در این مطلب قصد داریم تا شرایط تحصیل رایگان در ترکیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور اروپایی آسیایی را به شما شرح داده و راه شما را برای تحصیل کم هزینه در این کشور توریستی و مقصد تحصیلی معروف دنیا هموار سازیم.

همانطور که در مطلب دانشگاه های دولتی و دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه به این موضوع اشاره کردیم، تحصیل رایگان در ترکیه ممکن بوده و شامل شرایط و قوانینی می شود که در ادامه به طور کامل به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

تحصیل رایگان در ترکیه

در حال حاضر، کشور ترکیه جزو ده مقصد برتر تحصیلی دنیا است که بخاطر عدم نیاز به دریافت ویزای تحصیلی و هزینه های مناسب تحصیل و زندگی دانشجویی به یکی از انتخاب های اصلی تحصیل دانشجویان ایرانی بدل شده است. اگر شما هم تمایل دارید تا در یکی از مقاطع دانشگاهی کارشناسی، ارشد و یا دکترا، تحصیل رایگان در ترکیه را تجربه کنید و با هزینه ای کم و بسیار مناسب از بهترین دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل شوید، چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به خواندن این مطلب اختصاص دهید.

تحصیل رایگان در ترکیه

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در ترکیه

از همین ابتدا باید بدانید که تحصیل رایگان در ترکیه تنها برای دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه میسر می شود، فرقی نمی کند که برای چه رشته و مقطعی در ترکیه درخواست بورسیه تحصیلی فول فاند کنید، چون تحت هر شرایطی باید از نمرات تحصیلی درخشان و مهارت بالای زبان ترکی برخوردار باشید.

با توجه به اینکه به طور پیش فرض هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کم و مقرون به صرفه است، دانشجویان زیادی به طور سالانه برای دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین بورسیه تحصیلی ترکیه درخواست می دهند، اما به دلیل بالا بودن رقابت میان دانشجویان بین المللی و تعداد محدود این کمک هزینه ها، تنها بهترین دانشجویان بومی و بین المللی موفق به دریافت بورسیه ترکیه شده و می توانند تحصیل رایگان در کشور ترکیه را تجربه کنند.

اما از آنجایی که بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه دارای معدل، نمرات فوق العاده درخشان و رزومه کاری و تحصیلی موجه نیستند، بهتر است شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی ترکیه امتحان کنند.

اگر تا به حال در مورد شرایط تحصیل در ترکیه تحقیق نکرده اید، باید بدانید که اصولاً دانشگاه های دولتی ترکیه اغلب دروس تحصیلی را در مقاطع مختلف دانشگاهی به زبان ترکی استانبولی ارائه می دهند و دارای آزمون یوس ترکیه هستند.

در مقابل، دانشگاه های خصوصی ترکیه اغلب دروس و رشته های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و از شرایط پذیرش آسان تری برای دانشجویان بین المللی برخوردار هستند. شاید با خودتان این سوال را بپرسید که توضیح دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه چه ارتباطی به تحصیل رایگان در ترکیه دارد.

در جواب باید به شما بگوییم که اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه و تجربه تحصیل رایگان در ترکیه نشوید، بهترین گزینه پیش روی شما تحصیل در دانشگاه های کم هزینه و دولتی ترکیه است. دانشگاه های با کیفیتی که دارای شهریه 300 تا 800 دلاری در طول سال تحصیلی هستند.

تنها کافیست کمی در اینترنت به جستجو پرداخته و به هزینه های تحصیل در کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و یا استرالیا نگاهی بیاندازید، تا بفهمید که چرا فرق زیادی بین تحصیل رایگان در کشور ترکیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور قائل نمی شوند.

در واقع نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی، شهریه های پایین دانشگاه های دولتی، امکان انجام کار دانشجویی و هزینه های بسیار مناسب زندگی دانشجویی همگی دست در دست هم داده اند تا تحصیل کم هزینه در دانشگاه های ترکیه برای دانشجویان بین المللی محقق گردد.

چه بخواهید برای تحصیل رایگان در ترکیه با استفاده از بورسیه های تحصیلی دولتی این کشور اقدام کنید و چه قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی و کم هزینه این کشور را داشته باشید، باید برنامه ریزی دقیقی برای آماده سازی آزمون ورودی یوس داشته و زمانی تقریباً یک ساله را صرف یادگیری زبان ترکی استانبولی و دریافت مدرک زبان تومر کنید.

اگر هم ترجیح می دهید تا دوره های آموزشی دانشگاهی انگلیسی زبان ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، باید به عرض شما برسانیم که این دوره های آموزشی اغلب به صورت محدود در دانشگاه های دولتی ترکیه ارائه می شوند و بیشتر می توان در دانشگاه های خصوصی ترکیه به سراغ آنها رفت.

در واقع باید به این موضوع توجه داشته باشید که شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان ترکیه به طور تقریبی بین 5 تا 20 هزار دلار آمریکا در سال است که فرسنگ ها با تحصیل رایگان در ترکیه فاصله دارد.

اگر خود را واجد شرایط درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه می دانید و فکر می کنید مستحق دریافت کمک هزینه تحصیلی و تجربه تحصیل رایگان در کشور ترکیه هستید، باید پیش از اقدام برای اخذ پذیرش دانشگاهی به وب سایت turkiyeburslari.gov مراجعه کرده و با کسب اطلاعات لازم، برای بورسیه تحصیلی سال جدید میلادی درخواست دهید.

به بیانی دیگر، در صورتی که پیش از درخواست بورس ترکیه برای اخذ پذیرش تحصیلی این کشور اقدام کرده باشید، شانس تحصیل رایگان در ترکیه شما از بین رفته و باید همانند سایر دانشجویان اقدام به ثبت نام معمولی و پرداخت شهریه دانشگاهی نمایید.

با توجه به اینکه درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه نیازمند شرایط تحصیلی قوی و داشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه درخواست، مهارت زبان ترکی، آمادگی برای انجام مصاحبه حضوری و آماده سازی مدارک تحصیلی مورد نیاز دپارتمان بورسیه ترکیه است، پیشنهاد می کنیم که پیش از هر اقدامی حتماً از خدمات ارزیابی آنلاین و مشاوره تحصیلی تخصصی لتس گو یونی در این زمینه استفاده کنید.

چون در صورتی که دارای شرط نمره، شرط سنی، زبانی و آمادگی لازم برای کمک هزینه تحصیلی ترکیه نباشید، وقت و انرژی خود را بیهوده در این راه تلف کرده و علاوه بر از دست دادن امتیاز تحصیل رایگان در ترکیه، یک سال تحصیلی عقب میافتید.

همچنین شما این امکان را دارید تا به جای اقدام برای بورسیه تحصیلی ترکیه و قرارگیری در کورس رقابتی سخت و پراسترس کسب امتیاز تحصیل رایگان در ترکیه، از خدمات فری اپلای لتسگو یونی استفاده کرده و بدون نیاز به پرداخت هزینه، تمامی امور پذیرش دانشگاه های دولتی و برتر ترکیه را با ما به انجام برسانید.

از این رو، تکمیل و ارسال فرم درخواست پذیرش، آماده سازی و ارسال مدارک تحصیلی، ارائه مشاوره و ارزیابی تحصیلی، راهنمایی در آماده سازی انگیزه نامه و برنامه تحصیلی دانشجو، انتخاب دانشگاه متناسب با رزومه تحصیلی دانشجو، ثبت نام دانشگاه، ثبت نام کلاسهای زبان ترکی، رزرو خوابگاه و سایر امور تخصصی مهاجرت تحصیلی به ترکیه، به صورت رایگان در لتس گو یونی به شما ارائه می شود.

تحصیل دانشجویان بین المللی در ترکیه

تحصیل رایگان دندانپزشکی در ترکیه

همواره بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل رایگان در ترکیه در رشته های تخصصی و پولسازی نظیر پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی هستند؛ اما در حقیقت، دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی و کم هزینه ترکیه آن هم برای رشته های تخصص پزشکی و دندانپزشکی به خودی خود سخت، رقابتی و چالش برانگیز است.

 از این رو می توان اینطور گفت که تحصیل رایگان دندانپزشکی در ترکیه تنها در گرو موفقیت در دریافت بورسیه تحصیلی دولتی و کامل دانشگاه های این کشور است. یعنی شما باید دارای سوابق تحصیلی بسیار درخشان و قابل رقابت با سایر دانشجویان ممتاز بین المللی متقاضی تحصیل در این رشته تخصصی باشید و برای کمک هزینه دانشگاه درخواست دهید.

به طور معمول، شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه از بین 5 تا 15 هزار دلار در هر سال متغیر است و جزو رشته های تحصیلی گرانقیمت در این کشور محسوب می شود. از این رو با در نظر گرفتن تعداد محدود و قابل ارائه بورس ترکیه به متقاضیان بین المللی تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه، شانس بسیار کمی برای تحصیل رایگان دندانپزشکی در این کشور وجود دارد.

در یک جمع بندی کلی و مقایسه هزینه های تحصیل در کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، انگلیس و آمریکا، حتی اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه نشوید و نتوانید تحصیل رایگان در ترکیه را تجربه کنید، باز هم تحصیل در ترکیه برای شما بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه بوده و امکان دریافت مدارک دانشگاهی معتبر و ورود به بازار کار بین المللی را برای شما فراهم می سازد.

تنها کافیست تا به وب سایت لتس گو یونی مراجعه کرده و متناسب با رشته و مقطع تحصیلی خود، یک دانشگاه ترکیه ای را انتخاب کرده و با آماده سازی مدارک تحصیلی، هویتی و مالی، نسبت به درخواست نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید.

مجموعه لتسگو یونی از صفر تا صد تحصیل رایگان در ترکیه و یا تحصیل کم هزینه در دانشگاه های دولتی این کشور همراه شما بوده و تا رسیدن به نتیجه لازم و ثبت نام در دانشگاه های برتر این کشور شما را همراهی خواهد نمود.