دانشگاه کراندال در کشور کانادا واقع شده است. لتس گو یونی در مسیر کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه کراندال، رشته ها و شهریه دانشگاه کراندال همراه شماست. دانشگاه خصوصی کراندال در شهر مونکتون در استان نیوبرانزویک در کشور پهناور کانادا واقع شده است که موقعیت مکانی آن در جنوب شرقی کشور کانادا است و یکی از مهمترین شهرهای دریایی کشور کانادا محسوب می‌شود.

پردیس دانشگاه کراندال در قلب شهر مونکتون ساخته شده است و دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی بسیار متنوعی را در زمینه‌هایی همچون: مدیریت، آموزش، علوم، تجارت و هنر ارائه می‌دهد.

دانشگاه کراندال در مرکز شهر مونکتون یکی از شهرهای پرجمعیت استان نیوبرانزویک و در حوزه آتلانتیک در کشورکانادا قرار گرفته است. این شهر در امتداد ساحل شمالی رودخانه پتیکودیاک Petitcodiac در نقطه‌ای از بستر رود قرار دارد و در گروه شهرهای دوزبانه کشور کانادا قرار می‌گیرد. تحصیل در مونکتون و حضور در دانشگاه‌های این شهر فرصت حضور در یکی از شهرهای آرام و به دور از ازدحام در کشور کانادا را فراهم می‌کند. 

یکی از شاخصه‌های تحصیل در دانشگاه Crandall این است که تعداد دانشجویان در کلاس‌های درس این دانشگاه معمولا کمتر از 20 نفر است که این امر سبب می‌شود تا محیطی صمیمی‌ و دوستانه در کلاس‌ها برقرار باشد و اساتید کاملا با دانشجویان آشنا هستند و دانشجو بدون استرس و نگرانی با اساتید ارتباط برقرار می‌کند و به راحتی برای تحصیلات خود وقت می‌گذارد.

در دانشگاه کراندال سعی بر جذب برترین اساتید کشور کانادا بوده است و اکثر اساتید این دانشگاه خود فارغ التحصیلان برترین دانشگاه‌های جهان و کشور کانادا همچون: نوتردام، کلمبیا، هاروارد، تورنتو، UBC، مک مستر، وسترن انتاریو و کوئینز بوده‌اند. این اساتید و مربیان همواره همراه و راهنمای دانشجویان هستند و از روش‌های آموزشی جدید و نوآورانه در تدریس خود استفاده می‌کنند.

رویکرد آموزشی در دانشگاه کراندال همواره دانشجو محور بوده است و بر یادگیری بیشتر و موثرتر متمرکز است که این امر سبب شده است که پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان با دانش کافی از محیط دانشگاه خارج شوند و وارد مارکت‌های مختلف شغلی در کشور کانادا و دیگر کشورها شوند.

یکی از برنامه‌های پرطرفدار و منحصر به فرد دانشگاه کراندال، امکان تحصیل دو ساله در دانشگاه آکسفورد انگلستان است که برای این برنامه دانشگاه کراندال یک برنامه همکاری آموزشی با این دانشگاه را ترتیب داده است و دانشجویان متقاضی می‌توانند از طریق تحصیل در این دانشگاه فرصت تحصیل در آکسفورد را  کسب کند. 

اگر به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا علاقه مند هستید، بهتر است مطلب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایط و هزینه هایی دارد؟ را در وبلاگ لتس گو یونی مطالعه کنید تا اطلاعات دقیق و مفیدی در این باره کسب کنید.  

شرایط پذیرش دانشگاه کراندال

یکی از روش‌های رایج برای مهاجرت و گرفتن اقامت کشور مختلف همچون کانادا، مهاجرت تحصیلی است که لازمه‌هایی دارد. برای اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، در ابتدا متقاضی باید دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را که قصد ادامه تحصیل در آن را دارد انتخاب کند و پس از ارائه مدارک مورد نیاز و اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام کند.

دانشگاه کراندال نیز همچون دیگر دانشگاه‌های کشور کانادا شرایطی برای اخذ پذیرش تحصیلی متقاضیان بین‌المللی خود در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که شرایط موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی از کرانادال به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (کسب حداقل 70 درصد نمرات)

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    پرداخت هزینه ورودی دانشگاه

•    پاسپورت معتبر

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان مادری متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کراندال انگلیسی نباشد، متقاضی باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه کند:

مدرک CAEL با حداقل نمره 70 و در بخش‌ها نمره کمتر از 60 نداشته باشد/ مدرک TOEFL با نمره 90 و در هیچ بخش نمره کمتر از 21 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در بخش‌ ها نمره کمتر از 6 نباشد/ مدرک CAN-Test با امتیاز کلی 4.5 و در بخش ها‌ کمتر از 4 نباشد/ مدرک MELAB با نمره حداقلی 85 و در بخش‌ها کمتر از 80 نباشد

*لازم است بدانید که برای قبولی در پذیرش برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه Crandall، پیش نیازهایی لازم است که با توجه به رشته انتخابی در زمان ورود به دانشگاه باید ابتدا در دروس پیش نیاز شرکت کنید.

*همچنین اگر متقاضی تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه کراندال هستید، داشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل 14 و دیگر مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره شد نیز برای موفقیت در مراحل اخذ پذیرش تحصیلی لازم است. 

رشته ‌های دانشگاه کراندال

دانشگاه کراندال طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند که در حوزه‌های آموزشی مختلفی همچون: هنرها، علوم، مدیریت کسب و کار، آموزش، مدیریت و ... هستند.

دانشگاه کراندال برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه لیست جداگانه‌ای ارائه داده‌است که در این لیست رشته‌های پرطرفداری همچون: زبان انگلیسی، تاریخ، حرکت شناسی، روان شناسی، مطالعات دینی، جامعه شناسی، زیست شناسی، شیمی، مطالعات زیست محیطی و ... به چشم می‌خورد.

برنامه آموزشی کارشناسی بازرگانی بین الملل که یکی از برجسته‌ترین برنامه‌های دانشگاه Crandall است برای دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در نظر گرفته شده است. همچنین برنامه‌های تحصیلات تکمیلی مختلفی همچون: کارشناسی ارشد مدیریت و مدیریت سازمانی نیز در میان برنامه‌های قابل ارائه به دانشجویان بین المللی این دانشگاه دیده می‌شود. 

شهریه دانشگاه کراندال کانادا

شهریه و هزینه‌های تحصیل در دوره‌های کارشناسی دانشگاه Crandall برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه برای یک سال تحصیلی زیر 20 هزار دلار کانادا است که از این منظر یکی از دانشگاه‌های ارزان قیمت کشور کانادا به حساب می‌آید و متقاضیان مهاجرت تحصیلی بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می‌کنند.

شهریه دوره‌های کارشناسی در رشته‌های مربوط به هنرها، مدیریت کسب و کار و علوم برای یک سال تحصیلی 17،395 دلار کانادا است و شهریه کارشناسی آموزش این دانشگاه نیز در حدود 19،395 دلار کانادا می‌باشد.

همچنین شهریه سالیانه دوره‌ کارشناسی ارشد مدیریت که یک برنامه دوساله است برای متقاضیان بین‌المللی این دانشگاه در حدود 31.950 دلار کانادا است. شهریه دوره یک ساله کارشناسی ارشد مدیریت سازمانی نیز در حدود 24.950 دلار کانادا محاسبه شده است.

لازم به ذکر است که هزینه‌های و مخارج اجباری دیگر همچون: هزینه خدمات دانشجویی، هزینه دسترسی به امکانات آموزشی، بیمه درمانی و ... نیز به مبالغ شهریه هر دانشجو اضافه می‌شود که باید همزمان با شهریه پرداخت شوند.

رتبه دانشگاه کراندال

رتبه و جایگاه دانشگاه کراندال براساس آمار وب سایت yocket در سال 2023 در جهان 7752 و در میان دانشگاه‌های کشور کانادا 91 اعلام شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کراندال

دانشگاه کراندال متعهد شده است که با ارائه کمک‌های مالی در قالب بورسیه تحصیلی، جوایز و وام‌های دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه جهت تامین نیازهای مالی کمک کند و راه دانشجویان را در مسیر دستیابی به آموزش‌های تحول آفرین هموارتر کند. انواع مختلف بورسیه تحصیلی همچون بورسیه تحصیلی جکسون و بورسیه تحصیلی ورزشکاران در این دانشگاه ارائه می‌شود که دانشجویان در زمان پذیرش تحصیلی باید برای قرار گرفتن در لیست بورسیه تحصیلی ثبت نام کنند. 

اجازه کار کردن همزمان با تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا یک انتخاب محبوب برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل، کار و اقامت این کشور هستند. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، تحصیل در کانادا تنها بخشی از یک رویای بزرگتر یعنی موفقیت در اخذ اقامت دائم از کشور کانادا است. حال برای موفقیت در این مسیر دانشجویان می‌توانند همزمان با تحصیل کردن به فعالیت‌های شغلی نیز مشغول شوند تا هم با بازار کار کشور کانادا بیشتر آشنا شوند و هم درآمد کسب کنند تا مخارج تحصیل در این کشور را تامین کنند.

در دانشگاه کراندال به دانشجویان بین‌المللی اجازه کار کردن در زمان تحصیل داده می‌شود و دانشجو می‌تواند در هنگام تحصیل حداکثر 20 ساعت در هفته و در زمان‌های تعطیلات حداکثر 40 ساعت در هفته کار کند. 

خوابگاه دانشجویی

زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی بهترین راه برای تجربه کامل زندگی دانشجویی، موفقیت تحصیلی و یافتن دوستان خوب است. لذا دانشگاه کراندال گزینه‌های مناسبی را برای اقامت دانشجویان غیر بومی و بین‌المللی خود در نظرگرفته است که کمک بزرگی در کم کردن هزینه‌های زندگی در کشور کانادا است.

Colburne House یکی از مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه کراندال است که به سبک سنتی و با چهار نوع مختلف اتاق طراحی شده است و تمامی امکانات رفاهی برای دانشجویان در آن تعبیه شده است.

Mitton Court نیز یکی دیگر از مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه کراندال است که یک اقامتگاه بزرگ و کاملاً مبله به سبک آپارتمان است و تمامی امکانات رفاهی را داراست.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه کراندال بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.