دانشگاه St. Michaels College یکی از دانشکده های دانشگاه تورنتو در استان انتاریو است که در 15 سپتامبر 1852 تاسیس گردید.

دانشگاه سن میشل کالج کانادا یک موسسه آموزش عالی کاتولیک است که توسط جمعیت St.Basil افتتاح شد و شرایط مطلوبی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در قلب بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی کانادا فراهم کرده است. دانشگاه سن میشل کالج کانادا تلاش کرده است تا یکی از دانشگاه های پیشتاز کاتولیک کانادا به زبان انگلیسی باشد و این در حالیست که هویت کاتولیک خود را حفظ کرده از حضور مردم با تمام زمینه های مذهبی استقبال می کند و دانشگاهی فعال در زمینه آموزش و پژوهش علوم انسانی و سایر علوم می باشد و همچنین امروزه این دانشگاه دارای جمعیت زیادی در مقطع کارشناسی است.

دانشگاه سن میشل کالج کانادا دارای امکاناتی چون کتابخانه و مرکز اسناد، امکانات محل اقامت و دامنه گسترده ای از خدمات و فعالیت های دانشجویی می باشد .

این دانشگاه دارای یک محوطه تاریخی ، سبز و دیدنی در قلب مرکز شهر تورنتو است. این خانه در کلیسای سنت ریحان و مجاور اودت هال ، قدیمی ترین ساختمان های دانشگاه تورنتو است.

کتابخانه جان م. کلی در سنت مایکل دارای بیش از 300،000 جلد و 500 اشتراک مجله به همراه بزرگترین مجموعه رایانه های عمومی در دانشگاه تورنتو است. این کتاب ها عمدتا از حوزه های علوم انسانی ، مطالعات رسانه ها ، زبان ها و ادبیات و تاریخ قرون وسطایی است. همچنین مجموعه ای از کتب کلامی با تأکید بر پیرامونی ، تاریخ کلیساها ، مأموریت های کاتولیک ، معارف دینی و آموزه های کتاب مقدس وجود دارد

نکته: در حال حاضر پذیرش از این دانشگاه برای دانشجویان ایرانی امکان پذیر نمی باشد.