بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی 2021 در این پُست از مجله لتسگویونی به شما معرفی میشوند. با بهترین شهر کانادا در این پُست آشنا میشوید و میتوانید برای انتخاب دانشگاه و تحصیل در کانادا یکی از موارد گفته شده در لیست بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را انتخاب نمایید. 

بهترین شهر کانادا

اما یکی از مواردی که همواره بخاطر وسعت غیرقابل وصف کانادا مدنظر متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا بوده، انتخاب بهترین شهر برای تحصیل و زندگی بوده است. برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و یا عدم استفاده از مشاوره تحصیلی، شهر و دانشگاه اشتباهی را برای ادامه تحصیل و زندگی در کانادا انتخاب می‌کنند.

برخی دیگر از افراد نیز بدون تحقیق و جستجوی کافی تنها به سراغ شهرها و استان‌ها بزرگ این کشور می‌روند که باز هم درست نیست و فرد را با مشکلات مختلفی روبرو می‌سازد. بر همین اساس قصد داریم تا در ادامه با معرفی بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی، کار شما را در این زمینه راحت کنیم.

بنابر تحقیقات انجام شده توسط سازمان آموزش بین‌المللی CBIE، آمار بدست آمده اینطور نشان می‌دهد که بالغ بر 60 درصد دانشجویان خارجی در کانادا مایل به اقامت و زندگی در این کشور پس از فارغ‌التحصیلی هستند.

از دلایل اصلی این مقدار از محبوبیت کانادا نزد دانشجویان بین‌المللی می‌توان به کیفیت بالای سیستم آموزشی، رفاه اجتماعی، موقعیت های فراوان بازار کار، ثبات اقتصادی و رفتار صمیمانه مردم با دانشجویان بین‌المللی و مهاجران تازه وارد اشاره کرد.

از این رو در حال حاضر شهرهایی نظیر تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا، ادمونتون و کلگری به عنوان بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی در این کشور محسوب می‌شوند. این بدین خاطر است که شهرهای مذکور علاوه بر برخورداری از امکانات مختلف شهری، خانه مشهورترین دانشگاه های کانادایی نیز محسوب می‌شوند.

بر همین اساس قصد داریم تا در ادامه به معرفی اطلاعات و جزئیات بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی بپردازیم.

زندگی و تحصیل در شهرهای کانادا

لیست برترین دانشگاه های کانادا

بد نیست پیش از پرداختن به جزئیات شهرهای برتر کانادا، نیم نگاهی به دانشگاه های معروف این کشور در سال جاری بیاندازیم. (این رنکیگ بر اساس رنکینگ جهانی QS سال 2021 میباشد)

شهر دانشگاه رنکینگ جهانی رنکینگ کانادا
تورنتو دانشگاه تورنتو 29 1
مونترال دانشگاه مک گیل 35 2
ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا 51 3
ادمونتون دانشگاه آلبرتا 113 4
مونترال دانشگاه مونترال 137 5
همیلتون دانشگاه مک مستر 140 6
واترلو دانشگاه واترلو 173 7

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل – تورنتو

پایتخت استان انتاریو جایی نیست جز شهر معروف تورنتو که دانشگاه های مشهور و معتبر زیادی را در خود جای داده است. تورنتو یکی از بهترین شهرهای بین‌المللی در کل دنیا محسوب می‌شود. 

با در نظر گرفتن آمار 50 درصدی اقلیت قابل رویت مردم، این موضوع کاملا آشکار است که شهر تورنتو پذیرای دانشجویان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا از جمله آفریقا، اروپا و آسیا است. 

بد نیست بدانید که در حدود 160 زبان مختلف در این شهر کانادایی برای مکالمه استفاده می‌شود، که نشان دهنده میزان محبوبیت این شهر در میان انواع مهاجران تحصیلی، کاری و اقامت دائم است. در حال حاضر بنابر آمار رنکینگ جهانی QS، تورنتو دارای رتبه یازدهم برترین شهرهای دانشجویی در دنیا است.

در همین راستا، مجله تحصیلی lets go uni خواندن مطلب برترین دانشگاه های کانادا 2021 را به شما پیشنهاد می‌کند. اما به طور خلاصه برترین دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های این شهر به شرح زیر هستند:

دانشگاه دوره های برتر تحصیلی
دانشگاه تورنتو (دارای مقام 18 در زمینه مهندسی و رتبه 29 در رنکینگ QS 2020)

علوم کاربردی و مهندسی

هنر و علوم

معماری و طراحی

دانشگاه رایرسون

کارشناسی ارشد علوم در علم داده و تحلیل

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری

کالج هامبر

گواهی فارغ التحصیلی مدیریت تجارت

دیپلم فناوری مهندسی کامپیوتر

دانشگاه یورک (رتبه 441- 450 رنکینگ QS دنیا

ارتباطات و رسانه

هنر و علوم انسانی

طراحی و حقوق

دانشگاه ترنت

کارشناسی ارشد علوم در زمینه تحلیل داده های بزرگ

کارشناسی ارشد علوم و مواد

دلایل تحصیل در تورنتو کانادا

1. زندگی شهری جذاب به همراه تعداد زیادی رستوران، کافه و مراکز سرگرمی که از میان آنها می‌توان به رستوران LaVinia ، رستوران Scaramouche و پارک تفریحی Centreville اشاره کرد.

2. امکان انجام کار دانشجویی در حین تحصیل (برای حداکثر 20 ساعت در هفته در زمان تحصیل و به صورت تمام وقت در هنگام تعطیلات دانشگاه) برای مشاغلی نظیر ویرایشگر محتوا، مترجم، مسئول شیفت شب هتل و دستیار رسانه های اجتماعی

3. تجهیزات اقتصادی، راحت و پیشرفته حمل و نقل عمومی نظیر Go Transit، York Region و Toronto Transit Comission

4. امکان اجاره اقامتگاه مسکونی متنوع از 500 دلار تا 4000 دلار کانادا در ماه برای دانشجویان بین‌المللی

5. هزینه و شهریه های تحصیلی مناسب و اقتصادی در قیاس با کشورهای هم رده نظیر آمریکا، استرالیا و انگلیس که از 11 تا 60 هزار دلار بنابر رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه متغیر است.

6. جاذبه های گردشگری متنوع از جمله برج CN، موزه Royal Ontario و جزایر تورنتو که مورد علاقه توریست ها و دانشجویان بین المللی زیادی است.

7. محله های ایرانی نشین و فروشگاه های متنوع ایرانی و حضور پر رنگ شهروندان ایرانی در شهر تورنتو

تحصیل و زندگی در تورنتو

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل – مونترال

در فهرست برترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی QS در سال 2019، شهر مونترال با برخورداری از دانشگاه های مطرح و بین‌المللی یکی از اولویت‌های تحصیل و زندگی دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

از جنبه کم هزینه و اقتصادی بودن هزینه های زندگی، این شهر در رتبه بالایی قرار نمی‌گیرد، اما کیفیت بالای زندگی در مونترال این موضوع را به خوبی جبران می‌کند. همچنین براساس رنکینگ QS 2020 از نگاه دانشجویان، آمار اینطور نشان می‌دهد که دانشجویان بین‌المللی زیادی تمایل بیشتری به زندگی و ادامه تحصیل در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای کانادا دارند.

در عین حال، تنوع فرهنگ های مختلف و خاص مهاجران، مهمان نوازی گرم مردم از تازه واردان و سبک زندگی مردم به زیبایی و جذابیت این شهر افزوده است.

برترین دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های شهر مونترال به شرح زیر است:

دانشگاه دوره های آموزشی برتر
دانشگاه مک گیل (دارای رتبه 35 دنیا از نگاه رنکینگ QS 2020)

کارشناسی ارشد هنر

کارشناسی ارشد آموزش

دکترای فلسفه

دانشگاه مونترال ( دارای رتبه 137 دانشگاه های برتر QS در سال 2020)

علوم اجرایی و مدیریتی

علوم کاربردی و بنیادی

ادبیات و زبان

دانشگاه کنکوردیا (دارای رتبه 462 رنکینگ QS 2020)

مدیریت MBA

مهندسی برق

روزنامه نگاری

آموزش هنر (هنرهای بصری)

پلی تکنیک مونترال

مهندسی هوافضا

مهندسی برق

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

دلایل تحصیل در مونترال کانادا

1. وجود تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و تحصیلی در دانشگاه های خوش نام و معتبر

2. فرصت های کاری متعدد در صنایعی نظیر هوافضا، بیگ دیتا، علوم زندگی و فناوری های سلامت

3. یکی از امن‌ترین شهرهای دنیا به گزارش Economist

4. وجود نقاط جذاب گردشگری نظیر Mount royal، پارک گیاه شناسی jardin و قصر سلطنتی Notre-Dame هیجان زندگی در این شهر را بالا می‌برند

5. اجاره ماهیانه یک آپارتمان مستقل 1 خوابه در مونترال در حدود 1500 دلار کانادا است که با اجاره آن به صورت اشتراکی با سایر دانشجویان، هزینه های زندگی شما در این شهر زیبا به شدت کاهش می‌یابد.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل – ونکوور

این شهر دانشجویی در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است و به عنوان یک بندر ساحلی از شهرت زیادی در زمینه کیفیت آموزشی و آرامش در زندگی برخوردار است.

بنابر گزارش و داوری بخش Economist Intelligence، ونکوور یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی است. با در نظر گرفتن جمعیت 50 درصدی گروه های اقلیت در ونکوور، این شهر مکانی ایده آل برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

بنابر رنکینگ سال 2019 QS، این شهر در رتبه 16 برترین شهرهای دانشجویی دنیا قرار گرفته و دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان های رسمی این شهر محسوب می‌شوند. علاوه بر امکانات و مزایای تحصیلی، شهر ونکوور از مناظر طبیعی فوق العاده زیادی برخوردار بوده و محل مناسبی برای پیاده روی، کوهنوردی و یا ورزش هایی نظیر سقوط آزاد به شمار می‌رود.

برترین دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های شهر ونکوور به شرح زیر است:

دانشگاه دوره های آموزشی برتر
دانشگاه بریتیش کلمبیا ( دارای رنکینگ 51 در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان 2020)

مهندسی مواد

روان شناسی

مطالعات علوم و فناوری

دانشگاه سیمون فریزر (دارای رتبه 314 رنکینگ QS World دانشگاه های دنیا 2020)

کارشناسی ارشد علوم کاربردی

کارشناسی علوم کاربردی

کارشناسی ارشد هنر در زمینه ارتباطات و MBA

دانشگاه Canada West

MBA

کارشناسی تجارت

کارشناسی هنر

دانشگاه Vancouver Island

فناوری کسب و کار کاربردی

کارشناسی مدیریت گردشگری، مهندسی

هنر و طراحی

دلایل تحصیل در ونکوور کانادا

1. اجاره خانه در ونکوور بسیار اقتصادی است. به طور تقریبی می‌توان با مبلغ 600 تا 900 دلار کانادا خانه یک خوابه ای را با تجهیزات اینترنت و آب و برق و گاز کرایه کرد. (البته هزینه اجاره به نسبت منطقه و محله متغیر است)

2. وسایل حمل و نقل عمومی بسیار اقتصادی و در دسترس است، شما می‌توانید با پرداخت 95 دلار کانادا از وسایل نقلیه پیشرفته عمومی به صورت ماهانه استفاده کنید.

3. مناظر طبیعی و جذابیت های گردشگری متنوعی از جمله پل معلق Capilano و جزایر Granville در این شهر وجود دارند و فعالیت‌های سرگرم کننده ای نظیر پیاده روی و قایق سواری در دسترس است.

4. برخی از بزرگترین شرکت های فناوری نظیر آمازون، مایکروسافت، SAP، Salseforce و fortinet در شهر ونکوور مستقر هستند. از این فرصت فعالیت در چنین شرکت هایی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

زندگی و تحصیل در ونکوور

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل – اتاوا

بنابر آمار سال 2019 رنکینگ QS World، شهر اتاوا به عنوان چهل و پنجمین شهر دانشجویی برتر برای تحصیل و زندگی در دنیا محسوب شده است. با در نظر گرفتن کیفیت بالای آموزشی و اساتید دانشگاهی کهنه کار و همچنین سبک زندگی و تنوع فرهنگ، این شهر به انتخاب اول بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

البته حضور مهاجران زیادی از قاره آفریقا، آسیا و اروپا در این شهر یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به علت نزدیکی فرهنگ و احساس راحتی این شهر را برای ادامه تحصیل و زندگی انتخاب می‌کنند.

در این بین، قیمت های مناسب اقامتگاه مسکونی، حمل و نقل، فرصت های کاری گسترده در بازار کار جهانی و بسیاری از مزایای دیگر، اتاوا را به شهری ایده آل و مورد پسند دانشجویان از سراسر دنیا بدل کرده است.

برترین دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های شهر اتاوا به شرح زیر است:

دانشگاه دوره های برتر آموزشی
دانشگاه اتاوا (دارای رتبه 281 دانشگاه های برتر جهان 2020)

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری

MBA

روانشناسی

دانشگاه کارلتون

مهندسی هوافضا

کارشناسی ارشد هنر و ارتباطات

کارشناسی ارشد علوم کاربردی در زمینه مهندسی مکانیک

کالج آلگونکوئین

گواهی معماری سبز

کارشناسی مهمان نوازی و مدیریت گردشگری

دانشگاه سنت پاول

الهیات

قانون شرع

ارتباطات انسانی و روحانیت

دلایل تحصیل در اتاوا کانادا

1. اتاوا یکی از امن ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود و به همین خاطر محلی قابل اطمینان برای اسکان دانشجویان بین المللی است.

2. فرصت های کاری متعددی در بخش های مختلف بازار کار وجود دارد. از این رو ارگان هایی نظیر tech park و federal employment Node موقعیت های کاری فوق العاده و پر درآمدی را برای شهروندان بومی و دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند.

3. سیستم یکپارچه مترو و سایر وسایل نقلیه عمومی کار حمل و نقل را با قیمتی بسیار مناسب برای مردم اتاوا آسان کرده است. هزینه بلیط ماهانه وسایل نقلیه عمومی در این شهر به طور تقریبی 110 دلار کانادا است.

4. با در نظر گرفتن نرخ اشتغال و استخدام 64.6 درصدی افراد در این شهر، اتاوا یکی از بالاترین میزان اشتغال زایی را برای شهروندان در سال 2018 و 2019 داشته است.

شما می‌توانید در صورت تمایل برای ادامه تحصیل و زندگی در کانادا از مشاوره، ارزیابی تحصیلی و خدمات متنوع lets go uni استفاده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر نگاهی به مطالب پیشین شرایط تحصیل در کانادا 2021 و زندگی در ادمونتون با ویزای تحصیلی کانادا بیاندازید.