دانشگاه یورک ویل در سال 2003 تاسیس شد و اولین دانشجویان خود را در پاییز سال ۲۰۰۴ برای برنامه‌های ارائه‌شده توسط فردریکتون، نیوبرانزویک، که در آن زمان تنها مؤسسه تحت نظر دانشگاه یورک ویل بود، پذیرفت. این دانشگاه از آن زمان به بعد، در شهرهای تورنتو، واقع در انتاریو (کنکورد) و ونکوور، واقع در بریتیش کلمبیا، پردیس‌های دانشگاهی تأسیس نمود. این سه پردیس ترکیبی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد در رشته های  مدیریت بازرگانی، مدیریت پروژه، حسابداری، طراحی داخلی و روانشناسی را ارائه می‌دهند.

یورکویل یک دانشگاه خصوصی فرقه ای است و برنامه های دانشگاه همیشه شامل تعامل مستقیم بین اساتید و دانشجویان در یک محیط یادگیری مشترک است.

برنامه های مدرک دانشگاه یورک ویل، برای بزرگسالان شاغل با آرمان های بالا و برنامه های حرفه ای پرکار، طراحی شده است، که در این برنامه ها انتظارات بالای علمی با تاکید بر روی راحتی و خدمات دانشجویی، ترکیب شده و با آخرین پیشرفت ها در تکنولوژی آموزشی، تکمیل شده است.

دانشگاه یورک ویل در تمام برنامه های خود، فرصتی برای پیشبرد آموزش آنلاین دانشجویان، برای راحتی آنها در منزل ارائه می دهد. این کلاسها برای ارائه ناهمزمان، که به معنی مطالعه دانشجویان و تکمیل تکالیف آنها در زمانی که برای آنها مناسب است، طراحی شده است. تمامی برنامه های دانشگاه یورک ویل، ویژگی های یک کتابخانه حرفه ای را نمایان می کند که به معنی واقعی کلمه در اختیار دانشجویان می باشد.

*نیکوست همواره به خاطرداشته باشید که مبلغ شهریه ها تقریبی میباشد و بر اساس فاکتورهایی مانند تعداد واحدهای اخذ شده، نوع رشته و تعداد سالهای آن، داشتن یا نداشتن سوپروایزر و یا ارائه تز (در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) این مبلغ دستخوش تغییرات اندکی خواهد بود.*