دانشگاه اکستر انگلستان در سال ۱۸۳۸ به عنوان کالج سنت لوک تأسیس شد و در سال ۱۹۵۵ مجوز سلطنتی دریافت کرد و از آن زمان تاکنون یکی از مراکز برتر آموزش عالی انگلستان بوده است. این موسسه معتبر شهرتی برای پرورش فارغ‌التحصیلان برجسته‌ای دارد که در زمینه‌های انتخابی خود موفقیت‌های بزرگی کسب کرده‌اند. 

با داشتن یک پردیس زیبا، تجهیزات مدرن و جامعه‌ای متنوع از دانشجویان سراسر جهان، این مجموعه یک تجربه آکادمیک منحصر به فرد و الهام‌بخش ارائه می‌دهد و شما نیز می‌توانید برای سنجش شرایط خود جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مرکز، از صفحه مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی دیدن کنید. 

دانشگاه اکستر کجاست

دانشگاه اکستر کجاست؟ اکستر در جنوب غربی انگلستان واقع شده است و خانه این مجموعه است که جمعیت بزرگی از دانشجویان را در بر می‌گیرد و چهار پردیس در سراسر کشور دارد. پردیس اصلی، استاتهام، بزرگترین پردیس آن با ۳۵۰ هکتار زمین است، در حالی که پردیس‌های سنت لوک، ترو و پنرین کوچکتر اما به همان اندازه مجهز هستند. شرایط مکانی مجموعه بسیار خوب بوده و متقاضی می‌تواند با تشکر از ایستگاه قطار اصلی اکستر که قطارهای مستقیم به مقاصد مختلف ارائه می‌دهد، به راحتی به شهرهای دیگر انگلستان، مانند بریستول، لندن و بیرمنگام سفر کند. 

دانشگاه اکستر انگلستان

دانشگاه اکستر انگلستان دارای جمعیت دانشجویی متنوع با فرهنگ‌های مختلف است و دانشجویان از بیش از ۱۳۰ کشور در زمینه‌های مختلف در آن تحصیل می‌کنند. این مجموعه محیط یادگیری حامی و پویایی دارد که دانشجویان می‌توانند با فرهنگ‌ها و دیدگاه‌های مختلف در ارتباط باشند و تجربه یادگیری خود را غنی‌تر کنند. 

این مجموعه همچنین شهرتی برای تحقیقات و اختراعات علمی دارد و بسیاری از اساتید آن برای شرکت در پژوهش‌ها و تعهد به تدریس در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند. این دانشگاه به طور فعال در همکاری‌های جهانی با موسسات علمی برجسته سراسر جهان مانند دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه ژنو و دانشگاه کیپ‌تاون شرکت می‌کند.

این شراکت‌ها فرصت‌هایی را برای تبادلات بین‌المللی و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک فراهم می‌کنند. همچنین، اکستر قدمت طولانی در ارائه آموزش و تحقیق در زمینه‌های مختلف، مانند پزشکی، علوم، هنر و مهندسی دارد و نشان لوگو رسمی آن ارتباط تاریخی بین دانشگاه و منطقه را منعکس می‌کند که شامل یک قلعه طلایی مثلثی با سه برج است که از نشان اکستر گرفته شده است و نماد قلعه روزمونت، قلعه‌ای از زمان قرون وسطی در شهر است. 

رنکینگ دانشگاه اکستر

رنکینگ دانشگاه اکستر در آخرین رتبه‌بندی جهانی QS ۲۰۲۴ رتبه ۱۵۳ در نظر گرفته شده است. دانشگاه عضو سازمان‌های معتبری مانند گروه راسل، انجمن دانشگاه‌های اروپایی و انجمن MBA نیز می‌باشد و به طور مداوم در بین ۲۰ دانشگاه برتر انگلستان در رتبه‌بندی‌های مختلف قرار گرفته است. 

رشته‌های تربیت بدنی و علوم بهداشتی آن به عنوان دهمین رشته‌های جهان شناخته شده‌اند و دانشگاه تمرکز جدی بر موفقیت علمی و افزایش قابلیت‌های شغلی دانشجویان خود دارد. همچنین، در چارچوب برتری تحقیقاتی (REF ۲۰۲۱)، بیش از ۹۹ درصد تحقیقات آن به عنوان استاندارد بین‌المللی شناخته شدند، که ۴۷ درصد آن‌ها پیشرو در جهان بودند. به طور کلی، این مجموعه مؤسسه شماره یک انگلستان برای تحقیقات پیشرو در جهان در حوزه‌های تربیت بدنی و علوم دینی و مذهبی است و ۹۴ درصد تحقیقات آن تأثیر بین‌المللی داشته‌اند. 

دانشگاه اکستر پذیرش

دانشگاه اکستر پذیرش نسبتا آسانی دارد و نرخ پذیرش برای دوره‌های کارشناسی آن حدود ۸۸ درصد است، در حالی که برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، حدود ۷۵ درصد است. نرخ پذیرش دانشگاه در سال‌های اخیر افزایش مداوم داشته است و با وجود اینکه برخی رشته‌ها مانند مالی، تولید فیلم بین‌الملل و اقتصاد، رقابتی هستند، دانشجویان بین‌المللی همچنان می‌توانند با رعایت حداقل‌ترین شرایط، در رشته‌های زیادی پذیرفته شوند. 

فرآیند درخواست برای پذیرش کارشناسی با ارشد و دکتری متفاوت است و درخواست‌های کارشناسی از طریق UCAS پذیرفته می‌شوند، در حالی که پذیرش‌های ارشد و دکتری به طور مستقیم از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه دریافت می‌شوند. مهلت مشخصی برای پذیرش ارشد و دکتری وجود ندارد، اما توصیه می‌شود که متقاضیان شش ماه قبل از شروع دوره اقدام کنند. 

پذیرش کارشناسی

 • پورتال درخواست: UCAS 
 • هزینه درخواست: ۲۷.۵۰ پوند برای ۶ انتخاب 
 • مدرک پیش دانشگاهی با معدل حداقل ۷۰ درصد
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • نامه تمکن مالی
 • نمرات زبان انگلیسی: آیلتس ۶.۵ یا تافل ۹۰

پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری

 • پورتال درخواست: پورتال آنلاین دانشگاه 
 • هزینه درخواست: ندارد
 • مدرک مرتبط با معدل حداقلی ۵۵ درصد
 • بیانیه شخصی 
 • توصیه‌نامه 
 • رزومه یا CV 
 • مصاحبه 
 • ریسرچ پروپوزال یا طرح تحقیقاتی در حد ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه 
 • نمرات زبان انگلیسی: آیلتس ۶.۵ یا تافل ۹۰

دانشگاه برای تعیین کاندیداهای مناسب برای دوره‌های خاصی مصاحبه پذیرش انجام می‌دهد و این مصاحبه ممکن است منجر به پیشنهاد رسمی پذیرش یا رد آن شود. برای دوره‌های تحقیقاتی نیازی به مصاحبه نیست، در عوض آن‌ها جلسه‌ای پیرامون بحث راجع به پیشنهاد تحقیقاتی کاندیدا یا هر موضوع تحقیقاتی مرتبط برگذار می‌کنند. 

شهریه دانشگاه Exeter

دانشگاه Exeter شهریه‌های مختلفی را برای دوره‌های مختلف خود تعیین کرده است که در اینجا یک بررسی کلی از آن‌ها آورده‌ایم: 

مقطع کارشناسی: شهریه دوره‌های کارشناسی در این مجموعه از ۱۹٬۰۰۰ پوند تا ۲۷٬۰۰۰ پوند متغیر است. در میان دوره‌های کارشناسی، دوره‌های کارشناسی مدیریت بازرگانی ارزان‌ترین دوره‌ها هستند. 

مقطع ارشد: برای مدارک کارشناسی ارشد، شهریه در اکستر از ۱۲٬۰۰۰ پوند تا ۳۹٬۰۰۰ پوند متغیر است. گران‌ترین دوره‌ها، کارشناسی ارشد پیوسته پزشکی و جراحی و ارشد مدیریت بازرگانی هستند. 

دیپلم تحصیلات تکمیلی: اکستر همچنین دیپلم‌های تحصیلات تکمیلی را با شهریه‌هایی بین ۱۲٬۰۰۰ پوند تا ۱۶٬۰۰۰ پوند ارائه می‌دهد. 

ارشد تحقیقاتی و دکتری: شهریه دوره‌های تحقیقاتی و دکتری بسته به زمینه تحصیلی متفاوت است. برای فیزیک و مهندسی، شهریه‌ها بین ۲۰٬۵۰۰ پوند تا ۲۷٬۰۰۰ پوند بوده، در حالی که برای علوم انسانی و اجتماعی، شهریه حدودا ۲۰٬۰۰۰ پوند است. علاوه بر این، باید توجه داشت که هزینه‌های اضافی مرتبط با این رشته‌ها نیز زیاد است؛ مانند هزینه تجهیزات آزمایشگاهی یا سفرهای علمی. 

بورسیه دانشگاه اکستر

بورسیه دانشگاه اکستر در تعداد زیادی ارائه می‌شود و دانشجوهای بین المللی نیز می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این بورسیه‌ها به هدف حمایت از دانشجویان در زمینه‌های مختلف و ارائه کمک مالی برای کمک به ادامه تحصیل آن‌ها ایجاد شده‌اند. در اینجا چند بورسیه تحصیلی معروفی که توسط این مجموعه ارائه می‌شوند را آورده‌ایم: 

بورسیه چونینگ: این بورسیه تحصیلی برای دوره‌های تحصیلی کارشناسی و ارشد و دکتری در دسترس است. دانشگاه Exeter با برنامه بورسیه چونینگ همکاری می‌کند تا هر سال حمایت مالی تعداد محدودی از دانشجویان را برعهده گیرد و مقدار این بورسیه هرساله متغیر است اما می‌توانید با خواندن مطلب بورسیه چونینگ لتس گو یونی اطلاعات تکمیلی‌تری بدست آورید. 

بورسیه آمبر اسکولار: بورسیه تحصیلی آمبرا سکولار با هدف تشویق و حمایت از دانشجویان در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی اجتماعی متنوع ایجاد شده است و تقریبا برای تمامی مقاطع ارائه می‌شود. حداکثر مقدار بورسیه اعطایی به هر دانشجو ۵.۰۰۰ پوند است و در مجموع سالیانه سه دانشجو برای این بورسیه انتخاب می‌شوند. 

بورسیه کرایست دِ کینگ: بورسیه تحصیلی کرایست د کینگ یا مسیح پادشاه به دانشجویان بین المللی که شایستگی تحصیلی بالایی دارند، اعطا می‌شود. این بورسیه تا ۲۵.۰۰۰ پوند در سال به دانشجویان انتخاب شده اعطا می‌شود و تعداد دانشجویانی که این بورسیه تحصیلی را دریافت می‌کنند هر سال متفاوت است. جهت واجد شرایط بودن برای این بورسیه، دانشجویان باید در آزمون‌های پی تی‌ای و آیلتس شرکت کنند. 

رشته‌ های دانشگاه Exeter 

دانشگاه Exeter مجموعه‌ای گسترده از دوره‌ها را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد تا به علایق آموزشی بیش از ۳۰.۰۰۰ دانشجوی خود پاسخ دهد. با تمرکز بر حرفه‌ای بودن، این موسسه رشته‌های تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری بسیار محبوبی را در زمینه‌های بازرگانی، مالی، IT، مدیریت، بازاریابی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و غیره ارائه می‌دهد. 

این دوره‌ها توسط کارشناسان صنعتی طراحی شده‌اند تا با نیازهای بازار کار مدرن هماهنگ باشند. دانشگاه همچنین دوره‌های کارشناسی ترکیبی و منحصر به فردی ارائه می‌دهد که به دانشجویان امکان می‌دهد ماژول‌های دپارتمان‌های مختلف را ترکیب کرده و در جلسات درس و سمینار با همفکران خود شرکت کنند. 

علاوه بر این، این مجموعه یک دوره پی‌نیاز زبان انگلیسی برای دانشجویان واجد شرایط علمی ارائه می‌دهد که نیاز به آمادگی مهارت‌های زبان انگلیسی و مطالعه فشرده آن قبل از شروع دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی خود دارند. از سپتامبر ۲۰۲۴، دانشگاه استارت یک دوره ارشد نوآورانه به نام جادوگری را نیز زده است که بازتاب افزایش علاقه اخیر جوانان به جادو است. این رشته حتی در بهترین دانشگاه های انگلستان نیز هنوز وجود ندارد.

این رشته که توجه‌های زیادی را به خود جذب کرده است، ترکیبی از مطالعه تاریخ جادوگری با طیف گسترده‌ای از موضوعات دیگر مانند ادبیات، فلسفه، باستان‌شناسی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، نمایش و مذهب است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند شغل‌هایی در زمینه تدریس، مشاوره، میراث فرهنگی و کار در موزه، کتابخانه‌ها، گردشگری، سازمان‌های هنری، یا صنعت نشر را دنبال کنند. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه Exeter

دانشگاه اکستر خوابگاه و خدمات دانشجویی متنوعی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. امکانات خوابگاهی آن برای بودجه‌های مختلف مناسب بوده و در مکان‌های راحتی، داخل یا نزدیک مجموعه واقع شده‌اند. در تمامی خوابگاه‌ها نگهبانی مستقر بوده و تمام اتاق‌ها با وای فای مجهز هستند و بیمه وسایل شخصی نیز شامل حال دانشجو می‌شود. 

مزیت قابل توجه این است که خوابگاه دانشجویان واجد شرایط، از جمله دانشجویان بین‌المللی کارشناسی در سال اول تضمین شده است و این موضوع استرس یافتن مکانی برای زندگی را برای دانشجویان غریب برطرف می‌کند. در زمینه خدمات پشتیبانی دانشجویی، این مجموعه فراتر از حد معمول عمل می‌کند. 

از راهنمایی تحصیلی تا توجه به سلامت روان، این موسسه اطمینان حاصل می‌کند که دانشجویان دسترسی به سیستم‌های پشتیبانی لازم برای شکوفایی در طول دوران تحصیل خود را داشته باشند. این مجموعه به رضایت دانشجویان خود افتخار می‌کند و رتبه اول از بین ۲۴ دانشگاه گروه راسل را برای رضایت دانشجویان در نظرسنجی ملی دانشجویان سال‌های اخیر کسب کرده است. 

علاوه بر این، مجموعه منابع کتابخانه‌ای گسترده‌ای دارد؛ با مجموعه‌ای عظیم از کتاب ها، مجلات و پایگاه‌های داده آنلاین. کتابخانه‌ها با امکانات مدرن مجهز شده‌اند و فضاهای ایده آلی برای مطالعه و تحقیق ایجاد می‌کنند. حضور مراکز و آزمایشگاه‌های متعدد تحقیقاتی در مجموعه، مانند موسسه عربی و اسلامی، موزه فیلم بیل داگلاس و موسسه پایداری محیط زیست، تعهد مجموعه به آموزش عالی را نشان می‌دهد.