دانشگاه شفیلد انگلستان یک موسسه پژوهشی برتر با شهرت جهانی است. اولویت این دانشگاه پژوهش بوده و باور دارد که افراد و ایده‌ها کلید حل چالش‌های برجسته جهانی هستند. شفیلد یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی و تحصیل است. هزینه‌های زندگی در این شهر ۱۰٪ کمتر از میانگین ملی انگلستان و ۲۵٪ کمتر از لندن است.

 با دو دانشگاه بزرگ در شهر، شفیلد جمعیت دانشجویی قوی دارد و شهری مناسب جهت مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی از میزان شانس خود برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی این دانشگاه با خبر شوید. 

دانشگاه شفیلد

دانشگاه شفیلد که در سال ۱۹۰۵ تاسیس شد، یک دانشگاه پژوهشی با شهرت جهانی است. شفیلد عضو گروه راسل است؛ گروهی از ۲۴ دانشگاه برتر بریتانیا که به دلیل بودن موسسات معتبر و متمرکز بر پژوهش شناخته شده‌اند. با جمعیت دانشجویی کلی ۲۸۳۹۹ نفر، این مرکز دانشجویان زیادی از فرهنگ‌های مختلف در خود جا داده است. با ۱۱۳۰۷ دانشجویی که از بیش از ۱۵۰ کشور مختلف می‌آیند، یکی از بزرگترین نقاط قوت دانشگاه، جامعه بین‌المللی آن است.

برای ارائه آموزشی استثنایی، دانشگاه شفیلد انگلستان کادری ۳۳۵۱ نفری دارد و اعضای هیئت علمی آن متعهد به رشد فکری دانشجویان هستند. این مرکز همچنین به دلیل برتری تحقیقاتی خود شناخته شده است، به طوری که در جدیدترین ارزیابی تعالی پژوهشی (REF) بیش از ۷۰ درصد از فعالیت‌های تحقیقاتی آن به عنوان «پیشرو در جهان» یا «در سطح بین المللی عالی» رتبه‌بندی شده است. 

شهریه دانشگاه شفیلد

شهریه دانشگاه شفیلد برای سال تحصیلی 2023-2024، برای دوره‌های کارشناسی بین ۲۱٬۰۰۰ تا ۲۶٬۹۵۰ پوند متغیر است؛ به استثنای دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی. لازم به ذکر است که شهریه‌ای که در سال اول تحصیلی پرداخت می‌کنید، برای تمام مدت دوره تحصیلی شما ثابت خواهد ماند، البته این موضوع تنها در صورتی صادق است که تغییر رشته ندهید. با این حال، اگر تصمیم به تغییر رشته تحصیلی بگیرید، ممکن است در سال‌های بعدی تحصیلی مجبور به پرداخت نرخ بالاتری شوید.

شهریه‌های دوره ارشد نیز از ۲۳٬۴۱۰ تا ۴۲٬۶۷۰ پوند متغیر است. برای دانشجویان علاقه‌مند، پیشنهاد می‌شود از ابزار جستجوی شهریه دانشگاه استفاده کنند تا اطلاعات دقیق و به‌روز درباره شهریه‌های مرتبط با رشته مورد نظر خود را پیدا کنند.

سایت دانشگاه هر سال شهریه را به روز خواهد کرد و ممکن است برای هر سال تحصیلی با توجه به تورم، همانطور که توسط پارلمان مشخص شده، این هزینه افزایش یابد. وام‌های دولتی برای دانشجویان واجد شرایط در دسترس است تا شهریه‌ها را پوشش دهند و به هزینه‌های زندگی کمک کنند. 

سرویس پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی معمولاً زمانی که حضور شما در این دانشگاه تایید شده باشد، وضعیت را بررسی خواهد کرد. تصمیم درباره وضعیت شهریه شما مستقل از تصمیم آموزشی‌تان گرفته میشود. شهر این دانشگاه در بسیاری از زمینه‌ها مانند قیمت‌های مصرفی، اجاره، خوراک و غیره از منچستر ارزان‌تر است و یکی از بهترین شهر های انگلیس برای زندگی و تحصیل محسوب می‌شود.

رشته های دانشگاه شفیلد

رشته‌ های دانشگاه شفیلد شامل ۳۵۰ رشته مختلف در ۷۵ زمینه موضوعی می‌باشد که شامل رشته‌های آماده‌سازی برای دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود. این مرکز دوره‌های کارشناسی را در زمینه‌های موضوعی متنوعی از جمله هنر و علوم انسانی، بازرگانی، مهندسی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی و سلامت، علوم و علوم اجتماعی ارائه می‌دهد. هر موضوعی که دانشجویان در دانشگاه انتخاب کنند، تدریس آن توسط معلمان و پژوهشگران برجسته جهانی آموزش داده و نظارت می‌شوند و تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه، کارشناسان حوزه خود هستند.

شرایط پذیرش دانشگاه شفیلد انگلستان

شرایط پذیرش دانشگاه شفیلد انگلستان کاملا معمول بوده و هر فرد می‌تواند از هر نقطه‌ای در جهان برای تحصیل در آن اقدام کند. پذیرش تحصیلی این مرکز در ترم‌های پاییز و بهار ارائه می‌شوند و دانشجویان برای اقدام به پذیرش ارشد در این مرکز به مدرک کارشناسی نیاز دارند. مجموعه لتس گو یونی در گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان تجربه دارد.

دانشجویان برای پذیرش تحصیلی در برخی از رشته‌های ارشد در این دانشگاه به تجربه حرفه‌ای مرتبط به مدت ۲ تا ۵ سال نیاز دارند. دانشگاه برای پذیرش در برخی از دوره‌های ارشد انتظار دارد که دانشجویان نمره GMAT بالای ۶۰۰ داشته باشند. 

قالب آزمون GMAT در چهار نوع سؤال متفاوت طراحی می‌شود که این چهار بخش می‌توانند با عناوین رایتینگ تحلیلی، استدلال‌ها، ارزیابی کمی و شفاهی شناخته شوند. داوطلبان کارشناسی برای پذیرش در دانشگاه به کارنامه پایان دوره دوازدهم با معدل ۷۰٪ یا بالاتر نیاز دارند. 

پذیرش‌های این مرکز برای دوره‌های کارشناسی فقط در ترم پاییز (شروع در سپتامبر) باز می‌شوند. دانشجویان برای دوره‌های کارشناسی در این دانشگاه می‌توانند مطابق با مهلت‌های UCAS اقدام کنند. مهلت UCAS برای سال ۲۰۲۴ در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۲۴ است. همچنین، برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه شفیلد، داوطلبان باید از طریق پرتال خود دانشگاه اقدام کنند. مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی در دانشگاه شفیلد عبارت اند از: 

  • مدرک تحصیلی دوره قبل
  • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی
  • اسکن رونوشت‌ها و مدارک تحصیلی
  • تسلط به زبان انگلیسی: برای آزمون آیلتس نمره کلی ۷.۰ با حداقل ۶.۵ در هر بخش. برای تافل نمره کلی ۹۵ با حداقل نمره ۲۳ در بخش گفتاری، ۲۱ در شنیداری و ۲۲ در خواندن و نوشتن
  • انگیزه نامه
  • مقاله (برای بعضی رشته ها) 
  • ۲ توصیه‌نامه (برای بعضی رشته ها) 
  • نمونه کار
  • رزومه یا CV
  • کپی پاسپورت

دانشگاه شفیلد تاریخ مشخصی برای اعلام نتایج پذیرش داوطلبان خود ندارد و داوطلبان می‌توانند انتظار داشته باشند که تصمیم نهایی یا نامه پذیرش تحصیلی را از دانشگاه پس از چهار تا شش هفته از ارسال درخواست خود دریافت کنند. برخی از بخش‌ها فقط پس از مهلت ۱۵ ژانویه شروع به بررسی درخواست‌ها می‌کنند. 

در حالی که دانشگاه اولویت را بر نمرات آموزشی داوطلبان قرار می‌دهد، اما دستاوردهای آن‌ها خارج از زمینه آموزشی، به خصوص در قالب تجربه کاری را نیز در نظر می‌گیرد. مهم‌ترین نکته این است که دانشگاه با تماس گرفتن با استادان و کارفرمایان داوطلبان، اطلاعاتی درباره آن‌ها جمع‌آوری می‌کند تا پتانسیل آن‌ها را ارزیابی کند. 

برای بیشتر دوره‌ها مصاحبه الزامی برای پذیرش نیست، اما برخی از بخش‌ها برای ارزیابی بیشتر انگیزه و ویژگی‌های شخصی داوطلبان مصاحبه می‌کنند. برخی از بخش‌هایی که مصاحبه می‌کنند شامل پزشکی، دندانپزشکی، ارتوپتیک، علوم انسانی و غیره می‌باشند. سایر بخش‌ها نیز ممکن است در مواردی خاص با داوطلبان مصاحبه کنند. 

رتبه دانشگاه شفیلد

رتبه دانشگاه شفیلد نشان می‌دهد این مرکز یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی انگلستان است. این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ۲۰۲۴ در رتبه ۱۰۴ قرار دارد. اتحادیه دانشجویان این مرکز در سالهای زیادی برنده جایزه‌های بسیاری شده است؛ از جمله شش جایزه نوبل بین دانش‌آموختگان و کارکنان خود. 

اقامتگاه و خدمات دانشگاه شفیلد

اقامتگاه و خدمات دانشگاه شفیلد کاملا در اختیار دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. اکثرخوابگاه‌های مجموعه، اتاق با حمام و آشپزخانه مشترک دارند؛ هر چند اتاق‌های لوکس بزرگتر و آپارتمان‌های استودیویی نیز در دسترس هستند. شفیلد کمترین هزینه‌های زندگی دانشجویی در بریتانیا را بر اساس شاخص زندگی دانشجویی Natwest ۲۰۲۱ دارد. هزینه‌های خوابگاه بین 3500 پوند تا حداکثر 9600 پوند متغیر است. این هزینه‌ها شامل خدمات مختلفی می‌شود؛ از جمله اتاق‌های کاملا مبله و دسترسی به اینترنت.

این موسسه آموزشی کتابخانه بزرگی دارد که در آن، دانشجویان یا تکالیف خود را انجام می‌دهند یا وقت‌شان را با خواندن کتابی جالب می‌گذرانند. اگر فرد در خوابگاه دانشگاه بماند، دوستان جدید پیدا کرده، نزدیک به دانشگاه زندگی خواهد کرد و خدمات اختصاصی‌ای از دانشگاه دریافت میکند. تیم مسکن فعالیت‌های زیادی را برای ساکنین خوابگاه دانشگاه طی سال تنظیم می‌کند و همچنین در طول اقامت، فرد را کاملا پشتیبانی می‌کند. 

تیم پشتیبانی از دانشجویان بین‌المللی نیز وجود دارد تا فرد را در هر زمینه، مانند ویزای تحصیلی کمک کند. در ابتدای هر سال تحصیلی خدمات فرودگاهی نیز برقرار بوده و به طور کاملا واضح شرایط توضیح داده میشوند. مجموعه لتس گو یونی نیز می‌تواند پل ارتباطی مناسبی بین دانشجو و دانشگاه برقرار کند.