دانشگاه هنر لندن انگلیس (UAL) که وابسته به «دانشگاه‌های بریتانیا» است، یک مؤسسه آموزشی عالی ترکیبی در شهر لندن است. UAL که در سال ۱۹۸۶ تأسیس شد، از اتحادیه‌ی هفت کالج مستقل سابق تشکیل شده است. دانشگاه هنر لندن (UAL) برای دانشجویان علاقه‌مند به هنر، طراحی، مد و بیان خلاقانه، مقصدی رویایی به شمار می‌رود و شما هم اگر علاقه مند به تحصیل در انگلیس و این دانشگاه باشید، می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، اولین قدم را بردارید.

دانشگاه هنر لندن انگلیس

دانشگاه هنر لندن (UAL) بزرگترین موسسه‌ی تحصیلات تکمیلی در اروپاست که به طور خاص به رشته‌های مد، هنر، طراحی و هنرهای نمایشی اختصاص دارد. UAL در واقع شامل شش کالج مجزا است که از میان آن‌ها، احتمالاً کالج سنت مارتینز شناخته‌شده‌ترین است. این کالج نام‌های برجسته‌ای را در دنیای هنر و مد به جهان معرفی کرده است، از جمله استلا مک‌کارتنی، لوییس ویلسون، جان گالیانو و الکساندر مک‌کوئین. 

پنج کالج دیگر عبارتند از کالج‌های هنر کمبرویل، چلسی و ویمبلدون؛ کالج ارتباطات لندن؛ و کالج مد لندن. این کالج‌ها بین اواسط قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ تأسیس شده‌اند. UAL که قبلاً با نام مؤسسه‌ی لندن شناخته می‌شد، در سال ۲۰۰۳ به طور کامل به یک دانشگاه تبدیل شد و در سال ۲۰۰۴ نام فعلی خود را گرفت. در سال ۲۰۱۱، کالج مرکزی سنت مارتینز نیز به یک مجتمع اختصاصی جدید نقل مکان کرد. 

دسترسی به تمام کالج‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی از طریق مترو، قطار و اتوبوس لندن امکان‌پذیر است و به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا از تجربه تحصیل در انگلیس خود و بهترین‌های فرهنگ لندن لذت ببرند. UAL با بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجو، که ۶۰۰۰ نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند، بزرگترین مؤسسه‌ی تخصصی هنر و طراحی در اروپا به شمار می‌رود. UAL همچنین با تعداد زیادی از شرکت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی همکاری دارد که فرصت‌های آموزشی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

رنکینگ دانشگاه هنر لندن

دانشگاه هنر لندن (UAL) یک مؤسسه‌ی بین‌المللی شناخته‌شده با شهرتی فوق‌العاده برای دوره‌های آموزشی‌اش است. در اینجا برخی از رتبه‌بندی‌های UAL آورده شده است: 

 • رتبه‌ی ۴۲ در راهنمای تایمز (Times University Guide) سال ۲۰۲۴
 • رتبه‌ی ۱۵ در راهنمای گاردین (Guardian University Guide) سال ۲۰۲۴

در رتبه‌بندی REF سال ۲۰۲۱، ارزیابان ۸۵ درصد از پژوهش‌های UAL را در رده‌ی پیشرو جهانی (۴) یا عالی بین‌المللی (۳) طبقه‌بندی کردند که نسبت به سال ۲۰۱۴.۲ درصد افزایش داشته است. برای پژوهش‌های هنر و طراحی (A&D)، این مرکز یکی از موسسات آموزش عالی تخصصی با عملکرد برتر و بهترین مؤسسه‌ی مبتنی بر عملکرد به‌شمار می‌رود. UAL زمینه‌ساز آغاز فعالیت‌های حرفه‌ای بسیاری از افراد مشهور در حوزه‌ی خلاقیت بوده است، از جمله: 

 • بیش از نیمی از تمام نامزدهای جایزه‌ی ترنر
 • بیش از نیمی از طراحان برگزیده‌ی طراح سال بریتانیا
 • بیش از یک‌سوم از ۴۰ هنرمندی که در راهنمای کتلین به عنوان امیدوارکننده‌ترین هنرمندان فارغ‌التحصیل معرفی شده‌اند
 • ۱۲ برنده‌ی جوایز عکاسی جروود

رشته های UAL

UAL دارای شش دانشکده است که دوره‌های آموزشی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. این دانشگاه تخصص در رشته‌های مختلف هنر، هنرهای نمایشی، طراحی و مد را گسترش می‌دهد و همچنین دوره‌های پیش‌دانشگاهی و کوتاه‌مدت را در ۱۸ موضوع ارائه می‌دهد. 

دوره‌های UAL شامل عکاسی، طراحی داخلی، طراحی محصول، رسانه، گرافیک، هنرهای زیبا و هنرهای نمایشی می‌شود. UAL یک ارائه‌دهنده‌ی پیشرو برای دوره‌های کوتاه‌مدت در زمینه‌های خلاقانه است. برنامه‌ی پلتفرم همچنین آزادی عمل به دانشجویان برای برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و کیوریتی با سازمان‌های هنری خارجی معتبر می‌دهد. 

UAL دانشجویان بین‌المللی را قادر می‌سازد تا با شرکت در کلاس‌های پیش‌دانشگاهی زبان انگلیسی، بهترین آمادگی ممکن را برای تحصیل در این دانشگاه کسب کنند. دانشجویان همچنین می‌توانند در صورت تمایل برای بهبود مهارت‌های خواندن یا نوشتن، در طول دوره‌ی تحصیلی خود در این کلاس‌ها شرکت کنند. 

هر یک از این دوره‌های پیش‌دانشگاهی برای آماده‌سازی و ادغام دانشجویان جدید با زندگی در انگلستان و دوره‌های دانشگاهی آن‌ها طراحی شده‌اند، در حالی که دوره‌های حین‌دانشگاهی برای ارائه پشتیبانی و کمک در طول دوران دانشجویی در نظر گرفته شده‌اند.

شرایط پذیرش UAL

فرایند پذیرش برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی هر دو به صورت آنلاین انجام می‌شود. با این حال، دانشجویان بین‌المللی الزامات بیشتری دارند و باید در تکمیل به موقع فرایند پذیرش و ویزای تحصیلی انگلیس برای مهاجرت تحصیلی خود دقت کنند. برای بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی با اولویت بالاتر نیز، دانشجویان باید زودتر درخواست دهند. 

الزامات پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی

 • فرم درخواست UCAS
 • ریزنمرات دبیرستان شامل نمرات سه سال گذشته با معدل کل ۳.۵ و بالاتر
 • مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی: نمرات آزمون‌های IELTS/PTE/CAE/CPE برای متقاضیان
 • کپی پاسپورت
 • پرتفولیو (مطابق با الزامات دوره) 
 • انگیزه نامه (SOP) 
 • توصیه نامه
 • پوشش بیمه‌ی درمانی
 • مدرک تمکن مالی (باید صورت‌حساب بانکی با امضای رسمی و تاریخ‌دار باشد.) 
 • کنفرانس ویدئویی / مصاحبه حضوری (بسته به دوره) 

هر دوره دارای الزامات خاص زبان انگلیسی است و متقاضیان قبل از ارسال نمرات خود باید با دقت به صفحه‌ی مربوط به دوره مراجعه کنند. دانشگاه دارای فرآیند پذیرش بسیار گزینشی است. به دانشجویان بین‌المللی توصیه می‌شود قبل از مهلت‌های تعیین‌شده درخواست دهند و اطمینان حاصل کنند که ویزای آن‌ها حداقل ۳ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی‌شان تکمیل شود. تیم لتس گو یونی، تجربه زیادی در زمینه گرفتن پذیرش و ویزای انگلیس برای مهاجرت تحصیلی دارد. 

UAL رویکردی جامع برای ارزیابی درخواست‌ها دارد و عواملی مانند سابقه‌ی تحصیلی یا کاری، کیفیت انگیزه نامه، یک توصیه‌نامه‌ی قوی تحصیلی یا کاری دیگر یا ترکیبی از این عوامل در ارزیابی درخواست‌ها موثر خواهد بود. اگر مدارکتان کامل باشد، مهاجرت تحصیلی موفقی خواهید داشت.

شهریه UAL

متقاضیان بین‌المللی، برای رزرو کردن جای خود در دوره، باید مبلغ ۴.۰۰۰ پوند به عنوان پیش‌پرداخت پرداخت کنند. مابقی شهریه برای سال اول دوره‌ی شما نیز باید قبل از ثبت‌نام در ابتدای سال تحصیلی پرداخت شود. پس از ثبت‌نام، پیش‌پرداخت به عنوان بخشی از کل شهریه پرداخت‌شده‌ی شما در نظر گرفته می‌شود. 

در صورتی که توسط یک حامی مالی رسمی حمایت مالی می‌شوید، می‌توانید درخواست معافیت از پرداخت پیش‌پرداخت را داشته باشید. مدارک مربوط به حمایت مالی باید در پورتال UAL شما آپلود شود. شهریه دوره‌ی کارشناسی حدود ۲۸ هزار پوند است. همچنین، دوره‌های کارشناسی ارشد (MA) را با سه نرخ مختلف ارائه می‌دهد: نرخ بالاتر حدود ۳۲ هزار پوند، نرخ استاندارد حدود ۲۸ هزار پوند و نرخ پایین‌تر حدود ۲۵ هزار پوند. 

همچنین برای ارشد کاملاً آنلاین شهریه‌ی حدود ۲۲ هزار پوندی در نظر گرفته شده است. هزینه‌ی دوره‌ی گواهی‌نامه‌ی تحصیلات تکمیلی (Postgraduate Certificate) نیز حدود ۹ هزار پوند است. هزینه‌ی دوره‌ی دکتری نیز حدود ۲۵ هزار پوند در نظر گرفته شده است. شهریه های این مجموعه، آن را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل می‌کند.

بورسیه UAL

بورسیه UAL شامل بورسیه‌های تحصیلی خاصی برای دانشجویان بین‌المللی (به غیر از دانشجویان اتحادیه اروپا) در سراسر شش کالج این مرکز می‌شود. در ادامه بورسیه‌های نهادهای خارجی را نیز عنوان می‌کنیم. اما ابتدا به معیارهای لازم و راهنمای دریافت این بورسیه بپردازیم. 

به منظور واجد شرایط بودن برای دریافت این بورسیه، باید ابتدا پذیرش مقطع کارشناسی ارشد (MA) به صورت تمام وقت از لیست تعیین‌شده، در یکی از شش کالج UAL را بگیرید. این بورسیه‌ها به دانشجویان بین‌المللی با توانایی و پتانسیل برای ایفای نقشی برجسته در دنیای هنر، طراحی، ارتباطات یا اجرا اعطا خواهد شد. حال بپردازیم به لیست برخی دیگر از بورسیه‌های معروف این دانشگاه: 

کمک‌هزینه‌های Geoff Dudley: دو کمک‌هزینه‌ی Geoff Dudley هرکدام به مبلغ ۱۰.۰۰۰ پوند برای دانشجویان داخلی یا بین‌المللی ثبت‌نام‌شده در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در دسترس است. 

بورسیه‌های تحصیلی Moorhouse: این بورسیه‌ها مبلغ ۵.۰۰۰ پوند به شهریه دوره و مبلغ ۵.۰۰۰ پوند به هزینه‌های زندگی کمک می‌کند. 

بورسیه‌ی تحصیلی Clive Baillie برای طراحی گرافیک: بورسیه‌ی تحصیلی Clive Baillie برای طراحی گرافیک (MA) به ارزش ۵.۰۰۰ پوند برای یک دانشجوی داخلی یا بین‌المللی پذیرفته‌شده در مقطع کارشناسی ارشد طراحی گرافیک رسانه‌ای در دسترس است. 

بورسیه‌ی تحصیلی بنیاد خانواده‌ی Gaudio: بورسیه‌ی تحصیلی بنیاد خانواده‌ی Gaudio به ارزش ۳۹.۷۱۰ پوند برای یک دانشجوی بین‌المللی پذیرفته‌شده در دوره کارشناسی ارشد آینده‌ی مد در کالج مد لندن، در دسترس است. 

بورسیه‌ی تحصیلی The Honourable Daphne Guinness: این بورسیه‌ها مبلغ ۱۲.۰۰۰ پوند به هزینه‌های دوره و زندگی در سال اول دوره و ۸.۰۰۰ پوند در سال دوم دوره کمک می‌کند.

خوابگاه و خدمات دانشجویی UAL

UAL در حال حاضر دارای ۱۲ خوابگاه دانشجویی است که در سراسر لندن پراکنده شده‌اند و بیش از ۳۰۰۰ جا را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. به دانشجویان بین‌المللی کارشناسی در طول سال اول تحصیل، اولویت داده می‌شود تا در خوابگاه‌های دانشجویی اقامت داشته باشند. 

کارگاه‌های جستجوی خانه، هنگام تلاش برای یافتن محل اقامت در بازار مسکن خصوصی لندن، نیز مشاوره ارائه می‌دهند. تیم خدمات اقامت در UAL در طول دوره‌ی تحصیلی شما برای ارائه کمک و اطلاعات در دسترس خواهد بود. لتس گو یونی نیز همانند این دانشگاه، در کنار شما خواهد بود.

محوطه‌ی دانشگاه دارای تعداد زیادی کافه و سلف است که طیف وسیعی از غذا و نوشیدنی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای ۹ فروشگاه هنری است که به فروش لوازم مد، طراحی و هنر می‌پردازد و محل فعالیت هفت گالری حرفه‌ای است که میزبان طیف وسیعی از نمایشگاه‌ها و رویدادها است. سایر امکانات موجود در محوطه‌ی دانشگاه شامل مرکز پزشکی، کتابخانه‌ها، چاپخانه ها، رایانه‌ها، منابع دیجیتال و صحافی می‌شود. UAL همچنین خدمات مشاوره را برای کسانی که نیاز دارند ارائه می‌دهد.