دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) که با اسم‌های دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن و مدرسه اقتصاد لندن نیز شناخته می‌شود در مرکز شهر لندن، انگلستان واقع شده است و در بسیاری از رتبه‌بندی‌های ملی به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر شهر شناخته می‌شود. این دانشگاه به دانشجویان کارشناسی و ارشد امکان پژوهش و استفاده از امکانات و منابع آموزشی درجه یک را می‌دهد و دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان تحصیل در آن را انتخاب می‌کنند. 

LSE در مرکز لندن، نزدیک به ایستگاه‌های متروی هولبورن و تمپل قرار داشته و پردیس آن در کنار ساختمان دادگاه‌های ملکی عدالت است. این دانشگاه از سال ۱۸۹۵ تاسیس شده است و شهرت برجسته‌ای در علوم اجتماعی به دست آورده و اکنون میزبان پژوهشگران برتر در زمینه‌های مختلف است. شما می‌توانید با مشاوره پذیرش تحصیلی لتس گو یونی در ارتباط بوده و از شانس خود برای حضور در این مرکز مطلع شوید.

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن با توجه به موقعیت جغرافیایی خود در یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای اروپا قرار دارد و دانشجویان می‌توانند از طیف وسیعی از کافه‌ها، موزه‌ها و فضاهای اجتماعی دیگر لذت ببرند. با توجه به شهرت برجسته خود، LSE یکی از شناخته شده‌ترین و محترم‌ترین دانشگاه‌های جهان در میان کارفرمایان است. 

دلایل زیادی برای تحصیل در انگلیس و مدرسه اقتصاد لندن وجود دارد و به همین دلیل هزاران دانشجوی برتر مایل به گرفتن پذیرش تحصیلی آن هستند. این دانشگاه بیش از ۲۲۰ هزار فارغ‌التحصیل در سراسر جهان دارد و بیش از ۳۰ رهبر دنیا در این دانشگاه تحصیل یا تدریس کرده‌اند. 

تحصیل در LSE دنیایی از امکانات و مزایای هیجان‌انگیز را برای شما به ارمغان می‌آورد؛ چرا که شبکه گسترده فارغ‌التحصیلان LSE نیز بسیار فعال بوده و درهای زیادی را برای کارآموزی، عقد قرارداد کاری و پشتیبانی شغلی به روی دانشجویان باز می‌کند. 

رنکینگ دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

این دانشگاه در رتبه ۴۵ رنکینگ جهانی QS قرار داشته و در موضوعات مبتنی بر علوم اجتماعی و علوم انسانی تخصص دارد. وقتی به جایگاه LSE در جداول رده‌بندی جهانی نگاه می‌کنید، تخصص آن در برخی از حوزه‌ها (مانند اقتصاد، سیاست و مدیریت) کاملا به چشم می‌آید. 

LSE یکی از رقابتی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان و یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جهان است که برای برتری و نوآوری تحقیقاتی خود در علوم اجتماعی مشهور است. همچنین، این دانشگاه در رتبه ۴۶ جهان در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز هایر اجوکیشن ۲۰۲۴ قرار دارد و ۹۳ درصد تحقیقات آن به عنوان «پیشرو در جهان» یا «عالی در سطح بین‌المللی» در آخرین چارچوب برتری تحقیقاتی REF ارزیابی شده‌اند. 

LSE یکی از ۲۴ دانشگاه گروه راسل است و اگرچه تعلق به گروه دانشگاه‌های راسل نشانه‌‌ی برتر بودن یک دانشگاه نیست (بسیاری از دانشگاه‌های پیشرو عضو گروه راسل نیستند)، اما نشان می‌دهد که کیفیت تحقیقات LSE از کمیت آن مهم‌تر است. 

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن 

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن دارای ساختمانی مدرن است و در قلب شهر واقع شده و میان دانشگاه‌های بزرگ دیگری مانند امپریال، کالج دانشگاهی لندن و کینگز قرار دارد. نزدیکی آن به چندین موزه، مؤسسات مالی، قصر و پارلمان آن را به مکانی ایده‌آل برای تحصیل در زمینه‌های مربوط به اقتصاد و جامعه تبدیل کرده است. 

این دانشکده دوره‌های تحصیلی خود را در سه ترم ارائه می‌دهد: مایکل‌ماس (اکتبر تا دسامبر)، لنت (ژانویه تا مارس) و تابستان (آوریل تا جولای). در حال حاضر، این دانشکده حدود ۱۳ هزار دانشجوی عادی را پذیرش می‌کند که شامل حدود ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی و حدود ۷ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد می‌شود. 

دانشجویانی که قصد دارند در دوره‌های کارشناسی ارشد تحصیل کنند، تا زمان تکمیل ظرفیت برای ترم مورد نظر، بر اساس روش رولینگ پذیرفته می‌شوند. روش رولینگ یعنی امکان پذیرش در طول ترم نیز وجود دارد و تنها ظرفیت است که مهم می‌باشد. مدارک تحصیلی این مرکز در سراسر جهان تایید می‌شوند و اطلاع از شهریه آن‌ها خالی از لطف نیست که در بخش زیر به آن می‌پردازیم. 

شهریه دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن 

بخش مالی دانشگاه هرساله اطمینان می‌یابد که مقدار شهریه توسط کمیته‌های مربوطه تایید شده باشد. بر اساس جدول شهریه سال جدید، شهریه دانشجویان جدید خارجی در مقاطع کارشناسی بین بازه ۲۶ تا ۲۹ هزار پوند، دوره‌های کارشناسی ارشد بین بازه ۲۴ تا ۴۰ هزار پوند و برای دوره‌های پژوهش محور، حدود ۲۱ هزار پوند می‌باشد. این شهریه‌ها شامل هزینه‌های زندگی و سایر هزینه‌ها نمی‌شوند، بنابراین دانشجویان بین‌المللی باید به دقت وضعیت مالی خود را بررسی کرده و در صورت نیاز به دنبال بورس و کمک هزینه باشند. 

بورسیه مدرسه اقتصاد لندن

مدرسه اقتصاد لندن بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد و تمام بورسیه‌ها بر اساس شرایط مالی و با توجه به شایستگی علمی اعطا می‌شوند. با ارسال فرم درخواست بورسیه کارشناسی LSE، متقاضی برای هر یک از بورسیه‌های LSE که واجد شرایط باشد در نظر گرفته می‌شود. معروف‌ترین بورسیه‌های این مرکز عبارتند از: 

طرح حمایت از دوره کارشناسی LSE: در این طرح کمک هزینه‌ای به دانشجویان کم بضاعت داده می‌شود و از آنجایی که درخواست‌ها زیاد هستند، متاسفانه همه درخواست‌ها موفق نخواهند بود. مقدار این کمک هزینه نیز بستگی به شرایط فرد دارد اما معمولا بین ۶ تا ۱۵ هزار پوند در سال است. 

بورسیه خانواده اوگلا: این طرح سالانه ده بورسیه تحصیلی به دانشجویان می‌دهد که شامل حمایت مالی و مشاوره می‌شود. مقدار فعلی آن حدود ۳۰ هزار پوند بوده و شامل تخفیف ۵۰ درصدی روی شهریه می‌شود. 

برنامه بورسیه چونینگ بریتانیا: بر اساس شایستگی تحصیلی فرد، هزینه شهریه، اقامت و سفر به انگلستان توسط این بورسیه پوشش داده می‌شود. برای اطلاع بیشتر از شرایط بورسیه چونینگ انگلستان برای ایرانیان در مجله مهاجرتی لتس گو یونی بخوانید.

رشته‌ های مدرسه اقتصاد لندن

رشته‌ های مدرسه اقتصاد لندن در حوزه‌های مختلفی مانند علوم اجتماعی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند. این دانشگاه بسیاری از رشته‌هایی که توسط دانشگاه‌های دیگر ارائه می‌شوند را ارائه نمی‌دهد؛ مانند مهندسی و پزشکی، انگلیسی، تاریخ، هنر یا زبان‌های دیگر. به جای آن، LSE به شدت بر دوره‌های اقتصاد، علوم سیاسی و مدیریت در همه سطوح تمرکز داشته و حدود ۴۰ دوره کارشناسی و ۱۶۰ برنامه کارشناسی ارشد در ۲۹ دپارتمان دارد. 

LSE بخاطر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تخصصی خود، مانند اقتصاد، سیاست، مدیریت و غیره مشهور است. دوره‌های آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به دانشجویان آموزش نظری می‌دهند و کاربرد آموخته‌های آن‌ها در دنیای واقعی را بررسی می‌کنند. رقابتی‌ترین دوره‌ها عبارتند از: اقتصاد، دولت و تاریخ، دولت و اقتصاد، سیاست اجتماعی و اقتصاد و سیاست و روابط بین‌الملل. 

LSE همچنین یک مدرسه تابستانی دارد که بیش از ۱۰۰ دوره کوتاه فشرده را در طیف وسیعی از موضوعات ارائه می‌دهد. این مدرسه همچنین دوره‌های آنلاین نیز دارد که مدت آن‌ها بین ۶ تا ۱۰ هفته متغیر است و در آخر گواهینامه‌ای به فرد اعطا می‌شود. 

شرایط پذیرش مدرسه اقتصاد لندن

در این بخش می‌خواهیم شما را با شرایط ورود و گرفتن پذیرش LSE آشنا کنیم. نکته کلیدی اول این است که هرچه زودتر اقدام کنید بهتر است. با این حال، اگر رزومه و یک بیانیه شخصی قوی داشته باشید، درصد موفقیت شما باز هم بالا خواهد بود. بر خلاف آکسفورد و کمبریج، برای بیشتر دوره‌های این مرکز مصاحبه‌ای انجام نمی‌شود و درخواست پذیرش و مدارک شما همه چیز است. تحصیلات شما برای LSE بسیار مهم است و به شدت بر شانس شما برای دریافت پذیرش تأثیر می‌گذارد. 

LSE همواره از بیانیه‌های شخصی متقاضیان به عنوان یک عامل کلیدی در تصمیم‌گیری نام می‌برد، پس آماده‌سازی این بخش از مدارک بسیار مهم است و شما می‌توانید از خدمات مجموعه لتس گو یونی استفاده نمایید. درخواست‌های کارشناسی تا ۳۰ ژوئن سال جاری پذیرفته می‌شوند و به دلیل فرآیند پذیرش بسیار رقابتی، دانشگاه توصیه می‌کند که درخواست‌های کارشناسی را تا ۲۶ ژانویه ارسال کنند. 

هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی برای دانشجویان بین‌المللی ۸۰ پوند بوده و در برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد نیاز به نمره ۳۲۰+ در GRE یا نمره ۶۵۰+ در GMAT می‌باشد. دانشگاه می‌تواند درخواست‌هایی را که پس از مهلت ارائه شده توسط UCAS ارسال شده‌اند بر اساس ظرفیت‌ها بررسی کنند، اما بعد از مهلت UCAS به ندرت جایگاهی باقی می‌ماند. 

شرایط ورود به کارشناسی ارشد

 • پورتال درخواست: سیستم درخواست آنلاین LSE
 • مدرک کارشناسی معادل با مدرک انگلستان
 • معدل ۸۸ به بالا
 • مدرک آیلتس ۷، تافل ۱۰۰ و پی تی‌ای ۷۰ به بالا
 • ۲ نامه مرجع علمی
 • انگیزه نامه 
 • نمونه کار نوشتاری
 • پیشنهاد تحقیق
 • رزومه

شرایط ورود به کارشناسی

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • معدل حداقلی ۸۰ درصد
 • مدرک آیلتس ۷، تافل ۱۰۰ و پی تی‌ای ۷۰ به بالا
 • نامه مرجع
 • بیانیه شخصی

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

سیستم خوابگاه‌های این دانشگاه گزینه‌های مختلفی را برای دانشجویان و کارکنانی که نیاز به اسکان حین تحصیل یا کار دارند، ارائه می‌دهد. این خوابگاه‌ها در مناطق مرکزی لندن قرار دارند که برای دسترسی به پردیس اصلی LSE و جاذبه‌های دیگر شهر مناسب هستند. هزینه این خوابگاه‌ها عموما بین حدود ۵ تا ۱۴ هزار پوند در سال هستند. 

یکی از مزایای زندگی در خوابگاه این است که ارزان و جامع است و اجاره آن‌ها شامل صبحانه، اینترنت و مالیات بر ارزش افزوده می‌شود. مزیت دیگر این خوابگاه‌ها این است که کاملا توسط دانشگاه پشتیبانی می‌شوند و رویدادها و فعالیت‌های مختلفی در آن‌ها برگزار می‌شود. 

خوابگاه‌های LSE به چهار دسته تقسیم می‌شوند؛ سالن LSE، سالن‌های بین‌دانشگاهی دانشگاه لندن (UoL)، سالن‌های urbanest و خانه Lilian Knowles. سالن‌های LSE متعلق به خود دانشگاه بوده و توسط خودشان مدیریت می‌شوند و قراردادهای آن‌ها عموما ۳۹ هفته، ۴۰ هفته یا ۵۰ هفته‌ای بسته می‌شوند. سالن‌های بین‌دانشگاهی UoL و خانه Lilian Knowles متعلق به دانشگاه لندن و سالن‌های urbanest متعلق به urbanest که یک ارائه دهند خصوصی خوابگاه است، می‌باشند. 

این مرکز همچنین، خدمات تفریحی زیادی ارائه می‌دهد و بیش از ۲۰۰ باشگاه برای انتخاب وجود دارد و دانشجویان می‌توانند حتی باشگاه خود را راه‌اندازی کنند. باشگاه‌های LSE اکثرا توسط اتحادیه دانشجویان دانشگاه که توسط دانشجویان برای خدمات دهی به خود دانشجویان اداره می‌شود، پشتیبانی می‌شوند. 

میان این باشگاه ها، ۴۰ باشگاه ورزشی وجود دارد که انواع ورزش‌ها را ارائه می‌دهند؛ مانند دو، بوکس، قایقرانی، یوگا و غیره. ورزش‌های LSE برای هر سطحی، از مبتدی تا پیشرفته، مناسب هستند و برخی از آن‌ها در لیگ‌های ملی یا منطقه‌ای رقابت می‌کنند.