دریافت بورسیه تحصیلی قبرس و تحصیل رایگان در قبرس از رویاهای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به قبرس است. برای به حقیقت پیوستن این رویای نه‌چندان دست‌نیافتنی، نیاز به ارائه رزومه مناسب برای تحصیل در قبرس وجود دارد. دانشگاه های قبرس برای دانشجویان خارجی هم پذیرش تحصیلی و بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. برای اطلاع از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی قبرس و تحصیل رایگان در قبرس ما را در این بخش از مجله سایت موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی همراهی کنید.

بورسیه تحصیلی قبرس

امکان تحصیل رایگان در قبرس با کمک بورسیه تحصیلی قبرس برای متقاضیان تحصیل در این کشور وجود دارد. درباره بورسیه قبرس در مجله لتسگویونی بخوانید. بهتر است بدانید اگر تصمیم بر مهاجرت تحصیلی داشته باشید، کشور قبرس می‌تواند میزبان خوبی برای شما باشد. کشور قبرس در شمار 5 کشور امن جهان قرار گرفته است و بدون محدودیت خاصی برای علاقمندان تحصیل در دانشگاه های قبرس هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.

مهاجرت تحصیلی به عنوان یکی از روش های مهاجرت به قبرس مزایای بسیاری دارد؛ علاقه‌مندان به این روش مهاجرتی می‌توانند این کشور را سکوی پرتاب خود به سوی آینده‌ای روشن قرار دهند تا با کسب تجربه تحصیل و حتی کار در یک کشور اروپایی، شرایط بهتری برای ورود به دیگر کشورهای برتر اروپایی و حتی آمریکا ایجاد کنند.

این سرزمین قرارگاهِ سواحل آفتابی، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گردشگری است و در سال‌های اخیر سیستم آموزشی عالی بسیار مجهز و قوی را در اختیار علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی قرار داده است. بنابراین، شما می‌توانید آموزش با کیفیت را با تفریح و سرگرمی ترکیب کنید.

مهاجرت تحصیلی یکی از روش های مهاجرت به قبرس است.

به علاوه، هزینه تحصیل نسبت به کیفیت آموزش مشابه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا به میزان قابل‌توجهی پایین‌تر است. همچنین هزینه زندگی نیز با توجه به سطح کیفی آن ارزان‌تر است؛ در واقع شهر پافوس (که شهری در قبرس است) ارزان‌ترین شهر اروپا به حساب می‌آید.

در سال‌های اخیر جزیره دو پاره قبرس یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی بوده است؛ با اینکه دو علل عمده «هزینه زندگی به نسبت ارزان‌تر» و «شهریه سالانه مقرون به صرفه» موجب محبوبیت تحصیل در قبرس شده است، اما بهره‌مندی از برنامه های کمک هزینه دانشجویی، نقس بسزایی در کاهش هزینه‌های مهاجرت تحصیلی نیز ایفا کرده است.

طبق قوانین آموزش عالی این سرزمین که توسط دولت ترکیه طراحی و اجرا شده است، دانشجویان بین‌المللی علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی بدون مانع و محدودیت، می‌توانند از برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه‌ها و دولت آن بهره‌مند شوند.

به طور کلی، متقاضیان تحصیل در قبرس که توانایی‌های خود را در دوره‌های تحصیلی پیشین ثابت کرده‌اند، می‌توانند همزمان با پذیرش تحصیلی، درخواست دریافت بورسیه خود را نیز به ثبت برسانند. علاوه‌بر مدارک و سابقه تحصیلی مناسب، فعالیت‌های طول دوره مهاجرت تحصیلی نیز در استمرار این برنامه‌ها تاثیرگذار است.

بورسیه تحصیلی قبرس بسته به نوع و همچنین شرایط متقاضی، حدود 25 تا 100 درصد هزینه‌های مهاجرت تحصیلی را پوشش می‌دهد که شامل تامین کل یا بخشی از هزینه‌های تحصیل و شهریه، مسکن، برنامه غذایی، حمل و نقل، ثبت نام، کتاب و منابع آموزشی و ... می‌شود. اما با ارائه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی برجسته می‌توان تحصیل رایگان در قبرس را نیز تجربه کرد.

برخی از این برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی را دولت ترکیه در این کشور تامین می‌کند و برخی دیگر توسط دانشگاه های قبرس ارائه می‌شود. به طور کلی شرایط استفاده از برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی چه از نوع دولتی آن و چه پاداش‌های دانشگاهی، نیز به رزومه تحصیلی درخشان دارد.

دولت ترکیه برای متقاضیان تحصیل در قبرس 5 نوع بورسیه تحصیلی تحت عنوان OIC Educational در نظر گرفته است که از ترم بهار سال تحصیلی 2021 – 2022 پذیرش آن آغاز می‌شود. بر اساس این پیشنهاد بورسیه تحصیلی قبرس، دانشجویان واجد شرایط از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی OIC (۵۷ کشور به گسترش چهار قاره) می‌توانند از آن استفاده کنند.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقاطع کارشناسی و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU)، دانشگاه بین المللی سیپرس (CIU) و دانشگاه بین المللی فاینال (FIU) می‌توانند از برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی بهره‌مند شوند و با ارائه مدارک مورد نیاز تحصیل رایگان در قبرس را تجربه کنند.

اخذ بورسیه تحصیلی قبرس برای دانشجویان بین المللی هم امکان پذیر است.

برای تحصیل رایگان در قبرس با کمک برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی که دولت ترکیه آن‌را طراحی کرده است، باید فرم درخواست دولت را به همراه مدارک و شرایط مورد نیاز آن به واحد پذیرش تحصیلی دانشگاه های قبرس شمالی ارائه کرد. و خبر خوش آن‌که تحصیل رایگان در قبرس با کمک برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و مطالعات داروسازی نیز امکان پذیر است.

بورسیه تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی

تنوع برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی کمتر از مقاطع بالاتر است. شاید به دلیل استقبال و تقاضای بیشتر در این مقطع برای تحصیل در قبرس، شانس کمتری برای استفاده از برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی وجود دارد.

اگر قصد بورسیه شدن در مقطع کارشناسی دارید، پیش از انتخاب در میان دانشگاه های قبرس به این نکته توجه کنید و از سایت موسست آموزشی مورد نظر برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویان بین‌المللی را جستجو کنید.

برخی دانشگاه های قبرس برای صدور پذیرش تحصیلی آزمون ورودی برگزار می‌کنند یا نیاز به کارنامه آزمون‌های ملی و بین‌المللی دارند. کسب نمره و امتیاز بالا از این آزمون‌ها یکی از شرایط بورسیه شدن است.

معمولا کمک‌هزینه‌های دولتی ترم‌های پاییز و بهار را پوشش می‌دهند و در طول دوره عادی 10 ترمی (شامل کلاس‌های مقدماتی) معتبر هستند. لازم به یادآوری‌ست که دانشجویان بین‌المللی با ویزای تحصیلی می‌توانند تا سقف 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

بورسیه تحصیلی قبرس در مقاطع تحصیلات تکمیلی

اگر نمره GPA مقطع کارشناسی بیشتر از 3.5 باشد، می‌توان از بورسیه تحصیلی قبرس با پوشش 50 تا 100 درصد هزینه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد استفاده کرد. موسسات آموزش عالی بین‌المللی برنامه‌های ویژه‌ای برای دانشجویان خارجی دارند. افزون بر این، متقاضیان مهاجرت تحصیلی که سوابق ورزشی بین‎المللی ارائه دهند، می‌توانند از امکان تحصیل رایگان در قبرس برای این استعدادها و توانایی‌ها استفاده کنند.

همان‌طور که صدور پذیرش تحصیلی مقطع دکتری به شرایط و سوابق تحصیلی متقاضیان تحصیل در قبرس بستگی دارد، بورسیه شدن در این مقطع نیز نیاز به تایید استادان و مشاوران موسسه آموزش عالی مورد نظر برای تحصیل رایگان در قبرس دارد. 

دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه اروپایی لفکه، دانشگاه آمریکایی گیرنه  Girne، دانشگاه فنی استانبول – پردیس قبرس شمالی، دانشگاه فنی خاورمیانه – پردیس قبرس شمالی، و دانشگاه کارپاسیا مدیترانه از مشهورترین و بهترین دانشگاه های قبرس هستند که برای دانشجویان بین‌المللی مقطع دکتری پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی قبرس

با توجه به اینکه زبان تدریس در دانشگاه های قبرس انگلیسی است، برای پذیرش تحصیلی و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی باید مدرک زبان انگلیسی با نمره مناسب ارائه کرد. برای مثال ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6 به بالا در مقطع کارشناسی، 6.5 به بالا برای مقطع کارشناسی ارشد و 7 برای دکتری یا معادل آن برای بورسیه شدن لازم است.

علاوه‌بر دانش و مهارت زبان انگلیسی، متقاضی باید مدرک فارغ التحصیلی دوره دبیرستان یا معادل آن را ارائه دهد. نمره معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی علاقمندان به تحصیل در قبرس در نتیجه درخواست بورسیه تاثیرگذار است.

به طور دقیق‌تر، علاوه‌بر سوابق دانشجویان، شرایط بورسیه شدن به رشته و مقطع آکادمیک مورد نظرِ متقاضیِ تحصیل رایگان در قبرس هم بستگی دارد. در برخی رشته‌ها تعداد محدودتری از دانشجویان خارجی بورسیه می‌شوند.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه سوابق تحقیقاتی و پژوهشی تاثیر بسیاری در نتیجه درخواست بورسیه تحصیلی قبرس دارد. پذیرش تحصیلی مقطع دکتری و بورسیه شدن از دانشگاه های قبرس در مقاطع عالی وابسته به پیشینه تحصیلی متقاضیان در مقاطع پیشین دارد. اگر متقاضی از استادان دانشگاه های قبرس توصیه نامه بورسیه داشته باشد، بسته به شرایط تا 100 درصد هزینه‌ها پوشش داده می‌شود.

تحصیل رایگان در قبرس برای متقاضیان واجد شرایط مهاجرت تحصیلی هم امکان پذیر است.

علاقمندان به مهاجرت تحصیلی می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه اعزام دانشجو لتس گو یونی let’s go uni با مشورت کارشناسان امور پذیرش تحصیلی و ویزا، وضعیت تحصیلی خود را ارزیابی کنند و با تکیه بر دانش به روز مشاوران، بهترین گزینه را برای آینده خود و تحصیل رایگان در قبرس انتخاب کنند.

تحصیل رایگان در قبرس

دریافت ۱۰۰ درصد تخفیف شهریه سالانه موسسات آموزشی و پوشش هزینه‌های مهاجرت تحصیلی نیازمند شرایط بسیار ویژه‌ای دارد؛ معمولا دانشگاه های قبرس در هر ترم تحصیلی تنها برای دو دانشجو بورسیه کامل ارائه می‌دهند. بنابراین، برگزیده شدن از میان متقاضیان نیاز به ارائه سوابق تحصیلی بسیار شگرفی دارد.

ارائه نمره معدل بسیار بالا و نزدیک به GPA در سطح 4، نمره زبان انگلیسی بالاتر از نیاز پذیرش تحصیلی مقطع مورد نظر، سوابق پژوهشی و تحقیقاتی در سطح بین‌المللی برای مقاطع عالی و ... می‌تواند تحصیل رایگان در قبرس را رقم بزند.

برای اطلاع از شرایط و نحوه تحصیل رایگان در قبرس باید از انواع معمول بورسیه تحصیلی قبرس اطلاعاتی کسب کرد. علاوه‌بر کمک‌هزینه‌های دولتی تحت عنوان OIC Educational، برنامه‌های متنوعی دیگری نیز شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور را برای واجدین شرایط آسان‌تر کرده است.

عکس 

بورسیه تحصیلی قبرس برای كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي‪ (OIC) 

تحت لوای دولت ترکیه، دانشگاه های قبرس نیز در برنامه‌های انتقال دانشجوی متعددی شرکت کرده‌اند و برای بسیاری از دانشجویان واجد شرایط شرکت‌کننده در این برنامه‌ها، بورسیه اعطا می‌کند؛ برنامه مولانا، برنامه اراسموس ERASMUS، و برنامه TÜBITAK از مشهورترین و محبوب‌ترین‌ها هستند.

اما یکی از برنامه‌های انتقال دانشجو که بورسیه تحصیلی قبرس را نیز هدایت می‌کند، به دانشجویانی اعطا می‌شود که از مبدا كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي  OICتحصیل در قبرس را تجربه می‌کنند. 

بانك توسعه اسلامي (ISDB) در تاریخ ۱۸ دسامبر ۱۹۷۳ اولين كنفرانس وزراي دارايي كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي‪ (OIC) ‬را برگزار کرد و طرح‌های جذابی برای تقويت توسعه اقتصادي و پيشرفت اجتماعي در كشورها و جوامع مسلمان ارائه دادند. یکی از این طرح‌ها ارائه بورسیه تحصیلی بود.

طی این نشست، سه برنامه کمک‌هزینه تحصيلي توسط بانك توسعه اسلامي به منظور توسعه نيروي انساني در كشورهاي عضو و جوامع مسلمان در كشورهاي غير عضو طراحی شد؛ برنامه بورس تحصيلي براي جوامع مسلمان، برنامه بورس تحصيلي دكترا و فوق‌دكترا و برنامه بورس تحصيلي فوق ليسانس. دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در قبرس می‌توانند از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

بورسیه های دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین‌المللی قبرس Cyprus International University Scholarships برنامه‌های کمک‌هزینه متنوعی را برای مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد که در دسترس دانشجویان بین‌المللی هم قرار می‌گیرد. این برنامه‌ها حدود 25 تا 50 درصد هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد. 

علاوه‌بر این دانشجویان بر اساس شایستگی می‌توانند 50 تا 100 درصد شهریه و سایر هزینه‌های مهاجرت تحصیلی را برعهده این مجموعه آموزش عالی قرار دهند. بورس‌های تحصیلات تکمیلی توسط کمیته بورس دانشگاه اعطا می‌شود. دانشجویانی که موفقیت تحصیلی خوبی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دست آورده باشند، می‌توانند تحصیل رایگان در قبرس را تجربه کنند.

دانشگاه مرکزی لنکشایر قبرس

دانشگاه لنکشایر University of Central Lancashire Cyprus برنامه‌های کمک‌هزینه مالی خود را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به برخی دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. بورسیه های تحصیلی قبرس در این مجموعه 40 تا 50 درصد شهریه سالانه را کاهش می‌دهد. دانشجویان بر اساس شایستگی می‌توانند برای استمرار آن در سال‌های بعدی دوره مهاجرت تحصیلی تلاش کنند.

علاوه بر برنامه‌های کمک‌هزینه مبتنی بر شایستگی لنکشایر برنامه‌هایی مبتنی بر دستاوردهای ورزشی را نیز طراحی کرده است؛ دانشجویانی که در تیم‌های مختلف ورزشی عضویت دارند، می‌توانند با رعایت و ارائه معیارهای این مجموعه، از برنامه‌های کمک‌هزینه بهره‌مند شوند. 

بورسیه های تحصیلی موسسه قبرس

بورسیه های مختلفی برای دانشجویان موسسه سیپرس The Cyprus Institute در دسترس است. یکی از برنامه‌های مک‌هزینه موسسه تخفیف در شهریه است که هزینه‌های تحصیل را به طور کامل یا جزئی پوشش می‌دهد. 

علاوه‌بر هزینه‌های مربوط به شهریه، سایر هزینه‌های تحصیل نیز به صورت ماهانه و سالانه پرداخت می‎‌شود. انستیتو قبرس برنامه‌های دیگری مانند کمک هزینه‌های پژوهشی، بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی، ایجاد شغل دانشجویی و ... نیز ارائه می‌دهد.

بورسیه های دانشگاه قبرس وست

کمک هزینه‌های مختلفی توسط دانشگاه غرب قبرس Cyprus West University  به دانشجویان فعلی و آینده در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود. این برنامه‌ها تا 65 درصد شهریه سالانه دانشجویان همه مقطع کارشناسی تمام دانشکده‌ها و دپارتمان‌ها را پوشش می‌دهد. 

علاوه بر این «بورس تحصیلی رهبران فردا» به دانشجویان بین‌المللی که واجد شرایط قوانین آن هستند، تعلق می‌گیرد. این برنامه‌ها با بودجه کامل و بر اساس تصمیم کمیته بورس تحصیلی دانشگاه غرب قبرس طراحی و ارائه می‌شود.

دانشگاه سیپرس وست بورسیه‌های شایستگی و ورزشی را برای همه دانشجویان فارغ از ملیت آنها ارائه می‌دهد. بورسیه های شایستگی بر اساس نتایج دبیرستان برای دانش آموزان ورودی در سال اول ارائه می شود. پس از دو ترم، دانشجویان بر اساس معدل خود واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی شایسته می شوند. 

درصد پوشش بورسیه بستگی به معدل دانشجویان دارد. این بورسیه ها فقط به دانشجویان تمام وقت ارائه می شود. به غیر از این بورسیه های ورزشی برای دانشجویانی که به طور فعال در تیم های ورزشی دانشگاه مشارکت دارند، ارائه می شود. از طریق این برنامه کمک هزینه دانشجویی واجدین شرایط می‌توانند تا 40 درصد از هزینه های تحصیل کم کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فردریک قبرس

دانشگاه فردریک Fredrick University برای حمایت از جامعه دانشجویی خود بر اساس عملکرد تحصیلی دوران دبیرستانِ دانش آموزان ورودی یا معدل پایان‌ترم دانشجویان طول دوره تحصیل بورسیه تحصیلی کامل و جزئی ارائه می‌دهد. میزان بورسیه ارائه شده بر اساس معدل دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد تعیین می‌شود.

بورسیه های دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس University of Cyprus برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی خود را به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. همه بورسیه‌ها بر اساس شایستگی تحصیلی ارائه می شود و برخی از آ‌ها کامل هستند و برخی دیگر جزئی. هر دو نوع این برنامه‌ها به دانشجویان ورودی و مشغول به ارائه می‌شود. 

برنامه‌های کمک‌هزینه این دانشگاه به مدت یک سال تحصیلی ارائه می‌شود؛ بر اساس شایستگی دانشجویان و عملکرد آن‌ها در طول تحصیل پس از آن امکان تمدید زمانی وجود دارد. بورسیه‌های تحصیلی ویژه برای دانشجویان بین‌المللی با شرایط خاص نیز در دانشگاه ارائه می‌شود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس  European University of Cyprus با در نظر گرفتن به نیاز مالی دانشجویان برنامه‌های کمک‌هزینه مختلفی ارائه می‌کند. این برنامه‌های کمک‌هزینه مالی بر اساس شایستگی و معدل نهایی دانشجویان هزینه تحصیل به دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی را پوشش می‌دهد.

علاوه‌بر این، دانشگاه اروپایی قبرس برنامه‌های ویژه‌ای برای اعضای استثنایی تیم های ورزشی خود ارائه می‌دهد. این بورسیه 5 تا 25 از هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد. به غیر از این برنامه‌های کمک هزینه دانشجویی خاص برای برخی از رشته‌های مقطع دکترا و کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه اروپایی ارائه می‌شود. 

بورسیه های دانشگاه نیر اِست قبرس

اگر به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید و قصد دارید مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کنید یا به دنبال تحصیلات عالی در مقطع دکتری عالی هستید، برنامه‌های تحصیلی و بورس‌های تحصیلی دانشگاه نیر است Near East University می‌تواند یک انتخاب عالی باشد!

دانشگاه NEU با اعطای 20 تا 100 درصد بورسیه تحصیلی، فضایی بین‌المللی و در عین حال گرم و تفریحی را برای دانشجویان خود ایجاد کرده است. برای درخواست بورسیه تحصیلی قبرس دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که مدرک فارغ‌التحصیلی و نمرات مقاطع پیشین آن‌ها واحد شرایط قوانین دانشگاه است یا خیر.

اگرچه برنامه های کمک هزینه تحصیل NEU برای 2 سال تحصیلی معتبر هستند، لازم است در نظر داشته باشید که بسته به میزان بورسیه اعطا شده، دانشجویان موظف هستند مقاله‌ای را در مجله دانشگاهی منتشر کنند تا اعتبارات تحصیلی خود را حفظ کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساینس قبرس

علاوه بر مناظر زیبا، کارمندان عالی‌رتبه و کادر آموزشی دانشگاهی برجسته و همچنین کیفیت آموزشی عالی دانشگاه ساینس قبرس Cyprus Science University بورسیه تحصیلی حدود 60 درصد برای دانشجویان کارشناسی و حداکثر 50 درصد برای دانشجویان کارشناسی ارشد هم در نظر گرفته است.

علاوه‌بر نمرات مدارک فارغ‌التحصیلی و ریزنمرات به ویژه در درس‌های پایه مربوط به رشته مورد نظر که شایستگی دانشجو برای دریافت بورسیه تحصیلی را نشان می‌دهد، درصد پوشش هزینه‌ها و دیگر مزایای برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجو به نمرات و امتیازات آزمون SAT بستگی دارد.

بورسیه تحصیلی شایستگی دانشگاه نیکوزیا

بسته به اینکه شما دانشجوی فعلی هستید یا دانشجوی آینده دانشگاه نیکوزیا University of Nicosia  دو نوع مختلف از بورسیه تحصیلی قبرس را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهد. در صورت ثبت نام در سال اول صلاحیت دانش‌آموزان با توجه به ریزنمرات مدرک فارغ‌التحصیلی دوره دبیرستان ارزیابی می‌شود. 

با این حال هنگام درخواست بورسیه تحصیلی به عنوان دانشجوی فعلی دانشگاه نیکوزیا کاهش شهریه شما به نمرات معدل تجمعی شما بستگی دارد. بسته به معدل دانشجو کاهش شهریه می‌تواند تا 50 درصد افزایش پیدا کند.

بورسیه دانشگاه اسکاتلند غربی در قبرس

اگر قصد ادامه تحصیل در علوم اجتماعی یا رشته‌های مرتبط با آن در مقطع کارشناسی ارشد دارید، واجد شرایط درخواست این بورسیه خاص این رشته در دانشگاه اسکاتلند غربی University of the West Scotland در این کشور هستید.

این برنامه برای دانشجویان همه ملیت‌ها باز است. دانشجویان بین المللی حداقل باید نمره CGPA در معیارهای 2.75 باشند. همانند سایر دانشگاه‌ها، دانشگاه اسکاتلند غربی برای ارائه این برنامه کمک‌هزینه دانشجویی از متقاضیان خود می خواهد مدرک سطح دانش زبان انگلیسی، کپی گذرنامه، مدرک کارشناسی و رزومه خود را ارائه دهند.

دانشگاه اسکاتلند غربی با همکاری مرکز مدیریت مدیترانه، هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد رشته‌های زیرمجموعه علوم اجتماعی را بسته به وضعیت تحصیلی متقاضیان پذیرش تحصیلی از 25  تا 75 درصد کاهش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی شهریه سالانه تحصیل در قبرس را کاهش میدهد.

هر گزینه‌ای را که انتخاب کرده باشید، بدون تردید کیفیت آموزش ارائه شده در دانشگاه های قبرس نیاز متقاضیان مهاجرت تحصیلی را برآورده خواهد کرد. قبرس با ارائه فرصت‌های متنوع در زمینه‌های مختلف، هزینه تحصیل را نسبت به اغلب دانشگاه‌های کشورهای مهاجرپذیر جهان، مقرون به صرفه‌تر می کند. اگر آمادگی استفاده حداکثری از سالن‌های مطالعه استاندارد و مناظر جذاب را دارید، فرصت‌های برنامه‌های کمک هزینه دانشجویان بین‌المللی را از دست ندهید!

پس برای تحصیل رایگان در قبرس همین حالا به صفحه رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی در سایت موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی مراجعه کنید تا با کارشناسان ما در بخش پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی ارتباط بگیرید.