اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های علوم کاربردی هلند هستید از دانشگاه Tio غافل نشوید. این دانشگاه خاص می‌تواند سکوی پرتاب شما برای رسیدن به یک موقعیت شغلی ایده‌آل و پردرآمد در هلند و سایر کشورهای ممتاز اروپایی باشد. آیا برای رفتن به Tio آماده هستید؟ می‌خواهیم در گوشه و کنار آن گردش کنیم.

دانشگاه Tio که با نام کامل Tio University of Applied Sciences به ثبت رسیده است یکی از برترین دانشگاه‌‌های خصوصی در کشور هلند است که به عنوان یک مرکز علوم کاربردی برای پرورش نیروهای توانمند در عرصه کار شهرت دارد. هدف مدیران Tio این بوده است که دانشگاه تحت مدیریت خود را به یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم کاربردی در سطح بین‌المللی تبدیل کنند و تا کنون نیز به راستی در رسیدن به این هدف موفق بوده‌اند.

دانشگاه Tio از سوی NVAO (سازمان اعتباربخشی هلندی_فلاندری) دارای اعتبار است. دانشگاه علوم کاربردی Tio عضو انجمن هیات آموزش و پرورش هلند (NTRO) و انجمن فارغ‌التحصیلان مدارس معتبر هتلداری (INCH) می‌باشد.

قرار گرفتن دانشگاه Tio در هلند خود یک امتیاز قابل توجه است زیرا هلند را می‌توان یکی از قطب‌های اصلی تجارت جهانی در اروپا دانست که بستری عالی برای اشتغال یک دانشجوی خارجی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه علمی کاربردی با مدرک بین‌المللی می‌باشد. برای چه رشته‌های می‌توانیم متقاضی تحصیل در دانشگاه Tio باشیم؟

رشته‌های تحصیلی دانشگاه Tio

Tio یک دانشگاه خصوصی علوم کاربردی است که دوره‌های کارشناسی را در سطح کاملا کاربردی برای رشته‌های حوزه تجارت، مهمان‌داری و صنعت گردشگری ارائه می‌نماید. دانشگاه علوم کاربردی Tio آموزش با کیفیت بالا را بر اساس یک سیاست منحصر به فرد دنبال می‌کند: آموزش کاربردی در محیطی کوچک با توجه به توانایی‌های هر دانشجو.

دانشگاه علوم کاربردی Tio در رشته‌های زیر برای مقطع لیسانس دانشجو می‌پذیرد:

 • هتلداری و مدیریت رویداد
 • مدیریت و تجارت بین‌المللی
 • مدیریت بین‌المللی گردشگری
 • کارآفرینی و سازماندهی در بخش گردشگری

دانشجویان می‌توانند در یک بازه سه الی چهار ساله در هر یک از رشته‌های فوق، مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند. طول دوره کارشناسی ارشد نیز تنها یک سال است. از جمله ویژگی‌هایی که Tio را تبدیل به یکی از بهترین‌ها نموده است تلفیق میان آموزش تئوری و یادگیری عملی می‌باشد. مدیران این دانشگاه در تلاش هستند تا روحیه کارآفرینی را در دانشجویان خود تقویت نموده و هر یک از آن‌ها را برای راه‌اندازی کسب و کار خود پرورش دهند.

بر همین اساس کلاس‌های دانشگاه علوم کاربردی Tio معمولا در مقیاس بسیار کوچک و با تعداد معدودی دانشجو تشکیل می‌شوند. در سال تحصیلی گذشته میانگین تعداد دانشجویان در هر کلاس حداکثر 11 نفر بوده است بنابراین هر دانشجو می‌تواند تعامل مستقیم و بالایی با اساتید داشته باشد.

زبان تحصیل در اکثر برنامه‌های آموزشی انگلیسی می‌باشد. اگر بخواهیم مدارک ارائه شده از سوی دانشگاه Tio را به تفکیک انواع آن دسته بندی کنیم. مدارک فارغ‌التحصیلی عبارتند از:

 • لیسانس مدیریت هتل و رویداد (BA)
 • لیسانس مدیریت گردشگری (BA)
 • لیسانس مدیریت بازرگانی (BBA)
 • لیسانس بازرگانی و کارآفرینی (BSA)
 • کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)

دانشگاه Tio به طور کلی به عنوان دانشگاهی برای دریافت مدارک مهارت‌آموزی در مقطع کارشناسی شناخته شده و شهرت یافته است اما در چند سال اخیر مدیران این دانشگاه، برنامه آموزشی کارشناسی ارشد را فقط در یک رشته مدیریت کسب و کار ارائه نموده‌اند. همچنان امکان تحصیل مقاطع تکمیلی در این دانشگاه برای سایر رشته‌ها وجود ندارد.

موقعیت مکانی دانشگاه Tio

دانشگاه علوم کاربردی Tio علی‌رغم غیرانتفاعی بودن، یک مجموعه ملی محسوب می‌شود که سازمان آموزش و پرورش هلند به طور مستقیم بر آن نظارت دارد. این دانشگاه دارای 7 پردیس‌های دانشگاهی است که در 6 نقطه از کشور هلند پراکنده شده‌اند تا دانشجویان داخلی و خارجی بتوانند دانشگاه محل تحصیل خود را متناسب با شرایط و هزینه زندگی در شهرهای مختلف هلند انتخاب کنند.

پردیس‌های دانشگاه Tio در شهرهای آمستردام، آیندهوون، روتردام، هنگلو، خرونینگن و اوترخت واقع شده‌اند که از این 7 پردیس دانشگاهی یکی از آن‌ها ویژه بخش مدیریت می‌باشد و مرکز آن در شهر اوترخت است. صرف نظر از اینکه کدام شهر را برای تحصیل در Tio انتخاب کنید دسترسی به تمام دانشکده‌ها با حمل و نقل عمومی و حداقل هزینه امکان‌پذیر می‌باشد و تا نزدیک‌ترین ایستگاه قطار بیش از ده دقیقه پیاده‌روی نخواهید داشت.

امکانات دانشگاه Tio

با توجه به اینکه این دانشگاه توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با دریافت شهریه از دانشجویان اداره می‌شود یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند در ارائه امکانات آموزشی و رفاهی می‌باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

محیط یادگیری الکترونیک

تیم دانشگاه علوم کاربردی Tio در هیچ شرایطی دانشجویان خود را رها نمی‌کند و حتی پس از ساعات آموزشی نیز به طور مجازی پشتیبان یادگیری آن‌ها است. آموزش الکترونیک، کتابخانه دیجیتال، ایمیل و اخبار، معرفی شرکت‌های کاریابی، مدیریت سیستم نمره‌دهی، اطلاعات جدول زمانی دروس ارائه شده، تحلیل نمونه کارها در پروژه‌های عملی، مشاوره درسی و اجتماعی و ... از جمله خدمات آنلاین و الکترونیک این دانشگاه می‌باشد.

علاوه بر این دسترسی به اینترنت بی‌سیم از جمله خدمات دانشگاه بوده و دانشجویان می‌توانند در هر نقطه از دانشگاه بدون پرداخت هزینه مازاد از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

کتابخانه

دانشجویان می‌توانند با عضویت رایگان از کتابخانه مجهز دانشگاه استفاده کنند.

محل اقامت

دانشگاه Tio در اکثر پردیس‌های دانشگاهی خود محل‌هایی را به عنوان خوابگاه اقامتی دانشجویان در نظر گرفته است. از جمله در دو پردیس شهر اوترخت و آمستردام ساختمان‌های مجهزی برای اقامت در اختیار دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند.

پرداخت هزینه محل اقامت باید جداگانه توسط دانشجویان انجام شود. دانشجویانی که با ویزای معتبر وارد هلند می‌شوند از همان ابتدا باید هزینه مسکن خود را اعلام نموده و تعیین کنند که تصمیم به اقامت در خوابگاه دانشجویی یا یک خانه مستقل را دارند. در صورت تمایل به اقامت در خوابگاه دانشجویی باید هنگام پذیرش برای خوابگاه نیز ثبت نام نموده و با دانشگاه مکاتبه نمایید.

اتحادیه دانشجویی 

علاوه بر یادگیری، تقویت مهارت‌های اجتماعی و تحصیل در محیطی چند فرهنگی نیز از جمله سیاست‌های دانشگاه علوم کاربردی Tio می‌باشد بر همین اساس دانشجویان این دانشگاه یک اتحادیه دانشجویی قوی دارند که خیلی زود افراد جدید را با فضای آموزشی دانشگاه آشنا نموده و از او استقبال می‌کنند. این امر می‌تواند دشواری‌های تحصیل در یک محیط جدید را تا حد زیادی تسهیل کند.

این اتحادیه دانشجویی رویدادها و برنامه‌های تفریحی متعددی را نیز در طول سال تحصیلی برای دانشجویان برنامه‌ریزی می‌نماید. برنامه‌هایی از جمله: بازدید از شرکت‌های معروف، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی، اردوهای تفریحی و .... برخی از این برنامه‌ها در ارتباط با سایر دانشگاه‌ها برگزار شده و موجب آشنایی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر می‌گردد.

شرایط پذیرش در دانشگاه Tio

متقاضیان می‌توانند شرایط دقیق پذیرش در دانشگاه علوم کاربری Tio هلند را در سایت آن مطالعه نموده و از طریق همین سایت برای دریافت پذیرش به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنند. آدرس سایت دانشگاه: www.tio.nl

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید ابتدا آنلاین درخواست خود را در سایت دانشگاه ثبت نموده و در صورتی که مدارک اولیه تایید شود تشریح کامل سایر شرایط پذیرش به ایمیل دانشجو ارسال خواهد شد.

شرایط پذیرش در دانشگاه Tio به شرح زیر می‌باشد:

 • ارائه مدارک معتبر و ترجمه شده دیپلم دوره متوسطه
 • ارائه مدرک آزمون تافل یا آیلتس 

علاوه بر مدرک دیپلم دوره متوسطه، مدرک دیپلم که از یک کالج معتبر دریافت شده باشد نیز قابل قبول است. همچنین دانشجویانی که در برنامه تحصیلی خود زبان دومی ندارند می‌توانند آلمانی و اسپانیایی را انتخاب کنند. نمره قابل قبول در آزمون‌های زبان انگلیسی به شرح زیر است:

آزمون تافل کتبی: حداقل 550 امتیاز
آزمون تافل کامپیوتری: حداقل 230 امتیاز
آزمون تافل آنلاین: حداقل 87 امتیاز
آزمون آیلتس: حداقل نمره کل 6

هزینه تحصیل در دانشگاه Tio

شهریه به عوامل مختلفی از جمله رشته و مقطع تحصیلی، نیم‌سال ورود و برنامه‌های آموزش زبان بستگی دارد. جهت اطلاع دقیق از هزینه برنامه‌ای که تصمیم به تحصیل در آن دارید باید با سایت دانشگاه مکاتبه نموده یا با شماره‌های آن در تماس باشید.

به طور کلی بر اساس آخرین آمار هزینه تحصیل در دوره‌های لیسانس دانشگاه علوم کاربردی Tioبه شرح زیر است:

شهریه دوره کارشناسی (BBA) به زبان انگلیسی: 13100 یورو در سال
شهریه دوره کارشناسی (BBA) به زبان هلندی: 12100 یورو در سال

سایر هزینه‌های تحصیلی در سال اول: 1250 یورو (تنها یکبار در سال اول پرداخت می‌شود و برای سال‌های دوم و سوم این هزینه‌های جانبی حدود625 یورو برای یک سال می‌باشد.)

هزینه ثبت نام اولیه: 250یورو

علاوه بر شهریه، هزینه‌های دیگری مانند اجاره خوابگاه یا آپارتمان، خورد و خوراک، لوازم‌التحریر، حمل و نقل و ... نیز وجود دارد که این هزینه‌ها با توجه به اینکه دانشجو متقاضی تحصیل در کدام یک از 6 شهر نام برده شده باشد تا حدودی متفاوت خواهد بود اما این حدود را می‌توان به طور میانگین تخمین زد:

اجاره‌بهای مسکن: 475 یورو در ماه
بیمه دانشجویی: 50 یورو در ماه
مواد غذایی: 150-100 یورو در ماه

سخن پایانی

دانشگاه علوم کاربردی Tio را می‌توان یکی از بهترین‌ها در نوع خود دانست که دانشجویان مبتدی را به کارآفرینانی جسور و خوش فکر تبدیل می‌کند. اگر متقاضی تحصیل در هلند هستید و رویای شما ورود به بازار کار اروپا در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، دانشگاه Tio را از یاد نبرید.

مشاوران مجرب تیم مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی پشتیبان شما خواهند بود. کافیست با ما تماس بگیرید و یا از طریق سایت وقت مشاوره رزرو نمایید.