دانشگاه کانادا وست University Canada West که به اختصار UCW خوانده می‌شود، در مرکز شهر ونکوور مستقر است و طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد متمرکز بر تجارت را برای متقاضیان تحصیل در کانادا ارائه می‌دهد تا به آن‌ها کمک کند حرفه رویایی خود را رقم بزنند. چه تصمیم به مهاجرت تحصیلی بگیرید و چه در دوره‌های آنلاین شرکت کنید، دانشگاه غرب کانادا ابزارهای لازم برای موفقیت را فراهم می‌کند.

جهت آشنایی بیشتر با امکانات UCW و نحوه دریافت پذیرش تحصیلی این موسسه آموزشی تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا با لتسگویونی همراه شوید.

دانشگاه کانادا وست کانادا

دانشگاه غرب کانادا در شمار جدیدترین دانشگاه های کانادا قرار گرفته است؛ بنای University Canada West در سال  2004 در ساختمان پیشین مدرسه بلانشارد شهر ویکتوریا زده شد و در سال 2005 به بهره‌برداری رسید. در ابتدا برنامه‌های تحصیلی این مجموعه با موضوعات بازرگانی، ارتباطات، جغرافیا، جهانگردی و اقتصاد طراحی شد؛ گرچه بعدها رشته‌های مربوط به جغرافیا، گردشگری و اقتصادی از میان برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Canada West کنار گذاشته شد.

در اوایل سال 2011 دانشگاه غرب کاناد به شهر ونکوور نقل مکان کرد و فضای آموزشی را گسترش داد. در حال حاضر پردیس اصلی این مجموعه آموزش عالی در خیابان سِیمور واقع شده و در نزدیکی دانشگاه ادلر قرار گرفته است. دو ایستگاه مترو در نزدیکی پردیس دانشگاه Canada West قرار دارد و دسترسی آن به تمام نقاط کلان‌شهر ونکوور را آسان کرده است. 

پردیس دوم دانشگاه که در اکتبر سال 2020 افتتاح شد، در نزدیکی پردیس اصلی و در خیابان پندر غربی واقع شده است. ایستگاه متروی اسکای‌فرین واترفرانت Skyfrain Waterfront و ترمینال اتوبوس‌های داخل شهر SeaBus در همسایگی پردیس دانشگاه کانادا وست قرار گرفته است.

علاوه‌بر امکانات تفریحاتی منطقه، دفتر کارفرمایان بزرگ بین‌المللی در همسایگی پردیس دانشگاه کانادا وست قرار گرفته است؛ به این ترتیب متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه Canada West به بازار کار دانشجویی نیز دسترسی داشته باشند.

همان‌طور که می‌دانید دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا، در داخل یا خارج از پردیس دانشگاه می‌توانند تا سقف 20 ساعت در هفته مشغول به کار پاره‌وقت شوند.

فضای نه‌چندان وسیع دانشگاه کانادا وست هنوز امکان ایجاد اقامتگاه‌هایی درون پردیس نداده است؛ اما متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند گزینه‌های دیگری برای اقامت برگزینند؛ پیش از مهاجرت تحصیلی می‌توان از سایت‌های رسمی و معتبر شرایط و امکانات اقامتگاه‌های دانشجویی را بررسی کرد یا با رزرو آنلاین وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی از تجارب و دانش مشاوران اعزام دانشجو در لتس گو یونی بهره برد. 

رشته های تحصیلی دانشگاه کانادا وست

فضای آموزشی محدود در دانشگاه Canada West تنوع و تعداد رشته‌های تحصیلی را قصیرتر از بسیاری از دانشگاه های کانادا کرده است. در مقطع کارشناسی و کاردانی رشته‌های هنر، مدیریت بازرگانی و هنر در ارتباطات برگزار می‌شود و در تحصیلات عالی رشته مدیریت بازرگانی.

برنامه کاردانی هنر (AA) برنامه‌ای 60 واحدی در 20 دوره متقاضیان تحصیل در کانادا را برای تحصیلات تکمیلی یا ورود مستقیم به نیروی کار آماده می‌کند. مدرک فارغ‌التحصیلی این دوره برای ورود به دوره‌های کارشناسی جهت ادامه تحصیل موردنیاز است. این برنامه بر موضوعاتی نظیر حسابداری، اقتصاد، مهمانداری و گردشگری، مدیریت، بازاریابی، ارتباطات رسانه‌ای، روانشناسی و عدالت اجتماعی تمرکز ویژه‌ای کرده است. 

برنامه کارشناسی بازرگانی (BCom) در دانشگاه غرب کانادا برنامه دانش‌بنیادی طراحی شده که تلفیقی از تجارت معاصر و شیوه‌های آن را به متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهد. مدرک معتبر ACBSP که به فارغ‌التحصیلان این رشته اعطا می‌شود، آن‌ها را برای یک حرفه موفق در تجارت یا مدیریت آماده می‌کند.

برنامه کارشناسی هنر در ارتباطات برنامه‌ای میان‌رشته‌ای‌ست که دانش متقاضیان مهاجرت تحصیلی را در زمینه موضوعاتی همچون رسانه، مطالعات فرهنگی و تجارت در کنار مهارت‌های نظری و عملی توسعه می‌دهد. روش‌های ارتباطی آموخته شده در طول این دوره مربوط به مشاغل مربوط به نویسندگی حرفه‌ای‌، روزنامه‌نگاری، روابط عمومی، ارتباطات و تبلیغات در مجموعه آموزش عالی کانادا وست طراحی شده است.

برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) دانشگاه غرب کانادا متقاضیان تحصیل در کانادا را برای رهبری و مدیریت در صحنه جهانی آماده می‌کند. این برنامه توسط ACBSP معتبر شناخته شده است. با انتخاب این رشته چالش برانگیزترین شرایط برای متقاضی در پیش خواهد بود؛ چراکه در دانشگاه Canada West راه‌حل‌های عملی برای مسائل درسی به‌خصوص در این رشته به کار گرفته می‌شود؛ به همین دلیل دانشجو در پایان دوره و پس از دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی می‌تواند با موفقیت یک سازمان را هدایت کنید. 67 درصد فارغ‌التحصیلان این رشته دانشگاه کانادا وست در کمتر از یک ماه در مشهورترین شرکت‌ها و ادارات مشغول به کار می‌شوند.

دوره پیش‌نیاز مدیریت بازرگانی (MBA) برای آن دسته از متقاضیانی که شرایط ورود مستقیم به دوره کارشناسی ارشد MBA را ندارند، در سه دوره نویسندگی آکادمیک بازرگانی، مهارت بازرگانی و اقتصاد از دیدگاه بازرگانی طراحی شده است. درصورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی بتواند نمره B یا بهتر را از این سه دوره طراحی کسب کند، می‌تواند در برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) دانشگاه Canada West شرکت کند. 

پذیرش تحصیلی دانشگاه کانادا وست

تحصیل در کانادا با ارائه مدارک و شرایط مشخصی امکان‌پذیر است و به غیر از برخی رشته‌های خاص مهاجرت تحصیلی نیازی به شرکت در آزمون ورودی خاصی ندارد. بسته به رشته‌ها و مقاطع تحصیلی لیستی از مدارک و شرایط مورد نیاز دانشگاه Canada West در مهلت زمانی مشخصی باید به دست مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی برسد. 

از جمله مهم‌ترین مدارک برای تحصیل در دانشگاه کانادا وست ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی از مقاطع پیشین با نمره معدل متوسط به بالاست. بر اساس سیستم آموزشی دانشگاه های کانادا نمره معدل باید C یا حداقل 2.2 از 4 باشد. 

تحصیل در دانشگاه غرب کانادا به عنوان یک دانشگاه انگلیسی‌زبان نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارد که با ارائه مدرک زبان بین‌المللی به اثبات می‌رسد. دریافت پذیرش تحصیلی مجموعه آموزش عالی غرب کانادا نیاز به ارائه یکی از مدارک زبان مانند آیلتس با حداقل نمره 6.5، مدرک تافل iBT با حداقل نمره 88، مدرک PTE آکادمیک با حداقل نمره 61، مدرک CAEL با حداقل نمره 70، و مدرک دولینگو با حداقل نمره 110 دارد.

درصورتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی نمره مناسب دانشگاه Canada West را برای دریافت پذیرش نداشته باشند، می‌توانند با اخذ پذیرش مشروط وارد دانشگاه شوند و پس از گذراندن دوره زبان، دوره تحصیلی تخصصی را آغاز کنند. البته دوره زبان پیش‌نیاز تحت عنوان برنامه TLG Live به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که دریافت پذیرش تحصیلی از برنامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی با حداقل نمره 3 از 4.33 و کارنامه یکی از آزمون‌های بین‌المللی مانند GMAT، GRE یا ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی مرتبط مانند BBA و BComm دارد.

پیش از اقدام جهت اخذ پذیرش دانشگاه کانادا وست می‌توانید شرایط خود را برای تحصیل در کانادا ارزیابی کنید؛ در این صورت می‌توانید در زمانی مناسب کاستی‌ها و نقصی مدارک و شرایط را بدانید و برای پوشش آن‌ها اقدام کنید. برای این منظور فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی را در پلتفرم لتس گو یونی تکمیل کنید.

بر اساس قوانین آموزش دانشگاه وست، اگر دانشجویانی که در University Canada West مشغول به تحصیل هستند دو ترم پیاپی و بیشتر غیبت بدون عذر موجه داشته باشند، باید دوباره برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنند و هزینه‌های مربوطه را (حداقل 150 دلار برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی مجدد) بپردازند. تمام امور پذیرش مجدد توسط کمیته دانشجویان بین‌المللی بررسی می‌شوند؛ ممکن است شرایط ویژه‌ای برای پذیرش یا رد درخواست پذیرش تحصیلی در نظر بگیرند.

ددلاین پذیرش تحصیلی دانشگاه وست

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه Canada West باید به بازه زمانی تعیین شده از سوی دانشگاه توجه کرد؛ معمولا آخرین مهلت ثبت درخواست پذیرش دانشجویان بین‌المللی 56 روز پیش از شروع کلاس‌ها اعلام می‌شود، اما پیش از هر اقدامی باید آخرین بیانیه دانشگاه را بررسی کرد.

شهریه دانشگاه کانادا وست

هزینه تحصیل در کانادا به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد؛ شهریه دانشگاه غرب کانادا در تمام دوره کاردانی هنر 34,800 دلار، کارشناسی بازرگانی 35,100 دلار، کارشناسی هنر در ارتباطات 69,600 دلار، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 35,100 دلار و پیش‌نیاز مدیریت بازرگانی 7,020 دلار اعلام شده است که به صورت ترمی دریافت می‌شود.

لازم به ذکر است که در دانشگاه Canada West تعداد واحدها و ترم‌های تحصیلی این دوره‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ شهریه بر اساس تعداد واحدهای درسی اعمال شده است.

در کنار شهریه طول دوره، هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا وست شامل مواردی دیگر نیز می‌شود؛ مبلغ اپلیکیشن فی (جهت بررسی مدارک و وضعیت تحصیلی دانشجو) 150 دلار، هزینه فارغ‌التحصیلی 175 دلار، ثبت درخواست پذیرش تحصیلی خارج از بازه زمانی تعیین شده از سوی دانشگاه 250 دلار، اجازه‌نامه تحصیلی (جهت درخواست ویزا) 35 دلار و ... اعلام شده است.

در نهایت پس از اپلای، می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام بفرمایید.