دانشگاه سان وی مالزی یک دانشگاه در سطح برترین‌های جهان است که در این مطلب به شرایط پذیرش دانشگاه سان وی و رنکینگ دانشگاه سان وی مالزی اشاره می‌شود. دانشگاه سان وی مالزی یک دانشگاه خصوصی در سطح کلاس جهانی است که در شهر سان وی سیتی واقع شده است که در غرب کوالالامپور پایتخت کشور مالزی و در قلب دره کلنگ ساخته شده است. این دانشگاه در سال 2004 تاسیس شد و با توجه به پیشینه کوتاه مدت خود، توانسته نام خود را در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دهد.

پردیس اصلی دانشگاه سان وی در سوبانگ جایا در استان سلانگور مالزی قرار گرفته است که تنها 20 کیلومتر با شهر بزرگ کوالالامپور فاصله دارد و یکی از سبزترین، امن ترین و پایدارترین شهرهای مالزی به حساب می‌آید. این دانشگاه  به بنیاد خیریه Jeffrey Cheah تعلق دارد که تحت نظارت یک هیئت امنای برجسته اداره می شود. هیئت مدیره دانشگاه سان وی متشکل از صنعتگران، دانشگاهیان، کارمندان دولت و اساتید آموزشی است و توسط این گروه اداره می شود و به یکی از گزینه‌های مناسب تحصیل در مالزی تبدیل شده است. 

موقعیت مکانی که دانشگاه سان وی در آن واقع شده است، یکی از بهترین مکان‌های شهر است و به تمامی امکانات رفاهی از جمله پارک موضوعی Sunway Lagoon، مرکز خرید Sunway Pyramid (یکی از بزرگترین ها در کشور مالزی و منطقه) و مرکز پزشکی Sunway که یکی از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌های خصوصی کشور مالزی و جنوب شرق آسیا است، نزدیک و در دسترس است و به راحتی از طریق خطوط BRT به تمام نقاط شهر متصل است.

فضا و محیط پردیس دانشگاه Sunway بسیار پیشرفته و مدرن ساخته شده است و طیف وسیعی از امکانات اجتماعی را برای دانشجویان این دانشگاه و همچنین کارمندانی که در این دانشگاه کار می‌کنند، فراهم کرده است و به محیطی خاص در سان وی سیتی تبدیل شده است. 

تا به امروز بیش از 26.000 دانشجو از بیش از 80 کشور جهان تحصیلات خود را در دانشگاه Sunway آغاز کرده‌اند و از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند. با حمایت مالی بنیاد جفری چی، بیش از 400 میلیون RM (حدود 100 میلیون دلار آمریکا) برای زیرساخت‌های دانشگاه سرمایه گذاری شده که به گسترش فضاهای آموزشی و یادگیری و تحقیق اختصاص داده شده است. 

دانشگاه Sunway مالزی همواره خود را به توسعه فن‌آوری‌های جدید و پرداختن به برخی از مهمترین چالش‌های جهان متعهد می‌داند و در این راستا تلاش بسیار کرده است. همچنین این دانشگاه به طور فعال تحقیقات خود را گسترش می‌دهد و خود را در صحنه جهانی ارتقا می‌دهد و همواره در حال تکاپو و تلاش برای رسیدن به برترین‌های جهان است.

دانشگاه Sunway به علت ارائه خدمات آموزشی باکیفیت در کشور مالزی، امتیاز 5 ستاره "عالی" را از دولت مالزی دریافت کرده است و همچنین به عنوان برترین دانشگاه در زمینه فناوری دیجیتال در میان دیگر دانشگاه‌های کشور مالزی قرار گرفته است. 

یکی از شاخصه‌های برجسته دانشگاه Sunway مالزی، داشتن ارتباطات علمی و فرهنگی با دانشگاه‌های برتر جهان همچون دانشگاه هاروارد و دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج است که به صورت مستقیم با هم همکاری‌های علمی و تحقیقاتی دارند. 

همچنین یکی دیگر از برنامه‌های بین المللی دانشگاه Sunway مالزی ارتباط و همکاری با دانشگاه لنکستر در انگلیس است که به دانشجویان این دانشگاه این امکان را می‌دهد که در بسیاری از برنامه‌های دانشگاه لنکستر شرکت کنند و مدرک دانشگاه لنکستر انگلیس را دریافت کنند.

علاوه بر برنامه‌های فوق برنامه انتقال درجه آمریکایی (ADTP) نیز در دانشگاه Sunway ارائه می‌شود که در سال 1987 به عنوان یک برنامه دوقلویی با دانشگاه وسترن میشیگان (WMU) در کالج سان وی آغاز شد. SunTP’s ADTP الگوی سیستم دانشگاهی آمریکا است و به طور خاص برای دانشجویانی فراهم شده است که بتوانند دو سال اول دوره کارشناسی خود را در دانشگاه Sunway به پایان برسانند و سپس برای تکمیل دوره به خارج از کشور مالزی منتقل شوند.

دانشگاه Sunway مالزی یکی از بهترین دانشگاه‌های آسیایی برای تحصیل است که لتس گو یونی در فرایند پذیرش تحصیلی رایگان همراه شماست.

شرایط پذیرش دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی مالزی یکی از برترین دانشگاه‌های قاره آسیا و همچنین جهان است که از زمان تاسیس پذیرای دانشجویان مالزیایی و بین المللی بوده است و به همه گروه‌ها آموزش با کیفیت و یکسانی ارائه می‌دهد. جمعیت دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه Sunway و ویزای تحصیلی کشور مالزی شده‌اند، بیش از 2.000 دانشجو از بیش از 80 کشور دنیا است.  

قدم اول برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه Sunway مالزی، انتخاب رشته مورد نظر است و براساس آن کسب حداقل شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی می‌باشد. از آنجایی که لتس گو یونی با دانشگاه سان وی مالزی قرارداد همکاری دارد، خدمات پذیرش تحصیلی رایگان یا همان فری اپلای توسط لتس گو یونی برای متقاضیان تحصیل در کشور مالزی و این دانشگاه ارائه می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اقدام درخصوص اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از این دانشگاه به شرح زیر است:

•    دو قطعه عکس 3.5*4.5

•    دو سری کپی از گذرنامه با حداقل 18 ماه اعتبار

•    دو سری کپی از سوابق تحصیلی معتبر

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    پر کردن فرم سلامت

•    پرداخت هزینه ورودی دانشگاه

•    دو سری کپی از مدرک معتبر زبان انگلیسی (IELTS یا TOEFL)

*داشتن مدرک زبان الزامی نیست و فرد متقاضی که مدرک زبان نداشته باشد در صورت پذیرش، باید در دوره‌های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند.

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی مالزی برنامه‌های آموزشی متنوعی را در مدارس و دانشکده‌های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در کشور مالزی و دانشگاه Sunway ارائه می‌کند. برنامه‌های دانشگاه سان وی شامل طیف گسترده‌ای از مدارک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است و همچنین دوره‌های کوتاه مدت نیز ارائه می‌شود.

همه برنامه‌های دانشگاه Sunway در جهت تأمین نیازهای صنعت و ایجاد فرصت‌های شغلی مطلوب طراحی شده‌اند و تحصیل در بسیاری از برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه فرصت گرفتن مدرک دانشگاه لنکستر انگلیس را نیز فراهم می‌کند. بیش از 60 برنامه آموزشی در مدارس دانشگاه Sunway ارائه می‌شود که در به شرح زیر می‌باشد:

مدرسه هنرها: دانشجویان محصل در مدرسه هنرهای Sunway فرصت همکاری با گروه‌های آموزشی دیگر را خواهند داشت و تجربه‌ای شبیه به همکاری‌های هنری در دنیای واقعی را نیز کسب می‌کنند. رشته‌های مختلفی همچون: ارتباطات طراحی، معماری داخلی، ارتباطات، تبلیغات و برندینگ، موسیقی معاصر، تولید فیلم دیجیتال، ارتباطات تصویری و مطالعات رسانه‌ای، هنرهای خلاق و رسانه و ... در این مدرسه تدریس می‌شود.

مدرسه بهداشت و علوم پزشکی: در این مدرسه استانداردهای مراقبت‌های بهداشتی از طریق آموزش، برنامه‌ها و تحقیقات بالینی برای ارتقای سطح علمی دانشجویان ارائه می‌شود و رشته‌های این دانشکده در 4 بخش بهداشت و درمان، علوم پزشکی، پرستاری و مرکز فیزیک پزشکی ارائه می‌شوند.

مدرسه مهمانداری: در این دانشکده آموزش با کیفیت بالا در زمینه مهمان نوازی، آشپزی و صنایع مربوط به رویدادها را ارائه می‌شود و همچنین روش‌های نوآورانه آموزش و روش‌های یادگیری منعطف در رشته‌هایی همچون مدیریت آشپزی، مدیریت مهمانداری بین المللی و ... ارائه می‌شود.

مدرسه علوم ریاضی: تحصیل در مدرسه علوم ریاضی راه را برای مشاغل مهم جهانی همچون خدمات مالی، بیمه و علوم آماری که از پردرآمدترین مشاغل در جهان هستند، هموار می‌کند و دانشجویان با تحصیل در یکی از 3 بخش علوم حسابداری و ریسک‌پذیری، آمار کاربردی و ریاضیات کاربردی یکی ار مدارک معتبر این دانشگاه و شرکای بین المللی‌اش را دریافت می‌کنند.

مدرسه علوم و فناوری: تیم اساتید متعهد و باتجربه مدرسه علوم و فناوری دانشگاه Sunway، دانش و مهارت را در زمینه علوم و فناوری به دانشجویان انتقال می‌دهند و در طول مسیر تحصیل، دانشجویان را با ارزش‌های حرفه‌ای برای خدمت به جامعه آشنا می‌کنند. رشته‌های تحصیلی این دانشکده در 3 بخش علوم زیستی، محاسبات و سیستم‌های اطلاعاتی و روانشناسی ارائه می‌شوند.

مدرسه بازرگانی دانشگاه Sunway: طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی تخصصی در بخش‌ها و زمینه‌هایی همچون: حسابداری، تجزیه و تحلیل تجارت، اقتصاد و دارایی، مدیریت، بازاریابی و مرکز حقوق تجارت و عدالت در این دانشکده که در سال 2006 افتتاح شد، ارائه می‌شود.

شهریه دانشگاه سان وی 

اگر مهاجرت تحصیلی راه انتخابی شماست، گزینه تحصیل در کشور مالزی از لحاظ مالی یکی از گزینه‌های قابل قبول برای مهاجرت تحصیلی است و می‌توان در ادامه از آن به عنوان سکوی پرتابی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده کرد. 

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه Sunway مالزی به نسبت شهریه و هزینه‌های زندگی در کشوری مثل کانادا کاملا متفاوت است و بسیار مقرون به صرفه‌تر است، پس برای افرادی که مسائل مالی اهمیت خاصی دارد گزینه تحصیل در دانشگاه سان وی مالزی یک پیشنهاد عالی است و به راحتی می‌توانید از طریق خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی اقدام کنید.

شهریه دانشگاه Sunway بسته به نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت و متغیر است ولی به طور میانگین و تقریبی هزینه یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه سان وی در حدود 25.500 رینگیت مالزی یا در حدود 6.200 دلار آمریکا می‌باشد و همچنین شهریه تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد نیز در حدود 17.250 رینگیت مالزی یا حدود 4.200 دلار آمریکا است.

از طرف دیگر هزینه‌ها و مخارج زندگی در کشور مالزی در مقایسه با برخی کشورهای جنوب شرق آسیا به نسبت بیشتر است و به طور تقریبی هزینه زندگی برای یک سال در کشور مالزی در حدود 13.840 رینگیت و یا حدودا 3.400 دلار آمریکا است که دانشجویان بین المللی می‌توانند برای تامین این هزینه‌ها، همزمان با تحصیل کار کنند و کسب درآمد داشته باشند. 

رنکینگ دانشگاه سان وی مالزی

دانشگاه سان وی مالزی از نظر استانداردهای جهانی نسبتاً جوان است اما براساس آمارهای موسسات آماری، در میان برترین دانشگاه‌های جهان و همچنین قاره آسیا رتبه بندی شده است.

دانشگاه سان وی براساس آمار موسسه آماری QS World Rankings در محدوده 601 تا 650 رتبه بندی شده است و همچنین این دانشگاه در میان 150 دانشگاه جوان جهان (زیر 50 سال) نیز قرار گرفته است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سان وی

از سال 2018 به بعد بنیاد Jeffrey Cheah به منظور کمک مالی به دانشجویان دانشگاه Sunway بیش از 402 میلیون رینگیت مالزی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است که به دانشجویان مستحق در زمینه‌های مختلف تحصیلی اعطا می‌کند. از طریق بنیاد Jeffrey Cheah، گروه آموزشی سان وی به طور مداوم برنامه‌های بورسیه تحصیلی و بودجه آموزشی را به دانشجویان بین المللی خود نیز اختصاص می‌دهد که متقاضیان باید در زمان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه برای گرفتن بورسیه تحصیلی دانشگاه Sunway نیز اقدام کند.

خوابگاه دانشجویی سان وی

دانشگاه Sunway به منظور رفاه حال دانشجویان بین المللی و غیر بومی خود و به منظور کمک در هزینه‌های اسکان در کشور مالزی، 3 مجموعه‌ مختلف خوابگاهی را در نظر گرفته است که شرایط آن‌ها به شرح زیر است:

خوابگاه Sunway Monash: در این خوابگاه بیش از 2000 اتاق موجود است که در دو برج قرار گرفته‌اند که 10 دقیقه پیاده‌روی تا محل پردیس دانشگاه فاصله دارد و متناسب با سلائق مختلف به 4 نوع تقسیم می‌شود که در همه اتاق‌ها تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز دانشجویان وجود دارد. هزینه تقریبی اتاق‌های این خوابگاه برای هر سه ماه بین 2.340 رینگیت تا 4.950 رینگیت است که معادل 575 تا 1.200 دلار آمریکا است.

خوابگاه Sun-U: این مجموعه خوابگاهی با دو نوع اتاق متفاوت موجود است و تنها 3 دقیقه پیاده روی تا محل پردیس دانشگاه دارد و تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان در آن موجود است. هزینه سه ماه اقامت در اتاق‌های این خوابگاه بین 2.190 رینگیت تا 2.940 رینگیت مالزی یا معادل 538 تا 722 دلار آمریکا است.

مجموعه آپارتمانی Sun-U: این مجموعه اقامتی با داشتن 151 واحد در پشت پردیس دانشگاه ساخته شده است و تنها 3 دقیقه تا پردیس دانشگاه سان وی فاصله دارد و هزینه اقامت سه ماهه در این واحدها 1.170 تا 1.500 رینگیت می‌باشد که معادل 287 تا 368 دلار آمریکا است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور مالزی، دانشگاه Sunway بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی رایگان بگیرید.