دانشگاه پلیموث انگلیس در شهر ساحلی زیبای پلیموث واقع شده و دانشجوها از مزایای داشتن فرهنگ غنی، مناظر طبیعی دیدنی و محیطی دوستانه و پرانرژی دانشجویی بهره‌مند هستند. از بازدید اماکن تاریخی تا شب‌زنده‌داری، همیشه کاری برای انجام و کشف در این شهر پویا وجود دارد. اگر قصد تحصیل در انگلستان را دارید، پلیموث انتخابی عالی است. لتس گو یونی خدمات زیادی برای گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دانشگاه‌های این شهر ارائه می‌دهد. 

دانشگاه‌ پلیموث مؤسسه‌ای پیشرو است که امکانات آموزشی خود را در حوزه‌های مختلفی مانند مهندسی، علوم کامپیوتر، حقوق و علوم بهداشتی ارائه می‌دهد. پلیموث شهری بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی است و با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی می‌توانید برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنید. 

دانشگاه پلیموث انگلیس

دانشگاه پلیموث یک موسسه آموزش عالی مدرن و پویا است که به دلیل آموزش، تحقیقات و نوآوری بالا و بین‌المللی‌اش شناخته شده است. این دانشگاه دارای سه دانشکده‌ی آموزشی بوده و مجموعه‌ای گسترده از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. 

با جمعیت دانشجویی ۱۶.۰۸۲ نفر، این دانشگاه فرهنگ‌های مختلفی را در خود جای داده است. یکی از نقاط قوت اصلی این دانشگاه جذب بین‌المللی‌اش است و ۲.۹۲۹ دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه، مهاجرت به انگلیس را انتخاب کرده اند. 

دانشجویان شش ماژول را طی دو نیمسال تکمیل می‌کنند که شامل دو دوره ارزیابی - یکی در ژانویه و دیگری در ماه می‌- است. در سال اول تحصیل، بسیاری از دوره‌های پلیموث دارای ماژول پلیموث پلاس هستند که کار حین تحصیل را تشویق می‌کند. 

این ماژول‌ها دانشجویان را تشویق می‌کنند تا از روابط‌شان استفاده کرده و در کنار دانشجویان رشته‌های دیگر کار کنند. طی این ماژول، دانشجویان مهارت‌های ضروری مانند کار تیمی، حل مسئله و ارتباطات‌شان را توسعه می‌دهند؛ مهارت‌هایی که برای کارفرمایان بسیار ارزشمند است. این دانشگاه رشته های پولساز در انگلیس را کاملا ارائه میدهد.

رنک دانشگاه پلیموث

رنک دانشگاه پلیموث در حال حاضر رتبه ۵۶۱ رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS است و به خاطر تعهدش به برتری آموزشی و نوآوری در تحقیقات شناخته شده است. این دانشگاه که جزو ۲۵ دانشگاه برتر جوایز انتخاب دانشجویان Whatuni ۲۰۱۸ می‌باشد، اکنون بیش از ۱۳۹.۰۰۰ فارغ‌التحصیل از بیش از ۱۳۵ کشور دارد. 

شرایط پذیرش دانشگاه پلیموث

شرایط پذیرش دانشگاه پلیموث مانند سایر موسسات انگلستان معمول است. دانشگاه پلیموث مجموعه جامعی از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد و معیارهای ورودی خاصی برای سطوح مختلف تحصیل و زمینه‌های مختلف موضوعی دارد. 

علاوه بر نمرات دوره A-Level (این دوره مناسب برای سن ۱۶ سال به بالا و ۲ساله بوده است)، امتیازات UCAS و معدل، برخی از دوره‌ها ممکن است نیاز به حضور در یک مصاحبه، آزمون یا ارائه پورتفولیویی کوچک از کارشان داشته باشند. 

از آنجا که دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، دانشجویان بین‌المللی که انگلیسی زبان اول آن‌ها نیست، باید قبل از پذیرش تحصیلی در دوره انتخابی خود، مهارت زبان خود را اثبات کنند. پلیموث مجموعه‌ای از سیستم‌های ارزیابی زبان را قبول می‌کند؛ از جمله IELTS، Pearson PTE Academic و غیره. 

برای پذیرش عمومی، دانشجویان باید نمره آیلتس ۶ یا بالاتر یا نمره تافل ۹۰ یا بالاتر داشته باشند. با این حال، برای رشته‌های کارشناسی، نمرات پایین‌تر نیز قابل قبول هستند. هزینه غیرقابل استرداد درخواست برای تمام متقاضیان بین‌المللی در دانشگاه پلیموث ۲۳ یورو است. مراحل و مدارک مورد نیاز پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی به شرح زیر است: 

 • تکمیل درخواست آنلاین با اعمال از طریق پورتال Common Application
 • دیپلم دبیرستان / گواهینامه‌ها
 • سابقه آموزشی مدرسه
 • مدرک دوره قبل
 • دو توصیه نامه
 • کپی گذرنامه
 • کپی از ویزای قبلی یا فعلی بریتانیا (در صورت وجود) 
 • مدرک زبان انگلیسی
 • رزومه / CV
 • بیانیه شخصی

دانشگاه پلیموث نتیجه پذیرش را ظرف چهار هفته پس از دریافت درخواست اعلام می‌کند. پس از دریافت پیشنهاد پذیرش تحصیلی، باید با ارسال نامه به دفتر پذیرش، پذیرش خود را تایید کنید. نرخ پذیرش دانشگاه پلیموث حدود ۸۰ درصد برای تمام رشته‌ها است و فرآیند آن به اندازه دانشگاه‌های دیگر رقابتی نیست. دانشجویانی که برای رشته‌های فوق لیسانس اقدام می‌کنند باید مدارک کارشناسی معادل با مدارک بریتانیا را داشته باشند. 

همچنین داوطلبان MBA باید مدرک معادل داشته باشند، در حالی که داوطلبان کارشناسی باید معدل حداقل ۶۰ درصد یا معادل آن را برای پذیرش داشته باشند. آزمون‌های استاندارد مانند GMAT و GRE برای پذیرش در پلیموث الزامی نیستند. پس از تایید نامه پذیرش، فرد می‌تواند برای ویزای تحصیلی، مجوز کار و جستجو برای محل اقامت در بریتانیا اقدام کند. برای هر دانشجویی که می‌خواهد به دانشگاه پلیموث بپیوندند، آگاهی از ددلاین‌ها ضروری است. 

ددلاین‌ها برای نیمسال‌های اول و دوم به ترتیب ۳ دسامبر سال جاری و ۳۱ ژوئیه سال بعد هستند. بهتر است فرد درخواست‌ها را خیلی زودتر ارسال کند تا فرآیند پذیرش به موقع و بدون مشکل انجام شود. علاوه بر ددلاین درخواست پذیرش، دانشجویان باید از ددلاین‌های نهایی UCAS برای نیمسال‌های اول و دوم آگاه باشند. این مهلت‌ها به ترتیب ۲۲ دسامبر سال جاری و ۶ سپتامبر سال بعد هستند. 

شهریه دانشگاه پلیموث

شهریه دانشگاه پلیموث تعهد دانشگاه به ارائه آموزش مقرون به صرفه اما عالی به دانشجویان را نشان می‌دهد. شهریه سال اول مدرک لیسانس 16,300 پوند است. شهریه برای دریافت مدرک ارشد از 16,500 پوند شروع می‌شود. این مبلغ ممکن است بسته به برنامه و مدت زمان خاص آن متغیر باشد. 

برای دانشجویانی که نیاز به آمادگی بیشتر قبل از شروع دوره خود دارند، دانشگاه پلیموث یک دوره فاندیشن را ارائه می‌دهد. شهریه این برنامه بسته به مسیر انتخابی در بازه 15,250 تا 17,750 پوند متغیر است. برنامه پایه به عنوان یک پل برای دانشجویان بین‌المللی عمل می‌کند و آن‌ها را به تجهیزات لازم برای موفقیت در مدرک لیسانس انتخابی خود مجهز می‌کند.

مهم است به‌یاد داشت که شهریه‌ها ممکن است تغییر کنند و دانشجویان علاقه‌مند باید برای دریافت آخرین اطلاعات به وب سایت رسمی دانشگاه یا دفتر پذیرش مراجعه کنند. دانشگاه پلیموث برای دانشجویان بین‌المللی به ارائه آموزش با کیفیت و محیط یادگیری حمایت‌کننده می‌پردازد و تضمین می‌کند که آن‌ها تجربه تحصیلی جامعی را دریافت کنند که آن‌ها را برای آینده شغلی خود آماده کند.

با هزینه زندگی تخمینی ۱۲.۰۰۰ پوند، دانشجویان می‌توانند برای موارد مالی خود برنامه ریزی کرده و اطمینان حاصل کنند که دارای سرمایه لازم برای اقامت، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه‌ها هنگام تحصیل هستند. دانشگاه یک تقویم آموزشی بر اساس نیمسال‌های معمول را دنبال می‌کند. این سیستم به دانشجویان زمان‌بندی‌های واضحی برای دوره‌های خود میدهد. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلیموث

بورسیه تحصیلی دانشگاه پلیموث برای دانشجویان بین المللی نیز در دسترس است. راه‌های متعددی وجود دارد که فرد می‌تواند برای کمک به هزینه‌های تحصیلی خود از آن‌ها بهره‌مند شود. گزینه‌های زیادی بستگی به دوره‌ای که مطالعه می‌کند و کشور مبدا برای فرد وجود دارد. 

بورسیه دانشجویان بین‌المللی برای دوره کارشناسی به شرطی که فرد واجد شرایط باشد قابل اجرا است و نیازی به درخواست جداگانه نیست. مقدار بورسیه ۲۰۰۰ پوند است که از شهریه سال اول فرد کسر می‌شود.  اگر دانشجو به طور مداوم جزو دانشجویان برتر باشد، ممکن این تخفیف‌ها را نیز دریافت کند: 

 • ۱۰٪ تخفیف روی شهریه سال‌های بعد اگر معدل ۶۰٪ یا بیشتر حفظ شود. 
 • ۲۰٪ تخفیف روی شهریه سال‌های بعد اگر معدل ۷۰٪ یا بیشتر حفظ شود. 

دانشگاه پلیموث از رشته‌های گسترده‌ای با طرح‌های کمک مالی و بورسیه از دانشجویان خود پشتیبانی می‌کند. برخی از معروف‌ترین و معمول‌ترین بورسیه‌های دیگر این دانشگاه عبارت‌اند از: 

فاند What Just Happened

این فاند حمایت مالی محدودی را برای دانشجویان و خانواده یا دوستان نزدیک آن‌ها در صورت بروز حوادث ناگهانی، در اثر جراحت جدی یا بیماری در حین تحصیل، فراهم می‌کند. 

فاند حمایت مالی یا Financial Support

این فاند برای دانشجویانی است که در طول تحصیلات خود با مشکلات مالی قابل توجهی روبرو هستند، به ویژه اگر بخاطر آن به فکر ترک تحصیل افتاده باشند. 

بورسیه بنیاد هلنا کندی یا Helena Kennedy 

هرساله کالج‌های آموزش عالی، مراکز آموزش بزرگسالان و کالج‌های ششم دبیرستان دعوت می‌شوند تا یک دانشجو را برای دریافت بورسیه ۱.۵۰۰ پوندی که توسط دانشگاه پلیموث حمایت می‌شود، نامزد کنند. 

فاند حمایت تابستانی یا Summer Support

این فاند حمایت اولیه‌ای را برای دانشجویانی که به دلایل شخصی، سلامتی یا تحصیل، نمی‌توانند در دوره تابستان (تا پایان ماه اوت) کار کنند، فراهم می‌کند. 

خدمات و خوابگاه دانشگاه پلیموث

خدمات و خوابگاه دانشگاه پلیموث برای تمام دانشجویان بین المللی در دسترس هستند. خوابگاه‌های دانشگاه پلیموث بزرگ و امن بوده و نزدیک به دانشگاه هستند. برای دانشجویان کارشناسی و ارشد، هزینه خوابگاه تک نفره ۴.۸۳۸ پوند است. دانشگاه خدمات رزرو غذا را نیز برای برخی از خوابگاه‌های خود ارائه می‌دهد و قیمت‌های آن بسته به طول قرارداد متفاوت است. 

کتابخانه پلیموث شبانه روزی باز است و حدود ۳۵۰.۰۰۰ جلد کتاب و علاوه بر ۱۴.۰۰۰ اشتراک مجله، موارد چندرسانه‌ای زیادی را در خود جای داده است. دانشجویان می‌توانند به فضای مطالعه‌ای آرام، کافه، اتاق‌های مطالعه قابل رزرو و غیره دسترسی داشته باشند. امکانات تخصصی در پلیموث شامل: 

 • مرکز تحقیقات و تصویربرداری مغز (BRIC) - پیشرفته‌ترین امکانات تصویربرداری مغز در جنوب غربی
 • آزمایشگاه ساخت دیجیتال - به منظور حمایت از تحقیق و توسعه در معماری، طراحی و مهندسی
 • مرکز میکروسکوپ الکترونی پلیموث (PEMC) - ارائه پشتیبانی تخصصی در تجزیه و تحلیل تصویر و پردازش آن
 • آزمایشگاه کشتی سایبری - ترکیب فناوری دریایی با امنیت سایبری پیشرفته

بیش از ۱۸۰ باشگاه و انجمن برای پیوستن در دانشگاه پلیموث وجود دارد. به عنوان یک موسسه ساحلی، تعداد زیادی از ورزش‌های آبی مانند قایقرانی، ویندسرفینگ و پدل بورد وجود دارد. سایر موضوعات انجمن‌ها شامل بازرگانی و کارآفرینی، فرهنگ، غذا و نوشیدنی، هنرهای نمایشی و گروه‌های مذهبی است. 

دانشگاه دارای یک سرویس اختصاصی مشاوره شغلی و اشتغال‌زایی است که در محوطه دانشگاه در مرکز مشاوره شغلی و اشتغال‌زایی قرار دارد. دانشجویان به راحتی می‌توانند به طیف گسترده‌ای از خدمات دسترسی داشته باشند تا در شغل خود پیشرفت کنند، از جمله: 

 • مشاوره انتخاب کار
 • گزینه‌های تحصیلات تکمیلی
 • پیدا کردن کار
 • معرفی موسسات کارآموزی
 • پشتیبانی از رزومه 
 • مشاوره مصاحبه و مرکز ارزیابی
 • پشتیبانی از فعالیت‌های فوق برنامه

طبیعی است که با این خدمات دانشجویان بین المللی زیادی به دنبال اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این دانشگاه باشند. مجموعه لتس گو یونی میتواند مسیر اخذ این پذیرش را برای دانشجویان راحت‌تر کند. پلیموث می‌داند چگونه ۲۱٬۰۰۰ دانشجویی که در آنجا زندگی و تحصیل می‌کنند را خوشحال و از لحاظ مالی پایدار نگه دارد. پیدا کردن دانشگاهی مناسب هر فرد ممکن است انتخابی دشوار باشد، اما پلیموث در تمام معیارهایی که برای خوب بودن یک دانشگاه نیاز است، نمره قبولی می‌گیرد.