تحصیل در دانشگاه سنت میشل کالج University of St. Michael's College مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه که یکی از موسسات آموزشی تحت نظر دانشگاه تورنتو کانادا محسوب می‌شود، برای متقاضیان تحصیل در کانادا نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند و تحصیل در قلب بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی کانادا را مهیا کرده است.

جهت آشنایی بیشتر با نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه سن میشل کالج و همچنین شناخت بیشتر این موسسه آموزشی تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا با لتس گو یونی همراه شوید.

دانشگاه سن میشل کالج کانادا

دانشگاه  St. Michael's Collegeدر منطقه کاور هیل Clover Hill شهر تورنتو در اراضی و املاک اهداشده جان اِلمسلی John Elmsley گسترده شده است. قدیمی‌ترین سازه این موسسه آموزشی بنای زیبایی‌ست که توسط معمار مشهور اسکاتلندی به‌نام ویلیام هی William Hay طراحی و در سال 1852 توسط دومین اسقف تورنتو ساخته شد. این بنا قدیمی‌ترین ساختمان تورنتو با استفاده مداومِ آکادمیک محسوب می‌شود. 

با گسترش فضای پردیس در خلال سال‌های 1890 تا 1928 از غربِ کلاور هیل فضای دانشگاه St. Michael's College به مرزهای پارک کوئین تورنتو رسید. محوطه کنونی پردیس دانشگاه سن میشل کالج در ضلع شرقی دانشگاه تورنتو قرار دارد و از شمال با کالج ویکتوریا و از جنوب با کالج رجیس همسایه است.

دانشگاه سن میشل کالج در دل دانشکده هنر و علوم دانشگاه تورنتو قرار گرفته و در این فضا از برنامه‌های آکادمیک مطالعات کتاب و رسانه، مطالعات سلتیک، مسیحیت و فرهنگ، مطالعات قرون وسطایی و برنامه تربیت معلم دینی را سازمان‌دهی کرده است. موسسه اسقفی مطالعات قرون وسطا نیز در این پردیس دانشگاهی جای گرفته است.

پردیس دانشگاه سن میشل کالج در یک محوطه تاریخیِ سبز و دیدنی در مرکز شهر تورنتو واقع شده و فضای دلپذیری را در یک محیط آکادمیک رقم زده است. این دانشگاه هویت مذهبی و عِرقِ کاتولیک خود را حفظ کرده است و از دانشگاه‌های پیشتاز مذهبی در کانادا محسوب می‌شود.

علاقمندان به رشته‌های ورزشی همزمان با دوره تحصیلی در این موسسه آموزشی می‌توانند از امکانات سالن ورزشی سرپوشیده (مختص مسابقات بدمینتون، بسکتبال، والیبال و کری‌کیت)، استخر شنا، مراکز ورزش‌های استقامتی و هوازی، سالن رقص، زمین تنیس و اسکواش، سالن دو و میدانی سرپوشیده، اتاق سونا و سالن مختص شمشیربازی، کاراته و کندو بهره‌مند شوند. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند در 20 تیم ورزشی این دانشگاه عضو شده و به فعالیت بپردازند. 

با شرکت در گردهمایی‌های اجتماعی در دوره تحصیل در کانادا می‌توان از تجربیات دیگران آموخت و با فرهنگ‌های مختلف آشنا شد؛ دانشگاه کالج سینت میشل با بیش از ۵۰ کلوب و سازمان‌های دانشجویی می‌تواند متقاضیان مهاجرت تحصیلی را برای زندگی پس از دوران تحصیل آماده کند. فعالیت‌های آکادمیک، فرهنگی و هنری با پر کردن اوقات فراغت دانشجو، درک عمیقی از فرهنگ‌ها را به آن‌ها هدیه می‌دهد و حس مسئولیت پذیری آن‌ها را تقویت می‌کند.

دانشجویان University of St. Michael's College می‌توانند علاوه بر کلاس‌های آموزشی خود از امکانات و فضاهای آموزشی نظیر تئاتر، هنرهای رسانه، انیمیشن، بحث و مناظره، ربات‌سازی، عکاسی، مهندسی، تولید فیلم کمدی و درام، موسیقی، معرفی فرهنگ و سنت‌های کشورهای مختلف از جمله ایرلند، معاملات بورس و بازی بهره‌مند شوند. 

کتابخانه دانشگاه کالج سن میشل

کتابخانه جان کلی John M. Kelly در دانشگاه سنت میشل کالج بیش از 300 هزار جلد کتاب و 500 جلد مجله به همراه بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های الکترونیکی دارد که عمدتا در حوزه علوم انسانی، مطالعات رسانه، زبان و ادبیات و تاریخ قرون وسطا هستند. همچنین مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی در زمینه تاریخ، قدمت و معماری کلیساها، ماموریت‌های مبلغان کاتولیک، معارف دینی و آموزه‌های کتاب مقدس در این کتابخانه در دسترس متقاضیان تحصیل در کانادا قرار می‌گیرند.

خوابگاه های دانشگاه کالج سنت میشل

در محوطه پردیس دانشگاه سن میشل کالج پنج ساختمان مسکونی برای اقامت دانشجویان تعبیه شده است که به دلیل نبود امکانات آشپزی، اقامت در این خوابگاه‌ها همراه با برنامه غذایی اجباری است. یکی از ساختمان‌ها که به ساختمان Loretto مشهور شده، مختص خانم‌های دانشجو طراحی شده و در کنار اتاق‌های خصوصی دیگر و مشارکتی، امکاناتی نظیر سالن مطالعه، لباس‌شویی، سالن غذاخوری و سالن ورزشی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

امکاناتی همچون تختخواب، تشک، فضای مشارکتی مجهز به تلویزیون، یخچال هتلی، مایکروفر و صندلی (جهت تماشای تلویزیون، بازی، مطالعه و دورهمی دوستانه)، اتاق لباسشویی، امنیت ۲۴ ساعته، سیستم سرمایشی و گرمایشی، اینترنت، تلفن و سرویس بهداشتی مشارکتی در تمامی خوابگاه‌های University of St. Michael's College در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

رشته های تحصیلی دانشگاه سینت میشل کالج کانادا

برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه اغلب در زیرمجموعه‌های علوم انسانی و الهیات قرار می‌گیرند. بیشتر برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه برای دوره کارشناسی طراحی شده‌اند و شامل مطالعات رسانه‌، مطالعات زبان و ادبیات سلتیک، فرهنگ و مسیحیت، مطالعات قرون وسطا، سمینار بویل در ادبیات و نسخ، سمینار گیلسون در فلسفه، و سمینار مک‌لوهان در خلاقیت و تکنولوژی می‌شوند. این سمینارها مجموعه مطالعات دانشمندان پیشین این موسسه آموزشی هستند که امروز مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.

در دوره کارشناسی ارشد برنامه‌های تحصیلی University of St. Michael's College پیرامون موضوعاتی مانند الهیات و بوم‌شناسی، مطالعات علوم الهی، آموزش و پرورش مذهبی و مطالعات ادیان قرار می‌گیرند. در مطع دکتری نیز موضوع رشته‌های تحصیلی در حول علوم دکتری الهیات و دکتری فلسفه می‌گردند.

پذیرش تحصیلی دانشگاه سنت میشل کالج کانادا

تحصیل در کانادا و تجربه مهاجرت تحصیلی به این کشور بسته به قوانین موسسه آموزشی مقصد، به دو صورت شرکت در آزمون ورودی یا ارسال مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی انجام می‌گیرد. دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه St. Michael's College با روش دوم امکان‌پذیر شده است؛ بنابراین پس از انتخاب رشته و مقطع تحصیلی باید شرایط و مدارک پذیرش تحصیلی رشته مورد نظر را بررسی و مهیا کرد.

متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا پیش از هر اقدامی باید مهارت زبان انگلیسی را تقویت کند؛ چرا که موفقیت در دوران تحصیل و حتی پس از آن (یافتن شغل و زندگی در کانادا) نیاز به این مهارت دارد. کانادا کشوری انگلیسی‌زبان است و در بیشتر موسسات آموزشی آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود؛ بنابراین موفقیت دانشجویان بین‌المللی در این کشور به تسلط زبان انگلیسی بستگی دارد.

معیار سنجش این مهارت کارنامه آزمون‌های بین‌المللی معتبر مانند آیلتس، تافل، دولینگو و ... است. تحصیل در برنامه‌های آموزشی دوره کارشناسی دانشگاه کالج سن میشل نیاز به نمره 6.5 آیلتس و مقاطع عالی نیاز به نمره 7 آیلتس (یا معادل آن در آزمون‌های استاندار دیگر) دارد.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی ارائه سوابق تحصیلی و مدارک فارغ‌التحصیلی است؛ باید خاطر نشان کنیم که تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی دارد. در صورت عدم دریافت این مدرک بسته به رشته، متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید در یک رشته تحصیلی مرتبط مدرک کاردانی ارائه دهد.

برخی از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه سینت میشل کالج نیاز به گذراندن واحدهای پیش‌نیاز دارد؛ برای مثال جهت تحصیل در رشته «مطالعات رسانه» در این موسسه آموزشی، پیش از درخواست پذیرش تحصیلی University of St. Michael's College باید از دوره‌های آموزشی مشخصی امتیاز لازم کسب شود، و برای انتخاب رشته «اصول پایه» باید از دانشکده هنر و علوم پردیس سنت جورج St.George مدرک فارغ‌التحصیلی دریافت کرد.

دریافت پذیرش تحصیلی مقطع دکترای این موسسه آموزشی به حداقل ۳ سال تجربه‌ی کاری در رشته‌ مورد نظر، 2 معرفی‌نامه تحصیلی از محل تحصیل یا استادان پیشین، رزومه آکادمیک یا CV، ارائه سوابق تالیفی و پژوهشی، کار تحقیقاتی یا مقاله و همچنین انگیزه‌نامه تحصیلی و در برخی رشته‌ها به نمونه کار یا همان Portfolio نیاز دارد.

علاوه‌بر این، اخذ پذیرش تحصیلی از دوره‌های معادل کارشناسی ارشد یا دکتری نیز به نمره مدرک زبان انگلیسی معادل 7 آیلتس و همچنین ارائه آخرین مدرک تحصیلی با معدل 3.3 از 4 (GPA) یا نمره 16 به بالا از 20 دارد. برای سنجش وضعیت تحصیلی خود می‌توانید از همین‌جا رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی را انجام دهید.

پس از مهیا کردن شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا نوبت به ثبت درخواست پذیرش تحصیلی University of St. Michael's College با تکمیل فرم مربوطه می‌رسد. اما باید به تاریخ ثبت‌نام و پذیرش تحصیلی دانشگاه سن میشل کالج توجه کنید.

ددلاین دانشگاه کالج سن میشل

برای ثبت در خواست پذیرش تحصیلی باید به تقویم دانشگاهی این موسسه آموزشی توجه کرد؛ این تقویم که برای هر ترم تحصیلی به روز رسانی می‌شود، مهلت درخواست پذیرش تحصیلی، مهلت ثبت‌نام، تاریخ شروع و پایان کلاس‌ها و امتحانات را اعلام می‌کند.

معمولا ددلاین پذیرش University of St. Michael's College در برنامه‌های تحصیلی دانشکده هنر و علوم اواسط ژانویه، و ددلاین تکمیل مدارک اول فوریه اعلام شده است.

همزمان با ثبت‌نام در دانشگاه سینت میشل کالج می‌توان برای رزرو خوابگاه نیز اقدام کرد. قرارداد رزرو خوابگاه‌های این موسسه آموزشی سالانه از سپتامبر تا آوریل است و شامل برنامه غذایی هفتگی نیز می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه سن میشل کالج کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به رَنک و رتبه دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد. تحصیل در دانشگاه سِینت میشل کالج نیز از این امر مستثنی نیست؛ تحصیل در دوره کارشناسی سالانه حدود 45 هزار تا 50 هزار دلار کانادا هزینه دارد و تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا سالانه حدود 8 هزار تا 25 هزار دلار کانادا آب می‌خورد.

در سال تحصیلی 2021-2022 شهریه ثابت تعیین شده مقطع کارشناسی دانشجویان بین‌المللی 46,590 دلار کانادا است که به انضمام هزینه خوابگاه و وعده‌های غذایی در مجموع حدود 62,970 دلار می‌شود.

اقامتگاه‌های دانشگاه کالج سینت میشل یکساله و همراه با برنامه غذایی اجباری قابل رزور است؛ لازم به ذکر است که هزینه رزرو خوابگاه به صورت جداگانه و آن‌لاین مبلغ 600 دلار باید پرداخت شود. هزینه سالانه اجاره خوابگاه‌ها حدود 15 هزار تا 16 هزار دلار اعلام شده است.

نکته: در حال حاضر اخذ پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی برای متقاضیان ایرانی امکان‌پذیر نیست.