مطالعه لیست ارزانترین شهر کانادا برای تحصیل از اولین اقدام‌هایی‌ست که متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای اطلاع از شرایط زندگی در این کشورِ مهاجرپذیر انجام می‌دهند. هزینه زندگی در شهرهای کانادا بسته به وسعت و اهمیت اقتصادی با یکدیگر متفاوت است. از هزینه اجاره ماهانه گرفته تا شهریه دانشگاه های کانادا و مخارج مربوط به پذیرش تحصیلی در میزان تمکن مالی مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا تاثیرگذار هستند. جهت مطالعه ارزانترین شهر کانادا برای تحصیل در سال 2022 تا پایان این بخش از مجله موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی همراه ما باشید.

ارزانترین شهرهای کانادا

مراقبت‌های بهداشت عمومی جهانی، شاخص کیفیت زندگی بالای و یک بهشت سیاسی مترقی ... تنها چند مورد از مزایای زندگی در کانادا محسوب می‌شود که این کشور را به بهترین مقصد مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است و هر یک جذابیت‌های خاص خود را دارد.

با مطالعه شاخص کیفیت زندگی در کانادا از آب‌وهوای پاک گرفته تا رفاه اجتماعی شهرهای کانادا در صدر لیست مقاصد مهاجرت تحصیلی قرار می‌گیرد. طبق قوانین مهاجرتی دولت، دانش‌آموزان و دانشجویان پس از دوران تحصیل می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و با دریافت مجوز اقامت دائم بدون محدودیت زندگی کنند.

با اینکه جذابیت‌های زندگی و مهاجرت به کانادا بسیار وسوسه‌کننده است، اما نمی‌توان نادیده گرفت که کشور کانادا نیز یکی از گران‌ترین کشورها برای زندگی است. بسیاری از شهرهای کانادا در لیست گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی قرار دارد، اما با انتخاب برخی شهرها و دانشگاه های کانادا می‌توان از هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا کاست.

برخی شهرهای کانادا مانند کلان‌شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال قطب اقتصادی کشور محسوب می‌شوند. حضور بسیاری از ارگان‌های دولتی و شرکت‌های بین‌المللی در این شهرها، شرایط زندگی را کمی متفاوت کرده است.

از طرفی یافتن شغل، در دسترس بودن امکانات بهداشتی و درمانی، فرصت اقتصادی، آمار جرم و جنایت پایین، و ... سطح رضایت مردم در کلانشهرها را افزایش داده؛ اما از سوی دیگر، بالا بودن هزینه زندگی مانند مخارج مربوط به مسکن اغلب مهاجران را به سوی شهرهای کوچک‌تر روانه کرده است.

امکانات رفاهی و شاخص کیفیت زندگی در ارزانترین شهر کانادا چندان هم پایین نیست. در اغلب شهرهای کوچک امکانات درمانی مناسبی رایگان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و طبیعت هنوز هم در این شهرها زنده است. افزون بر این، افرادی که به دنبال زندگی به دور از هرج‌ومرج کلانشهرها هستند، می‌توانند در دل طبیعت زندگی و تحصیل کنند.

در بیشتر شهرهای کوچک رودهای جاری، پوششی سبز از درختچه‌های جنگلی، آب‌وهوایی پاک و ... زندگی را آسان‌تر و دلپذیر کرده و دوری از ترافیک توانسته رضایت مردم از زندگی را نیز جلب کنند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی جذب این مزایا شده‌اند و زندگی در ارزانترین شهر کانادا را برگزیده‌اند.

لیست ارزانترین شهرهای کانادا را در لتسگو یونی بخوانید.

با اینکه اداره مهاجرت و شهروندی کشور کانادا هر ساله مبلغ مشخصی را جهت تمکن مالی مناسب مهاجرت تحصیلی تعیین می‌کند، اما با انتخاب هوشمندانه می‌توان هزینه‌های زندگی را به میزان قابل‌توجهی کاهش داد. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا 2021 را در این بخش از مجله موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی مطالعه کنید.

در این بخش از سایت موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی به معرفی لیست کوتاهی از ارزانترین شهر کانادا در سال 2021 پرداخته‌ایم که فرصت زندگی بدون انباشتن بدهی را در دل طبیعت به علاقمندان مهاجرت تحصیلی به کانادا داده است. این لیست در ماه مارس در مجله university magazine کانادا منتشر شد. 

شهر ساسکاتون کانادا

ساسکاتون (سَسکَتون) پرجمعیت‌ترین و یکی از شهرهای مهم استان ساسکاچوان در غرب کشور است که میزبان دانشگاه ساسکاچوان بوده است. بسیاری از شرکت‌های تولیدات مواد غذایی کشور در این استان قرار گرفته است. با اینکه رجینا مرکز استان ساسکاچوان برشمرده می‌شود، اما مهم‌ترین شهر استان ساسکاچوان است.

اقتصاد ساسکاتون بر پایه صنایع نفتی و گازی، کشاورزی و معدنی بنا شده است. جالب است بدانید که بزرگترین شرکت مبادله اورانیوم و بزرگترین تولیدکننده پتاس جهان در ساسکاتون مستقر است. با این حساب می‌توان حدس زد که امکان یافتن شغل برای مهاجران پس از اتمام دوره تحصیلی در رشته‌های تخصصی مرتبط چندان دشوار نیست؛ چراکه ساسکاتون پایین‌ترین نرخ بیکاری را (حدود 3.5 درصد) در میان شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر از آن خود کرده است.

دانشگاه ساسکاچوان واقع در ساسکاتون یکی دیگر از کارفرمایان مهم استان است. پردیس اصلیِ این موسسه که در حاشیه رود ساسکاچوان جنوبی گسترده شده، یکی از مناطق حفاظت شده تاریخی کشور محسوب می‌شود! بنای گوتیک اولین ساختمان این پردیس در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۱۹۱۰ به پایان رسیده است.

این مجموعه آموزش عالی با 5 نوع اقامتگاه دانشجویی متنوع فضای مناسبی را برای میزبانی از دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده است. اگر متقاضیان پذیرش تحصیلی تمایل به زندگی بیرون از خوابگاه‌های دانشجویی داشته باشند، باید ماهانه حدود 300 دلار برای اجاره در نظر بگیرند. میانگین هزینه اولیه اقامتگاه دانشجویی در این شهر 275 تا 330 دلار اعلام شده است.

هزینه زندگی در ساسکاتون به عنوان ارزانترین شهر کانادا بدون احتساب هزینه مسکن، شامل مخارج مربوط به خوردوخوراک، حمل‌ونقل و تفریحات و ورزش ماهانه حدود 969.83 دلار برآورد می‌شود. شاخص کیفیت زندگی در این شهر 149.94 اعلام شده است.

شهر شربروک کانادا

شربروک ششمین شهر بزرگ استان کبک است و به کانون فرهنگی، اقتصادی و نهاد زلزله‌شناسی استری epicenter of Estrie شهرت دارد. این شهر پر رونق بالاترین تمرکز دانشجویان در کل استان کبک را به خود جلب کرده؛ به طوری که بیش از 40 هزار دانشجو در 8 موسسه آموزشی مستقر در شربروک تحصیل می‌کنند.

مونترال مهم‌ترین شهر بزرگ استان و کبک‌سیتی مرکز استان کبک محسوب می‌شود؛ شربروک در 157 کیلومتری کلانشهر مونترال و در 233 کیلومتری کبک‌سیتی واقع شده و دسترسی آسانی به آن‌ها دارد.

یکی از جاذبه‌های مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی در شربروک فضای باز طبیعی در داخل و حومه آن است. اطراف شهر شربروک با طبیعتی پرجنب‌و جوش، کوه‌هایی پوشیده از جامه سبز درختان جنگلی، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها احاطه گشته است. در حومه شهر تپه‌های اسکی متعددی ایجاد شده که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

شربروک در محل تقاطع رودخانه‌های سنت فرانسیس و ماگوگ واقع شده است و خطوط ریلی ملی این شهر را به یک مرکز حمل‌ونقل مهم تبدیل می‌کند؛جایی که کالا به طور مداوم از داخل منتقل می‌شود و به نقطه مناسبی برای راه‌اندازی شرکت‌ها حمل می‌شود. اگرچه شربروک رشد اقتصادی خود را بیشتر از بخش تولید گرفته است، اما صنعت خدمات به آرامی این نقش برجسته را بر عهده می‌گیرد.

خواه مجرد باشید، خانواده، دانشجو خواه کارآفرین، این منطقه برای یافتن مسکن بسیار مقرون به صرفه است. به غیر از قیمت ارزان اجاره‌، هزینه‌های مایحتاج عمومی نیز کمتر از قیمت سایر شهرهای کانادا است. اغلب علاقمندان به مهاجرت تحصیلی که شربروک را برای زندگی انتخاب کرده‌اند، از دانشگاه شربروک پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند.

شربروک همچنین برای شهروندان کانادایی که دوست دارند برای گذراندن تعطیلات در ایالات متحده از مرز عبور کنند، بسیار مناسب است؛ چراکه شربروک در فاصله بسیار نزدیکی از شهرهای نیوهمشایر، ورمونت و نیویورک آمریکا قرار گرفته است.

بیشترین مخارج طول دوره مهاجرت تحصیلی مربوط به هزینه مسکن می‌شود؛ به‌طور میانگین اجاره هر ماه اقامتگاه اختصاصی یک خوابه در مرکز شهر شربروک 475.00 دلار و اجاره ماهانه اقامتگاه مشابه در خارج از مرکز شهر 405.00 دلار تخمین زده می‌شود.

میانگین شهریه سالانه برنامه‌های تحصیلی دانشگاه شربروک هم حدود 9 هزار تا 16 هزار دلار برآورد می‌شود. زبان تحصیل در دانشگاه فرانسوی است و دانشجویانی که نیاز به شرکت در دوره‌های زبان دارند، باید شهریه طول دوره زبان را جداگانه محاسبه کنند.

شهر شربروک یکی از ارزانترین شهرهای کاناداست.

شهر لندن کانادا

لندن ششمین شهر بزرگ استان انتاریو با بیش از 366 هزار نفر جمعیت است. لندنِ کانادا قطب اصلی جشنواره‌های موسیقی و نمایشگاه‌های هنری استان محسوب می‌شود و به دلیل سیستم بهداشت و سلامت قوی و همچنین مجموعه‌های آموزشی متوسطه و پیشرفته بسیار محبوب است. 

از آنجا که بیشینه جمعیت شهر را دانشجویان و متخصصان به خصوص در رشته‌های پزشکی تشکیل می‌دهند که همیشه در حال رفت‌وآمد هستند، بازار مسکن برای اجاره‌های کوتاه‌مدت بسیار فعال است. از این رو، لندن برای افرادی که مشغول کار هستند و می خواهند قبل از خرید خانه، یا اجاره طولانی‌تر با محله جدید آشنا شوند، بسیار مناسب است. علاقمندان به تحصیل در کانادا، پس از مهاجرت تحصیلی اغلب در محله‌هایی به نام فِرمونت و وایت‌اوک مستقر می‌شوند که برای اقامت دانشجویی بسیار مناسب است.

لندن کانادا تا مرز ایالات متحده فاصله بسیار کوتاهی دارد؛ بعد مسافتی کوتاه تا مرز موجب رفت‌وآمد گردشگران و شهروندان هر دو کشور در آن شده است. در مقایسه با شهرهای شمالی، لندن آب‌وهوای معتدل‌تری دارد و هر چهار فصل را تجربه می‌کند. 

دلیل اصلی مهاجرت تحصیلی علاقمندان تحصیل در کانادا به لندن استان انتاریو مقرون به صرفه بودن آن است؛ با اینکه لندن شهری کوچک به حساب می‌آید، اما امکانات شهرهای بزرگ را داراست؛ پارک‌ها و بوستان‌های طبیعی بزرگ و آرام در کنار صحنه‌هایی شلوغ از رفت‌وآمد مردم در مرکز شهر تقارن بسیار جالبی‌ست و باعث می‌شود لندن برای انواع شخصیت‌ها مناسب باشد.

جنبه‌های اقتصادی و موقعیت مرکزی موجب شده بسیاری از مشاغل کوچک و صاحبان شرکت‌های نوپا را به خود جلب کند تا شروع کار را در لندن کانادا کلید بزنند. بیشترین اشتغال در لندن در بخش‌های آموزشی، بهداشتی و مالی متمرکز است.

پیدا کردن یک اقامتگاه شگفت‌انگیز برای زندگی و سکونت در کانادا هزینه قابل توجهی دارد؛ البته هزینه مسکن در شهر لندن استان انتارویو بسیار مناسب است؛ اجاره اقامتگاه دانشجویی برای متقاضیان تحصیل در کانادا ماهانه حدود 325 دلار تا 480 دلار آب می‌خورد.

از جمله مهم‌ترین موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا در لندن می‌توان به کالج فنشاو، دانشگاه کینگ، و دانشگاه وسترن انتاریو اشاره کرد که در شمار بهترین دانشگاه های کانادا در ارزانترین شهر کانادا آمده‌اند.

شهر اوشاوا کانادا

یکی از شهرهای مستقر در سواحل دریاچه انتاریو اوشاوا نام دارد که در ۶۰ کیلومتری جنوب کلانشهر تورنتو قرار گرفته است. اوشاوا زمانی به‌عنوان تنها «پایتخت خودروی کانادا» شناخته می‌شد و امروز یک مرکز آموزش و بهداشت است. 

اوشاوا میزبان چندی از مشهورترین دانشگاه های کانادا شده؛ مانند کالج دورهام، دانشگاه ترنت دورهام و موسسه فناوری انتاریو. همچنین شبکه آموزش و تحقیقات بهداشتی لاکریدج (LHEARN)، با همکاری مرکز سلامت اوشاوا Lakeridge Health Oshawa در این شهر واقع شده است.

مرکز شهر اوشاوا به عنوان مرکز رشد شهری در ابتکار عمل "مکان‌های رشد" دولت انتاریو شناخته می‌شود. بیش از 5000 نفر کار می کنند و بیش از 2400 دانشجوی دانشگاه در هسته مرکز شهر مشغول به تحصیل هستند. 

مرکز شهر اوشاوا فضای هیجان‌انگیز سرگرمی است؛ رویدادهای ورزشی (Regent Theatre and Tribute Communities Centre) ، بیش از 50 رستوران و کافه، مراکز فرهنگی مانند گالری رابرت مک لاولین و موزه خودروی کانادا در این بخش واقع شده است.

طبیعت با تمام قوایش به زیبایی‌های حومه اوشاوا افزوده است. جذابیت‌های طبیعی این شهر موجب شده اوشاوا محل فیلم‌برداری سکانس‌هایی از فیلم‌های ایت It، شیکاگو Chicago، بیلی‌مدیسون  Billy Madison و ایکس من X-Men انتخاب شده است.

در سال 2016 شهر اوشاوا در مجله استت کانادا StatsCan به عنوان ششمین شهر مناسب در کشور برای یافتن شغل تمام‌وقت معرفی شد. با تمامی این‌ها اوشاوا در لیست ارزانترین شهر کانادا حضور مستمر دارد. میانگین هزینه‌های مربوط به اقامتگاه دانشجویی حدود 300 دلار تا 400 دلار اعلام شده است.

شهر تاندر بِی کانادا

خلیج تندر یا تاندربِی که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن در شمال دریاچه اغلب لیکهد Lakehead نامیده می‌شود، حدود 108 هزار و 400 نفر جمعیت دارد. تاندر بِی که توسط پارک‌های جنگلی و ملی احاطه شده است، محل استقرار دانشگاه لیك‌هد شده است.

لیك‌هد سازمان برجسته دانشگاهی با پردیس‌هایی در تاندربی و اوریلیا استان انتاریوست که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌المللی هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. هزینه تحصیل در این موسسه در مقطع کارشناسی به طور میانگین حدود 26 تا 34 هزار دلار کانادا برآورد می‌شود.

ثاندر بی بالاترین کیفیت هوا را در استان انتاریو است. آب آشامیدنی شهر با درجه کیفیت عالی را از دریاچه سوپریور تهیه شود. صنایع عمده فعال در خلیج تاندر مانند حمل‌ونقل، آموزش، معدن، تولید و جنگلداری اقتصاد شهر و استان را تامین می‌کند.

بسیاری از کارفرمایان تاندر بی در بخش دولتی فعالیت می‌کنند؛ بزرگ‌ترین کارفرمای خصوصی آن محصولات ریزولوت فورست Resolute Forest است که یک تولیدکننده مشهور در جهان محسوب می‌شود.

در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا تندر بی با هزینه زندگی به ویژه در هنگام اجاره یا خرید خانه به طور قابل توجهی پایین‌تر است. مقرون به صرفه بودن یکی از قوی‌ترین جذابیت‌هایی است که کانادایی‌ها و علاقمندان مهاجرت تحصیلی را به اینجا منتقل می کنند.

میانگین هزینه‌های زندگی دانشجویی در تاندر بی به عنوان ارزانترین شهر کانادا حدود 1,690 دلار برآورد می‌شود که بیشینه این رقم به هزینه مسکن اختصاص پیدا می‌کند. متقاضیان تحصیل در کانادا برای اجاره اقامتگاه دانشجویی در تاندر بی باید به ازای هر ماه خوابگاه در مرکز شهر 925.00 دلار و خارج از مرکز شهر 818.75 دلار پرداخت کرد.

تاندر بی از ارزانترین شهرهای کاناداست.

شهر سنت کاترین کانادا

سنت کاترین دومین شهر بزرگ در منطقه نیاگارا و ششمین منطقه بزرگ در انتاریو احاطه در جنگل‌زارهای سبز نام برازنده‌ای درمیان شهروندان دارد و «باغ شهر» نامیده می‌شود. اطراف سنت کاترین را باغ‌ها، پارک‌ها و مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری تشکیل داده و در مسیر گردشگران طبیعت بکر آبشارهای نیاگارا قرار داده است.

هزینه زندگی در سنت کاترین 0.5٪ کمتر از متوسط کشور گزارش شده است. سنت کاترینز میزبان ده‌ها صنایع تولیدی و خدماتی مشهور است. بسیاری از علاقمندان مهاجرت تحصیلی جذب طبیعت زنده و اقتصاد غنی و از همه مهم‌تر هزینه‌های مقرون به‌صرفه زندگی می‌شوند.

این شهر میزبان دانشگاه بروک، دانشگاه مک‌مستر و کالج نیاگارا شده که هر ساله برای هزاران علاقمند به تحصیل در کانادا، پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند. فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در سنت کاترینز هر سالانه صدها گردشگر داخلی و خارجی را به این شهر جذب می‌کند.

سنت کاترین یکی از محبوب‌ترین شهرهای منطقه برای بازنشستگان و سالخوردگانی است که می‌خواهند در یک مسکن ارزان قیمت اما مجهز با سبک زندگی آرام‌تر از کلانشهرها با در دسترس بودن امکانات سرگرمی و فعالیت‌های زیاد در فضای  زندگی کنند.

هزینه زندگی دانشجویی ماهانه بدون احتساب مخارج مربوط به مسکن حدود 868 دلار برآورد می‌شود. برای اجاره اقامتگاه‌های دانشجویی می‌توان از خوابگاه‌های دانشگاهی با هزینه کمتر و امکانات بیشتر در فضای پردیس دانشگاه بهره‌مند شد. اما در صورت تمایل به زندگی مستقل و اختصاصی باید ماهانه حدود 998.18 دلار برای آپارتمان‌های مرکز شهر و حدود 905.56 دلار برای آپارتمان‌های حومه شهر در نظر گرفت.

شهر کیچنر کانادا

کیچنر به دلیل رونق اقتصادی و جامعه مدرن خود که هر ساله در حال گسترش است، مشهور شده است. شاخص بیکاری در این شهر نرخ بسیار پایینی را نشان می‌دهد؛ به‌طوری‌که بیش از 374 هزار شغل در کیچنر ایجاد شده که بیش از 60٪ آن‌ها مشاغل تمام‌وقت هستند. صنایعی که بیشترین مشاغل را در کیتچنر ایجاد کرده‌اند، در زیرمجموعه تولید و فناوری قرار دارند، اما زندگی در کیچنر به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا به دلیل مجاورت به این شهر وارد بازار کار واترلو شوند.

کی از مقرون به صرفه‌ترین محله‌های کیچنر تپه‌های ویکتوریا نام دارد. در مرکز شهر کیچنر خانه‌هایی قدیمی و تاریخی بسیاری به بقای خود ادامه می‌دهند؛ برخی از این خانه‌های زیبا پیش از جنگ جهانی دوم ساخته شده‌اند!

کیچنر میزبان موسسات آموزشی عالی مانند دانشگاه ویلفرد لوریِر، کالج کانستوگا، دانشگاه واترلو، شعبه‌ای از پردیس دانشگاه مک‌مستر و کالج بایبل ایمانوئل شده است که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند تا زندگی در ارزانترین شهر کانادا را تجربه کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در کیچنر حدود 862.86 دلار اعلام شده است. برای اجاره اقامتگاه دانشجویی در مرکز شهر باید ماهانه 1,168.33 دلار و اقامتگاه دانشجویی در حومه شهر حدود 957.14 دلار در ماه باید در نظر گرفت.

شهر وینیپگ کانادا

وینیپگ از شهرهای بزرگ کانادا در غرب کشور و مرکز استان منیتوباست که به «دروازه غرب» شهرت یافته است. وینیپک محل تلاقی دو رود پرآب رِد و رود آسینیبوین است و طبیعت بسیار شگفت‌انگیزی دارد. در وجود رودهای روان و دریاچه‌های بزرگ و کوچک در  فاصله بسیار کمی از هم در کنار مراتع سبز که آشیان گونه‌های مختلفی از پرندگان شده، به جلوه طبیعت بسیار افزوده است.

علاوه‌بر زیبایی‌های طبیعی، برگزاری ده‌ها جشنواره و گردهمایی فرهنگی، موسیقایی و هنری و ورزشی هر ساله صدها گردشگر خارجی و داخلی را به این شهر فرا می‌خواند. وینیپگ به عنوان مرکز راه‌آهن و حمل‌ونقل با اقتصادی متنوع است.

بزرگ‌ترین موسسه آموزش عالی استان دانشگاه منیتوبا در وینیپگ واقع شده و در کنار دانشگاه فرانسوی‌زبان سنت بونیفس، دانشگاه وینیپگ، دانشگاه کانادایی منونیت، کالج رد ریور و کالج دانشگاهی بوث میزبان علاقمندان به تحصیل در کانادا می‌شوند.

مهم‌ترین و بیشترین هزینه مهاجرت تحصیلی پس از پذیرش تحصیلی و ثبت‌نام دانشگاه مربوط به مخارج مسکن می‌شود که خوشبختانه این قبیل هزینه‌ها در وینیپگ به صرفه‌تر تمام می‌شود. برای تهیه اقامتگاه دانشجویی باید ماهانه 300 هزار دلار تا 400 هزار دلار در نظر گرفت.

در صورت تمایل به زندگی مستقل برای اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر باید به طور میانگین ماهانه 1036 دلار و برای اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 950 دلار باید در نظر گرفت. هزینه ماهانه زندگی بدون احتساب مخارج مسکن هم حداقل 300 دلار برآورد می‌شود.

وینیپگ از ارزانترین شهرهای کاناداست.

شهر آبوتسفورد کانادا

آبوتسفورد بزرگترین شهر منطقه فریزر ولی و پنجمین شهر بزرگ بریتیش کلمبیا خارج از ونکوور بزرگ است که پس از تورنتوی بزرگ و ونکوور بزرگ، در رتبه سوم بالاترین نسبت اقلیت‌های قومی در میان مناطق کلان‌شهری کشور کانادا را دارد.

ضلع جنوبی منطقه شهری ابوتسفورد متصل به مرز ایالات متحده و کاناداست و از ارتفاعات به شهر سوماس در ایالت واشینگتن دید دارد. ابوتسفورد فاصله نزدیکی به سواحل اقیانوس آرام و رشته‌کوه‌ها دارد. به دلیل این موقعیت جغرافیایی گردشگران آمریکایی برای ورود به کانادا و گردشگران کانادایی برای ورود به آمریکا از شهر ابوتسفورد گذر می‌کنند.

انستیتو منونیت، کالج الهیات، دانشگاه دره فریزر، کالج کتاب مقدس کلمبیا و کالج سامیت پسیفیک، کالج کامیونیتی کریر گیت Community Career Gate، کالج اسپرات شاو Sprott Shaw، کالج شغلی ونکوور، کالج مهارت‌های متیس Métis و مرکز اشتغال و کالج CDI از جمله مجموعه‌های آموزش عالی مستقر در ابوتسفورد هستند که برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند.

ابوتسفورد یکی از نام‌های ثابت در لیست ارزانترین شهر کانادا است که کمتر از یک ساعت با شهرهای بزرگتر مانند ونکوور، ریچموند و برنابی فاصله دارد. تقریبا 70٪ از زمین شهری را (بیش از 1300 مزرعه) مزارع کشاورزی تشکیل داده است. این زمین‌ها برای بیش از 7000 نفر شغل ایجاد کرده است. حدود 1/5 مزارع محصولات خود را به طور مستقیم به مصرف‌کنندگان می‌فروشند و شهروندان به محصولات محلی تازه و مقرون به صرفه دسترسی دارند.

با هزینه بسیار بالای زندگی در کلان‌شهر ونکوور یا به طور کلی استان بریتیش کلمبیا، بسیاری از علاقمندان تحصیل در کانادا جذب شرایط زندگی ابوتسفورد می‌شوند. هزینه زندگی در ابوتسفورد 3.6 درصد کمتر از میانگین ملی کاناداست.

برای اجاره اقامتگاه دانشجویی در ابوتسفورد حداقل 400 هزار تا 500 هزار دلار نیاز است. برای زندگی مستقل در آپارتمان‌های یک‌خوابه مرکز شهر اجاره باید هر ماه 1050.00 دلار و برای آپارتمان‌های حومه شهر باید  962.50 دلار در نظر گرفت.

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا و کسب تجربه زندگی در ارزانترین شهر کانادا می‌توانید از تجربه و دانش کارشناسان اعزام دانشجو لتسگو یونی بهره‌مند شوید. جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود مطابق استاندارهای دانشگاه های کانادا فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی را در سایت موسسه اعزام دانشجو لتسگو یونی تکمیل کنید.