دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار Emily Carr University of Art and Design یکی از دانشگاه‌های تازه‌تاسیس کانادا در استان بریتیش کلمبیاست که در شهر ونکوور واقع شده و برای متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. دانشگاه Emily Carr یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش هنر استان بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود که به صورت حرفه‌ای به رشته‌های زیر مجموعه هنر، رسانه و طراحی پرداخته است.

تحصیل در دانشگاه امیلی کار مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی ایرانی نیز قرار گرفته است؛ به همین دلیل در این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا در لتس گو یونی به بررسی این موسسه آموزشی و همچنین نحوه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه امیلی کار کانادا پرداخته‌ایم.

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار کانادا

مدرسه هنرهای تزئینی و کاربردی ونکوور در سال 1925 در کلان‌شهر ونکوور تاسیس شد و در سال 1978 به موسسه آموزشی استانی تبدیل شد و شعبه دیگرِ این موسسه آموزشی در سال 1995 در جزیره گرانویل افتتاح شد. در همین سال این موسسه آموزشی مجوز اعطای مدرک معادل لیسانس به دانشجویان دوره کارشناسیِ رشته‌های هنرهای زیبا زیر شاخه هنرهای بصری، هنرهای زیبا زیر شاخه عمومی، عکس‌برداری، طراحی هنری و طراحی صنعتی را دریافت کرد و دو سال بعد مجاز به ارائه مدرک معادل لیسانس هنرهای رسانه ای (BMA) به دانشجویان این رشته شد. 

در سال 2006 کالج هنر و طراحی امیلی کار مجوز برگزاری دوره‌ها و اعطای مدرک کارشناسی ارشد را در رشته‌های زیرمجموعه هنرهای کاربردی (MAA) به دست آورد و استودیوی دیجیتال Intersections Digital Studio را افتتاح کرد. و سرانجام کالج امیلی کار در ماه آوریل سال ۲۰۰۸ عنوان دانشگاه را از سوی دولت استانی به دست آورد و در اول سپتامبر همین سال اولین دوره آموزشی تحت لوای قوانین دانشگاه های کانادا را آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۳ دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار دومین دوره کارشناسی ارشد را در رشته طراحی برگزار کرد. یک سال بعد دو کرسی تحقیقاتی کانادا در رشته‌های هنری به دانشگاه امیلی کار پیوستند تا این موسسه آموزشی به اولین موسسه هنری و طراحی در کشور با کرسی تحقیقاتی کانادا تبدیل شود. در سال 2015 نیز سومین کرسی تحقیقاتی کانادا به این مجموعه هنری پیوست.

امیلی کار Emily Carr زاده 13 دسامبر1871 و درگذشته در تاریخ 2 مارس 1945، هنرمند و نویسنده کانادایی بود که در آثار خود از مردم بومی سواحل شمال غربی اقیانوس آرام الهام گرفته بود. کتاب «کلی ویک» Klee Wyck یکی از مشهورترین آثار مکتوب این هنرمند مشهور کانادایی‌ست که در سال ۱۹۴۱ برنده «جایزه فرماندار کل» این کشور را دریافت کرد. شهرت پرآوازه این هنرمند نام دانشگاه هنر و طراحی بریتیش کلمبیا را نیز احاطه کرده است.

موسسه هنرهای تزئینی و کاربردی ونکوور اولین موسسه در استان بریتیش کلمبیا بود که به طور اختصاصی در رشته‌های هنرهای تجسمی و نمایشی مدرک معتبر تحصیلات دانشگاهی ارائه می‌داد. در سال‌های اخیر و پس از تبدیل این موسسه به دانشگاه Emily Carr متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز می‌توانند از برنامه‌های تحصیلی آن در تمام رشته‌های هنری پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

خوابگاه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

تا به امروز Emily Carr University of Art and Design به طور مستقیم اقامتگاه دانشگاهی به دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی ارائه نداده است؛ اگرچه امکانات کوچک و مختصری برای اقامت دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا در دانشکده رسانه‌های دیجیتال در محله مونت پلیزانت Mount Pleasant شهر ونکوور مهیا شده است.

دانشکده رسانه‌های دیجیتال Emily Carr University of Art and Design در نزدیکی منطقه مسکونی بزرگی واقع شده است که بخشی از آن برای اقامت دانشجویان مدیریت می‌شود. جهت بررسی هزینه‌ها و امکانات این اقامتگاه می‌توان به سایت مسکن دانشجویی مراجعه کرد.

دانشکده های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه Emily Carr از جمله برترین دانشگاه های کانادا محسوب می‌شود که به طور اختصاصی به رشته‌های هنری پرداخته است؛ رشته‌های آموزشی این دانشگاه در دانشکده فرهنگ و جامعه، دانشکده طراحی و رسانه پویا، دانشکده تحصیلات تکمیلی Jake Kerr و دانشکده هنرهای تجسمی ارائه می‌شوند.

در ماه نوامبر سال 2009  دانشگاه امیلی کار با همکاری شرکت لوکاس‌فیلمLucasfilm  استودیوی تحقیقاتی 3 بعدی را برای آموزش و خلق و نمایش آثار دانشجویان طراحی کرده است.

رنکینگ دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه کوچک و تازه‌تاسیس امیلی کار در رده‌بندی‌های جهانی و ملی نیز خوش درخشیده است؛ بر اساس آخرین گزارش‌های موسسه 4icu دانشگاه Emily Carr سال 2023 در جایگاه 48 کانادا و در جایگاه سوم موسسات عالی تورنتو قرار گرفته است. 

در رده‌‎بندی موضوعی نیز موسسه آماری QS هم نام Emily Carr University of Art and Design را در رتبه 24 جای داده است. 

رشته های دانشگاه امیلی کار کانادا

دانشگاه امیلی کار در رشته‌های طراحی پایدار، عکاسی، رسانه‌های نوین، هنرهای تجسمی، رسانه، رسانه‌های تعاملی، انیمیشن، طراحی صنعتی، طراحی محصول، سرامیک، مجسمه‌سازی، طراحی ارتباطات، تصویرگری و هنرهای زیبا تخصص ویژه‌ای دارد و در میان دانشگاه‌های هنر کانادا سرآمد بوده است.

عمده برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Emily Carr در حوزه رشته‌های انیمیشن، فیلم/ ویدئو، تصویرگری، هنرهای تجسمی، هنرهای زیبا در بخش عمومی، عکاسی، هنرهای زیبا در رشته‌های اختصاصی، طراحی و هنرهای رسانه‌ای طراحی شده است.

رشته‌های دوره کارشناسی Emily Carr University of Art and Design عبارتند از: هنرهای زیبا طراحی صنعتی، طراحی تعاملی، طراحی ارتباطات، هنرهای رسانه‌ای، انیمیشن دو بعدی و سه بعدی، هنر فیلم و نمایش، رسانه‌های اجتماعی، رسانه‌های جدید، هنرهای صدا، هنرهای بصری، تصویرسازی، عکاسی، هنرهای تجسمی (سفال سازی، طراحی، نقاشی، رسانه چاپ، مجسمه سازی)، هنر و نویسندگی، شیوه‌های کتابداری طراحی تعاملی، طراحی ارتباطات، طراحی دو بعدی، طراحی سه بعدی، طراحی UX/UI هنرهای زیبا، طراحی، نقاشی، عکاسی، تصویرسازی و ... .

رشته‌های دوره کارشناسی‌ارشد Emily Carr University of Art and Design چندان متنوع نیست؛ از این دانشگاه می‌توان در برنامه‌های تحصیلی هنرهای زیبا، طراحی، و رسانه دیجیتال پذیرش تحصیلی دریافت کرد و برای مهاجرت تحصیلی آماده شد. 

اپلای دانشگاه امیلی کار کانادا

سالانه نزدیک به 3 هزار دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه Emily Carr می‌شوند که تقریبا 90 درصد آن‌ها در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. تحصیل در دانشگاه امیلی کار نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی دارد؛ برای این منظور باید لیستی از مدارک و شرایط گردآوری و برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال شود. 

متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی باید سوابق تحصیلی و مدارک فارغ‌التحصیلی، مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا، نمره متوسط به بالا در معدل آخرین مدرک تحصیلی و همچنین نمره متوسط به بالا در دروس مرتبط با رشته انتخابی ارائه دهند. 

نمره مدرک زبان انگلیسی آیلتس باید 6.5 به بالا و نمره مدرک زبان تافل باید 84 به بالا باشد. البته متقاضیان مهاجرت تحصیلی با نمره کمتر از حد معین دانشگاه هم می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط وارد دانشگاه شوند و پس از گذراندن دوره زبان، به تحصیل در کانادا در رشته منتخب ادامه دهند. 

دانشگاه Emily Carr برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی که مدرک زبان انگلیسی ندارند نیز راه حلی اندیشیده است؛ با شرکت در آزمون زبان انگلیسی طرح شده از سوی دانشگاه، مسئولان پذیرش تحصیلی میزان تسلط متقاضی به زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

افزون بر این مدارک، متقاضی مهاجرت تحصیلی و تحصیل در Emily Carr University of Art and Design موظف است در ارتباط با رشته تحصیلیِ منتخب نمونه‌کار نیز ضمیمه فرم درخوست پذیرش تحصیلی کند. کم‌وکِیف نمونه کارها بستگی به رشته مورد تقاضا دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی با نمره بالا دارد. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با رشته تحصیلی مورد نظر خود می‌توانید با رزرو وقت مشاوره آن‌لاین مهاجرت تحصیلی از همکاران ما در بخش اعزام دانشجوی لتس گو یونی ارتباط داشته باشید.

دانشجویان Emily Carr University of Art and Design این فرصت را دارند که با شرکت در دوره‌های کارآموزی کسب درآمد کنند و تجربه کار در کانادا را در رزومه خود به ثبت برسانند. دانشگاه Emily Carr با شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجو امکان ادامه تحصیل در 75 دانشگاه و کالج هنر و طراحی دیگر در کانادا، ایالات متحده، مکزیک و اروپا را برای دانشجویانش فراهم آورده است. 

ددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

پیش از هر گونه اقدامی برای مهاجرت تحصیلی اعم از ارسال مدارک و ثبت درخواست پذیرش تحصیلی، باید به مهلت و بازه زمانی که دانشگاه برای بررسی درخواست پذیرش، ثبت‌نام و حتی درخواست بورسیه تحصیلی تعیین کرده است، توجه ویژه داشت؛ چرا که بی‌توجهی به این مقوله ممکن است پذیرش تحصیلی را به مدت یک‌سال تحصیلی به تعویق بیندازد. 

بررسی تقاضای پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی معمولا از تاریخ 15 سپتامبر آغاز می‌شود؛ متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند از این تاریخ درخواست آن‌لاین خود را در EducationPlannerBC Application Service ثبت کنند. معمولا تاریخ 15 ژانویه هر سال، آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش تحصیلی، ریزنمرات، مدارک فارغ‌التحصیلی و نمره زبان انگلیسی اعلام می‌شود. 

هزینه تحصیل در دانشگاه امیلی کار

تحصیل در دانشگاه امیلی کار کانادا بسته به رشته و مقطع تحصیلی شهریه‌های متفاوتی دارد؛ به طور میانگین شهریه سالانه دانشگاه Emily Carr برای دانشجویان بین‌المللی 17هزار و سی‌صد دلار اعلام شده است. در کنار شهریه، دانشجو باید حدود 3هزار و پانصد دلار برای منابع آموزشی و لوازم تحریر، 275 دلار برای خدمات بیمه سلامتی و دندان، حدود 150 دلار برای صدور مدرک فارغ‌التحصیلی، و ... بپردازد.

تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه Emily Carr نیز به طور کلی 33 هزار تا 37 هزار دلار شهریه دارد که در 5 تا 7 ترم (بسته به طول رشته تحصیلی) پرداخت می‌شود. دریافت شهریه در این دانشگاه به‌صورت ترمی است و دانشجو باید تا آغاز کلاس‌ها هزینه ترم تحصیلی را (بسته به تعداد واحدهای برداشته شده) پرداخت کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

برنامه‌های متنوع کمک‌هزینه تحصیلی Emily Carr University of Art and Design به دانشجویان واجد شرایط بین‌المللی نیز تعلق می‌گیرد. دانشگاه Emily Carr برای جذب دانشجویان برتر بورسیه های وسوسه‌انگیزی طراحی کرده که برخی از آن‌ها توسط شرکت‌های هنری پوشش داده می‌شوند؛ اما دانشجویان در قبال آن‌ها مسئولیتی نخواهند داشت. 

جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود می‌توانید فرم ارزیابی آن‌لاین پذیرش تحصیلی را در همین سایت تکمیل کنید و وضعیت خود را با شرایط تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا محک بزنید.