دانشگاه وارویک در هر زمینه‌ای که به آن علاقه‌مند باشید، می‌تواند به شما کمک کند و با توجه به تعداد زیاد دوره‌های موجود در دانشگاه، شما قطعاً دوره‌ای مناسب برای خود پیدا خواهید کرد و از امکانات و تدریس با کیفیت این مرکز بهره خواهید برد. در این مطلب ما تمام جنبه‌های این مجموعه مانند رنکینگ دانشگاه وارویک، پذیرش دانشگاه وارویک و غیره را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

دانشجویان وارویک علاوه بر بهره مندی از آموزش عالی و پژوهش محور، تشویق می‌شوند تا ماژول‌های درسی خارج از دپارتمان اصلی خود دنبال کنند و مدام در حال پیشرفت باشند. شما نیز با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی خود می‌توانید شانس خود را برای حضور در این مجموعه بسنجید. 

دانشگاه وارویک کجاست

دانشگاه وارویک کجاست؟ این مرکز یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی است که در حومه شهر کاونتری، یکی از شهرهای مهم انگلستان، واقع شده است. محدوده دانشگاه از مرز بین مناطق وست میدلندز و وارویک شایر تشکیل شده است و تضادی بین مناظر شهری و روستایی ارائه می‌دهد. 

University of Warwick از طریق انواع حمل و نقل مانند قطار، اتوبوس، دوچرخه یا اتومبیل به راحتی قابل دسترس است و نزدیک شهرهای بزرگی مانند بیرمنگام و لندن و همچنین جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مانند قلعه وارویک و استراتفورد قرار دارد. وارویک یک جامعه دانشگاهی پویا و متنوع دارد که دانشجویان و بازدیدکنندگان سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. در آخر، معایب و مزایای زندگی در انگلیس و تحصیل در آن زیاد است؛ اما کاونتری از شهرهای خوب آن محسوب می‌شود.

دانشگاه وارویک

دانشگاه وارویک بیش از ۲۹ هزار دانشجو از حدود ۱۵۰ کشور دارد و از سه دانشکده (هنر؛ علوم اجتماعی؛ علوم، مهندسی و پزشکی) تشکیل شده است. همچنین، این مجموعه مراکز زیادی در خود جای داده است؛ از جمله مرکز نوآوری خودرو ملی، ساختمان علوم ریاضی جدید و مرکز ورزش و سلامتی. علاوه بر این، مرکز هنر و ساختمان‌های دانشکده هنر آن مراکز هنری قابل توجهی بوده و توسط عموم نیز استفاده می‌شوند. 

University of Warwick مدارک عادی و مشترک زیادی ارائه می‌دهد و دوره‌های مشترک آن با هدف ارائه آموزشی گستره‌تر تدریس می‌شوند. به عنوان مثال، فرد می‌تواند همزمان دوره‌های مشترک فیزیک و بازرگانی یا تاریخ و سیاست را انتخاب کند و هر دو موضوع را به شکل موازی یا یکی از آن‌ها را به عنوان موضوع اصلی و دیگری را به عنوان مبحث ثانویه پیش ببرد. 

وارویک در جهان شهرت زیادی دارد و نرخ پذیرش آن تنها ۱۴ درصد است، که این یعنی فقط بهترین متقاضیان می‌توانند در این مجموعه پذیرش شوند و تحصیل در انگلستان را تجربه کنند. University of Warwick چهارمین دانشگاه مورد نظر شرکت‌های برتر انگلستان بوده و اشتغال پس از تمام کردن دوره در این مرکز عموما ساده اتفاق میافتد. این مجموعه همچنین همکاری نزدیکی با گروه‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و مدارس مختلف سراسر جهان دارد و با مشارکت قوی با آن‌ها، می‌خواهد تصویر و شهرت بین المللی خود را بهبود بخشد. 

رنکینگ دانشگاه وارویک

رنکینگ دانشگاه وارویک طبق رتبه‌بندی QS World University Rankings ۲۰۲۴، یکی از ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان و ۶۷ جهانی محاسبه شده است. همچنین، وارویک بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان طبق درصد اشتغال فارغ التحصیلان قرار دارد و طبق نتایج چارچوب تحقیقاتی (REF) تقریبا ۹۲ درصد از تحقیقات آن به عنوان «برتر جهانی» یا «بین المللی عالی» ارزیابی شده‌اند. 

University of Warwick از نگاه دانشجویان برترین مرکز گروه راسل است و همچنین در بین پنج موسسه برتر این گروه برای پشتیبانی تحصیلی، تدریس و مدیریت قرار دارد. دانشگاه در تمامی زمینه‌ها در رتبه‌بندی چارچوب برتر تحصیلی دولت (TEF) نشان طلا دریافت کرده و بالاترین رتبه ممکن را در سه زمینه؛ تجربه دانشجویی، نتایج دانشجویی و کلی دریافت کرده است. همچنین، کاونتری، محل این مجموعه، در رتبه‌بندی QS ۲۰۲۴ برای بهترین شهرهای دانشجویی دنیا در رتبه ۴۴ جهان قرار دارد. 

پذیرش دانشگاه وارویک

پذیرش دانشگاه وارویک به طور کامل در وبسایت این مجموعه توضیح داده شده است که به طور خلاصه به نکات کلیدی آن می‌پردازیم. فرآیندهای جداگانه‌ای برای درخواست دوره‌های کارشناسی و ارشد تعیین شده است و دوره‌های کارشناسی از طریق سامانه UCAS و دوره‌های ارشد از طریق پورتال دانشگاه ارسال می‌شوند. 

هزینه‌های ثبت‌نام نیز متفاوت هستند؛ هزینه‌های کارشناسی مطابق با الزامات UCAS بوده، در حالی که هزینه‌های ارشد بین ۳۵ تا ۸۰ پوند است. ددلاین ثبت‌نام کارشناسی UCAS تا ۳۱ ژانویه سال جاری بوده و مهلت‌های ارشد بسته به دوره متفاوت است. 

برای دوره‌های کارشناسی، حداقل شرایط تحصیلی ورود شامل داشتن دیپلم دبیرستان با حداقل معدل ۱۶/۲۰ در سال پیش دانشگاهی، نتایج کنکور (که برای رشته‌های مختلف متفاوت است)، گذراندن دوره آمادگی University of Warwick یا سایر مدارک بین‌المللی مورد قبول (A Level، IB، بکلوریا فرانسه، AP آمریکا) است. برای دوره‌های کارشناسی ارشد، حداقل شرایط ورود شامل داشتن مدرک لیسانس چهار ساله از یک موسسه معتبر با معادلات زیر است: 

  • نمره ۱۷/۲۰ برای رشته‌های گروه یک
  • نمره ۱۵/۲۰ برای رشته‌های گروه دو
  • نمره ۱۳/۲۰ برای رشته‌های گروه سه

برای دوره‌های ارشد تحقیقاتی حداقل شرایط تحصیلی آن یک مدرک لیسانس ۴ساله با معدل ۱۵/۲۰ می‌باشد. تمامی متقاضیان، بدون توجه به الزامات ویزا، باید نشان دهند که توانایی درک و صحبت به زبان انگلیسی را دارند و سطح توانایی مورد نیاز بستگی به نوع دوره تحصیلی مورد نظر فرد دارد. اگر نتایج آزمون زبان انگلیسی هنگام درخواست آماده نباشد، امکان دیرتر فرستادن آن نیز هست. 

متقاضی تنها باید در فرم درخواست خود مشخص کند که آزمون زبان انگلیسی را چه تاریخی داده‌است یا قرار است بدهد و نتایج کی قرار است بدست دانشگاه برسد. باید توجه داشت که در برخی موارد، دانشجویان ممکن است مجبور شوند در صورت ضعف در زبان انگلیسی، در دوره‌های پیش نیاز خود دانشگاه شرکت کنند.

University of Warwick انواع مختلفی از آزمون‌های زبان انگلیسی را قبول می‌کند، اما متداول‌ترین آن‌ها آیلتس و تافل هستند. برای آیلتس، حداقل نمره مورد نیاز ۶ و برای برخی رشته‌های سخت‌تر، آیلتس ۷ نیاز حداقلی می‌باشد. همچنین، حداقل نمره قابل قبول در تافل ۸۷ بوده و برای برخی رشته‌های سخت‌تر، نمره کلی ۱۰۰ مورد نیاز است. 

شهریه دانشگاه وارویک

شهریه دانشجویان بین‌المللی بسته به سطح تحصیلات و دوره متفاوت است که در اینجا به بررسی حدودی شهریه‌های سال تحصیلی جاری می‌پردازیم: 

- برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی، حداقل شهریه سالیانه ۲۵.۰۰۰ پوند برای دوره‌های گروه ۱ مانند هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی و حداکثر شهریه سالیانه ۳۲.۰۰۰ پوند برای دوره‌های گروه ۲ مانند مهندسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی و علوم کامپیوتر تعیین شده است. 

- برای دوره‌های کارشناسی ارشد، حداقل شهریه برای دانشجویان بین‌المللی ۸.۰۰۰ پوند برای دوره کارشناسی ارشد کار اجتماعی و حداکثر شهریه سالیانه ۴۷.۰۰۰ پوند برای دوره MBA (تمام وقت) تعیین شده است. 

- برای دوره‌های کارشناسی ارشد تحقیقاتی، حداقل شهریه برای دانشجویان بین‌المللی ۲۰.۰۰۰ پوند برای دوره‌های هنر و علوم انسانی و حداکثر شهریه سالیانه ۲۷.۰۰۰ پوند برای دوره‌های علوم تعیین شده است. 

بورسیه دانشگاه وارویک

برای سال تحصیلی جاری، حداکثر ۵ میلیون پوند برای بورس‌های بین‌المللی مدیران دانشگاه اختصاص داده شده تا به برترین داوطلبان بین‌المللی دکتری اعطا شود. این بورس‌ها شامل پرداخت کامل شهریه بین‌المللی، مبالغ معیشتی، پژوهشی و حمایتی است. 

علاوه بر بورس‌های بین‌المللی مدیران دانشگاه، University of Warwick بورس‌های دیگری برای دانشجویان بین‌المللی در سطوح مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد، مانند بورسیه بین‌المللی برتری جهانی کارشناسی وارویک، بورسیه کارشناسی ارشد وارویک و بورسیه فارغ التحصیلان وارویک. این بورس‌ها بر اساس شایستگی تحصیلی، نیازهای مالی و یا معیارهای دیگر اعطا می‌شوند. 

خوابگاه و خدمات دانشگاه وارویک

برای سال تحصیلی جاری، دانشگاه بیش از ۹.۰۰۰ اتاق در دانشگاه را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در اختیار دارد. اتاق‌ها بر اساس اندازه و امکانات متفاوت به گروه‌های مختلف تقسیم شده‌اند و قیمت آن‌ها از حدود ۴.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰ پوند در سال متغیر است و شامل قبوض، WiFi و بیمه می‌شود. دانشگاه همچنین به دانشجویانی که می‌خواهند خارج از دانشگاه زندگی کنند، کمک می‌کند تا مکان مناسبی پیدا کرده تا از آن‌ها کلاهبرداری نشود. 

خدمات مختلفی مانند پشتیبانی تحصیلی، سلامت و رفاه، راهنمایی شغلی و غیره نیز به صورت آنلاین یا حضوری در دسترس بوده و دانشجویان می‌توانند از مشاوره و پشتیبانی کارکنان مرکز و دانشجویان سال بالایی خود بهره‌مند شوند. همچنین در طول سال رویدادها و فعالیت‌های مختلفی برگزار می‌شود؛ مانند هفته خوش‌آمدگویی، جشنواره‌ها، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها. 

دانشگاه بیش از ۳۰۰ انجمن دانشجویی و باشگاه ورزشی دارد و تمام سلایق را پوشش می‌دهد. دانشجویان همچنین می‌توانند از امکانات پیشرفته در مرکز ورزش و بهداشت استفاده کنند، که شامل سالن ورزشی، استخر، زمین صخره نوردی و اسکواش می‌شود.