متقاضیان تحصیل در کانادا با انتخاب دانشگاه ترینیتی کالج University Of Trinity College (به اختصار U OF T) می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند؛ از مزیای تحصیل در بزرگترین دانشگاه کانادا و همزمان کم‌جمعیت‌ترین نوع آن بهره‌مند شوند! شاید به همین دلیل توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ساز و کار پذیرش تحصیلی این موسسه آموزشی جلب شده است.

کالج ترینیتی در قلب دانشگاه تورنتو قرار گرفته و از پدرخوانده خود اعتبار گرفته است. برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه ترینیتی کالج و همچنین شناخت بیشتر خدمات و امکانات آن تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا لتس گو یونی را همراهی کنید.

دانشگاه ترینیتی کالج کانادا

ترینیتی کالج در سال 1851 توسط اسقف جان استراچان تاسیس شد. پس از شکل‌گیری ارتباطی قوی بین دانشگاه تورنتو و کلیسای انگلیس، اسقف استراچان برای همسویی با قوانین مسیحیت انگلیکانیسم اقدام به تاسیس این دانشگاه کرد.

سرانجام، در سال 1904 پس از پنج دهه دانشگاه ترینیتی کالج به عنوان نهادی مستقل به عضویت فدراسیون دانشگاهی کانادا درآمد و در حال حاضر سه برنامه تحصیلی مهم دانشکده هنر و علوم دانشگاه تورنتو یعنی روابط بین الملل؛ اخلاق، جامعه و قانون؛ و ایمونولوژی را برگزار می‌کند.

علاوه‌بر دیرینه ژرف و کیفیت آموزش کالج ترینیتی در قلب دانشگاه تورنتو، دانشگاه ترینیتی کالج از مجموعه‌های ارزنده تاریخی نیز نگه‌داری می‌کند که بر شهرت آن بسیار افزوده است؛ پرده‌های ملیله‌کاری شده فنلاندی بازمانده از قرن هفدهم میلادی، دو پایان نامه چاپ اول نوشته شده توسط مارتین لوتر، آثار متعدد و دست‌نویس امضا شده توسط وینستون چرچیل، چاپ کمدی الهی دانته که در سال 1491 توسط اسپانیولی‌ها سانسور شده و اپراژ (نوعی گلدان تزیینی) نقره‌ای اسقف استراچان موسس دانشگاه Trinity College در این دانشگاه نگهداری می‌شوند.

تنوع اقلیمی دانشگاه ترینیتی کالج فضا را برای احساس تعلق دانشجویان غیر بومی و بین‌المللی به ظرافت رقم زده است تا مانع از دلتنگی دانشجویان شود. لازم به ذکر است که بیش از نیمی از دانشجویان این موسسه آموزشی با مدرک دانشگاه تورنتو فارغ‌التحصیل می‌شوند.

بر اساس برنامه‌های آموزشی کالج ترینیتی، در سال اول آموزش دوره‌ای تحت عنوان Trinity One برای دانشجویان برگزار می‌شود تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شده‌اند، در فضای دوستانه و گرمی به مباحث جالب و چالش‌برانگیز بپردازند. در این سمینارهای گروهی دانشجویان به گردهم می‌آیند تا آموخته‌ها و دانش خود را در زمینه‌های روابط بین‌الملل، سیاست عمومی، اخلاق، سلامت پزشکی و علوم بهداشتی و جامعه به اشتراک بگذارند.

تا سال 2021 حدود 43 نفر از دانشجویان این مجموعه آموزش عالی موفق به دریافت «بورسیه رودز» دانشگاه آکسفورد شده‌اند تا برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی رایگان در برترین دانشگاه جهان تحصیل کنند. در میان موسسات آموزشی تحت نظر دانشگاه Trinity College به دلیل کم‌جمعیت بودن و به دلیل وجود میراث آکسبریج مشهور شده است. 

معمولا نشست‌های رسمی و گردهمایی‌های مراسم شام های رسمی هفتگی دانشگاه تورنتو در این دانشگاه برگزار می‌شود؛ دیدن مدعوین با لباس‌های سنتی دانشگاهی اغلب دانشجویان بین‌المللی را به یاد فیلم‌های کلاسیک می‌اندازد.

بنای گوتیک دانشگاه ترنیتی کالج در میان درختچه‌های رنگ‌شده به قلم پاییز در بدو ورود توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را در اولین ترم تحصیلی به خود جلب می‌کند. فضای کلاسیک پردیس که در آغوش محوطه دانشگاه تونتو قرار گرفته است، با بناهای زیبا و چشم‌نوازی احاطه شده‌اند؛ یکی از این سازه‌های قدیمی مقر کتابخانه این موسسه آموزشی است.

کتابخانه دانشگاه ترینیتی کالج

کتابخانه تریلری جان گراهام در سال 1828 با همت موسس این مجموعه شکل گرفت؛ هنگامی که کالج ترینیتی به مکان امروزی در خیابان هوسکین نقل مکان کرد، کتابخانه ابتدا در زیرزمین ساختمان اصلی قرار داشت، اما اکنون در بال شرقی کاخ دوونشایر جای خوش کرده است. 

بیش از 200 هزار جلد کتاب فیزیکی و صدها هزار کتاب الکترونیکی حول موضوعاتی نظیر محاسبات، روابط بین‌الملل، اخلاق، ادبیات انگلیسی، فلسفه، الهیات، تاریخ کلیسای آنگلیکان و مطالعات کتاب مقدس در این مجموعه در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار می‌گیرد. در فضای کتابخانه حدود 200 فضای اختصاصی برای مطالعه مهیا شده است. 

خوابگاه دانشگاه ترینیتی کالج

کالج ترینیتی از آخرین دانشگاه های کانادا برشمرده می‌شود که هنوز هم از روش سنتی در اقامتگاه‌های دانشجویی استفاده می‌کند. غذاخوری و تخت‌های دانشجویان در فضایی مشترک در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. البته در اقامتگاه‌های جدیدتر اتاق‌های مشترک، دوتخته و سه‌تخته برای اقامت متقاضیان تحصیل در کانادا تعبیه شده است. 

ساختمان اقامت دانشجویان با تفکیک بخش آقایان و بانوان در طبقات صورت گرفته و در هر یک از طبقه‌ها امکاناتی مانند آشپزخانه با تجهیزات لازم آشپزی، اتاق شستشو با لوازم نظافت، اتاق بازی، اتاق آکوستیک برای تمرین موسیقی، و ... ایجاد شده است. 

برخی از اتاق‌های این اقامتگاه‌ها به مهمانان دانشجویان اختصاص یافته است؛ برای اجاره این اتاق‌ها می‌توان یک هفته جلوتر اقدام کرد. متقاضیان این اتاق‌ها می‌توانند از تمام خدمات اقامتگاه از جمله برنامه‌های غذایی آن هم استفاده کنند.

تمام دانشجویانی که برای رزرو خوابگاه اقدام کرده‌اند، می‌توانند از سه‌نوع برنامه غذایی (اجباری) استفاده کنند؛ برنامه غذایی سبک، برنامه غذایی سنتی و برنامه غذایی آزاد که هر کدام هزینه خاص خود را دارد. مهمانان و همراهان دانشجو نیز می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

رشته های دانشگاه ترینیتی کالج کانادا

هر ساله نزدیک به دو هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه Trinity College از ده‌ها برنامه تحصیلی مختلف می‌شوند که از این شمار تنها صد نفر در مقاطع عالی تحصیل می‌کنند. سالانه حدود 200 نفر در برنامه‌های نیمه‌وقت و آموزش از راه دور این مجموعه آموزش عالی شرکت می‌کنند.

دانشجویانی که از برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه ترینیتی کالج پذیرش تحصیلی دریافت کرده‌اند، در رشته‌های اخلاق، جامعه، و حقوق؛ روابط بین‌الملل؛ ایمنی شناسی؛ و مطالعات مستقل تحصیل می‌کنند.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند از برنامه‌های تحصیلی مطالعات دینی، الهیات (M.Div / M.A.)، الهیات و معارف دینی (Th.M.) و الهیات (C.L.M.) پذیرش تحصیلی دریافت کنند. در مقطع دکتری نیز برنامه‌های دکتری وزارت (DMin)، الهیات (Th.D.) و دکتری فلسفه ارائه می‌شود.

دانشکده الهیات ترینیتی کالج هر ساله برنامه‌های تحصیلی مشخصی را برای آزموش از راه دور به‌صورت آن‌لاین طراحی می‌کند. آزمون‌های پایان‌ترم این برنامه نیز به صورت آن‌لاین برگزار می‌شود و نیازی به حضور در دانشگاه وجود ندارد. در حال حاضر برنامه‌های کارشناسی ارشد مطالعات دینی برای آموزش از راه دور تعیین شده است.

به‌طور کلی رشته‌های دانشگاه Trinity College در دو دپارتمان مجزا پذیرش و ارائه می‌شوند؛ دپارتمان هنر و علوم، و دپارتمان الهیات. اغلب متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا به دنبال دریافت پذیرش رشته‌های زیرمجموعه علوم، هنر و بازرگانی هستند. بیش از 300 برنامه تحصیلی در این دپارتمان برای متقاضیان تحصیل در کانادا ایجاد شده است که برخی از آن‌ها توسط دانشگاه تورنتو پشتیبانی می‌شود.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی ترینیتی کالج از رشته‌های مردم شناسی، تاریخ هنر، نجوم و اخترفیزیک، زیست شناسی سلولی و سیستمی، زیست شناسی تکاملی، علم شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین‌شناسی، مطالعات آسیای شرقی، اقتصاد، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فرانسوی، جغرافیا و برنامه‌ریزی، زبان‌ها و ادبیات ژرمنی، تاریخ، مطالعات ایتالیایی، زبان‌شناسی، ریاضیات، تمدن‌های نزدیک و خاورمیانه، فلسفه، فیزیک، علوم سیاسی، روانشناسی، زبان و ادبیات اسلاوی، جامعه شناسی، زبان‌ها و ادبیات اسپانیایی و پرتغالی و علوم آماری اقدام کنند.

پذیرش تحصیلی دانشگاه ترینیتی کالج کانادا

کالج ترینیتی یکی از هفت کالج دانشگاه تورنتو محسوب می‌شود که در دانشکده هنر و علوم پردیس سنت جورج واقع شده است؛ بنابراین دریافت مجوز تحصیل و اپلای این مجموعه آموزش عالی شباهت بسیاری به قوانین دانشگاه تورنتو دارد. مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی به رشته و مقطع تحصیلی متقاضی مهاجرت تحصیلی بستگی دارد؛ ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی از مقطع پیشین، نمره معدل متوسط به بالا، مدرک زبان انگلیسی و شرایط سنی مناسب برنامه تحصیلی از جمله موارد مشترک در میان رشته‌های دانشگاه Trinity College محسوب می‌شود.

تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان کانادا از جمله ترینیتی کالج نیاز به تسلط کافی به این زبان دارد که با ارائه مدرک معتبر زبان‌ انگلیسی به اثبات می‌رسد. نمره مدرک زبان انگلیسی گویای میزان تسلط متقاضی مهاجرت تحصیلی به کاناداست؛ به همین دلیل مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا نمرات مشخصی را برای کارنامه آزمون‌های زبان انگلیسی در نظر گرفته‌اند.

بر اساس قوانین دانشگاه Trinity College، مدرک زبان انگلیسی تافل 100 به بالا با حداقل نمره 22 در مهارت نوشتار، مدرک تافل با نمره 6.5 با بالا با حداقل نمره 6 در هر مهارت، مدرک COPE با حداقل امتیاز 86، و مدرک زبان انگلیسی دولینگو با حداقل نمره 120 مورد توجه مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه  قرار می‌گیرد.

تحصیل در کانادا در مقاطع عالی نیاز به ارائه توصیه نامه از موسسات آموزشی و استادان پیشین، انگیزه‌نامه تحصیلی، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی، و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی (بیشتر برای پوشش دادن گپ تحصیلی) دارد.

مدارک فارغ‌التحصیلی و ریزنمرات را باید ترجمه کرد و اسکن همه آن‌ها به همراه تصویر اصل مدارک برای دانشگاه Trinity College ارسال کرد. در صورت نقصی مدارک، از طریق ایمیل مطلع خواهید شد. 

پس از مهیا کردن مدارک و شرایط مورد نیاز رشته‌ها برای پذیرش نوبت به تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی می‌رسد. در پایان باید اسکن مدارک مورد نظر را ضمیمه درخواست برای مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی دانشگاه Trinity College ارسال کرد. 

پیش از هر اقدامی برای ثبت درخواست پذیرش می‌توانید شرایط خود را برای تحصیل در کانادا محک بزنید. با تکمیل فرم ارزیابی آن‌لاین پذیرش تحصیلی پیش از مهاجرت تحصیلی کاستی‌های خود را در خواهید یافت و در زمانی مناسب می‌توانید شرایط خود را ارتقا دهید. 

ددلاین دانشگاه ترینیتی کالج

بر اساس قوانین نظام آموزشی بسیاری از دانشگاه های کانادا، ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید در محدوده زمانی مقرری انجام شود تا پروسه طولانی بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا تداخلی با شروع کلاس‌ها نداشته باشد. 
با توجه به طولانی بودن پروسه دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانی‌ها اقدام به موقع بسیاری از موانع را از میان برمی‌دارد. تا تاریخ اول آوریل نیز نتایج درخواست به دست متقاضیان تحصیل در کانادا می‌رسد.

ددلاین ثبت درخواست پذیرش دانشگاه Trinity College تاریخ 15 ژانویه اعلام شده و آخرین مهلت تکمیل مدارک نیز 18 ژانویه است. البته برخی رشته‌ها تا 28 ژانویه و برخی دیگر تا اول ماه فوریه مهلت دارند. برای دریافت آخرین اعلان‌های دانشگاه ترنیتی کالج و آشنایی بیشتر با پروسه دریافت پذیرش تحصیلی این موسسه آموزشی می‌توانید از تجربه همکاران توانمند ما در بخش اعزام دانشجوی لتس گو یونی راهنمایی بگیرید؛ برای این منظور می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی اولین قدم را برای تحصیل در کانادا بردارید. 

هزینه تحصیل در دانشگاه ترینیتی کالج کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا بر اساس مقطع و رشته تحصیلی و همچنین رنکینگ موسسه آموزشی تعیین می‌شود. برنامه‌های تحصیلی این مجموعه هم به نوع خود متفاوت هستند، اما به طور کلی میانگین شهریه ترینیتی کالج حدود 40,000 دلار تا 62,000 دلار کانادا اعلام شده است. شهریه اغلب رشته‌های مقطع کارشناسی 59,300 دلار برآورد می‌شود و در مقاطع بالاتر باید حدود 36,150 دلار تا 54,460 دلار کانادا به عنوان شهریه سالانه دانشگاه Trinity College در نظر گرفت.

در کنار شهریه سالانه، هزینه‌های دیگری نیز مانند بیمه دانشجویی، انجمن‌های ترینیتی و ... وجود دارد که حدود 1746.07 دلار کانادا آب می‌خورد. اقامت سالانه در خوابگاه‌های دانشگاه نیز بسته به نوع و خدمات آن حدود 9,799  دلار تا 10,644 دلار کانادا برآورد می‌شود. استفاده از برنامه غذایی دانشگاه Trinity College نیز بسته به نوع آن سالانه 5,709 دلار تا 6,291 دلار کانادا اعلام شده است.