مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023 کدامند؟ اگر به دنبال اخذ ویزای کاری و یا تحصیلی در فرانسه هستید، احتمالاً این سوال از سوالات مهمی است که در ذهنتان وجود دارد. فرانسه کشوری پیشرفته و زیبا در اروپا است که جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و هر سال افراد زیادی از سراسر دنیا درخواست ویزای توریستی این کشور را دارند.

از این گذشته فرانسه به دلیل رشد اقتصادی، افزایش میزان درآمد و بهبود سطح کیفیت زندگی شهروندانش در سال‌های اخیر، تقاضای زیادی برای مهاجرت کاری و دریافت اقامت دارد. بنابراین اگر شما هم از علاقه‌مندان مهاجرت به فرانسه هستید، با ما در این پُست از مجله مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی که به بررسی مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023 اختصاص دارد همراه باشید.

همچنین در صورت سوال در مورد مهاجرت تحصیلی به فرانسه می‌توانید از طریق رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی با کارشناسان لتسگو یونی صحبت و سوالات خود را مطرح کنید.

مشاغل مورد نیاز فرانسه

فرانسه بدون شک یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که از نظر اقتصادی هم پیشرفت خوبی داشته است. اما همیشه برای آن دسته از افرادی که تصمیم به مهاجرت به فرانسه دارند، یادگیری و مهارت در زبان فرانسوی برای زندگی، تحصیل و پیدا کردن شغل یک دغدغه بوده است. درست است که بسیاری از مشاغل در فرانسه نیاز به یادگیری زبان فرانسوی دارد، اما برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند هم فرصت‌های شغلی به خصوص در صنایع این کشور زیاد است.

شاید غافلگیر شوید اگر بدانید فرانسه از نظر مهارت شهروندانش در زبان انگلیسی رتبه 31 در جهان را دارد. یکی از دلایل آن توریستی بودن این کشور است؛ به خصوص پاریس که بهترین شهر فرانسه برای زندگی و تحصیل هم هست. اما زبان انگلیسی به طور وسیعی در جامعه و در محیط کار هم استفاده می‌شود. با این توضیحات اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید احتمالا پیدا کردن شغل در زمینه‌ای که در آن مهارت دارید، برایتان کار راحتی خواهد بود.

طبق آمار ارائه شده در بین سال‌های 2019 تا 2030 حدود 8.4 میلیون جای خالی در مشاغل مختلف در کشور فرانسه وجود دارد که باید پُر شود؛ این مقدار برابر با 760,000 شغل در هر سال است. این در حالی است که 89 درصد از شاغلین هر سال بازنشسته می‌شوند. بعد از دوران شیوع بیماری کرونا به دلیل افزایش استفاده از تکنولوژی و اینترنت و افزایش اهمیت تعادل بین زندگی شخصی و کار، بسیاری از مشاغل مورد نیاز فرانسه دچار تغییر شد.

مشاغل مورد نیاز فرانسه

افرادی که به دنبال شغل در فرانسه بودند مهارت‌های خود را در بازار کسب و کار جدیدی که بعد از دوران شیوع کرونا ایجاد شده بود افزایش دادند. به علاوه بعد از این دوران بسیاری از شاغلین در  سال 2022 که خانه‌نشین شده بودند به سر کار برگشتند و نرخ استخدام در فرانسه بالا رفت و همچنان هم میزان نرخ استخدام در این کشور بالاست و ادامه دارد.

بنابراین با توجه به این که فرصت‌های شغلی در کشور فرانسه به سرعت در حال پُر شدن هستند، اطلاع داشتن از شغل‌های مورد نیاز فرانسه به پیدا کردن شغل مناسب به شما بسیار کمک خواهد کرد. همچنین اگر شما قصد تحصیل در فرانسه را داشته باشید، با توجه به مهارت‌ها و شغل‌های مورد نیاز در فرانسه می‌توانید رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید تا در آینده از نظر کاری در این کشور موفق باشید.

با توجه به این توضیحات در ادامه لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023 را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

کارشناس بیمه

در سال 2022 تقاضا برای استخدام کارشناس بیمه بسیار بالا رفت و این شغل تبدیل به یکی از مشاغل مورد نیاز فرانسه شد. یکی از دلایل این موضوع تأثیر زیاد بیمه در زندگی شهروندان و جنبه‌های متنوع این شغل است که در زمینه‌های مختلفی می‌تواند به مردم فرانسه و کسب و کارها کند.

به عنوان مثال کارشناس بیمه فقط مسئول فروش بیمه نیست؛ بلکه می‌تواند ریسک‌هایی که یک کسب و کار هنگام خدمات به مشتری با آن مواجه است را هم پیش‌بینی و ارزیابی کند و بر این اساس بهترین نوع بیمه که برای آن کسب و کار مناسب است را معرفی کند.

اگر در مورد درآمد این شغل کنجکاو هستید باید بگوییم که درآمد کارشناس بیمه در فرانسه حدود 40,000 تا 60,000 یورو در سال است و در کمپانی‌های بزرگی از جمله AXA France، Monceau Assurances، JP Morgan Chase & Co و Allianz France می‌توانید به عنوان کارشناس بیمه استخدام شوید.

مهندس نرم‌افزار

طی یک دهه گذشته تقاضا برای استخدام و به کارگیری مهندسان نرم‌افزار در فرانسه همچنان زیاد است. این رشته در کشور فرانسه بسیار محبوب است و درآمد بالایی دارد. به علاوه به دلیل گستردگی این شغل، مهندسی نرم‌افزار در بخش‌ها و شرکت‌های مختلفی امکان استخدام دارد. به عنوان مثال کمپانی‌های بزرگ و معروف Criteo، Scality، Shippeo، CircleCI France و  Veeva Systems نیاز به مهندس نرم‌افزار ماهر دارند.

دستمزد و درآمد رشته مهندسی نرم‌افزار بر اساس محل و عنوان شغل در فرانسه متفاوت است؛ اما به طور کلی مبلغ درآمد این رشته طبق اطلاعات سایت glassdoor سالانه بین 42,000 تا 60,000 یورو خواهد بود.

تحلیل‌کننده اطلاعات

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز فرانسه تحلیل‌کننده اطلاعات است. اگر فردی در این کار مهارت و تخصص داشته باشد، فرصت‌های شغلی بسیاری در فرانسه خواهد داشت. وظیفه یک تحلیل‌کننده داده یا Data analyst جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شماره‌های فروش، تحقیق در مورد بازار کسب و کار و بررسی رفتار مشتریان در بازار کار آنلاین است.

اگر قصد دارید در این حرفه موفق باشید باید بدانید که دقت و درست بودن اطلاعاتی که به دست می‌آورید اهمیت زیادی دارد. افراد متخصص در این رشته برای اینکه از صحت و درستی اطلاعات به دست آمده اطمینان داشته باشند، قبل از ارائه آنها به کمپانی‌ها و کسب و کارها از روش‌های فنی و مهارت‌های سازمانی برای ارزیابی اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین برای موفقیت در شغل تحلیل داده، باید آموزش‌های لازم را قبل از ورود به این شغل دیده باشید.

طبق آمار و اطلاعات سایت salaryexpert درآمد شغل تحلیل‌کننده اطلاعات در فرانسه در سال 2022 افزایش پیدا کرده و در حال حاضر میزان حقوق آن، سالانه به طور متوسط 78,665 یورو است. در این شغل حداقل حقوق سالانه 55,338 یورو و حداکثر 97,482 یورو است.

مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023

متخصص مراقبت از کودک

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پرستار کودک یکی از شغل‌های مورد نیاز در فرانسه است و تقاضا برای آن بسیار بالا است؛ به طوری که افراد زیادی به دلیل این شغل به فرانسه مهاجرت می‌کنند. متخصص مراقبت از کودک به نام Au Pair هم شناخته می‌شود. در این حرفه شما به عنوان یک پرستار به طور تمام وقت وظیفه مراقبت از کودک یک خانواده را بر عهده خواهید داشت و برای اینکه همیشه در کنار کودک باشید با خانواده او زندگی خواهید کرد.

اما باید دقت کنید که این شغل بسیار حساس است و برای اینکه بتوانید دارای مهارت باشید باید آموزش و تجربه زیادی داشته باشید. به علاوه در این شغل توصیه کارفرمایان قبلی شما و سابقه کاری خوب بسیار مهم است تا خانواده‌ها بتوانند به شما اعتماد کنند.

اما خبر خوب اینکه اگر موفق به استخدام در این شغل شوید درآمد بسیار خوبی خواهید داشت. درآمد Au Pair در فرانسه حدود 3,110 یورو در ماه است که برابر با 37,300 یورو در طول سال می‌شود. اگر در این شغل سابقه و مهارت خوبی داشته باشید تا 84,800 یورو در سال هم درآمد خواهید داشت.

معلم مدرسه

علیرغم اینکه برای معلمین مدرسه در کشور فرانسه مشکلات و موانع زیادی وجود دارد و در دوران شیوع کرونا تدریس از راه دور مخصوصاً در شهرهای کوچک مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرد. اما تقاضا و نیاز برای معلم مدرسه به خصوص در مقطع ابتدایی در این کشور بالاست. به خصوص اگر دارای سابقه تدریس باشید فرصت‌های شغلی زیادی برای شما وجود خواهد داشت.

برای افرادی که از کشورهای دیگر به کشور فرانسه مهاجرت می‌کنند و معلم هستند و یا علاقه به تدریس دارند بهترین مکان برای شروع فعالیت مدارس بین‌المللی است. چرا که سخت‌گیری کمتری برای استخدام افراد مهاجر دارند و تجربه خوبی از محیط تدریس فرانسه به دست خواهید آورد.

درآمد معلم مدرسه 25,000 تا 45,000 یورو در سال و حدود 2,110 یورو در ماه است. هرچه تجربه و سابقه تدریس شما بیشتر شود درآمد شما هم بیشتر خواهد بود. بر اساس سایت salaryexplorer بیشترین میزان درآمد برای معلم مدرسه در فرانسه 53,300 یورو ثبت شده است.

پرستار

بعد از دوران شیوع کرونا مشاغل بیمارستانی و کادر درمان در جهان بیش از قبل مورد توجه قرار گرفتند و نیاز برای شغل پرستاری در جهان به خصوص در کشورهای شینگن افزایش پیدا کرد. فرانسه هم مانند سایر کشورها بعد از تجربه شیوع کرونا ویروس، برنامه‌های زیادی برای استخدام و به کارگیری پرستاران داشته است و این شغل به دلیل اهمیت مراقبت از جان میلیون‌ها شهروند، نقش حیاتی در بخش بهداشت و درمان فرانسه دارد.

میزان درآمد پرستاران در فرانسه خوب است و یکی از شغل‌های پردرآمد محسوب می‌شود. طبق اطلاعات و آمار میانگین حقوق یک پرستار بر اساس سابقه کاری و مقطع تحصیلی سالانه بین 30,000 تا 55,000 یورو است.

توسعه‌دهنده وب Front-End

یک توسعه‌دهنده وب کار طراحی وب و ایجاد وب‌سایت را بر عهده دارد و با نرم‌افزارهای تخصصی وب سر و کار دارد. 3 نوع اصلی توسعه‌دهنده وب وجود دارد؛ توسعه‌دهنده جلو، پایان و کامل. توسعه‌دهنده Front-End همان کسی است که طراحی مد نظر مشتری را می‌گیرد و کد لازم برای اجرای آن در وب‌سایت را می‌نویسد. میزان تقاضا و نیاز برای این شغل در فرانسه در سال 2022 بسیار افزایش یافته و همچنان در حال افزایش است.

گزینه‌های ایده‌آل برای استخدام در این حوزه، معمولاً افرادی هستند که مهارت‌های بالایی در نرم‌افزار و استفاده از تکنولوژی دارند. این افراد همیشه در معرض توجه و دید کارفرمایان و شرکت‌های بزرگ و معروف خواهند بود. به طور کلی امروزه دنیا در حال پیشرفت در استفاده از تکنولوژی است و افراد دارای تخصص در این حوزه بسیار ارزشمند در نظر گرفته می‌شوند و پیش‌بینی شده در دهه آینده هم توسعه‌دهنده وب جزو مشاغل مورد نیاز باشند.

درآمد این شغل در سایت payscale به طور متوسط 31,463 یورو در سال اعلام شده است. حداکثر حقوق توسعه‌دهنده وب سالانه 46,000 یورو است. بعضی منابع میزان درآمد این رشته را تا 50,000 یورو در سال هم اعلام کرده‌اند.

مهندسی نرم افزار در فرانسه

تکنسین IT

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز فرانسه تکنسین IT یا تکنسین دیتا سنتر است که در صنعت تکنولوژی اطلاعات کاربرد بسیاری دارد. سال 2022 در شهرهای بزرگ و حتی شهرهای کوچک فرانسه، نیاز به این شغل بسیار افزایش پیدا کرد و پیش‌بینی می‌شود در سال 2023 هم تقاضا برای رشته IT همچنان بالا باشد. کمپانی‌های بزرگی مانند Google، Europcar Mobility Group، Optora، AGCO، Microsoft و Hologic هم به تکنسین IT نیاز دارند و افراد ماهر در این رشته را استخدام می‌کنند.

همچنین میزان درآمد این شغل بالا است و شاغلین این رشته مانند هر شغل دیگری در حوزه تکنولوژی دستمزد خوبی دریافت می‌کنند. میزان درآمد یک تکنسین IT سالانه 37,000 تا 50,000 یورو در سال است.

آژانس املاک

یکی دیگر از مشاغل و حوزه‌های مورد نیاز کشور فرانسه، حوزه املاک است. آژانس‌های املاک که علاوه بر انجام خرید و فروش بتوانند برای املاک مختلف قیمت درستی را تعیین کنند، موارد اجاره و فروش را آگهی کنند، لیست موارد در دسترس را داشته باشند و خریداران را برای بازدید از ملک همراهی کنند و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار دهند. این آژانس‌ها همیشه در تمام نقاط فرانسه مورد نیاز هستند.

اگر مایلید در مورد میزان درآمد کارکنان شاغل در آژانس‌های املاک بدانید بر اساس سایت salaryexplorer افراد شاغل در آژانس‌های املاک فرانسه به طور میانگین 43,000 یورو درآمد دارند. مبلغ درآمد این افراد بر اساس میزان سابقه و مهارت بین 21,100 یورو و 67,100 یورو متفاوت است.

مترجم و معلم زبان

فرانسه به عنوان یک کشور که دارای چندین فرهنگ است و مهاجرین زیادی دارد، استخدام معلمین و کارشناسان زبان همیشه در برنامه‌های دولت آن وجود داشته و تدریس زبان از مشاغل مورد نیاز فرانسه است. به خصوص در صنعت این کشور به دلیل نیاز به برقراری ارتباط با بازار جهانی و دیگر کشورها نیاز به مترجم و کارشناس زبان بسیار زیاد است.

در بخش‌های دیگر فرانسه هم چه برای ترجمه مدارک و یا برای سرویس‌دهی به مشتریان خارجی، نیاز به یادگیری زبان‌های مختلف به خصوص انگلیسی در این کشور بسیار بالاست. بنابراین مترجم زبان در بخش‌های مختلف کشور فرانسه از جمله بخش آموزش، صنعت، قانون، حسابداری، اقتصاد و نشریات فرصت‌های شغلی بسیاری دارد.

میزان درآمد کارشناسان زبان در فرانسه بر اساس عنوان شغلی و سابقه کاری متفاوت خواهد بود. اما برای اطلاع شما، درآمد یک معلم زبان 37,800 یورو در سال و درآمد یک مترجم 44,300 یورو در سال است.

سخن پایانی

مهاجرت کاری و تحصیلی یکی از روش‌های خوب برای دریافت اقامت در کشور مورد علاقه‌تان است. اگر به دریافت ویزای کاری فرانسه علاقه دارید باید قبل از هر اقدامی بازار کار و مشاغل مورد تقاضا در این کشور را بررسی کنید تا بتوانید برای به دست آوردن یک شغل خوب و پردرآمد برنامه‌ریزی کنید. همچنین اگر در فکر تحصیل در فرانسه هستید، با بررسی مشاغل مورد نیاز فرانسه می‌توانید رشته‌ای را انتخاب کنید که آینده شغلی خوبی داشته باشد.

در این پُست از مجله مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی، مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023 را به شما عزیزان معرفی و میزان درآمد هریک را بررسی کردیم. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما قرار بگیرد. برای کمک و راهنمایی بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی می‌توانید با کارشناسان ما در لتسگو یونی تماس بگیرید.