهید دانست. پس با ما در لتس گو یونی همراه باشید.

بورس تحصیلی

افرادی که در راه رسیدن به مراتب تحصیلی بالاتر تلاش میکنند و یا افرادی که برای ویزای تحصیلی اقدام میکنند، بخشی از ذهنشان را بورس تحصیلی درگیر میکند. اما بورس تحصیلی چیست؟

اگر شما در دانشگاهی پذیرفته شوید و به شما کمک هزینه تحصیل داده شود تا خرج کمتری در دانشگاه از جمله برای خرید کتابها، خوابگاه و سایر امور دانشجویی و تحصیل داشته باشید در اصطلاح به شما بورس تحصیلی داده شده است.

بورس تحصیلی

به چه کسانی بورس تحصیلی داده میشود؟

بورس تحصیلی به دانشجویان و افراد محصلی داده میشود که در درجه اول بنابر دیدگاه مدیران دانشگاه های کشورِ مد نظر را جلب نماید. اگر در خصوص بهترین دانشگاه های جهان اطلاعاتی ندارید بهتر است پُست مخصوص به آن را با عنوان بهترین دانشگاه های جهان در سال 2020 در Lets go uni مطالعه نمایید.

مهارت های دانشجو، نخبه بودن و همچنین شرایط مالی از دیگر شرایط برای دریافت بورس میباشند.

بورسیه تحصیلی چیست

وقتی کمک هزینه تحصیلی دریافت میکنید در اصطلاح عنوان میشود بورسیه شده اید، اما بورسیه شدن به اشتباه در میان عموم افراد و دانشجویان به بورسیه تحصیلی تبدیل شده و برای اقدام برای کمک خرج تحصیلی به دنبال بورسیه میگردند!

اهمیت بورس تحصیلی

اگر رویای تحصیل در خارج از کشور را دارید، در خصوص ویزای تحصیلی میتوانید به صورت آنلاین شرایط خودتان را برای داشگاه های کشورهای مختلف امتحان کنید، اما اینکه مجاز به دریافت بورس هستید یا خیر را فقط خودتان میتوانید تشخیص دهید و پروسه آن با پروسه ویزای تحصیلی مجزا است.

بورس تحصیلی از آن جهت اهمیت دارد که دیگر نگران فشار مالی بر روی خانوده نخواهید بود و به راحتی میتوانید با چند هزار یورو و دلاری که دانشگاه به شما میدهد به راحتی در کشور مقصد زندگی و تحصیل داشته باشید.

مراحل اخذ بورس تحصیلی بر اساس شرایط مالی

شرایطی را تصور کنید که شما علاقه مند به حضور در یک دانشگاه خارج از کشور هستید و میدانید که این دانشگاه بورس به برخی از دانشجویان ارائه میکند.

در این حالت مدارکی که اصولاً از شما میخواهند به عناوین زیر برمیگردد:

- شناسنامه همه اعضای خانواده باید کپی برابر اصل شود و به زبان آن کشور ترجمه رسمی گردد و مهر دادگستری بر آن زده شود.

- مدارک تحصیلی پیشین دانشجو باید ترجمه و مهر دادگستری داشته باشد.

- کپی برابر اصل صفحات پاسپورت متقاضی به همراه مهر برابر اصل و تائیدیه وزارت دادگستری.

- اقرارنامه پدر که اقرار میکند پسر و در کل خانواده در وضع معیشتی مناسبی قرار ندارند.

- مدارکی نیز لازم است که خود دانشگاه عنوان میکند و نسبت به تکمیل و ارسال آن شخص دانشجو باید اقدام نماید.

امیدواریم از این پُست مجله Lets go uni استفاده برده باشید و بتوانید مسیر درستی را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب نمایید.