کالج هنرهای کاربردی و فناوری الگون کویین Algonquin College of Applied Arts and Technology کالج دولتی و انگلیسی‌زبان استان انتاریو است که در شهر اتاوا واقع شده است. کالج Algonquin کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و زندگی در پایتخت این کشور گزینه مناسبی است؛ چراکه کالج الگون کویین همواره در میان 50 کالج تحقیقاتی برتر کانادا دیده شده است.

متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی از Algonquin College آماده مهاجرت تحصیلی به این کشور پهناور شوند. 

کالج الگون گویین کانادا کجاست؟

کالج الگونکویین کانادا به استادان مخترع و برنامه‌های تحصیلی نوآورانه مشهور شده و سال‌هاست به عضویت پلیتکنیک کانادا نیز Polytechnics Canada درآمده است. این مجموعه آموزش عالی افزون بر شهروندان پایتخت و مناطق دورافتاده شرقی انتاریو، مورد توجه دانشجویانی از غرب کبک و ایالت نیویورک آمریکا نیز واقع شده است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.

همزمان با شکل‌گیری سیستم آموزشی کالج در استان انتاریو، کالج الگون کویین نیز در سال 1967 تاسیس شد؛ این در حالی‌ست که کالج‌های هنرهای کاربردی و فناوری کانادا  در تاریخ 21 مِی سال 1965 شکل گرفت. نام Algonquin از اقوام بومی‌ این بخش از کانادا در باستان گرفته شده است.

زمینی که بناهای موسسه آموزشی Algonquin College در آن ساخته شده، مساحتی بالغ بر 8 هکتار است که توسط آقای و خانم فرانک رایان به این شهر اهدا شده و در خیابان وودروفا شهر اتاوا وقع شده است. فضا و تجهیزات آموزشی کالج Algonquin کانادا رفته‌رفته گسترش یافت تا به یکی از مشهورترین کالج‌های انتاریو تبدیل شود.

حدود 90 درصد از فارغ‌التحصیلان این مجموعه آموزش عالی ظرف 6 ماه موفق به یافتن شغل مورد نظرشان شده‌اند و تقریبا تمامی دانشجویان تحصیل در Algonquin College را به همسالان خود پیشنهاد می‌دهند. 

پردیس های کالج الگون کویین

کالج Algonquin کانادا در سه پردیس اصلی برنامه‌های تحصیلی خود را ارائه می‌کند که هر سه در استان انتاریو واقع شده‌اند؛ پردیس اصلی و قدیمی در شهر اتاوا و پردیس‌های جدیدتر در شهر تاریخی پرت و شهر پمبروک دایر هستند. در کنار این پردیس‌ها الگون کویین پردیس‌های دیگری نیز در کشورهای آسیایی و جنوب اروپای شرقی نیز دایر کرده است.

پردیس شهر اتاوا در دو بخش «مرکز شهر» و «دره اتاوا» میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است. پردیس مرکز شهر اتاوا در نزدیکی پارک‌ها و موزه‌های شهر واقع شده و دسترسی آسانی به دیگر نقاط شهر دارد. در این بخش از کالج برنامه‌هایی متنوع و متعددی از حسابداری و پرستاری گرفته تا محاسبات و جوشکاری برگزار می‌شود. استقرار کانال ریدو Rideau در نزدیکی محوطه پردیس زیبایی فضا را دوچندان کرده است. آموزشگاه‌های تخصصی متعددی نیز تحت نظر این پردیس دایر شده است.

پردیس پمبروک Pembroke در دره اتاوا و شهری به همین نام واقع شده و چشم‌انداز دلفریبی از مناظر زیبای رود اتاوا را به نمایش می‌کشد. این پردیس ساحلی برنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف از نجاری و جنگلداری گرفته تا  بنیادهای پلیس ارائه می‌دهد.

پردیس پرت Perth این کالج در 83 کیلومتری پردیس اصلی بدر فضایی به دور از ازدحام و آلودگی واقع شده است. برنامه‌های تحصیلی پردیس موسسه میراث فرهنگی کالج Algonquin کانادا در رشته‌های مربوط به تاریخ و فرهنگ ارائه می‌شود. 

آموزش بین‌المللی سهم قابل‌توجهی از فعالیت‌های کالج الگونکویین کانادا دارد؛ این کالج مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی بوده است و همچنین شعبه‌های متعددی نیز در دیگر کشورها دایر کرده است. حضور در عرصه‌های بین‌المللی در آینده این موسسه نقش مهمی ایفا می‌کند؛ به همین دلیل کالج Algonquin کانادا از طریق مشارکت‌های بین المللی با کشورهای همسایه دریایی خود چهار پردیس بین المللی در فریدآبادِ هند، نانجینگِ چین، کویت و مونته‌نگرو دایر کرده است. 

خوابگاه های کالج Algonquin

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند در پردیس‌های کالج الگون کویین مستقر شوند و از زندگی در فضای دانشگاه بهره ببرند. در این صورت امکاناتی نظیر باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، سالن غذاخوری، کتابخانه و... در دسترس دانشجویان خواهد بود و از همه مهم‌تر از اتلاف هزینه و زمان در مسیر رفت‌وآمد به کلاس‌ها جلوگیری می‌شود.

بیش از هزار دانشجو در این اقامتگاه‌ها زندگی می‌کنند. تنوع در خوابگاه‌های Algonquin College به صورت آپارتمان با اتاق‌های خصوصی و اشتراکی است، اما با بسیاری از اقامتگاه‌های خارج از پردیس نیز همکاری می‌کند. برخی از خانواده‌های کانادایی نیز برای اقامت و زندگی از دانشجویان کالج Algonquin کانادا دعوت می‌کنند.

رنکینگ کالج الگون کویین

بر اساس آخرین گزارش‌های موسسه آماری وبومتریک کالج الگونکویین پس از کالج سنکا و کالج پرینس ادوارد آیلند در جایگاه 46 ملی کانادا قرار گرفته است. در گزارش‌های موسسات آماری دیگر مانند QS یا تایمز Algonquin College در آمار سالانه جایگاه چشمگیری کسب نکرده است. 

اما برخی از رشته‌های ارائه شده در مجموعه آموزش عالی Algonquin College در رقابت‌های جهانی افتخارات بسیاری کسب کرده‌اند؛ برای مثال رشته انیمیشن در بین 10 برنامه تحصیلی برتر بین‌المللی شناخته شد و کالج Algonquin کانادا به عنوان ششمین موسسه آموزشی در جهان در این رشته معرفی شد.

رشته های کالج الگون کویین کانادا

همان‌طور که از عنوان کامل کالج هنرهای کاربردی و فناوری Algonquin کانادا برمی‌آید، برنامه‌های تحصیلی آن روی محوریت دو موضوع «هنر» و «فناوری» تمرکز کرده‌اند. سالانه بیش از 19 هزار دانشجو در بیش از 180 برنامه تحصیلی تمام‌وقت این مجموعه آموزش عالی مشغول به تحصیل می‌شوند. 

در Algonquin College حدود 155 رشته مختص کالج، 18 رشته کارآموزی، 16 برنامه کوآپ، و 12 برنامه تحصیلی با همکاری دانشگاه کارلتون و دانشگاه اتاوا در کالج Algonquin کانادا برگزار می‌شود.

برنامه‌های تحصیلی 2 ساله، 3 ساله و 4 ساله در رشته‌های مختلف و برای مدارک تحصیلی متفاوت در Algonquin College برگزار می‌شود که در پردیس‌های این مجموعه پراکنده شده‌اند.

در پردیس اتاوا برنامه‌های تحصیلی در زیرمجموعه رشته‌هایی مانند علوم بهداشتی، بازرگانی، مطالعات حقوقی و امنیت اجتماعی، حمل‌ونقل، هنر و طراحی، مهندسی و کشاورزی، مهمان‌داری و گردشگری، کامپیوتر و تکنولوژی، محیط‌زیست و علوم کاربردی، رسانه و ارتباطات، مهارت‌های تجارت، هنرهای دیجیتال، ورزش و تفریحات، زبان، مدیریت منابع انسانی، طراحی و هنرهای مفهومی، دکوراسیون داخلی، فناوری، هنر صنعت موسیقی، و ... طراحی شده‌اند.

برنامه‌های تحصیلی کالج Algonquin کانادا در پردیس پمبروک حول رشته‌های ورزش و تفریحات، علوم محیطی و کاربردی، علوم بهداشتی و سلامتی، بازرگانی، خدمات اجتماعی و ارتباطی، رسانه و ارتباطات طراحی شده است. 

تنوع رشته‌ها در پردیس پرت این کالج به نسبت دو پردیس اصلی دیگر کمتر است. در پرت می‌توانید در برنامه‌های تحصیلی بازرگانی کشاورزی (با برنامه کوآپ یا بدون آن)، آموزش کودکان، نجاری و تعمیرات میراث فرهنگی، مطالعات مقدماتی مراقبت‌های بهداشتی کانادا، پرستاری کاربردی، و علوم نظارتی تحصیل در کانادا را تجربه کنید.

کالج الگونکویین دوره‌های آموزش از راه دور نیز برگزار می‌کند؛ در این دوره‌ها رشته‌های سلامت روانی، رفتارشناسی اتیسم، حسابداری، بازرگانی، مدیریت عمومی، مدیریت منابع انسانی، اصوا بازرگانی، مراقبت کودک و نوجوان، خدمات وکالت و اجتماعی، برنامه‌نویسی کامپیوتر، مدیریت سازه، مدیریت اورژانس، مدیریت اجرایی، پلیس، و علوم فناوری برگزار می‌شود. 

پذیرش تحصیلی کالج الگون کویین کانادا

تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدارک و شرایط مشخصی است؛ دریافت پذیرش تحصیلی کالج الگونکویین نیاز به ارائه حداقل مدرک فارغ‌التحصیلی از دوره متوسطه (پایان‌دوره 12 ساله دبیرستان)، مدرک زبان با نمره بالا، ریز نمرات، و در مقاطع بالاتر (معادل کارشناسی ارشد) نیاز به ارائه مدرک لیسانس دارد.

جهت بررسی شرایط و وضعیت تحصیلی متقاضی مهاجرت تحصیلی باید مبلغی به عنوان اپلیکیشن فی به موسسه آموزشی مورد نظر پرداخت کرد. درخواست پذیرش تحصیلی از کالج الگون کویین 95 دلار کانادا اپلیکیشن فی نیاز دارد.

پس از گردآوری مدارک و شرایط لازم باید اسکن ترجمه و اصل مدارک برای مسئولان پذیرش تحصیلی کالج Algonquin کانادا ارسال شود. در صورت واجد شرایط بودن، پس از تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی از سوی مسئولان دانشجویان بین‌المللی صادر می‌شود.

پیش از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی آنلاین در سایت لتس گو یونی شرایط و وضعیت تحصیلی خود را برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسنجید.

مدرک زبان جهت پذیرش تحصیلی کالج Algonquin

اتاوا از شهرهای دو زبانه کاناداست؛ با اینکه شمار انگلیسی‌زبان‌ها در این شهر بیش از فرانسوی‌زبان‌هاست، اما زبان تدریس برخی موسسات آموزشی فرانسوی اعلام شده است. دریافت پذیرش تحصیلی از کالج الگونکویین نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر دارد؛ مدارک زبان مورد قبول Algonquin College آیلتس با نمره 6 بالا، تافل با نمره 80 به بالا، و EAP PATHWAY با امتیاز level 5 with B- average نیاز دارد. البته دریافت پذیرش تحصیلی از برخی رشته‌ها مانند رشته‌ها مربوط به پرستاری و علوم بهداشتی نیاز به نمرات زبان بالاتری دارد.

اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی نمره کافی در مدرک زبان انگلیسی ارائه ندهد، می‌تواند با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط در Algonquin College به تحصیل بپردازد. البته در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد، می‌تواند با شرکت در آزمون تعیین‌سطح موقعیت خود را در دوره زبان مشخص کند.

در صورتی که متقاضی تحصیل در کانادا با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط وارد کالج Algonquin کانادا شود، ابتدا باید دوره زبان انگلیسی گذرانده شود و پس از اتمام آن، دوره برنامه تحصیلی منتخب را آغاز کند.

طول دوره زبان انگلیسی Algonquin College بسته به تسلط زبان متقاضی تعریف می‌شود که هر سطح 3,700 دلار هزینه دارد. این هزینه شامل بیمه درمانی دانشجویی و استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌شود؛ چراکه متقاضی در طول این دوره دانشجوی تمام‌وقت کالج الگون کویین محسوب می‌شود.

هزینه تحصیل در کالج الگون کویین کانادا

به طور کلی شهریه دانشگاه های کانادا به رشته، مقطع و رنکینگ موسسه‌های آموزشی بستگی دارد. در کالج الگونکویین کانادا هم بسته به دوره از 16 هزار و دویست دلار تا 22 هزار دلار شهریه دارد. در کنار شهریه سالانه، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که بسته به رشته و مقطع تحصیلی متقاوت است. 

درخواست اقامتگاه دانشجویی هم نیاز به ثبت درخواست دارد که روی هم رفته 12 هزار دلار آب می‌خورد. این هزینه شامل اجاره خوابگاه به مدت 8 ماه (7,720 دلار)، و برنامه غذایی هشت ماهه (3,350 دلار) می‌شود.

هزینه استفاده از باشگاه ورزشی پردیس‌های کالج Algonquin کانادا حدود 300 دلار و هزینه تهیه منابع آموزشی حدود 1,150 دلار هزینه دارد. 

بورسیه کالج Algonquin

برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویان بین‌المللی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شده‌اند، در پایان هر سال تحصیلی (برای سال بعد) اعلام می‌شود. شش مورد از برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی این کالج به دانشجویان با معدل بالا اختصاص پیدا می‌کند. دریافت بورسیه تحصیلی این کالج نیاز به ارائه مدارک تحصیلی چشمگیر و دستاوردهای علمی درخوری دارد و این برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی به تمام درخواست‌ها تعلق پیدا نمی‌کند. 

برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در زمینه نحوه اخذ بورسیه تحصیلی، پذیرش تحصیلی و بررسی شرایط خود می‌توانید از مشاوران باتجربه و کارآزموده لتس گو یونی بهره‌مند شوید؛ جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی از همین‌جا اقدام کنید.