دانشگاه گیرنه قبرس متخصص مطالعات دریایی است. با لتس گو یونی برای اخذ بورسیه دانشگاه گیرنه اقدام و از شهریه دانشگاه گیرنه قبرس اطلاع کسب کنید. دانشگاه خصوصی گیرنه یا کایرنیا در سال 2013 در شهر بندری كایرنیا، یكی از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای کشور قبرس شمالی تأسیس شد. دانشگاه گیرنه پس از کسب اعتبارات لازم از وزارت آموزش و فرهنگ ملی (TRNC) و شورای برنامه ریزی، اعتبارسنجی و هماهنگی آموزش عالی قبرس شمالی، در سال 2014 شروع به اخذ پذیرش دانشجو در 10 برنامه مختلف تحصیلی در زمینه مطالعات دریایی کرد.

این دانشگاه در ابتدای فعالیت به دلیل نداشتن پردیس اختصاصی در محل دانشگاه Near East به ارائه فعالیت‌های آموزشی خود پرداخت که پس از گذشت یک سال، در سال 2015 پردیس ساحلی دانشگاه در منطقه Karakum افتتاح شد و از آن پس کلاس‌های درس در محل جدید دانشگاه در شهر زیبا و ساحلی کایرنیا در کشور قبرس برگزار شد.

دانشگاه گیرنه از آغاز سال تحصیلی 2018 – 2019 در مجموع در 14 دانشکده تخصصی، یک آکادمی و 2 مدرسه فنی حرفه ای، 45 برنامه آموزشی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و همچنین 4 برنامه تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌دهد.

دانشگاه گیرنه همواره در تلاش بوده است تا به عنوان یک نهاد آموزشی بین المللی در سطح جهانی شناخته شود و در راستای رسیدن به این هدف، در برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی بسیاری همچون: پروژه‌های مختلف تحقیقاتی دریایی که توسط اتحادیه اروپا و TUBITAK تأمین اعتبار شده است، شرکت کرده است.

همچنین دانشگاه گیرنه اهمیت بسیاری برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی قائل است و برای حضور اساتید و دانشجویان این دانشگاه در کنفرانس‌های علمی بین المللی و چاپ مقالات علمی بودجه‌های بسیاری در نظر گرفته است. 

دانشگاه گیرنه (کایرنیا) یک دانشگاه تخصصی در زمینه مطالعات دریایی است که اکثر برنامه‌های دریایی آن با رعایت کامل مقررات و استانداردهای تعیین شده توسط سازمان بین المللی دریایی (IMO) و وزارت حمل و نقل، امور دریایی و ارتباطات جمهوری ترکیه اجرا می‌شوند.

به منظور رفاه حال دانشجویان این دانشگاه اقامتگاه‌ها و خوابگاه‌های متنوعی در دو ساختمان Park Palace Residence و Nicosia NEU Dormitories در اختیار دانشجویان بین المللی این دانشگاه قرار گرفته است که هزینه این خوابگاه‌ها متفاوت است و دانشجو باید در زمان اخذ پذیرش تحصیلی برای گرفتن خوابگاه نیز اقدام کند.

لتس گو یونی خدمات فری اپلای یا پذیرش تحصیلی رایگان را برای دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از دانشگاه گیرنه (کایرنیا) فراهم کرده است. پس فرصت را از دست ندهید و برای ارائه خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

بورسیه دانشگاه گیرنه

دانشگاه گیرنه انواع بورسیه تحصیلی را به دانشجویان این دانشگاه که قصد تحصیل در قبرس را دارند اعطا می‌کند که هم برای دانشجو انگیزه ایجاد شود و هم در پرداخت هزینه‌های مالی در زمان تحصیل دانشجو کمک شود. برخی از این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی این دانشگاه هم تعلق می‌گیرید که عبارت اند از:

بورسیه تحصیلی ورزشکاران: این بورسیه تحصیلی توسط بنیادهای آموزشی گیرنه به عنوان جایزه‌ به دانشجویان کم بضاعتی داده می‌شود که به طور فعال در باشگاه‌های مختلف ورزشی دانشگاه ثبت نام می‌کنند و در فعالیت‌های ورزشی شرکت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی: این بورسیه تحصیلی به منظور تشویق افراد غیر بومی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و افزایش ورودی دانشجویان اعطا می شود. 

تخفیف خواهر برادر: تخفیف 10 درصدی خواهر و برادر برای همه دانشجویان این دانشگاه به جز دانشجویانی که در زمینه آموزش خلبان حرفه‌ای، دندانپزشکی و پزشکی تحصیل می‌کنند ، ارائه می‌شود.

* دانشجویانی که هر نوع بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند، برای تداوم در دریافت بورسیه تحصیلی باید در دوره‌های آموزش خود پیشرفت تحصیلی داشته باشند و معدل خود را در سطح خوب حفظ کنند. که در این صورت بورسیه تحصیلی آن‌ها برای 4 سال قابل تمدید است.

رشته ‌های تحصیلی دانشگاه گیرنه قبرس

دانشگاه گیرنه (کایرنیا) به صورت کاملا تخصصی تحصیلات در زمینه دریانوردی را در کشور قبرس ارائه می‌کند که علاقه مندان تحصیل در این زمینه را همواره به سمت خود می‌کشاند. دانشکده‌های تخصصی دانشگاه گیرنه که رشته‌های بسیاری در مقاطع مختلف ارائه می‌کنند، عبارت اند از: دانشکده علوم دریایی، دانشکده مطالعات دریایی، دانشکده مدیریت دریایی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده آموزش، دانشکده داروسازی، دانشکده هنرها و علوم، دانشکده هواپیمایی و علوم فضایی، دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد و علوم اداری، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده معماری، دانشکده مهندسی و دانشکده پزشکی
رشته‌های تحصیلی همچون: آموزش زبان انگلیسی، مشاوره و راهنمایی روانشناسی، آموزش، آموزش زبان ترکی، زیست شناسی دریایی، بوم شناسی و اقیانوس شناسی، مهندسی فناوری شیلات، مهندسی مدیریت حمل و نقل دریایی، مهندسی دریا، مدیریت دریایی، دندانپزشکی، داروسازی، روانشناسی، مهندسی هوانوردی، خلبانی، مدیریت هواپیمایی، حقوق، بانک و دارایی، مدیریت لجستیک، علوم اداری، روابط بین الملل، گردشگری و هتلداری، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توانبخشی، پرستاری، معماری، معماری داخلی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی نرم افزار و پزشکی در 14 دانشکده دانشگاه گیرنه یا (کایرنیا) تدریس می‌شوند که برخی به زبان انگلیسی و برخی به زبان ترکی ارائه می‌شوند.

دانشگاه گیرنه علاوه بر دانشکده‌های فوق در 5 مدرسه حرفه ای به نام‌های: مدرسه حرفه‌ای دادگستری، مدرسه حرفه‌‍‌ای خدمات بهداشتی، مدرسه حرفه‌ای زبان‌های خارجی، مدرسه حرفه‌ای هوانوردی، مدرسه فنی حرفه‌ای و مدرسه حرفه‌ای دریایی به فعالیت‌های علمی تخصصی پرداخته است.

شهریه دانشگاه گیرنه قبرس

شهریه دوره‌های تحصیلی در دانشگاه گیرنه با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است که در زیر به شرح شهریه رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌پردازیم.

هزینه سالیانه تحصیل در رشته‌های اکثر دانشکده‌های دانشگاه گیرنه (کایرنیا) همچون: دانشکده‌های مدیریت دریایی، مطالعات دریایی، آموزش، هنرها و علوم، حقوق، اقتصاد و امور اداری، معماری، مهندسی، علوم بهداشت، مدرسه حرفه‌ای خدمات بهداشتی، مدرسه حرفه‌ای هوانوردی، مدرسه حرفه‌ای دریایی، مدرسه حرفه‌ای دادگستری، مدرسه حرفه‌ای زبان‌های خارجی و مدرسه فنی حرفه‌ای برای دوره کارشناسی 5.600 یورو است.

شهریه سالیانه رشته‌ دندانپزشکی به زبان انگلیسی 11.600 یورو، رشته مهندسی هوانوردی 7000 یورو، رشته آموزش خلبانی حرفه‌ای 10 و 12 هزار یورو، رشته داروسازی 8.600 یورو، رشته پزشکی 12.600 یورو و مهندسی هواشناسی و خلبانی انگلیسی مدرسه مقدماتی 7000 یورو می‌باشد.

اگر دانشجویی مشمول دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه گیرنه شود هزینه تحصیل تا 50 درصد کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است که مبالغ فوق بدون در نظر گرفتن 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های فعالیت‌های اجتماعی از سوی دانشگاه می‌باشد.

رنکینگ دانشگاه گیرنه قبرس

رتبه دانشگاه گیرنه (کایرنیا) بر اساس آخرین آمار وب سایت 4icu در جهان 7911 و در کشور قبرس 16 اعلام شده است.

شرایط پذیرش دانشگاه گیرنه قبرس

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی رایگان و ویزای تحصیلی از دانشگاه گیرنه (کایرنیا) بسیار ساده است. لذا اگر شما به عنوان یک ایرانی قصد اخذ ویزای تحصیلی و سپس مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس را دارید، تحصیل در این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی برای شماست و شما به راحتی می‌توانید از طریق لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران که خدمات پذیرش تحصیلی رایگان را برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه فراهم کرده است، اقدام کنید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه گیرنه به شرح زیر است:

•    مدرک دیپلم 

•    مهارت در زبان انگلیسی (مدرک TOEFL با نمره 65 یا مدرک IELTS با نمره 5.5)

•    گذرنامه

*دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند باید در زمان اخذ پذیرش در امتحان زبان دانشگاه شرکت کنند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی، دانشگاه گیرنه بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و از خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی استفاده کنید.