در این مطلب به بررسی شانس ویزای تحصیلی کانادا، تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی کانادا در سال 2021 می پردازیم. همانطور که می دانید، مهاجرت به کانادا و مقدمات اولیه این پروسه تحصیلی، پیش از هر چیز به نامه پذیرش دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی نظیر کالج در کانادا نیاز دارد که به acceptance letter معروف است.

از این رو بهتر است به جای اینکه فقط در مورد چک لیست ویزای تحصیلی کانادا صحبت کنیم، مرحله به مرحله به بررسی این موضوع بپردازیم که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایط و هزینه هایی دارد و شانس موفقیت در ویزای تحصیلی کانادا در سال جدید میلادی چقدر است.

چک لیست ویزای تحصیلی کانادا

اگر مقصد تحصیلی خود را انتخاب کرده اید و می خواهید تا در آینده ای نزدیک تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور را تجربه کنید، باید با دقت و به صورت گام به گام مراحل زیر را با موفقیت سپری کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید:

 1. انتخاب موسسه آموزشی DLI (مدرسه، کالج، دانشگاه)
 2. مراجعه به وب سایت دانشگاه کانادایی
 3.  اطلاع از شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی
 4. آماده سازی و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و مالی
 5. ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه
 6. اخذ نامه پذیرش تحصیلی کانادا
 7. درخواست آنلاین ویزای تحصیلی کانادا
 8. اخذ وقت سفارت و انگشت نگاری
 9. اخذ ویزای کانادا
 10. حضور در دانشگاه کانادایی و ثبت نام برای ترم جدید

همانطور که می بینید روند مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی کانادا تنها محدود به یک یا دو مرحله نبوده و شامل جزئیات متعددی می شود که در ادامه به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

پیش نیاز مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، اخذ نامه پذیرش است. از این رو شما باید شهر، استان و موسسه آموزشی خود در کانادا را انتخاب نموده و پس از آن به فکر درخواست پذیرش تحصیلی از این دانشگاه باشید.

شما می توانید به طور شخصی درباره وضعیت بازار کار، سبک زندگی، تجهیزات رفاهی و موارد مختلف شهر و استان مورد نظر خود در کانادا تحقیق کرده و براساس هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و صد البته هزینه تحصیل، به تصمیم گیری در مورد انتخاب شهر و استان و دانشگاه دلخواه خود در کانادا بپردازید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که فاکتورهای دیگری نیز در مورد انتخاب موسسه آموزشی و محل زندگی در کانادا تاثیرگذار هستند، برای مثال شما نمی توانید با رزومه تحصیلی متوسط و یا ضعیف و بودجه پایین به فکر دریافت پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه کانادا یعنی دانشگاه تورنتو باشید.

 شما باید با رصد شرایط پذیرش چندین دانشگاه کانادایی مورد نظر خود، همه فاکتورهای مهم از جمله هزینه و شهریه تحصیلی، شرایط پذیرش دانشگاه، متناسب بودن سوابق تحصیلی شما با شرایط پذیرش دانشگاه، تنوع رشته های تحصیلی و مواردی از این قبیل را مورد سنجش قرار دهید.

اگر مدیریت این موارد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا برای شما سخت بوده و یا بخاطر نداشتن تجربه و اطلاعات کافی، درصد خطا و ریسک بالایی را در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا برای خود در نظر می گیرید، بهتر است از مشاوره مهاجرت تحصیلی و خدمات پذیرش تحصیلی رایگان ما در این زمینه استفاده کنید.

در مرحله پذیرش تحصیلی کانادا، شما می توانید تنها به بررسی یک موسسه آموزشی و دانشگاه در کانادا بپردازید و یا اینکه به طور همزمان چند موسسه آموزشی را بررسی و مقایسه کرده و برای آنها درخواست پذیرش خود را ارسال کنید.

فراموش نکنید که ارسال مدارک و درخواست پذیرش از هر دانشگاه کانادایی نیازمند پرداخت هزینه ادمیشن فی (100 تا 200 دلاری) است، از این رو نمی توان تنها بخاطر بالا رفتن شانس برای چندین موسسه آموزشی در کانادا به طور همزمان اقدام کرد و هزینه این کار زیاد خواهد بود.

اگر به فرض مثال با در نظر گرفتن تمام جوانب، موفق به انتخاب دانشگاه مورد نظر خود در کانادا شوید، باید به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده و از شرایط پذیرش تحصیلی دانشجویان بین المللی مطلع شوید، این شرایط در هر موسسه آموزشی متغیر است، اما در حالت کلی نیازمند موارد زیر می شود:

 • دو قطعه عکس رنگی جدید
 • نمونه کار عملی برای رشته های فنی و مهندسی
 • نامه تمکن مالی 3 ماه اخیر
 • ترجمه رسمی رزومه و برنامه تحصیلی دانشجو
 • ترجمه رسمی آخرین مدارک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریزنمرات دانشجو
 • رسید پرداخت هزینه ادمیشن فی
 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده
 • اسکن تمام صفحات پاسپورت
 • مدرک زبان معتبر تافل و یا آیلتس (در برخی دانشگاه آزمون دولینگو هم پذیرفته می شود)
 • توصیه نامه اساتید قبلی دانشگاه (برای مقاطع تکمیلی)
 • انگیزه نامه (برای مقاطع تکمیلی)

در صورتی که مدارک ارسالی و شرایط شما مورد قبول دپارتمان پذیرش دانشگاه کانادایی واقع شود، نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه پس از گذشت چند هفته کاری برای شما ارسال خواهد شد.

اکنون که موفق به دریافت یکی از مدارک مهم مهاجرت تحصیلی به کانادا شده اید، باید تا پیش از اتمام اعتبار نامه پذیرش تحصیلی (معمولاً 6 ماه)، برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید.

تحصیل در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

متاسفانه شهروندان ایرانی دسترسی مستقیم و حضوری به سفارت کانادا در داخل ایران نداشته و باید به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت Canada.ca برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. از این رو شما باید به وب سایت کنسولگری کانادا مراجعه کرده، یک حساب کاربری بسازید و بنابر نوع درخواست خود یعنی ویزای تحصیلی کانادا، مدارک زیر را آپلود نمایید:

 • نامه تمکن مالی بانکی
 • مدرک زبان معتبر
 • برنامه و رزومه تحصیلی دانشجو
 • پرینت نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • اسکن صفحات پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس رنگی جدید
 • اسکن ترجمه آخرین مدارک دانشجو
 • گواهی عدم سوءپیشینه (در صورت درخواست سفارت)
 • آزمایش مدیکال(درصورت درخواست سفارت)

زمانی که تمامی مدارک را در حساب کاربری خود آپلود نمودید، باید این مدارک را برای بررسی و ارزیابی توسط سفارت کانادا ارسال کنید، از این رو باید هزینه 150 دلاری کانادا برای مجوز استادی پرمیت (ویزای تحصیلی کانادا) و 85 دلاری برای انگشت نگاری بیومتریک را به صورت آنلاین و از طریق ویزاکارت و مسترکارت پرداخت نمایید.

در صورتی که بخواهید به صورت شخصی این کار را انجام دهید، به دلیل نداشتن دسترسی به کردیت کارت بانکی بین المللی، با سختی و مشکل مواجه شده و نیازمند خدمات یک عامل واسط نظیر صرافی هستید، اما در عین حال این امکان را دارید تا از خدمات تخصصی پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی لتس گو یونی استفاده کرده و انجام تمامی این امور را به ما بسپارید.

با پرداخت هزینه ویزای تحصیلی و ارسال مدارک به سفارت کانادا، نامه ای از سوی کنسولگری به حساب کاربری شما ارسال می شود که طی آن شما باید ظرف 30 روز کاری انگشت نگاری بیومتریک را انجام دهید.

دریافت این نامه به معنی قبولی و موافقت با درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیست، بلکه نشان دهنده پیشبرد کار به سوی مرحله دیگری از اخذ ویزای تحصیلی است.

از این رو، شما باید یک وقت سفارت کانادا رزرو کرده و به صورت حضوری مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک را در محل سفارت انجام دهید. از آنجایی که سفارت کانادا در ایران هیچگونه فعالیتی ندارد، شما باید نسبت به رزرو وقت سفارت و کارگزاری خدمات ویزا VFS کانادا در یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه و یا ارمنستان اقدام کنید.

سپس باید در زمان مقرر وقت سفارت، در محل کارگزاری حضور یافته و مراحل انگشت نگاری، ثبت عکس بیومتریک و مصاحبه ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید.

با انجام تمامی این مراحل، باید به کشور مبدا برگشته و با استفاده از حساب کاربری در وبسایت Canada.ca و یا ایمیل، منتظر جواب سفارت کانادا باشید. در صورتی که بعد از گذشت 1 تا 3 ماه کاری، جواب ویزای شما بیاید و با درخواست ویزای تحصیلی کانادا موافقت شده باشد، باید از نامه موافقت با درخواست ویزای تحصیلی پرینت گرفته و با در دست داشتن اصل پاسپورت، مجددا به کشور واسط و محل کارگزاری خدمات ویزای کانادا (VFS) قدم بگذارید.

با انجام این کار، برچسب ویزای تحصیلی کانادا به پاسپورت شما پیوست می شود و شما دیگر آمادگی کامل را برای سفر به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور خواهید داشت.شما همچنین این امکان را دارید تا در صورت تمایل، سفر دوم به کارگزاری وی اف اس برای دریافت برچسب ویزای تحصیلی را انجام نداده و با استفاده از خدمت پیکاپ ویزا، انجام این کار را به لتس گو یونی بسپارید.

در واقع، با استفاده از پیکاپ ویزا، در زمان و هزینه شما صرفه جویی بیشتری شده و می توانید بدون نیاز به سفر مجدد به کشوری نظیر ترکیه و یا ارمنستان، ظرف دو هفته کاری پاسپورت به همراه برچسب ویزای تحصیلی کانادا را در داخل ایران دریافت نمایید.

مجوز تحصیل در کانادا

شانس ویزای تحصیلی کانادا

سوالی که همواره ذهن متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا را به خود مشغول می کند اینست که تا چه اندازه شانس موفقیت برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور برای فرد وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم که این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، ممکن است متقاضی از شرایط تحصیلی مطلوبی برای دریافت پذیرش تحصیلی و یا ویزای تحصیلی کشور کانادا برخوردار نباشد که شانس ویزای تحصیلی وی را تا حد زیادی پایین می آورد. در ادامه به چند مورد مهم آن اشاره می کنیم:

 • سن بالای متقاضی: مثلاً فرد بخواهد با این سن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا درخواست دهد
 • گپ تحصیلی زیاد: از آخرین مدرک تحصیلی فرد بیش از 5 تا 7 سال گذشته باشد و متقاضی امکان ارائه دلیل قانع کننده به افسر پرونده نداشته باشد
 • نداشتن تمکن مالی کافی: اگر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا توانایی اثبات داشتن بودجه و تمکن مالی کافی برای ادامه تحصیل در این کشور را نداشته باشد، شانس موفقیت وی بسیار کم خواهد بود.
 • نداشتن مدرک زبان: زمانی که دانشجو بخواهد بدون مدرک زبان برای ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی اقدام کند، تحصیل وی در دانشگاه های این کشور مشروط به این می شود که مدرک زبان خود را پیش از ورود به دانشگاه بگیرد که این موضوع نیازمند صرف وقت و هزینه نسبتاً زیادی خواهد بود، از این رو در اغلب موارد درخواست ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان ریجکت می شود.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که موفقیت و یا شکست شما در پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، چندان بستگی به شانس نداشته و نیازمند برنامه ریزی، اطلاع از جزئیات و آمادگی کامل برای طی کردن مراحل مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

از این رو پیشنهاد می کنیم که برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کشور کانادا از مشاوره کارشناسان مجرب ما در لتس گو یونی استفاده کنید و با انجام ارزیابی آنلاین تحصیلی، درک بیشتری از وضعیت فعلی تحصیلی خود پیدا کرده و با اطلاعات بیشتری برای انتخاب رشته و دانشگاه و سایر مراحل پیش رو تصمیم گیری کنید.

لتس گو یونی، از صفر تا صد پروسه پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا همراه شما بوده و تا حصول اطمینان از موفقیت شما در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا، همراه شما خواهد بود.