از میان بهترین مدارس کانادا در سال 2024 انتخاب شما برای فرزندتان کدام مورد است؟ در این پُست لتسگویونی با بهترین مدارس کشور کانادا آشنا میشوید. بهتر است بدانید تحصیل در کشور کانادا تنها محدود به دانشگاه‌ها نیست. والدین زیادی از سراسر دنیا تصمیم دارند تا فرزندان خود را راهی بهترین مدارس کانادا کنند.

تحصیل در مدارس کشور کانادا می‌تواند بر آینده تحصیلی و همچنین کاری دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد. کانادا از جمله کشورهایی است که دارای نظام آموزشی عالی و قدرتمند در سطح مدارس و دانشگاه‌هاست.

تحصیل در بهترین مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کشور کانادا را می‌توان فرصتی بی نظیر برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح دنیا دانست. هر ساله، تمامی مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی کانادا آماده پذیرای دانش‌آموزان خارجی هستند. در طی سال های اخیر، تعداد دانش آموزان بین المللی متقاضی ورود به مدارس خصوصاً دبیرستان های کشور کانادا به شدت رو به افزایش است. در رابطه با این موضوع می‌توان گفت که میزان ثبت نام دانش آموزان خارجی در انواع دبیرستان‌های این کشور 55 درصد افزایش یافته است.

هم دولت فدرال و هم دولت استانی کشور دائماً در تلاش هستند تا با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب تعداد زیادی متقاضی را جذب کنند و حتی به آن‌ها کمک کنند تا امکان ادامه تحصیل را داشته باشند.

بهترین مدارس در کانادا

انواع مدارس در کانادا

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، انواع مدارس در کشور پهناور کانادا عبارتند از: مدارس دولتی، شبانه روزی و خصوصی (شامل مدارس ویژه مذهبی، ورزشی، استثنایی و غیره). کانادا دارای بهترین عملکرد در زمینه رشد و آموزش دانش‌آموزان است. بنابراین، چندان مهم نیست که متقاضیان در کدام نوع از این مدارس به آموزش مشغول هستند؛ زیرا سطح کیفی تمامی آن‌ها بالاست. با قاطعیت می‌توان عنوان کرد که تحصیل در مدارس کانادا یکی از بهترین روش های ممکن برای ورود به دانشگاه‌های کشور زیبا و مُدرن کانادا است. 

•    مدارس دولتی

این گونه مدارس توسط بودجه ارائه شده از سوی دولت فدرال و بر اساس قوانین استانی اداره می‌شود. تحصیل در این مدارس برای شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم (PR) رایگان است و دانش آموزان خارجی موظف به پرداخت شهریه می‌باشند. مدرسه های دولتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و توجه زیادی به آن‌ها می‌شود. به عنوان مثال، گران قیمت‌ترین محله ها در تمامی استان‌های کشور کانادا آن‌هایی هستند که مدارس مشهور و معتبر دولتی در آن واقع شده باشد.

عموماً کلاس های این مدارس شلوغ بوده و ثبت نام دانش آموز به زمان بیشتری نیاز دارد. باید این نکته را عنوان کرد که انتخاب مدرسه دولتی بر عهده فرد متقاضی نیست و تصمیم گیری نهایی در رابطه با پذیرش و ثبت نام دانش آموز بین المللی با آموزش و پرورش کانادا است.

•    مدارس خصوصی

مدارس خصوصی نوعی دیگر از مدرسه‌های روزانه در کشور کانادا هستند و از نظر ساختار و سیستم آموزشی با مدرسه های دولتی تفاوت دارند. دانش آموزان بین المللی خصوصاً آن‌هایی که قصد تحصیل در دبیرستان‌های کانادا را دارند، می‌توانند در آن ثبت نام کنند. مهم‌ترین تفاوت مدرسه خصوصی با مدرسه دولتی در میزان شهریه پرداختی و فعالیت‌های فوق برنامه ای است که در اختیار محصلین قرار می‌گیرد. جمعیت کلاس های این مدرسه به مراتب کمتر است.

•    مدارس شبانه روزی

مدرسه‌های شبانه روزی، مدارسی هستند که دانش آموز کل سال را در آن اقامت خواهد داشت (خوابگاه هایی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد). این نوع مدرسه مناسب متقاضیانی است که زیر سن قانونی بوده و امکان همراهی خانواده برای آن‌ها وجود ندارد. باید گفت که بیشتر مدرسه های خصوصی کانادا از نوع شبانه روزی هستند و امکانات خاصی را برای محصلین فراهم می‌کنند.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در آن‌ها تقویت روحیه زندگی اجتماعی و بالا بردن سطح سازگاری افراد است. تحصیل در مدرسه های شبانه روزی به فراگیری و تقویت سریع زبان انگلیسی و فرانسه کمک می‌کند. اکثر قریب به اتفاق آن ها فعالیت های فوق برنامه در زمینه های موسیقی، نقاشی، ورزش، تئاتر، نمایش و غیره را ارائه می‌دهند.

ورود به بهترین مدارس کانادا

شرایط تحصیل در بهترین مدارس کانادا

برای آن که متقاضیان واجد شرایط ورود به بهترین مدرسه های این کشور باشند باید چند شرط مهم را رعایت کنند. داشتن دانش کافی در زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی، معدل خوب، تمکن مالی مناسب و غیره نمونه هایی از شروط لازم می‌باشند. برای شروع به تحصیل نیاز به ارائه یک سری مدارک اولیه خواهد بود. برای اپلای مدارس کانادا مهم‌ترین مدارک مورد نیاز به شرح زیر می‌باشند:

•    گذرنامه معتبر
•    ریز نمرات
•    یک قطعه عکس
•    رسید پرداخت هزینه درخواست
•    تمکن مالی
•    آدرس و مشخصات محل زندگی در مقصد
•    ارائه مشخصات دقیق والدین
•    کارت سلامت

موسسه مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی با داشتن جدیدترین اطلاعات، آماده ارائه هر گونه خدمات در این رابطه می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

بهترین مدارس کانادا 2024

بهترین مدارس کشور کانادا برنامه های درسی را در سطح جهانی ارائه کرده و از جدیدترین امکانات و فناوری‌های آموزشی برخوردار می‌باشند. مسلماً پس از فارغ التحصیلی از این مدارس معتبر می‌توان به راحتی وارد کالج و یا دانشگاه شد. بهترین انتخاب‌ها برای متقاضیان در سال 2024 به شرح زیر است:

•    TFS

مدرسه فرانسوی تورنتو (TFS) در سال 1962 تأسیس شد و یک آموزشگاه مستقل و دو زبانه در شهر تورنتواست. دانش‌آموزان پیش دبستانی تا کلاس 10 عمدتاً به زبان فرانسوی آموزش می‌بینند. از کلاس 11 به بعد، دانش آموزان می‌توانند دروس خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی بگذرانند. 

•    Royal Crown

رویال کراون با بیش از 500 دانش ‌آموز مقاطع تحصیلی 9 تا 12 را ارائه می دهد. هدف این مجموعه فراهم کردن محیطی پویا برای آموزش و یادگیری و همچنین آمادگی برای تحصیل در مقاطع بالاتر است. رویال کراون جزو مدارس شبانه روزی کانادا است. تک تک کلاس‌های محصلین را به چالش می‌کشند و باعث تقویت مهارت حل مسئله آن ها می‌شوند.

•    Bishop’s college school

این مدرسه در سال 1836 در شربروک استان کبک تأسیس شد. در حدود 260 دانش آموز در این موسسه آموزش می‌بینند که 40 درصد از آن ها از سایر کشورها هستند. شهریه سالانه این مدرسه 55،500 دلار است که دانش آموزان نمونه تا 40 درصد تخفیف خواهند گرفت.

•    William Academy

آکادمی ویلیام یکی از مدارس شناخته شده در کانادا است. این آکادمی یک مدرسه خصوصی است که دانش آموزان پایه 7 تا 12 را آموزش می‌دهد. آکادمی شامل یک کتابخانه، 3 سالن ورزشی سرپوشیده، آزمایشگاه های علمی، خوابگاه‌ها و یک کافه تریا دوست داشتنی است که همگی می‌توانند 500 دانش آموز را در خود جای دهند. این مدرسه روابط نزدیکی با جامعه محلی دارد و به دانش آموزان این فرصت را می‌دهد تا با فعالیت هایی مانند داوطلب شدن در بیمارستان، کتابخانه، خانه‌های سالمندان با مردم در ارتباط باشند.

•    Ashbury college

این موسسه آموزشی در سال 1981 تأسیس شد و در اتاوا واقع شده است. در این مدرسه 751 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که 20 درصد از آن ها از سایر کشورها می‌باشند. شهریه سالانه این مدرسه 64،700 دلار است که به دانش‌آموزان ممتاز تخفیف 10 درصدس داده خواهد شد. از جمله امکانات ورزشی این مدرسه اسکی، بدمینتون، بیسبال، بسکتبال، کوهنوردی، هاکی و گلف است.

•    UMC

مدرسه UMC در سال 2008 در تورنتو تأسیس شد. این موسسه میزبان دانش ‌آموزانی از 15 ملیت مختلف می‌باشد و یک محیط صمیمی و بین ‌المللی را ایجاد کرده است. در مدرسه فرصت‌ ها و پشتیبانی ‌های بسیاری در اختیار دانش ‌آموزان قرار می‌گیرد و کیفیت آموزش ارائه شده را تضمین می‌کند. هدف مدرسه UMC تربیت رهبران توانمند برای آینده جهان می‌باشد که بتوانند تغییرات اساسی و مفیدی در جامعه ایجاد کنند و پلی در میان جوامع مختلف باشند.

•    Brentwood college school

این موسسه دارای یک محیط امن و آرام برای محصلین از بیش از 40 کشور مختلف دنیا است. 525 دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند که در حدود 17 درصد از آن‌ها از محصلین بین المللی می‌باشند. سیاست این موسسه به صورتی است که به دانش آموزان موفق 27 درصد تخفیف داده می‌شود. شهریه برای متقاضیان بین المللی 73،300 دلار است.

ویزای دانش آموزی برای ورود به بهترین مدارس در کشور کانادا

چنان چه متقاضیان قصد ورود به مدرسه‌های این کشور را داشته باشند، باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. دریافت ویزا منوط به تکمیل فرم درخواست و ارائه مدارکی به صورت آنلاین به سایت سفارت کانادا است. روند درخواست ویزا معمولاً دو ماه زمان خواهد برد و زمان درخواست پذیرش در بهار و پاییز است. مدارکی که جهت ارائه به سفارت و دریافت ویزا نیاز خواهد بود به شرح زیر است:
•    نامه پذیرش از مدرسه
•    گذرنامه معتبر
•    بیمه نامه
•    تمکن مالی
•    عدم سوء پیشینه
•    انگیزه نامه
•    عکس پاسپورتی

متقاضیان می بایست برای مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت حضور پیدا کنند و منتظر دریافت جواب از طریق ایمیل باشند. در مرحله بعدی، نیاز به فرستادن پاسپورت و دریافت ویزا خواهد بود. در راستای حل این مشکل شرکت های مهاجرتی خدماتی را تحت عنوان پیکاپ پاسپورت ارائه می‌دهند و مجموعه اعزام دانشجویی lets go uni آماده ارائه هر گونه خدمات در این رابطه است.

مزایای ورود به بهترین مدرسه‌ها در کانادا

به جرأت می ‌توان گفت که ورود به مدارس کانادا از بسیاری از جهات بهترین انتخاب برای علاقمندان به پیشرفت است؛ زیرا که باعث پیشرفت و رشد در جنبه های مختلف فرهنگی و شخصیتی افراد می‌شود. گزینه های متعددی جهت آموزش در مدارس کانادا وجود دارد. دریافت اقامت، ورود به بازار کار، اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های دنیا تنها بخشی از مزایای ورود به این موسسات آموزشی هستند. تمرکز اصلی آموزش در مدارس کانادا، کسب مهارت خواهد بود و متقاضیان می‌توانند علایق خود را شناخته و استعدادهای خود را پرورش دهند.

نوجوانان از بالاترین کیفیت های آموزشی برخوردار خواهند بود. در تازه ترین رتبه بندی‌های سازمان همکاری و توسعه (OECD) گزارش شده که این کشور در زمینه ریاضیات رتبه دهم و در زمینه علوم رتبه هفتم را کسب کرده است. همچنین رتبه دوم را در میان بیشترین فارغ التحصیلان داراست. از دیگر مزایا می ‌توان به هزینه های مناسب نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان، خوابگاه های خوب، رفاه اجتماعی بالا و وجود زیرساخت های مناسب اشاره کرد.

سخن آخر

زندگی و یادگیری در محیطی امن، شاد و پیشرفته آرزوی والدین برای فرزندانشان و مشاهده موفقیت آن ها خواسته والدین است. کشور کانادا فرصت‌های برابر و مناسبی را در اختیار تمامی متقاضیان قرار خواهد داد. تحصیل در بهترین مدارس کشور کانادا تا سن 18 سال امکان پذیر است. شرایط اقامت در خوابگاه برای متقاضیان بین المللی در موسسات شبانه روزی فراهم بوده و آن ها می‌توانند از بین گزینه های موجود بهترین نوع موسسه را انتخاب کنند.

متقاضیان می‌توانند حین آموزش، با فرهنگ های مختلف آشنا شده و زبان خود را تقویت کرده و برای ورود به دانشگاه آماده شوند. چنان چه شما متقاضیان عزیز به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه لتسگو یونی هستید، با ما در ارتباط باشید.