دانشگاه فریزر ولی در دره زیبای فریزر واقع در شرق ونکوور، استان بریتیش کلمبیای کانادا قرار دارد. این دانشگاهِ بسیار معتبر و دولتی سالانه در حدود 15 هزار دانشجو را پذیرش می کند. پردیس ها و شعبه های دانشگاه فریزر ولی در شهرهای ابوتسفورد، چیلیوک، میشین، و هوپ گسترده شده و حضور این دانشگاه در چندی‌گر هندوستان نیز رو به افزایش است.

کلاس های کوچک دانشگاه فریزر ولی فرصت فهم مطالب آموزشی و یادگیری عملی را برای دانشجویان فراهم می آورد. این دانشگاه بیش از 100 رشته درسی را در بیش از 30 حوزه درسی ازجمله تجارت و فناوری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.  سیاست جذب دانشجوی این دانشگاه انعطاف پذیر بوده و تحصیل دانشجویان در قالب دوره های تمام وقت، پاره وقت، حضوری، و آنلاین تماماً به انتخاب ایشان امکان پذیر است.  

بسیاری از رشته های درسی این دانشگاه به نحوی به یکدیگر ارتباط دارند و دانشجویان می توانند برای اخذ یک مدرک تحصیلی کامل دانشنامه های یکساله و/یا دیپلم دو ساله خود را در رشته های دیگر اخذ نمایند. سایر رشته ها گزینه دروس کارآموزی را در بر می گیرند که فرصت تحصیل به همراه تجربه کار عملیِ انتفاعی را برای دانشجویان فراهم می آورد. تأکید دانشگاه فریزر ولی بر تحقیقات کاربردی فرصت های زیادی را برای دانشجویان محقق ایجاد می کند.