تحصیل در مدارس بین‌المللی کانادا می‌تواند مسیری طلایی برای ورود به برترین دانشگاه‌های جهان باشد. هر ساله والدین بسیاری در سرتاسر جهان تلاش می‌کنند تا فرزندان بااستعداد و پرتلاش خود را با هدف تضمین آینده‌ای روشن، راهی مدارس برجسته کانادایی کنند. دبیرستان خصوصی Inception یکی از این مدارس ممتاز کانادایی است که پذیرای دانش آموزان خارجی می‌باشد.
دبیرستان غیر انتفاعی Inception School در شهر مارکهام منطقه شهری تورنتو در استان انتاریو با پذیرش بیش از 200 دانش آموز مقطع متوسطه یکی از شناخته‌ شده‌ترین مدارس کانادا است که کارنامه درخشانی در مسیر ورود فارغ‌التحصیلان خود به مدارس درجه یک کانادا و جهان دارد.

تحصیل در Inception School

اینسپشن یکی از بزرگ‌ترین دبیرستان‌های خصوصی کانادا است که از تمام نقاط جهان با ویزای تحصیلی دانش آموز پذیرفته و امکان استفاده از اسکالرشیپ ویژه را نیز در اختیار دانش آموزان برتر و نخبه قرار می‌دهد. هدف اصلی و چشم انداز مدیران این مجموعه تلاش برای حفظ سلامت روحی و شادی دانش آموزان در کنار کسب نمرات ممتاز می‌باشد. مدرسه Inception، فرصت‌ها و امکاناتی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد تا بتوانند بهترین خود را به نمایش گذاشته و در راستای علایق و استعداد‌های خود حرکت کنند.

ادعای مدیران Inception School، سازماندهی دبیرستانی با ذهن بین‌المللی، قلب بین‌المللی و روح بین‌المللی است که در آن دانش آموزان می‌توانند با هر رنگ و نژادی در کنار یکدیگر تجربه آموزشی در سطح استادندارهای جهانی داشته و هرگز احساس جدا افتادگی نکنند. مدیران و مدرسین این مدرسه بر این باور هستند که تنها یادگیری در کلاس درس کافی نیست بلکه دانش آموزان باید بتوانند درک اجتماعی خود را با تحصیل در یک محیط چند فرهنگی رشد داده و از این طریق برای کار و زندگی در جامعه جهانی آماده شوند.

معلمین مدرسه اینسپشن همگی از اعضای معتبر کالج معلمان استان انتاریو بوده و به جدیدترین متد آموزشی و منابع بین‌المللی مجهز می‌باشند. برگزاری برنامه‌های آموزشی متمرکز، ساختار یافته و هدفمند در کلاس‌هایی با ظرفیت حداکثر 15 دانش آموز از سیاست‌های اصلی این دبیرستان خصوصی می‌باشد. تمامی دوره‌های آموزشی دبیرستان اینسپشن زیر نظر وزارت آموزش و پرورش استان انتاریو کانادا طراحی و بازرسی می‌شود. 

اختصاص فضایی بزرگ در یکی از امن‌ترین مناطق حوزه بزرگ تورنتو همراه با امکانات آموزشی و تفریحی کامل، از دیگر مزایای تحصیل در Inception School است که جذابیت آن را برای دانش آموزان خارجی دو چندان می‌کند. این مدرسه به تمامی امکانات آموزشی و رفاهی که یک دانش آموز در حین تحصیل نیاز دارد مجهز است. توجه به سلامت جسمانی و پرورش تفکر خلاق در دانش آموزان از جمله اهداف اصلی دبیرستان اینسپشن می‌باشد که در راستای تحقق این اهداف زمین‌های ورزشی بزرگ و کارگاه‌های متعددی را در مجموعه خود جای داده است.

شعار مدیران دبیرستان اینسپشن این است که دانش آموزان باید بتوانند آن چه را که در کلاس درس می‌آموزند در دنیای واقعی مشاهده و لمس کنند بر همین اساس آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهزی برای کار عملی در این مدرسه وجود دارد که از حضور و مشارکت دانش آموزان استقبال می‌کند. 

از دیگر مزایای اخلاقی و حرفه‌ای تحصیل در Inception School می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای تاییدیه وزارت آموزش و پرورش کانادا
 • بازرسی مداوم توسط وزارت آموزش استان انتاریو
 • فرآیند پذیرش سریع و آسان برای دانش آموزان بین‌المللی
 • تمرکز بر رعایت کیفیت برنامه‌های آموزشی مطابق با استاندارد‌های جهانی
 • نیاز سنجی و استعدادیابی هر دانش آموز به صورت انفرادی 
 • به کارگیری تیمی از معلمان خبره و مجرب با تنوع فرهنگی
 • تاکید بر حفظ احترام و حقوق دانش آموزان از تمام نژادها و فرهنگ‌ها
 • محیط امن و سالم
 • امکان ارائه درخواست پذیرش در تمام طول سال تحصیلی
 • شرایط آب و هوایی مطلوب و چشم انداز طبیعی زیبا
 • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برای 30% از دانش آموزان منتخب
 • حضور مشاور تحصیلی و فردی برای هر دانش آموزان
 • آمار بالای پذیرش در دانشگاه‌های برتر کانادا پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان

این مجموعه همچنین برنامه‌های تفریحی جذابی را برای دانش آموزان خود در نظر دارد که از جمله آن می توان به برنامه کمپ تابستانی و کمپ زمستانی اشاره کرد. کمپ تابستانی یک برنامه سفر 4 تا 8 هفته‌ای است که شامل حمل و نقل فرودگاهی، اقامت همراه با وعده‌های غذایی، بیمه، راهنما، کلاس‌های زبان انگلیسی و بسیاری فعالیت‌های سرگرم کننده در طول سفر می‌باشد.

برنامه کمپ زمستانی نیز یک برنامه سفر 2 تا 4 هفته‌ای است که هر ساله از ماه دسامبر برگزار شده و دانش آموزان سراسر جهان مجاز به شرکت در آن هستند. خدمات و برنامه‌های ارائه شده در کمپ زمستانی نیز مشابه برنامه تابستانی است البته وجود با تفاوت در نوع سرگرمی‌ها.

سیستم آموزشی Inception School

دبیرستان اینسپشن برای هر سال تحصیلی از بین دانش آموزان واجد شرایط 14 تا 17 ساله برای پایه‌های تحصیلی 12-9 محصل می‌پذیرد اما دوره‌های آموزشی این دبیرستان بین‌المللی تنها محدود به پایه‌های تحصیلی مقطع متوسطه نبوده و موارد دیگری را نیز شامل می‌شود.

دیپلم دبیرستان استان انتاریو (OSSD)

دریافت دیپلم بین‌المللی مقطع متوسطه استان انتاریو در کانادا که به اختصار مدرک OSSD نامیده می‌شود در صورت اتمام دوره تحصیلی در دبیرستان اینسپشن امکان‌پذیر است. برای دریافت این مدرک ابتدا باید صلاحیت علمی و اخلاقی دانش اموز از طریق موفقیت در آزمون‌های تعیین شده تایید شود و علاوه بر آن دانش آموز باید حداقل به مدت 40 ساعت در فعالیت‌های تعریف شده از سوی مدرسه مشارکت داشته باشد.

پایه‌های تحصلی 9 تا 12

دانش آموزان داخلی و خارجی می‌توانند برای تحصیل در مقطع دبیرستان یعنی پایه‌های 9 تا 12 به صورت پاره وقت یا تمام وقت ثبت نام کنند. جهت اطلاع از شرایط تحصیلی و دروس ارائه شده در هر پایه لازم است به سایت مدرسه مراجعه شود.

دوره آموزش زبان انگلیسی (ESL)

یکی دیگر از دوره‌هایی که در دبیرستان اینسپشن برگزار می‌شود دوره آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است که به دانش آموزان خارجی اختصاص دارد. دوره ESL از جمله دوره‌های آموزشی معتبر استان انتاریو است که دانش آموزان غیر انگلیسی زبان را برای تحصیل و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی آماده می‌کند.

دوره ESL در Inception School در 5 سطح مبتدی تا حرفه‌ای برگزار می‌شود. بنابراین در صورتی که فرزند شما تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارد شروع تحصیل در این دبیرستان همراه با شرکت در دوره ESL گزینه مناسبی خواهد بود. 

این دبیرستان همچنین دوره‌های آمادگی آزمون آیلتس را برای دانش آموزانی که متقاضی ورود به دانشگاه‌های برتر کانادا و جهان هستند برگزار می‌نماید به علاوه آن دسته از دانش آموزان که تمایل به یادگیری زبان فرانسه دارند می‌توانند در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه مدرسه اینسپشن شرکت کنند.

امکانات خوابگاهی در  Inception School

با توجه به اینکه اینسپشن یک دبیرستان خصوصی روزانه است فضایی به عنوان خوابگاه شبانه‌روزی برای اقامت دائمی دانش آموزان در آن تعریف نشده و دانش آموزان خارجی می‌توانند در سایر خوابگاه‌های شهر مارکهام و یا تورنتو اقامت داشته باشند و یا شانس زندگی با یک خانواده کانادایی در این شهر را امتحان کنند. در صورت تمایل به زندگی اشتراکی با یک خانواده کانادایی لیست مشخصات آن‌ها در اختیار مدیران مدرسه قرار دارد.

مدارک لازم برای ثبت نام در Inception School

اگر تصمیم دارید که به عنوان یک دانش آموز بین‌المللی در اینسپشن تحصیل کنید باید مدارک زیر را همراه با تکمیل فرم آنلاین درخواست، ارائه دهید:

 • فیش واریز هزینه درخواست (300 دلار کانادا)
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک و ریز نمرات سه سال آخر تحصیلی 

دانش آموزان بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در دو برنامه تمام وقت و پاره وقت این دبیرستان ثبت نام کنند که در هر دو حالت مدارک ارسالی یکسان بوده و تنها فرم آنلاین ثبت نام برای آن‌ها متفاوت می‌باشد. پس از دریافت نامه پذیرش از سوی مدرسه، فرد متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید. این دبیرستان برای 5 ترم تحصیلی در طول سال دانش آموز می‌پذیرد.

هزینه تحصیل در Inception School

شهریه تحصیل در دبیرستان غیرانتفاعی اینسپشن برای هر پایه تحصیلی با توجه به سن دآنش اموزان، میزان تسلط بر زبان و ... متفاوت می‌باشد. شهریه دانش آموزانی که تنها در یک پایه آموزشی تحصیل می‌کنند به مراتب کمتر از آن‌هایی است که در دوره‌های زبان نیز ثبت نام کرده‌اند به علاوه هزینه برنامه آموزشی پاره وقت با تمام وقت و حضوری با آنلاین نیز متفاوت می‌باشد بنابراین برای اطلاع دقیق از شهریه لازم است به سایت دانشگاه مراجعه نموده و فرم درخواست را تکمیل نمایید.