دانشگاه فردریک در قبرس واقع شده است. برای کسب اطلاع از رشته های دانشگاه فردریک قبرس و شهریه دانشگاه فردریک قبرس این پست را مطالعه کنید. دانشگاه خصوصی فردریک (Frederick) در شهر نیکوزیا پایتخت کشور قبرس که یکی از اعضای اتحادیه اروپا ست، واقع شده است. کشور زیبای قبرس در جنوب شرق دریای مدیترانه و تقاطع قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا است. همچنین قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه است که 9251 کیلومتر مربع مساحت دارد.

دانشگاه فردریک در سواحل آفتابی و در کنار میراث تاریخی و باستانی ده هزار ساله کشور قبرس واقع شده است که مکانی ایده آل برای زندگی و تحصیل است و بسیاری از افراد به منظور تحصیل در کشور قبرس از دانشگاه‌های معتبر این کشور باستانی پذیرش تحصیلی و سپس اقامت آن را می‌گیرند.

دانشگاه فردریک به طور رسمی در سال 2007 به عنوان موسسه آموزشی دانشگاهی تاسیس شد، اما این دانشگاه سابقه طولانی در آموزش عالی دارد. دانشگاه فردریک اولین بار در سال 1965 به عنوان مدرسه فنی و اقتصادی نیکوزیا شروع به فعالیت کرد و از سال 1975 برنامه‌های آموزش عالی را به عنوان موسسه فناوری فردریک (FIT) ارائه داد و سپس در سال 2007 پس از تصمیم شورای وزیران جمهوری قبرس دانشگاه فردریک تاسیس شد.

دانشگاه فردریک متشکل از دو پردیس است که پردیس اصلی آن در نیکوزیا پایتخت قبرس و پردیس دیگر در شهر لیماسول دومین شهر بزرگ این کشور قرار گرفته است که در هر دو پردیس دانشگاه امکانات مدرن و فراوانی برای تأمین نیازهای علمی، پژوهشی، اجتماعی و تفریحی دانشجویان این دانشگاه فراهم شده است. محوطه پردیس نیکوزیا بزرگتر از پردیس لیماسول است و در منطقه Pallouriotissa در فاصله 2 کیلومتری از شهر واقع شده است که اکثر ساختمان‌های دانشگاه فردریک در این پردیس ساخته شده است. پردیس لیماسول هم در فاصله دو کیلومتری شهر بندری لیماسول در منطقه Agios Georgios Havouzas واقع شده است و سالن‌های سخنرانی، اتاق کنفرانس و آزمایشگاه‌های رایانه در این پردیس قرار گرفته است.

این دانشگاه تمرکز زیادی بر تحقیقات دانشگاهی دارد و یکی از نهادهای برجسته تحقیقاتی در کشور قبرس است. در دانشگاه Frederick طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آکادمیک در زمینه‌های علوم، مهندسی، تجارت، هنر، معماری، رسانه، علوم انسانی، بهداشت و آموزش ارائه می‌شود و دست متقاضیان تحصیل در این دانشگاه برای انتخاب رشته باز است.

دانشگاه فردریک با تعهد به ارائه خدمات علمی برجسته، برنامه‌های نوآورانه و با کیفیت و آموزش‌های تحقیقاتی، مقصدی ایده آل برای جوانان علاقه مند به کسب دانش، مهارت و تفکر آزاد است. محور اصلی برنامه‌های دانشگاه فردریک پیوند و ارتباط محکم این برنامه‌ها با نیازهای شغلی جامعه است و فارغ التحصیلان این دانشگاه برای ورود به بازار کار راه آسانی در پیش دارند.

مأموریت علمی Frederick فراهم آوردن فرصت‌های یادگیری از طریق آموزش و تحقیق در زمینه‌های علوم، فن‌آوری، ادبیات و هنرها و همچنین مشارکت در زمینه‌های مختلف اجتماعی است.

دانشگاه Frederick یک دانشگاه شورا محور است و شورای دانشگاه برای تمام امور اداری دانشگاه تصمیم گیری می‌کند. وظایف اصلی این شورا تحویل و توسعه برنامه‌های تحصیلی و آموزشی دانشگاه، پیشرفت تحقیقات اساسی و کاربردی و ارتقا و تقویت روابط علمی بین المللی دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها و نهادهای بین المللی است.

ارائه خدمات آموزشی دانشگاه فردریک در قالب 5 مدرسه علمی دانشگاهی است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه‌های آموزشی متنوعی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند.

تمام برنامه‌های تحصیلی دانشگاه فردریک توسط جمهوری قبرس و تمام کشورهای اتحادیه اروپا کاملا شناخته شده است و مدرک این دانشگاه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر است.

دانشگاه فردریک به دانشجویان تمام وقت بین المللی این دانشگاه اجازه کار کردن در طول دوره تحصیل را مشروط بر اینکه با برنامه‌های تحصیلی دانشجو تداخل نداشته باشد، داده می‌شود که پس از اتمام شش ماه تحصیل و اقامت در قبرس قابل اجرا است.

لتس گو یونی خدمات فری اپلای یا پذیرش تحصیلی رایگان را برای دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از دانشگاه فردریک فراهم کرده است. پس فرصت را از دست ندهید و برای ارائه خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه فردریک قبرس

دانشگاه فردریک در 5 مدرسه بیش از 25 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی ارائه می‌کند که نام مدارس این دانشگاه عبارت اند از: مدرسه هنر، ارتباطات و مطالعات فرهنگی، مدرسه تجارت و حقوق، مدرسه مهندسی، مدرسه آموزش و علوم اجتماعی و مدرسه علوم بهداشت

رشته‌های تحصیلی طراحی داخلی، طراحی مد و تصویر، روزنامه نگاری، ارتباط تصویری صوتی و طراحی گرافیک و تبلیغات در مدرسه هنر، ارتباطات و مطالعات فرهنگی برای تدریس به دانشجویان علاقه مند در این حوزه ارائه می‌شود.

در مدرسه تجارت و حقوق رشته‌های تحصیلی مدیریت بازرگانی، حسابداری و امور مالی، بازاریابی با فناوری‌های دیجیتال، مطالعات دریایی و حقوق به دانشجویان این مدرسه تدریس می‌شود.

در مدرسه مهندسی Frederick هم رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی خودرو، مهندسی مکانیک و مهندسی معماری ارائه می‌شود.

رشته‌های تحصیلی مدرسه آموزش و علوم اجتماعی عبارت‌اند از: آموزش ابتدایی، آموزش مقدماتی ابتدایی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی و تربیت بدنی و علوم ورزشی

رشته‌های پرستاری عمومی و داروسازی نیز در مدرسه علوم بهداشت تدریس می‌شود.

علاوه بر برنامه‌های فوق، دانشگاه فردریک برنامه‌های شغلی-تحصیلی 2 ساله (با مدرک معتبر) را توسط موسسه فناوری فردریک ارائه می‌کند که عبارت‌اند از: بخش مشاغل فنی و بخش بهداشت و آموزش.

در بخش مشاغل فنی رشته‌های: زیرساخت مکانیکی و تکنسین نفت و گاز طبیعی، تکنسین سیستم برق و الکترونیک، تکنسین نصب مکانیکی و تکنسین خودرو ارائه می‌شود و دیپلم کودکیاری و خدمات آمبولانس نیز در بخش بهداشت و آموزش ارائه می‌شوند.

همچنین بیش از 40 برنامه آموزشی تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در مدارس پنجگانه دانشگاه فردریک قبرس تدریس می‌شود که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه حق انتخاب زیادی برای تحصیل در مقاطع مختلف را دارند.

شهریه دانشگاه فردریک قبرس

هزینه تحصیل در دانشگاه Frederick در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و براساس تعداد واحد انتخابی هر دانشجو تعیین می‌شود. شهریه سالیانه برخی رشته‌ها با 60 ECTS در مقطع کارشناسی و به عنوان تحصیل تمام وقت به شرح زیر است:

شهریه سالیانه رشته حسابداری و امور مالی 8.280 یورو، رشته معماری 8.400 یورو، رشته ارتباط تصویری صوتی 7.800 یورو، رشته پرستاری عمومی 8.100 یورو، رشته روزنامه نگاری 8.160 یورو، رشته مطالعات دریایی 8.520 یورو، رشته روانشناسی 8.220 یورو و ... می‌باشد.

همچنین شهریه سالیانه تمام رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فردریک 5940 تا 9000 یورو و در مقطع دکترا 12.060 و 13.500 یورو است.

بورسیه تحصیلی

دانشگاه فردریک برای کمک و حمایت از دانشجویان خود برنامه‌های بورسیه تحصیلی و کمک‌های مالی را فراهم کرده است که دانشجویان در طول دوره تحصیل خود از آن‌ها استفاده کنند.

این دانشگاه بورسیه تحصیلی کامل و جزئی را بر اساس شایستگی علمی و عملکرد دوره دبیرستان هر فرد برای دانشجویان ورودی این دانشگاه در نظر گرفته است که برای دانشجو با توجه به سوابق تحصیلی متفاوت است.

بورسیه تحصیلی دیگری برای دانشجویان محصل در دانشگاه Frederick در نظر گرفته شده است که بر اساس معدل هر دانشجو شهریه پرداختی او کاهش پیدا می‌کند و این درصد کاهش بسته به معدل دانشجو متغیر است. همچنین طرح‌های بورسیه تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد نیز اجرا می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه فردریک 

طبق آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه و رنکینگ دانشگاه فردریک قبرس در میان دانشگاه‌های جهان 3236 و در میان دانشگاه‌های کشور قبرس رتبه 5 اعلام شده است.

پذیرش تحصیلی دانشگاه فردریک قبرس

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی رایگان و ویزای تحصیلی از دانشگاه فردیک همچون دانشگاه‌های دیگر کشور قبرس بسیار ساده است. پس اگر شما به عنوان یک ایرانی قصد اخذ ویزای تحصیلی و سپس مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس را دارید، تحصیل در این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی برای شماست و شما به راحتی می‌توانید از طریق لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران که خدمات پذیرش تحصیلی رایگان را برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه فراهم کرده است، اقدام کنید.

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه فردریک قبرس در دوره کارشناسی نیاز به ارائه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و گزارش ریز نمرات دوره تحصیل متقاضی است، که پس از ارسال مدارک و بررسی از طرف دانشگاه معدل گیری می‌شود و فردی که میانگین 75 درصد را کسب کند می‌تواند از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرد.

البته اگر داوطلب پذیرش تحصیلی از دانشگاه Frederick شرایط لازم را نداشته باشد می‌تواند در یک دوره آزمایشی پذیرفته شود و سپس درصورت موفقیت در دوره آزمایشی، وضعیت آزمایشی او حذف خواهد شد و دانشجوی رسمی دانشگاه فردریک می‌شود.

علاوه بر این هر دانشکده ممکن است امتحاناتی را با توجه به موضوعات تخصصی آن دانشکده از دانشجویان جدیدالورود بگیرد و در صورت نیاز دانشجو باید دروس پیش نیاز را بگذراند.

از آنجایی که کلیه برنامه‌های دانشگاه فردریک به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، دانش کافی زبان انگلیسی لازم است ولی نیاز به مدارک معتبر زبان نیست. دانشگاه فردریک برای تشخیص مهارت زبان متقاضیان، آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه فردریک (FUEPT) را برگزار می‌کند و براساس آن اگر دانشجویی مهارت کافی در زبان انگلیسی نداشته باشد، برای ارتقا مهارت‌های خود باید در کلاس‌های ویژه زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند.

همچنین دانش کافی در زمینه ریاضیات پیش نیاز تحصیل در برخی از رشته‌های دانشگاه Frederick است که در صورت نیاز دانشجوی متقاضی باید در دوره‌های آموزش ریاضی نیز شرکت کند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور قبرس، دانشگاه فردریک بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و از خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی بهره‌مند شوید.