دانشگاه تای چمبر کامرس University of the Thai Chamber of Commerce که به دانشگاه اتاق بازرگانی تایلندی نیز مشهور است، یکی از دانشگاه‌های خصوصی شهر بانکوک محسوب می‌شود که در سال 1984 آغاز به کار کرد. دانشگاه اتاق بارگانی تایلند که به اختصار UTCC خوانده می‌شود، از مشهورترین دانشگاه های بانکوک است که محبوبیت بسیاری در میان متقاضیان تحصیل در تایلند یافته است.

دریافت پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی نیاز به ارائه مدارک و کارنامه‌های مشخصی است؛ جهت آشنایی با نحوه اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه اتاق بازرگانی تایلندی و همچنین شناخت بیشتر این موسسه آموزشی تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های تایلند با لتس گو یونی همراه باشید.

دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند 2023

دانشگاه UTCC از قدیمی‌ترین دانشگاه های بانکوک است که شرایط را برای متقاضیان تحصیل در تایلند فراهم آورده است. این موسسه آموزشی در منطقه دین‌دائنگ Din Daeng District شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند واقع شده است. این منطقه دسترسی آسانی از طریق مترو، تاکسی و دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی به دیگر نقاط پایتخت دارد.

دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند UTCC یک موسسه آموزش عالیِ غیرانتفاعی و خصوصی برشمرده می‌شود که در سال 1940 به عنوان «کالج» راه‌اندازی شد. وقوع جنگ جهانی دوم وقفه‌ای چندساله در پذیرش تحصیلی و عملکرد این موسسه آموزشی ایجاد کرد؛ اما در سال 1963 دانشگاه UTCC کار را از سر گرفت و از نو افتتاح شد، تا اینکه در سال 1984 در قامت یک «دانشگاه» مقتدر و مستقل بازگشایی شد.

کالج بازرگانی تایلند در اولین سال تاسیس خود در دو برنامه آموزشی شش ماهه و دو ساله برای 300 دانشجو پذیرش تحصیلی ارائه داد. اما امروز UTCC در دانشکده‌های مدیریت بازرگانی، حسابداری، اقتصاد، علوم انسانی، علوم پایه، هنرهای ارتباط، مهندسی و حقوق بیش از 20 هزار دانشجو جذب کرده است.

همه برنامه‌های تحصیلی دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند به زبان‌های انگلیسی و تایلندی و برای مقاطع تحصیلی کارشناسی تا سطح دکترا برنامه‌ریزی شده است. ارائه برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی موجب افزایش شمار دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در تایلند در UTCC شده است. 

این موسسه آموزشی از طریق نهاد موسس خود یعنی اتاق بازرگانی تایلند با کارآفرینان این کشور ارتباط تنگاتنگی به‌دست آورده است؛ بسیاری از طرح‌های دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از این طریق عملی و توسعه می‌یابد.

کالج بین المللی UTCC

برای گسترش دامنه فعالیت‌های خود، مدرسه بین المللی مدیریت (iSM) دانشگاه UTCC در آگوست 2019 به کالج بین‌المللی UTCC (به انگلیسی UTCC International College) تبدیل شد. در این موسسه آموزشی برنامه‌هایی بین‌المللی صرفاً به زبان انگلیسی و در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی شده است. در چشم‌اندازهای توسعه کالج بین‌المللی UTCC دستاوردهای شگرفی به‌چشم می‌خورد؛ چرا که با توجه به طرح توسعه این موسسه آموزشی، تبدیل شدن آن به یک غول آموزشی در جنوب شرقی آسیا دور از انتظار نیست. 

اقامتگاه دانشجویی دانشگاه UTCC

خوابگاه‌های متنوعی برای اسکان دانشجویان University of the Thai Chamber of Commerce طراحی شده است که بسته به خدمات و امکانات هزینه‌های متفاوتی دارند. سالن دانشجویی و خوابگاه‌های این دانشگاه در ساختمان 21 کالج بین‌المللی UTCC واقع شده است. 

پذیرش دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند

یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی دانشگاه UTCC ارائه مدرک زبان معتبر بین‌المللی‌ست. مدرک زبان تافل، آیتلس، یا CU TEP، UTCC BEST، UTCC Advanced BEST از جمله مدارک زبان انگلیسی مورد قبول این موسسه آموزشی هستند. نمره آیلتس باید حداقل 5.5 به بالا، نمره تافل IBT باید 52 به بالا، و نمره آزمون PTE آکادمیک باید 43-50 باشد. 

پذیرش دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند در مقطع کارشناسی

تحصیل در تایلند نیاز به مدرک پایان دوره 12 ساله دیپلم دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی از برخی رشته‌های دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند نیاز به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی دیده می‌شود؛ اگر متقاضی مدرک پایان‌دوره پیش‌دانشگاهی نداشته باشد، باید در رشته‌ای مرتبط مدرک کاردانی ارائه دهد. نمره معدل مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی در نتیجه درخواست پذیرش تحصیلی از University of the Thai Chamber of Commerce تاثیر مثبتی دارد.

افزون بر آنچه گفته شد، برای درخواست پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از این موسسه آموزشی و تحصیل در تایلند باید مدرک دیپلم، پیش‌دانشگاهی (یا معادل آن)، و ریز نمرات این دوره‌ها به زبان انگلیسی ترجمه و اسکن مدارک به همراه اصل آن‌ها مهیا شود.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند اسکن پاسپورت و رزومه تحصیلی CV است که باید برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی آماده شود. پس از گردآوری مدارک موردنیاز نوبت به پر کردن فرم پذیرش تحصیلی این دانشگاه می‌رسد. پس از تکمیل این فرم باید اسکن مدارک گفته شده ضمیمه آن شود.

پذیرش دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر (نمره آیلتس حداقل 6)، نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی بالای متوسط (GPA 2.5 از 4)، و شرکت در مصاحبه پذیرش تحصیلی دارد. مدارک تحصیلی و ریز نمرات باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. علاوه‌بر این، باید رزومه تحصیلی، توصیه نامه تحصیلی از دانشگاه و استادان پیشین، و مقاله یا نمونه کار نیز برای پذیرش تحصیلی به دانشگاه UTCC ارسال شود.

ادامه تحصیل در تایلند نیازمند ارائه مدارک تحصیلی پیشین است؛ برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه UTCC باید مدرک فارغ‌التحصیلی مرتبط با رشته انتخابی ارائه داد. البته افرادی که مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی مرتبطی ندارند نیز نباید از تحصیل در تایلند ناامید شوند؛ با راهنمایی‌های کارشناسان لتس گو یونی راه‌های متفاوتی برای تحصیل در دانشگاه اتاق بازرگانی تابلند پیش روی این دسته از متقاضیان قرار خواهد گرفت. جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی می‌توانید از سایت لتس گو یونی به صورت آن‌لاین اقدام فرمائید.

با پر کردن فرم درخواست پذیرش تحصیلی و ارسال آن به همراه مدارک مورد نیاز، درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند به ثبت می‌رسد. پس از اعلام نتایج و پذیرفته شدن در این دانشگاه، معمولا دانشجویان باید در آزمون درک مطلب زبان انگلیسی (به‌صورت شفاهی و کتبی) شرکت کنند تا تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی ارزیابی شود.

پذیرش دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند در مقطع دکتری

برنامه‌های تحصیلی مقطع دکتری دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند به متقاضیان تحصیل در تایلند نیز ارائه می‌شود. اخذ پذیرش تحصیلی از این مقطع هم نیاز به ارائه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی مرتبط، مدرک زبان انگلیسی، توصیه نامه تحصیلی و رزومه تحصیلی برجسته و مورد توجه دارد. در کنار این مدارک، پذیرش تحصیلی از مقطع دکتری برخی رشته‌ها نیاز به ارائه مقاله و تالیفات مرتبط دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند

تحصیل در تایلند بسته به مدرک و مقطع تحصیلی هزینه‌ها و مخارج متفاوتی دارد؛ به همین دلیل نمی‌توان عدد مشخصی برای تمامی برنامه‌های تحصیلی اعلام کرد. اما به طور میانگین تحصیل در دانشگاه UTCC در دوره‌های 4 ساله مقطع کارشناسی حدود 21 هزار تا 22 هزار دلار آمریکا شهریه دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 13 هزار تا 14 هزار دلار آمریکا آب می‌خورد.

افزون بر شهریه دوره تحصیلی، تحصیل در دانشگاه UTCC حدود 2 هزار دلار هزینه ثبت نام، پذیرش تحصیلی و بیمه دانشجویی (سالانه) دارد. 

همزمان با ثبت درخواست پذیرش تحصیلی می‌توان برای رزرو خوابگاه‌های دانشجویی نیز اقدام کرد. اقامت در این خوابگاه‌ها بسته به امکانات و خدمات ماهانه 83 دلار تا 450 دلار آمریکا هزینه دارد. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاق بازرگانی تایلند

دریافت کمک‌هزینه‌های تحصیلی از University of the Thai Chamber of Commerce برای متقاضیان تحصیل در تایلند برای نیز مهیا شده است. برای این منظور باید نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی بالا باشد (3.25 از GPA 4). نمره مدرک زبان انگلیسی نیز بسته به مقطع تحصیلی باید قابل توجه باشد. 

برای این منظور باید انگیزه‌نامه تحصیلی به زبان انگلیسی نوشته و دلیل این درخواست به تفضیل بیان شود. با ارائه مدارک فوق می‌توان نظر کمیته بورسیه تحصیلی را جلب کرد. البته پیش از ثبت درخواست باید توصیه‌نامه کمک‌هزینه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی بررسی و مطالعه شود.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست بورسیه تحصیلی نیز مهلت و تاریخ مشخصی دارد؛ بنابراین برای ثبت درخواست بورسیه نیز مانند پذیرش تحصیلی باید به ددلاین و تقویم دانشگاهی توجه کرد.