دانشگاه ملی پزشکی اودسا در کشور اوکراین واقع شده است. لتس گو یونی هزینه های تحصیل و مزایای تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی اودسا را در این پُست شرح می‌دهد. دانشگاه ملی پزشکی اودسا (ONMU) یک دانشگاه مشهور دولتی در شهر اودسا است و در کشور اوکراین واقع شده است.

اودسا سومین شهر بزرگ کشور اوکراین و همچنین مهمترین شهر تجاری این کشور است که به "مروارید دریای سیاه" نیز معروف است. شهر اودسا با داشتن 45 موسسه آموزش عالی که در سطح کلاس جهانی فعالیت می‌کنند، به بهشت دانشجویی نیز معروف شده است.

این دانشگاه در ابتدا یکی از دانشکده‌های دانشگاه نووروسیسک در کشور روسیه بود که در اوایل قرن بیستم فعالیتش را آغاز کرد و در سال‌های استقلال کشور اوکراین به یکی از دانشگاه‌های پزشکی برتر این کشور در شهر اودسا تبدیل شد و به عضویت انجمن دانشگاه‌های بین المللی و اروپایی درآمد.

در حال حاضر حدود 10 هزار دانشجو و کارآموز در شش دانشکده و 66 بخش این دانشگاه تحصیل می‌کنند که 3000 دانشجوی بین المللی از 52 کشور دنیا از این دانشگاه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شده‌اند و در شهر اودسا اقامت دارند که تدریس به دانشجویان بین المللی به زبان‌های روسی، اوکراینی و انگلیسی انجام می‌شود.

پردیس ONMU از 18 ساختمان، 48 درمانگاه، 6 خوابگاه، یک کتابخانه با حدود یک میلیون جلد کتاب، بخش نشر آثار علمی دانشگاه، مرکز رایانه و یک مرکز ورزشی تشکیل شده است.

دانشگاه ملی پزشکی اودسا در سال 1996 به اولین دانشگاه آموزش پزشکی اوکراین و اودسا تبدیل شد که تمام آموزش‌ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه شد. نرخ قبولی پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه ملی پزشکی اودسا بین 70 تا 80 درصد اعلام شده است که تقریبا خیال افراد برای گرفتن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را راحت کرده است.

همچنین تحصیل در اوکراین و شهر اودسا به دلیل پایین بودن هزینه‌های زندگی یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت از کشور را دارند ولی تاکنون به دلایل مالی موفق به مهاجرت نشده‌اند. 

مزایای تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی اودسا

افرادی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند به طور معمول با دو مشکل داشتن مدرک زبان و بالا بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشورهایی اروپایی و آمریکایی  مواجه هستند که با توجه به این مشکلات معمولا از ادامه این راه صرف نظر می‌کنند و این موضوع را فراموش می‌کنند. ولی برای این مشکلات راه حل‌هایی وجود دارد که به راحتی افراد می‌توانند به آرزوی خود برسند. 

کشورهایی همچون: ترکیه، قبرس و اوکراین راه حل مناسبی برای ایرانیانی است که به دلیل مسائل مالی و نداشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی از ورود به مسیر مهاجرت تحصیلی صرف نظر می‌کنند. پس کافی‌ست با کمی تحقیق گزینه‌های مناسب با شرایط خودتون را پیدا کنید. 

علاوه بر موارد فوق، تحصیل در ONMU مزایای بسیاری دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

•    هزینه‌های پایین پذیرش تحصیلی و اقامت در کشور اوکراین

•    ارائه مدارک معتبر بین المللی

•    بدون نیاز به مدارک زبان IELTS و GMAT

•    کیفیت بالای آموزش 

•    وجود امکانات به روز و مدرن آموزشی

•    ارائه آموزش‌های تئوری و عملی

•    وجود امکانات ورزشی و تشکل‌های دانشجویی انگلیسی زبان

•    تدریس به زبان انگلیسی

در ONMU کشور اوکراین علاوه بر امکانات آموزشی امکانات تفریحی نیز به دانشجویان ارائه می‌شود تا علاوه بر فراگیری علوم پزشکی، سلامت جسم و روح دانشجویان نیز تقویت شود: موزه ONMU که روش‌های تاریخی در علم پزشکی را به نمایش می‌گذارد، مجموعه ورزشی دانشگاه با 6 سالن مجزا و کتابخانه دانشگاه با بیش از یک میلیون جلد کتاب.

همچنین دانشگاه ملی پزشکی اودسا 6 مجموعه خوابگاهی دارد که تمام امکانات مورد نیاز دانشجویان از جمله اینترنت پرسرعت، دسترسی به منابع و امکانات آموزشی، غذا، باشگاه و ... را در این مجموعه‌ها تامین کرده است و با مبلغی حدود 1300 تا 1500 دلار در سال مشکل اقامت دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در اوکراین حل می‌شود.

رشته‌های تحصیلی 

دانشگاه ملی پزشکی اودسا با هفت دانشکده و 66 بخش به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی آموزش‌های پزشکی را ارائه می‌کند. دانشکده‌های تخصصی: پزشکی عمومی، پزشکی پیشگیری، پزشکی درمانی، جراحی، کودکان، دندان پزشکی و داروسازی آموزش‌های تئوری و سپس آموزش‌های عملی را با روش‌های به روز و نوآورانه ارائه می کنند.

همچنین علاوه بر دوره‌های 5 ساله و 6 ساله آموزش‌های پزشکی، ONMU دوره‌های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد را که معمولا 2 تا 3 سال زمان می‌برد به صورت کاملا تخصصی در زمینه‌ دندانپزشکی به زبان انگلیسی و روسی ارائه می‌کند.

یکی از روش‌های آموزشی عملی که در ONMU انجام می‌‌شود، آموزش بر پایه شبیه سازی است. از روش‌های شبیه سازی در آموزش‌های پایه‌ای همچون: بخیه زدن، تزریقات و ... استفاده می‌شود. یکی از روش‌های شبیه سازی در دانشگاه ملی پزشکی اودسا استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای آموزش‌های پزشکی در زمینه جراحی عمومی، زنان، اورولوژی و چشم پزشکی است.

اگر تحصیل در رشته‌های پزشکی را دوست دارید و از طرف دیگر قصد مهاجرت تحصیلی نیز دارید، ONMU یک گزینه خوب برای شماست و می‌توانید با مراجعه به سایت لتس گو یونی که نماینده رسمی این دانشگاه در ایران است برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی در رشته‌های پزشکی با کمترین هزینه‌ اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی اودسا

هزینه تحصیل در کشور اوکراین نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا و اروپا پایین‌تر است لذا بسیاری از ایرانیان متقاضی مهاجرت تحصیلی، کشور اوکراین را برای ادامه تحصیل و پذیرش تحصیلی و در نهایت اخذ ویزای تحصیلی انتخاب می‌کنند. 

به طور کلی هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی ONMU در کشور اوکراین و در رشته پزشکی عمومی به زبان انگلیسی در سال اول 4000 دلار، سال دوم  4400 دلار، سال سوم 4770 دلار، سال چهارم 5200 دلار، سال پنجم 5600 دلار و سال ششم 6100 دلار است که در مجموع شهریه کامل دوره آموزش پزشکی در ONMU حدود 30.070 دلار آمریکا می‌شود که در مقایسه با تحصیل در دیگر کشورها بسیار پایین است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی برای پنج سال 21830 دلار آمریکا و تحصیل در رشته داروسازی برای پنج سال 18300 دلار آمریکا می‌باشد.

همچنین ONMU علاوه بر دوره‌های فوق، یک دوره مقدماتی برای دانشجویان متقاضی ارائه می‌کند که اگر دانشجویی در این دوره ثبت نام کند به صورت 100 درصد تضمینی می‌تواند پذیرش تحصیلی این دانشگاه را بگیرد و هزینه این دوره 1.200 دلار است که به مبلغ شهریه اضافه می‌شود.

سایر هزینه‌هایی که دانشجوی دانشگاه ملی پزشکی اودسا باید پرداخت کند مثل: هزینه بیمه که تقریبا سالی 120 دلار و در مجموع حدود 880 دلار است، هزینه خوابگاه سالیانه 1300 دلار است که مجموعا 7800 دلار می‌شود و هزینه غذا هم به صورت تقریبی در سال حدود 1500 دلار می‌شود.

رتبه دانشگاه ملی پزشکی اودسا

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه جهانی دانشگاه ملی پزشکی اودسا 10616 و رتبه این دانشگاه در کشور اوکراین 121 می‌باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه ملی پزشکی اودسا

تحصیل در خارج از کشور همواره یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد در کشورهای مختلف دنیا بوده است که به دلایل مختلف موفق به اخذ پذیرش تحصیلی نمی‌شوند. اولین لازمه ورود به این مسیر داشتن اطلاعات کافی از شرایط پذیرش هر دانشگاه و کشور است که بهترین راه استفاده از مراکز تخصصی در امور مهاجرت تحصیلی مثل لتس گو یونی است که با توجه به شرایط فردی هر متقاضی برای دانشگاه مورد نظر اقدام به پذیرش تحصیلی می‌کند. 

برای موفق شدن در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور اوکراین مخصوصا ONMU نیاز به مدارک زیر می‌باشد: 

•    اصل و کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

•    اصل و کپی سوابق تحصیلی

•    کپی گذرنامه

•    گواهی سلامت

•    عکس 3*4

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان اوکراینی

نتیجه گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور اوکراین، دانشگاه ملی پزشکی اودسا بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.