دانشگاه کاپیلانو کانادا در شهر ونکوور واقع شده است. با لتس گو یونی درخصوص پذیرش دانشگاه کاپیلانو و هزینه تحصیل در دانشگاه کاپیلانو بیشتر بدانید. دانشگاه دولتی کاپیلانو در شهر ونکوور و در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا واقع شده است که با داشتن مناظر زیبا و سواحل آفتابی، جاذبه تحصیل در این دانشگاه را دو چندان کرده است. نام این دانشگاه برگرفته از نام رئیس جو کاپیلانو، رهبر مهم مردم اسکوامیش (Sḵwx̱wú7mesh) ملت سلیش است که اقدامات مهمی برای این منطقه انجام داده بود.

دانشگاه کاپیلانو که در ابتدا به عنوان کالج کاپیلانو شناخته شده بود، توسط هیئت‌های مدارس و ساکنان شمال و غرب ونکوور و Howe Sound از طریق همه پرسی در سال 1968 تاسیس شد. در سال اول تاسیس این دانشگاه تعداد 784 دانشجو در این دانشگاه پذیرش تحصیلی گرفتند و موفق به تحصیل در این دانشگاه و کشور کانادا شدند. پس از گذشت 40 سال و در سال 2008 سرانجام دولت استانی بریتیش کلمبیا نام کالج Capilano را به دانشگاه کاپیلانو تغییر داد.

دانشگاه کاپیلانو کانادا یک دانشگاه مطرح در سطح جهانی است که هرساله تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در کشور کانادا را به سوی خود می‌کشاند. CapU تقریباً هرساله با پذیرش تحصیلی 11،600 دانشجو موافقت می‌کند و برنامه‌های متعددی را برای تحصیل آن‌ها ارائه می‌دهد. 

پردیس اصلی دانشگاه کاپیلانو در شمال شهر ونکوور کشور کانادا و در سال 1973 افتتاح شد و تنها 30 دقیقه تا مرکز شهر ونکوور فاصله دارد. محوطه این پردیس توسط جنگلی سرسبز و کوه‌های اطراف آن احاطه شده است و محیطی الهام بخش برای یادگیری و رشد دانشجویان را فراهم کرده است.

در ادامه فعالیت‌های آموزشی CapU، این دانشگاه تصمیم به گسترش فضای دانشگاهی خود گرفت و پردیس ساحل آفتاب (Sunshine Coast) را در سال 1977 و در شهر سچلت (Sechelt) افتتاح کرد که امروزه برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی بسیاری در این پردیس برای علاقه مندان ارائه شد. 

پردیس سوم دانشگاه کاپیلانو نیز در طبقه دوم The Shipyards development در شمال ونکوور واقع شده است و اولین گروه دانشجویانش در سال 2019 وارد این پردیس شدند. این پردیس در مرکز جامعه کشتی سازی واقع شده است و به سرعت در حال تحول است. پردیس Lonsdale طراحی داخلی منحصر به فردی دارد و با داشتن شش کلاس و همچنین فضای طبیعی زیبا، مکان مناسبی برای تحصیل و یادگیری است.

در دانشگاه کاپیلانو دانشجویان همواره مورد حمایت اساتید و دانشگاه قرار می‌گیرند و برای حل چالش‌های پیش رو تلاش می‌کنند و تجربه کسب می‌کنند. هدف اصلی در دانشگاه کاپیلانو ارائه مسیرهای آموزشی برای دانشجویان و همچنین کمک به اشتغال مستقیم دانشجویان در جامعه پس از فارغ التحصیلی است.

پذیرش دانشگاه کاپیلانو

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. دانشجویان بین المللی در صورتی که معادل فارغ التحصیلی دوره متوسطه (کلاس 12) را در داشته باشند مجاز به اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه کاپیلانو کانادا هستند. شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از CapU برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از CapU انگلیسی نباشد و یا تحصیلات خود را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: 

مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 83/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش نمره کمتر از 6 نباشد/ مدرک PTE با حداقل نمره 56/ مدرک ELA با حداقل نمره 145/ مدرک Duolingo با حداقل نمره 110

* لازم به ذکر است برنامه‌های درسی مختلف شرایط پذیرش متفاوتی نسبت به هم دارند و دانشجو باید در زمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی با توجه به رشته انتخابی شرایط کامل پذیرش هر برنامه را بررسی کند. همچنین برخی از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه به نمونه کارها، اسناد تکمیلی، حداقل معدل نیاز دارند و یا دارای پروسه پذیرش انتخابی یا رقابتی هستند. 

رشته ‌های دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو در کشور کانادا در زمینه‌های مختلفی برنامه‌های آموزشی متفاوتی را برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌کند و متقاضیان به راحتی در هر حوزه‌ای که علاقه مند به تحصیل هستند، رشته و آینده خود را انتخاب می‌کنند. در زیر به حوزه‌های درسی این دانشگاه اشاره می‌کنیم:

هنرها و علوم: تحصیل در زمینه هنرها و علوم به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های تفکر انتقادی را که برای هر حرفه ضروری است، توسعه دهند. برنامه‌ها و دوره‌های هنری و علوم CapU طیف گسترده‌ای از رشته‌ها همچون: نوشتن خلاقانه، انگلیسی، روانشناسی، مهندسی، زیست شناسی و ... را ارائه می‌دهد.

مطالعات بازرگانی و حرفه‌ای: در دانشگاه کاپیلانو به طور فعال از مشاوره کارفرمایان تجاری استفاده می‌شود و همزمان با ظهور تکنیک‌ها و مهارت‌های جدید در دنیای تجارت، دوره‌های آموزشی ارتقا داده می‌شود.. رشته‌های قابل ارائه در این حوزه عبارت اند از: مدیریت بازرگانی، مدیریت کسب و کار، مطالعات ارتباطات، قانون قرارداد، مدیریت بین الملل، مطالعات حقوقی، مدیریت کسب و کار و ...

آموزش، بهداشت و توسعه انسانی: برنامه‌های این حوزه آموزشی توسط اساتید حرفه‌ای و باتجربه تدریس می‌شود و رشته‌هایی همچون: رهبری جامعه و تغییرات اجتماعی، مراقبت و آموزش اولیه کودکی، مراقبت و آموزش اولیه کودکی - نوزاد و کودک نوپا، مراقبت و آموزش اولیه کودکی - نیازهای ویژه، دسترسی به تحصیلات و اشتغال، دستیار آموزش، انگلیسی برای اهداف دانشگاهی، دستیار مراقبت‌های بهداشتی، موزیک درمانی و دستیار توانبخشی ارائه می‌شود.

هنرهای زیبا و کاربردی: آموزش‌های این حوزه درسی با وجود متخصصان صنعت و هنرمندان تحسین شده و در کلاس‌های کوچک ارائه می‌شود و رشته‌های قابل ارائه در این زمینه عبارت اند از: انیمیشن سه بعدی برای فیلم و بازی‌ها، بازیگری برای صحنه و نمایش، مدیریت پیشرفته هنر و سرگرمی، مبانی انیمیشن، مدیریت هنری و سرگرمی رهبری در موسیقی، طراحی در ارتباط تصویری، جلوه های بصری دیجیتال، مستند، فیلم سازی دیجیتال، مطالعات جاز، نورپردازی برای تصویربرداری دیجیتال و فیلم، هنرهای متحرک، موسیقی، موسیقی درمانی، تئاتر موزیکال، هنرهای نمایشی و تئاتر فنی

مطالعات جهانی و جامعه: تمرکز برنامه‌های این حوزه آموزشی بر روی مواردی از جمله سلامتی، حکمرانی خوب، اقتصاد متنوع و توسعه بین المللی است و رشته‌های این حوزه عبارت‌اند از: هنرها - سرپرستی جهانی، مدیریت گردشگری، حرکت شناسی انسانی - علوم ورزشی، حرکت شناسی- تربیت بدنی، حرکت شناسی، مدیریت تفریح در فضای باز، مدیریت گردشگری بین المللی، مدیریت گردشگری بازاریابی و گردشگری

هزینه تحصیل در دانشگاه کاپیلانو

هزینه‌های تحصیلات هر دانشجو در CapU و کشور کانادا شامل شهریه هر برنامه تحصیلی، هزینه‌های جانبی، هزینه‌های اضافی برای تجهیزات و کتب درسی، هزینه خوابگاه و یا اجاره خانه، هزینه رفت و آمد و ... است. در زیر به شهریه برخی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه کاپیلانو اشاره شده است:

به طور مثال شهریه رشته‌های کارشناسی مدیریت بازرگانی، کارشناسی مطالعات ارتباطات و حرکت شناسی در دانشگاه کاپیلانو برای دانشجویان بین المللی در حدود 19.537 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی محاسبه شده است.

شهریه سالیانه رشته‌های دیگر دوره کارشناسی این دانشگاه همچون موسیقی درمانی در حدود 24.533 دلار و یا رشته مدیریت گردشگری در حدود 20.115 دلار کانادا است.

همچنین شهریه رشته کارشناسی طراحی در ارتباط تصویری برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه برای یک سال تحصیلی 26.213 دلار کانادا است.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارید، آیا اطلاع دارید که هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چگونه است؟ لتس گو یونی در این مسیر همراه شماست و اطلاعات دقیق را در اختیار شما می‌گذارد.

رنک دانشگاه کاپیلانو کانادا

طبق رتبه بندی جهانی QS در سال 2022-2023 دانشگاه کاپیلانو رتبه 1408 جهانی را از آن خود کرده است. بر اساس یکی دیگر از سایت‌های رتبه‌بندی به نام US News، دانشگاه کاپیلانو در سال 2022 در رتبه 143 در میان دانشگاه‌های کانادا قرار دارد.

بورسیه تحصیلی کاپیلانو

دانشجویان ورودی به CapU می‌توانند برای کمک به پرداخت برخی از هزینه‌های خود، از برنامه‌های بورسیه تحصیلی و جوایز این دانشگاه استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی در ازای پیشرفت‌های تحصیلی، موفقیت‌های ورزشی و یا فعالیت‌های خارج از برنامه دانشجویان به آن‌ها اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی به دانشجویانی که سوابق تحصیلی درخشان داشته باشند و برای اولین بار در دانشگاه کاپیلانو پذیرش تحصیلی گرفته‌اند، تعلق می‌گیرد و ارزش آن تا 1.500 دلار در سال است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه کاپیلانو 

دانشگاه کاپیلانو خوابگاه‌هایی را برای رفاه دانشجویان غیر بومی و بین المللی خود در نظر گرفته است تا بتوانند در مخارج خود کمی صرفه جویی کنند. اقامتگاه‌های CapU واقع در بزرگراه دولارتون است و امکان زندگی در سه ساختمان متفاوت را به دانشجویان ارائه می‌دهد. تالار Grouse، تالار Cypress و تالار Seymour که به دلیل کوه‌های محلی نامگذاری شده‌اند، برای تقریباً 290 دانشجو در نظر گرفته شده‌اند.

بزرگترین ساختمان از سه ساختمان محل اقامت دانشگاه کاپیلانو، تالار Grouse است. این خوابگاه مخصوص مجردهای این دانشگاه است و محیطی آرام را برای زندگی دانشجویی است. تالار Cypress و تالار Seymour با داشتن 80 خانه با امکانات کامل زندگی، فضای مناسبی برای دانشجویان است.

هزینه تقریبی زندگی در خوابگاه‌های CapU برای فصل پاییز از 6.900 دلار شروع می‌شود و تا 10.024 متغیر است که این تفاوت قیمت بسته به نوع اتاق انتخابی است. همچنین هزینه خوابگاه برای فصل بهار نیز همانند فصل پاییز است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، CapU بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.