زندگی در نیویورک چگونه است؟ در این محتوا از مجله لتسگو یونی به دنبال ارائه راهنمای زندگی در نیویورک برای متقاضیان ورود به آمریکا هستیم. احتمالاً زندگی در یکی از افسانه‌ای‌ترین شهرهای کشور آمریکا آرزوی دور و دراز بسیاری از ما بوده است اما به راستی شرایط زندگی در نیویورک چقدر به رویای ما شباهت دارد؟ 

در میان ایالت‌ها آمریکا، احتمالا نام ایالت نیویورک را بیشتر از سایرین شنیده‌ایم. این ایالت به مرکزیت شهر آلبانی، یکی از محبوب‌ترین شهرهای جهان یعنی نیویورک را در خود جای داده است. شهر نیویورک که از 5 ناحیه برانکس، بروکلین، منهتن، استتن آیلند و کویینز تشکیل شده، در حال حاضر به قلب تپنده صنعتی، تجاری و تفریحی آمریکا شهرت دارد. نیویورک که با نام NEW YORK CITY یا همان NYC نیز شناخته می‌شود با نزدیک به 9 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر در کشور آمریکا می‌باشد.

این شهر تا سال 1664 میلادی با نام نیو آمستردام شناخته می‌شد و پایتخت جهان، شهری که هرگز نمی‌خوابد، سیب بزرگ و گاتهام از جمله القاب نیویورک هستند که همگی به قدرت تجاری و فرهنگی این شهر در عرصه بین‌المللی تاکید دارند.

نیویورک تا سال 1970 پایتخت آمریکا بود اما به دلیل تمرکز بالای قدرت‌های تجاری و صنعتی، مسئولیت سیاسی و اداری خود را بر دوش واشنگتن گذاشت. خیابان مشهور وال استریت که یکی از شاهراه‌های تجارت جهانی است در این شهر واقع شده و سازمان ملل نیز نیویورک را به عنوان محل استقرار خود انتخاب نموده است.

زندگی در شهر نیویورک با وجود تمام گرانی‌ها، جرم و جنایات، تنوع قومی و نژادی، ترافیک و آلودگی، هیاهو و شلوغی و .... همچنان یکی از پرطرفدارترین و رویایی‌ترین گزینه‌هایی است که ذهن هر انسانی رو به خود مشغول می‌کند. حال می‌خواهیم از دریچه نگاه یک مهاجر، نگاهی به کیفیت و هزینه زندگی در این کلانشهر جهانی بیندازیم. 

راهنمای زندگی در نیویورک

هزینه زندگی در نیویورک

اگر می‌خواهید بدانید که آیا نیویورک گزینه مناسبی برای مهاجرت به آمریکا هست یا خیر باید عوامل متعددی را ارزیابی کنید. در گام نخست بسیار اهمیت دارد که هزینه زندگی در شهر محل زندگی خود را با نیویورک مقایسه نموده و برآورد درستی از مخارج زندگی در این شهر گران آمریکایی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم این چرتکه انداختن را از هزینه مسکن برای زندگی در نیویورک آغاز کنید.

هزینه مسکن

حدود دو سوم نیویورکی‌ها خانه‌های خود را اجاره می‌دهند و مستاجران در هر پنج منطقه این شهر به طور میانگین بیش از 30 درصد درآمد خود را صرف هزینه‌های بخش مسکن می‌کنند. طبق گزارش Rent Cafe در ژانویه 2021، متوسط اجاره‌بهای یک آپارتمان در منطقه گران منهتن به ماهیانه 4210 دلار آمریکا نیز رسیده است. برای درک گرانی مسکن در نیویورک می‌توانید این رقم را با میانگین ملی 1436 دلار در ماه مقایسه کنید.

اجاره مسکن در سایر مناطق نیویورک کمتر از منهتن بوده و بیشترین حالت به حدود 3400 دلار در ماه می‌رسد اما همچنان گران‌تر از شهرهایی مانند واشنگتن، شیکاگو و سن دیگو است. همین گرانی مسکن در نیویورک سیتی، موجب شده تا بسیاری از مهاجران و به ویژه دانشجویان بین‌المللی در این شهر، تمایل به زندگی در خانه‌های اشتراکی داشته باشند. میانگین اجاره ماهیانه یک آپارتمان دو خوابه در منطقه کویینز 2523 دلار و در منطقه بروکلین 3547 دلار می‌باشد.

هزینه خدمات آب و برق

نیویورک از جمله شهرهایی است که هزینه آب گرم را به عنوان بخشی از اجاره‌بها لحاظ می‌کند بنابراین احتمالا هزینه چندانی برای آب نخواهید پرداخت. البته قبض برق در این شهر حدود 35 تا 40 درصد بیشتر از سایر نقاط کشور است با این حال یک مستاجر در نیویورک سیتی باید چیزی حدود 136 دلار در ماه را به عنوان هزینه آب و برق در نظر داشته باشد که کمتر از میانگین ملی 160 دلاری آمریکا است.

هزینه خوراک و مواد غذایی

رستوران‌های پرجنب و جوش با بهترین و متنوع‌ترین غذاهای بین‌المللی یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های تفریحی در نیویورک سیتی هستند که به راحتی نمی‌توان از آن گذشت. اهل هر قوم و ملیتی که باشید اگر غذاهای سنتی شما حرفی برای گفتن داشته باشند حتما یک رستوران از غذاهای ملیت خود را در نیویورک پیدا می‌کنید اما این تفریح احتمالا برای شما گران تمام خواهد شد.

هزینه متوسط یک وعده غذای رستورانی با سرویس کامل در نیویورک حدود 46 دلار است که حدود 10 دلار بیشتر از سایر نقاط آمریکا می‌باشد. گران‌ترین رستوران‌ها در منطقه منهتن قرار دارند. قیمت مواد غذایی در سراسر شهر متفاوت بوده و به عوامل مانند منطقه محل زندگی و کیفیت مواد غذایی بستگی دارد. Numbeo میانگین مخارج مواد غذایی برای نیویورکی‌ها حدود 477 دلار در ماه تخمین می‌زند.

هزینه حمل و نقل

سازمان حمل و نقل متروپولیتن نیویورک (MTA) بزرگ‌ترین شبکه حمل و نقل عمومی در این کشور است که مسافران را از طریق اتوبوس، مترو و قطار شهری در سراسر شهر جابه‌جا می‌کند. نرخ بلیط بستگی به مقصد دارد اما به طور میانگین کرایه یک مسیر با اتوبوس یا مترو حدود 2.75 دلار می‌باشد. مسافران می‌توانند با دریافت یک اشتراک ماهیانه نامحدود با پرداخت 127 دلار، هزینه حمل و نقل خود را کاهش دهند.

برای اقلیت نیویورکی‌هایی که ماشین دارند پارکینگ گران تمام خواهد شد. هزینه پارکینگ ماهیانه در منهتن بین 300 تا 900 دلار در ماه می‌باشد در حالی که این مبلغ در منطقه بروکلین به 150 تا 500 دلار در ماه می‌رسد. همچنین مالکان خودرو در این کلانشهر باید دو برابر میانگین ملی یعنی 1427 دلار را به عنوان حق بیمه خودرو پرداخت کنند. 

هزینه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی

خدمات بهداشت و درمان را باید به عنوان بخش ضروری بودجه خود برای زندگی در شهر نیویورک در نظر داشته باشید. در این شهر، ساکنین به طور متوسط حدود 2935 دلار را سالیانه به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کنند که این رقم برای یک خانواده چهار نفره حدود 7153 دلار آمریکا است.

نیویورک سیتی دارای چندین کلینیک بهداشتی و درمانی در سراسر مناطق شهر است که باکیفیت‌ترین خدمات بهداشتی و درمانی را در صورت برخورداری از بیمه درمانی، به طور رایگان و یا با کمترین هزینه به در اختیار شهروندان قرار می‌دهد. علاوه بر این برای اطلاع از شرایط و هزینه بیمه درمانی خصوصی در آمریکا می‌توانید به سایت Healthcare.gov مراجعه کنید.

زندگی در نیویورک

میانگین درآمد در نیویورک

اگر به دنبال تصاحب یکی از صندلی‌های پردرآمدین ترین شغل در آمریکا هستید احتمالا نیویورک می‌تواند شما را به هدفتان برساند. همانطور که پیشتر گفتیم نیویورک سیتی خانه قدرتمند‌ترین سازمان‌های سیاسی، تجاری، اداری و فرهنگی جهان است که لقب پایتخت دنیا را از آن خود کرده است بنابراین هنگامی که یک دانشجوی فارغ‌التحصی از دانشگاه‌های این شهر هستید و یا به عنوان یک متخصص کاربلد، نیویورک را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می‌کند می‌توانید عضوی از یک بازار جهانی بسیار پررونق باشید.

هزینه زندگی در نیویورک بالا است پس ادامه حیات شهروندان آن نیز در گرو کسب درآمد بالا می‌باشد. درآمد نیروی کار متخصص در منهتن نیویورک به طور قابل توجهی بیشتر از میانگین درآمد ملی 61568 دلار آمریکا بوده و به حدود 3152 دلار در هفته معادل تقریبا 164000 دلار آمریکا در سال می‌رسد. شاغلین بخش فناوری و مدیریت مالی دارای بیشترین درآمد در نیویورک هستند.

با توجه به اینکه هزینه مسکن در نیویورک گران است برای در نظر داشتن حداقل درآمد مورد نیاز زندگی باید ارزیابی درستی داشته باشید. به عنوان مثال در صورتی که میانگین اجاره‌بهای یک اپارتمان یک خوابه در منهتن را 4163 دلار در نظر بگیریم برای برخورداری از یک زندگی راحت و همراه با آسایش باید ماهیانه حداقل 12489 دلار آمریکا درآمد داشته باشید که این مبلغ برای زندگی در منطقه نسبتا ارزان برونکس به حدود 6936 دلار آمریکا می‌رسد.

در نهایت می‌توان گفت که فرصت‌های شغلی در نیویورک سیتی به طور چشمگیری بیشتر از سایر مناطق آمریکا است و با میانگین درآمد حدود 60 هزار دلار، نیویورک سیتی یکی از پردرآمدترین شهرهای جهان به حساب می‌آید. مهم نیست که رشته تحصیلی، تخصص و مهارت حرفه‌ای شما در چه حوزه‌ای باشد به هر حوزه‌ای که علاقه دارید اگر حرفی برای زدن داشته باشید شغلی برای شما در نیویورک وجود خواهد داشت اما موضوع تسلط بر زبان را فراموش نکنید. 

خرده فروشی از جمله مشاغل بسیار گسترده و پرتقاضا در سراسر نیویورک است که شامل خرده‌فروشی مواد غذایی و نوشیدنی، پوشاک، لوازم الکترونیک و خودرو می‌باشد. طبق گزارشات رسمی بیش از 800000 نیروی کار در بیش از 75000 بنگاه خرده‌فروشی در شهر نیویورک مشغول به کار هستند که عمده آن در منطقه منهتن قرار دارد.

در صورتی که متقاضی کار و زندگی در نیویورک سیتی هستید باید خود را برای ساعات کار طولانی آماده کنید و تلاش مضاعفی برای تقویت زبان انگلیسی و سایر زبان‌های رایج در آمریکا مانند اسپانیایی داشته باشید. تسلط بر لهجه آمریکایی زحمت شما برای برقراری ارتباط در نیویورک را تا حد زیادی کم می‌کند.

سیستم مالیاتی در نیویورک

سیستم مالیاتی آمریکا یکی از سخت‌گیر‌ترین سیستم‌های مالیاتی جهان و کمی پیچیده‌تر از کشورهای اروپایی است. آمریکا دارای سیستم مالیاتی در سطوح شهر، ایالت و دولت فدرال است که محاسبه آن کاملا به شغل و میزان درآمد شما بستگی دارد. IRS مسئولیت نظارت بر مالیات و انجام ممیزی در نیویورک را بر عهده داشته و برای شهروندانی که حسابرسی مالیاتی سالانه خود را تا پیش از 15 آوریل هر سال انجام دهند تخفیف در نظر می‌گیرد.

نگهداری حیوان خانگی در نیویورک 

اگر تصمیم دارید که همراه با حیوان خانگی خود در این شهر زندگی کنید نگران نباشید زیرا  نیویورک سیتی را می‌توان یکی از حیوان دوست ترین شهرهای جهان دانست. البته نگه‌داری برخی از حیوانات به عنوان حیوان خانگی در این شهر غیر قانونی است اما اگر به یک گربه، سگ و یا ماهی دلبستگی دارید می‌توانید او را کنار خود داشته باشید.

پیش از بستن قرار داد اجاره خانه حتما به صاحبخانه اطلاع دهید که چه نوع حیوان خانگی با خود به همراه دارید زیرا ممکن است برخی ساختمان‌ها مکان مناسبی برای نگه‌داری حیوانات نباشند. اگر از ابتدا با ملاحظه و آگاهانه رفتار کنید احتمالا مشکلی برای زندگی با حیوان دلبند خود در نیویورک نخواهید داشت.

مزایای زندگی در نیویورک

مزایای زندگی در نیویورک

همچنان شاید به عنوان یک مهاجر غیر آمریکایی تصویر درست و شفافی از زندگی در شهری که هرگز نمی‌خوابد یعنی نیویورک سیتی نداشته باشید. برای تصمیم‌گیری بهتر بیایید نگاهی گذرا به مزایای قابل توجه زندگی در یکی از محبوب‌ترین شهرهای جهان از نگاه ساکنین و مهاجران قدیمی آن بیندازیم:

تنوع در همه چیز

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت شهر نیویورک تنوع دیوانه‌کننده آن در تمام زمینه‌ها است. از رنگ پوست و نژاد عابران خیابان تا دانشجویان دانشگاه‌ها و منوی غذای رستوران‌ها، تنوع کم نظیری مشاهده می‌شود که به جرات می‌توان گفت در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. کافیست در خیابان‌های جذاب این شهر قدم بزنید تا ببینید مردمی از ملیت‌های مختلف چگونه با یکدیگر معاشرت نموده و به راحتی در کنار هم زندگی می‌کنند.

غذای باکیفیت

غذا یکی از جاذبه‌های شهر نیویورک است. جای تعجب ندارد اگر به این شهر مهاجرت کنید و در یکی از رستوران‌های محلی نیویورک غذای بومی کشور خود را با کیفیتی میل کنید که هرگز در کشور خودتان آن کیفیت و مزه را تجربه نکرده‌اید. از سوشی و تاکو گرفته تا قرمه سبزی، در خیابان‌های شهر نیویورک هر کدام را که هوس کنید فاصله شما تا آن زیاد نخواهد بود. 

اماکن دیدنی حیرت‌انگیز

احتمالا اماکن دیدنی نیویورک سیتی را در تعداد زیادی از فیلم‌های شناخته شده بین‌المللی بارها دیده‌اید. این شهر خانه مجموعه‌ای از بناهای تاریخی و اماکن دیدنی است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را از سراسر جهان به سوی خود می‌کشاند. مجسمه آزادی، امپایر استیت، مرکز تجارت جهانی، رصد خانه وان ورد، پارک مرکزی، برادوی، پل بروکلین، موزه هنر متروپولیتن، کلیسای جامع سنت پاتریک و ده‌ها مکان تاریخی و دیدنی مشهور دیگر عضوی از این شهر هستند.

حمل و نقل و خدمات شهری

بدون شک خدمات‌رسانی به شهری که هرگز نمی‌خوابد و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای 24 ساعته در جهان محسوب می‌شود کار آسانی نیست اما نیویورک سیتی به خوبی از پس این کار دشوار برآمده است. شلوغی و ترافیک این کلانشهر موجب نشده تا کیفیت خدمت‌رسانی به شهروندان دچار وقفه شود.
یکی از ین خدمات شهری نیویورک که در سطح جهانی شهرت دارد حمل و نقل عمومی و به ویژه شبکه مترو و قطار درون شهری آن است که نقش رگ حیاتی در جابجایی مردم شهر را بازی می‌کند. 

زندگی شبانه و تفریح بی‌پایان

زندگی در نیویورک سیتی حتی لحظه‌ای متوقف نمی‌شود. اگر به دنبال زندگی در شهری پر جنب و جوش هستید که هرگز نمی‌خوابد، نیویورک احتمالا بهترین گزینه برای شماست. در این شهر هرگز مکانی برای تفریح کم نخواهید آورد. نیویورک در تمام ساعات شبانه‌روز مملو از فعالیت‌های سرگرم کننده است. تفریحاتی مانند:
آفتاب گرفتن در فضاهای سبز پارک مرکزی نیویورک یا پارک پل بروکلین
بولینگ و بازی هاکی روی یخ در اسکله چلسی
اسکیت روی یخ در مرکز جهانی راکفلر
تماشای نمایش‌های کمدی و جدیدترین فیلم‌های جهان بر پرده سینما
گشت و گذار در کشتی استاتن آیلند
و....

همه چیز درباره نیویورک

معایب زندگی در نیویورک 

زندگی در هیچ نقطه‌ای از جهان بدون عیب نخواهد بود. نکته حائز اهمیت آن است که ما مزایا و معایب زندگی مقصد مورد نظر را بشناسیم و شانس خود برای موفق و شاد بودن در آن را متناسب با اهداف و شرایط ارزیابی کنیم. مشهورترین کلانشهر جهان، نیویورک سیتی، نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از معایب زندگی در این شهر عبارتند از:

هزینه بالای زندگی

اگرچه نیویورک سیتی از شهرهایی مانند توکیو و هنگ کنگ ارزان‌تر است اما همچنان یکی از گران‌ترین نقاط جهان و آمریکا برای زندگی محسوب می‌شود. هزینه زندگی در آمریکا و به ویژه شهر نیویورک از جمله مسائل قابل توجهی است که پیش از مهاجرت به این کشور باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. 

هزینه زندگی در شهر نیویورک در برخی نواحی تا 154 درصد بالاتر از میانگین ملی کشور آمریکا می‌باشد. بازار مسکن نیویورک با میانگین ارزش 606,000 دلار یکی از بزرگ‌ترین عوامل این گرانی است. 

آب و هوای نیویورک

نیویورک یک شهر شمال شرقی است بنابراین نمی‌توان انتظار 356 روز آفتابی را داشت. زمستان‌های این شهر سرد و بادخیر بوده و خیابان‌های طولانی که توسط آسمان‌خراش‌ها احاطه شده‌اند، اغلب تونل‌های باد ایجاد می‌کنند که راه رفتن را دشوار می‌سازد. از سویی دیگر در فصل تابستان نیز گرما و رطوبت در این کریدورها محبوس شده و موجب عدم آسایش اقلیمی می‌گردد. 

ازدحام و شلوغی

سر و صدای آزاردهنده و مداوم یکی از معایب زندگی در نیویورک سیتی است. اگر از آرامش زندگی در کنار یک رودخانه آرام لذت می‌برید و یا سر و صدای عبور ماشین‌ها می‌تواند میگرن شما را فعال کند احتمالا زندگی در نیویورک سیتی برای شما همراه با راحتی نخواهد بود. از آن‌جایی که این شهر هرگز خاموش نمی‌شود باید انتظار سر و صدا و همهمه را در تمام ساعات شبانه‌روز داشته باشید.

سخن پایانی

زندگی در سیب بزرگ، نیویورک سیتی، می‌تواند رویای بسیاری از دانشجویان، متخصصان و سرمایه‌گذارانی باشد که به دنبال تجربه دنیایی جدید و جذاب همراه با تنوعی بی‌نظیر هستند اما پیش از هر تصمیمی ابتدا باید بدانیم که مهاجرت به یک مقصد خاص تا چه اندازه با روحیات شخصی و اهداف بلند مدت ما سازگار است. دریافت راهنمایی و مشاوره هدفمندانه از یک تیم مهاجرتی مجرب می‌تواند ضامن یک تصمیم‌گیری ایمن و رضایت‌بخش در انتخاب مقصد مهاجرتی باشد.