لتس گو یونی
city

تحصیل در آمستردام و راهنمای پذیرش تحصیلی

دانشگاه های آمستردام

tio university of applied sciences
کشور
netherlands
استان
amsterdam
موسسه
خصوصی
نوع
university
رتبه جهانی
-
تعداد رشته
-
netherlands amsterdam

مطالب وبلاگ مرتبط با آمستردام


سوالات متداول

میزان مالیات بر درآمد کشور هلند چقدر است؟

نرخ مالیات بر درآمد کشور هلند به نسبت بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر بالاست؛ در سال 2021 میزان مالیات بر درآمد شخصی در هلند 49.5 درصد اعلام شده است.

آیا گپ تحصیلی مانعی برای تحصیل در هلند تلقی می‌شود؟

خیر. در صورت ارائه مدرک و توجهی قابل‌قبول مانند سابقه شغلی می‌توان مسئولان پذیرش تحصیلی را متقاعد کرد. اما بهتر است در شرایط مناسب برای تحصیل در هلند اقدام کرد تا محدودیتی در انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی ایجاد نشود.

آیا امکان تحصیل آنلاین و از راه دور برای دانشجویان بین‌المللی هلند وجود دارد؟

بله، پیش از پاندمی کرونا برخی رشته‌های محدود به‌صورت آن‌لاین هم در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرفت؛ اما در روزهای چالش با این بیماری، اغلب کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. حتی اگر دانشجوی خارجی در کشور هلند مستقر باشد!

برای بالا بردن شانس دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های هلند چه باید کرد؟

ارائه رزومه تحصیلی درخشان و نمره آزمون زبان در سطح پیشرفته می‌توان نظر مسئولان دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کرد. ارائه مقاله‌های چاپ شده در مجلات و نشریات معتبر تاثیر بسیار زیادی در نتیجه درخواست بورسیه تحصیلی دارد.

ویزای تحصیلی هلند چه نوع تایپ اقامتی شنگن را دارد؟

ویزای تحصیلی هلند مجوز اقامت بلندمدت شنگن (نوع D) را به دارندگان آن می‌دهد. متقاضیان تحصیل در هلند پس از دریافت پذیرش تحصیلی باید فرم درخواست MVV را در سایت سفارت تکمیل کنند.

آیا امکان اخذ مجوز اقامت دائم هلند پس از دوران تحصیل وجود دارد؟

بله، روش‌های مختلفی برای تغییر نوع اقامت وجود دارد که متداول‌ترین آن داشتن پیشنهاد شغلی و تبدیل ویزای تحصیلی هلند به ویزای کار است. تمدید اعتبار ویزا به مدت 8 سال منجر به اخذ اقامت دائم هلند می‌شود.

دانشگاه‌های هلند آزمون ورودی دارند؟

به طور معمول خیر؛ سوابق تحصیلی، مهارت زبان انگلیسی و شرایط سنی و مالی متقاضی معیار پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه های هلند هستند، اما تحصیل در برخی رشته‌ها مانند رشته‌های علوم پزشکی آزمون ورودی دارد.

آیا همزمان با ویزای تحصیلی هلند، می‌توان برای ویزای همراه هم اقدام کرد؟

خیر، بهتر است پس از دریافت ویزای تحصیلی هلند، برای مجوز اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال اقدام کرد.

تحصیل در دانشگاه‌های هلند نیازی به دانش زبان هلندی ندارد؟

زبان ملی و تحصیلی کشور هلند، زبان هلندی است؛ جهت سهولت جذب دانشجویان بین‌المللی برخی از دانشگاه های هلند اقدام به برگزاری دوره‌های آکادمیک به زبان انگلیسی کرده‌اند. به عبارت دیگر، تحصیل در هلند به زبان انگلیسی هم امکان‌پذیر است. برخی رشته‌ها به زبان هلندی و برخی به صورت ترکیبی (ابتدا انگلیسی و در ترم‌های بالاتر هلندی) تدریس می‌شوند.

آیا امکان همراهی خانواده در زمان تحصیل در هلند وجود دارد؟

بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور همسر و فرزندان بالای 18 سال می‌توانند در کنار دانشجو در طول دوره تحصیلی زندگی در هلند را تجربه کنند. باید توجه داشت که الحاق خانواده نیاز به افزودن مبلغ تمکن مالی (1600€) دارد.

نظرات کاربران

امتیاز دهید