کالج سنت کلر در شهر ویندزور کانادا واقع شده است. شرایط پذیرش کالج سنت کلر کانادا و هزینه تحصیل در کالج سنت کلر را با لتس گو یونی بررسی کنید. کالج دولتی سنت‌ کلر در جنوب غربی استان انتاریو و در شهر ویندزور در کشور کانادا واقع شده است. این کالج در سال 1967 از ادغام دو کالج دیگر به وجود آمد. هدف از تاسیس این کالج ایجاد بستری برای آموزش و ارائه مدارک دیپلم و گواهی‌نامه شغلی به مردم منطقه انتاریو بود.

استان انتاریو پهناورترین استان کشور کانادا است و از آنجایی که استان مهاجرپذیری‌ ست اقوام و ملیت‌های مختلفی در این استان زندگی می‌کنند و به بیش از 100 زبان دنیا در این استان صحبت می‌شود. سه پردیس کالج سنت‌ کلر در جنوبی‌ترین نقاط کشور کانادا احداث شده‌اند که قلب فناوری آمریکای شمالی محسوب می‌شود و همچنین مرکز صنعت خودروسازی کانادا است که برای آینده شغلی دانشجویان این کالج موقعیت مناسبی است.

سنت ‌کلر با داشتن 3 پردیس، بیش از 100 برنامه آموزشی برای دانشجویان این کالج ارائه می‌کند. پردیس اصلی آن پردیس ویندزور است که برنامه‌های آموزشی مربوط به خدمات ارتباطات، مهندسی تکنولوژی، تجارت و فناوری اطلاعات را برای بیش از 8000 دانشجوی تمام وقت ارائه می‌کند و همچنین امکانات ورزشی فراوانی در محیطی وسیع در این پردیس در اختیار دانشجویان است.

کالج سنت ‌کلر اولین موسسه آموزشی بوده که در مرکز شهر ویندزور چند پردیس‌ خود را احداث کرد: مرکز هنری کالج سنت ‌کلر، پردیس One Riverside Drive که در آن برنامه‌های آموزشی در مورد تجارت و تجزیه و تحلیل داده‌ها در دوره کارشناسی ارشد ارائه می‌شود، پردیس MediaPlex که مرکز روابط عمومی، مدیریت رویدادها، روزنامه‌نگاری و مدیریت رسانه‌ها و مرکز دانشجویی TD است.
پردیس Chatham محوطه‌ای کوچک و صمیمی با امکانات ورزشی برای بیش از 1300 دانشجو تمام وقت که محل بعضی از خوابگاه‌های دانشجویی کالج سنت ‌کلر نیز است.

در کالج St. Clair بیش از 8500 دانشجوی تمام وقت و 20 هزار دانشجوی نیمه وقت در زمینه‌های مختلف تحصیلی همچون: علوم بهداشت، مطالعات اجتماعی، تجارت، فناوری اطلاعات، مهندسی، رسانه، هنر و طراحی و ... تحصیل می‌کنند.

بر اساس آمار ارائه شده 84 درصد فارغ التحصیلان کالج سنت ‌کلر با مهارت‌های بسیار بالا وارد بازارهای کار شده‌اند که طبق آمار بیش از 80 درصد کارفرمایانی که دانشجویان این کالج را به کار گرفته‌اند، از مهارت‌های این دانشجویان رضایت داشته‌اند.

بورسیه تحصیلی: کالج سنت‌ کلر برای دانشجویان بین‌المللی خود بورسیه تحصیلی براساس آزمون CAEL CE که مربوط به آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل در کشور کانادا است، در نظر گرفته است. مبلغ این بورسیه تحصیلی 5000 دلار است که به دو دانشجوی بین‌المللی که حداقل امتیاز 70 و یا بیشتر را کسب کند و در یک موسسه آموزش تحصیلات تکمیلی کشور کانادا پذیرش تحصیلی گرفته باشند، تعلق می‌گیرد.

رشته‌های تحصیلی: کالج سنت ‌کلر بیش از 100 برنامه آموزشی در 8 مدرسه: مطالعات دانشگاهی، تجارت و فناوری Zekelman، مطالعات اجتماعی، فناوری‌های مهندسی، علوم بهداشت، رسانه هنر و طراحی، پرستاری و تجارت حرفه‌ای برای دانشجویان خود ارائه می‌مند.

تحصیل در رشته‌هایی همچون: مدیریت ارتباطات تبلیغات و بازاریابی، انیمیشن، معماری، اوتیسم و علوم رفتاری، مهندسی پزشکی، خدمات مرزی، تجارت، حسابداری، بازاریابی، مدیریت بازرگانی، شیمی، مهندسی عمران، خدمات اجتماعی، تکنسین کامپیوتر، جهانگردی، مددکاری اجتماعی، تکنسین مهندسی برق، گرافیک، مدیریت منابع انسانی، مدیریت تجارت بین الملل، روزنامه نگاری، مهندسی مکانیک، پرستاری و ... در مقاطع تحصیلی مختلف تدریس می‌شوند. 

اجازه کار کردن حین تحصیل: کالج سنت‌ کلر با ارائه برنامه‌های کارآموزی فرصتی را برای دانشجویان تمام وقت خود فراهم می‌کند تا هم قرار گرفتن در محیط‌های کاری را تجربه کنند و هم درآمد مناسب برای تامین هزینه‌های زندگی دانشجویی کسب کنند.

خوابگاه دانشجویی: کالج سنت ‌کلر به منظور رفاه حال دانشجویان بین المللی و غیر بومی خود خوابگاه‌هایی در محل پردیس‌های این کالج ایجاد کرده است. در پردیس ویندزور 204 سوئیت دو خوابه مبله و با تمام امکانات مورد نیاز زندگی دانشجویی وجود دارد و در پردیس چتام 18 واحد که هر واحد چهار اتاق خواب جداگانه با امکانات کامل زندگی دانشجویی موجود است و ظرفیت پذیرش آن 72 دانشجو است.

البته اگر دانشجویی قصد اقامت در خارج از فضای پردیس کالج را داشته باشد هم می‌توانند از خوابگاه‌های خارج پردیس پذیرش گرفته و استفاده کند.

هزینه تحصیل در کالج سنت‌ کلر

هزینه‎‌های تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا بسته به کیفیت و خدمات آموزشی که ارائه می‌کنند متفاوت است. شهریه کالج St. Clair کانادا با توجه به رشته‌های تحصیلی و نوع آموزش‌هایش به طور تقریبی و میانگین 15 هزار دلار در سال است که نسبت به بسیاری از موسسات آموزشی این کشور مبلغ پایین و قابل قبولی است.

شهریه سالیانه تحصیل در کالج سنت ‌کلر با توجه به رشته تحصیلی انتخابی برای دانشجویان بین المللی از 14 هزار دلار تا 29 هزار دلار متغییر است که البته شهریه برخی رشته‌های برای سه ترم و بعضی برای دو ترم تحصیلی محاسبه می‌شود. به طور مثال شهریه تحصیل در رشته پرستاری عملی 23.461 دلار، رشته تکنسین برق 15.890 دلار، رشته تجارت 14.129 دلار و رشته موسیقی 17.165 دلار برای سال تحصیلی 2021-2022 محاسبه شده است.

رنکینگ کالج سنت‌ کلر 

براساس رتبه بندی سایت webometrics، رتبه جهانی کالج سنت ‌کلر 8540 اعلام شده و رتبه 113 را در میان دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا را از آن خود کرده است.

شرایط پذیرش کالج سنت‌ کلر کانادا

کالج سنت ‌کلیر مکان مناسبی‌ست برای افرادی که قصد تحصیل در محیطی دوستانه دارند و به دنبال کسب مهارت‌های حرفه‌ای هستند. با تحصیل در کالج سنت ‌کلر می‌توانید چیزهای جدید بیاموزید، ذهن خود را گسترش دهید، دوستی‌های پایدار ایجاد کنید، زندگی دانشگاهی را تجربه کنید و از همه مهمتر مهارت‌ها و دانش لازم برای به دست آوردن شغل مورد علاقه خود را کسب کنید. 

اگر کالج سنت ‌کلر انتخاب شما برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کشور کانادا است، برای اخذ پذیرش تحصیلی از این کالج باید شرایط پذیرش تحصیلی این کالج را بدانید و در زمان مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید. متقاضیان پذیرش کالج سنت ‌کلر باید حداقل 18 سال تمام داشته باشند و شرایط زیر را داشته باشد:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    کارنامه تحصیلی مقطع دبیرستان

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

*برای دانشجویان متقاضی پذیرش تحصیلی از کالج سنت‌ کلر که در کشورهای انگلیسی زبان تحصیلات دوره دبیرستان را نگذارنده‌اند، داشتن یکی از مدارک معتبر: CAEL با نمره 50، TOEFL  با نمره 78،  IELTS با نمره 6 یا PTE با نمره 51 لازم است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا، کالج سنت‌ کلر بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این کالج پذیرش تحصیلی بگیرید.