دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی در شهر اودسا واقع شده و لتس گو یونی در مسیر کسب اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی باشماست. دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی یک دانشگاه دولتی در کشور اوکراین است که در شهر جنوبی اودسا و در کنار دریای سیاه واقع شده است. شهر اودسا یکی از مهمترین شهرهای کشور اوکراین به حساب می‌آید و یک بندر تجاری بزرگ و همچنین یک منطقه اقتصادی، توریستی و فرهنگی در این کشور است.

دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اوکراین برای تحصیل است که در سال 1817 با عنوان موسسه تربیت مدرس در Richelieu Lyceum در شهر اودسا تاسیس شد و طی سالیان بارها و بارها تغییر نام داده است و منحل و دوباره تاسیس شده است.

در سال 1945 موسسه آموزشی دولتی اودسا به دلیل دستاوردهای برجسته در امر تدریس، به نام دانشمند و استاد برجسته Kostiantyn Dmytrovych Ushynsky نامگذاری شد و دوباره در سال‌های پس از استقلال کشور اوکراین باز هم تغییر نام داشت و سرانجام در سال 2009 و با دستور رئیس جمهور کشور اوکراین با نام کنونی دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی شناخته شد.

در حال حاضر دانشگاه South Ukrainian National Pedagogical یک دانشگاه برجسته در زمینه آموزش معلمان در منطقه جنوب اوکراین است که 47 برنامه آموزشی را برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در 10 دانشکده، 4 بخش و یک موسسه علمی ارائه می‌دهد. 

از زمان تاسیس دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی، بیش از 100.000 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و در موسسات آموزشی کشور اوکراین استخدام شده‌اند. همچنین دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی با بیش از 100 موسسه آموزشی و دانشگاهی در اوکراین، اروپا، آسیا و آمریکا در زمینه‌های مختلف همکاری می‌کند.

دانشگاه South Ukrainian National Pedagogical یک دانشگاه معتبر است که به پاس خدمات آموزشی موفق خود به عضویت انجمن‌های علمی دانشگاهی متعددی همچون: انجمن بین المللی دانشگاه‌ها، انجمن دانشگاه‌های اروپای شرقی، انجمن دانشگاه‌های اروپا، انجمن بین المللی دانشگاه‌های آموزشی اروپای مرکزی و شرقی، انجمن علمی ملی سوئد، کمیته آموزش عالی و تحقیقات شورای اروپا (استراسبورگ)، اتحاد دانشگاه نروژ و اوکراین درآمده است.

همچنین لازم است بدانید که دانشگاه تربیت مدرس موفقیت‌های فراوانی در حوزه ورزشی کسب کرده است که به آن افتخار می‌کند. در کارنامه ورزشی این دانشگاه حضور 25 قهرمان المپیک، بیش از 50 قهرمان و برنده مسابقات قهرمانی اروپا و جهان و 29 مربی افتخارآمیز و استاد ورزش به چشم می‌خورد. 

شرایط پذیرش دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی

تحصیل در کشور اوکراین یکی از راه‌های موفقیت آمیز برای مهاجرت به کشورهای اروپایی است که دانشگاه‌های بسیاری در این کشور هستند که سطح کیفی بسیار بالایی دارند و دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی نیز یکی از آن‌هاست. پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی به صورت آنلاین و از طریق نمایندگان رسمی این دانشگاه در کشورهای مختلف انجام می‌شود.

از آنجایی که لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران است خدمات پذیرش تحصیلی رایگان یا همان فری اپلای را برای متقاضیان تحصیل در کشور اوکراین و دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی ارائه می‌دهد. فقط کافی است که مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی رایگان که در زیر به آن‌ها اشاره شده است را به کارشناسان لتس گو یونی بسپارید تا روند پذیرش تحصیلی رایگان را برای شما انجام دهند:

•    کپی گذرنامه معتبر با حداقل 2 سال اعتبار

•    کپی گواهی پایان دوره دبیرستان 

•    ریزنمرات دوره دبیرستان

•    گواهی سلامت

•    دو قطعه عکس 3.5*4.5

در دانشگاه تربیت مدرس به جذب دانشجویان بین المللی توجه خاصی شده است و از دانشجویان خارجی پشتیبانی‌های علمی به عمل می‌آید. از آنجایی که داشتن مدرک زبان برای دانشگاه ضرورت ندارد، فرصت‌های متعدد آمادگی مانند برگزاری دوره 10 ماهه پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان برای افرادی که شرایط اخذ پذیرش تحصیلی را نداشته باشند و همچنین برگزاری دوره آمادگی زبان برای دانشجویان خارجی که از این دانشگاه پذیرش تحصیلی گرفته‌اند، در راستای اخذ پذیرش تحصیلی موفق از سوی دانشگاه ارائه می‌شود.

رشته ‌های دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی

رسالت اصلی دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی، ارائه آموزش‌های باکیفیت و تخصصی به دانشجویانی است که آینده شغلی خود را در معلمی و دبیری دیده‌اند. لذا اکثر رشته‌های تحصیلی این دانشگاه مربوط به تربیت دبیر در حوزه‌های مختلف آموزشی همچون: ریاضیات، فیزیک، تاریخ، روانشناسی، فلسفه، زبان‌های خارجه و ... می‌باشد. در زیر نام دانشکده‌های این دانشگاه و برخی از رشته‌های تحصیلی که ارائه می‌کنند، آمده است:

موسسه پزشکی: تحصیل پزشکی در انستیتوی پزشکی دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی با کادر آموزشی بسیار حرفه‌ای و برنامه‌های آموزشی تخصصی، فرصت‌های خوبی را در آغاز کار پزشکی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این موسسه به 3 دانشکده تخصصی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تقسیم شده است و رشته‌های مربوط به این سه حوزه را ارائه می‌دهد.

دانشکده فیزیک و ریاضی: این دانشکده در سال 1930 تاسیس شد و شامل بخش‌های مختلفی همچون گروه جبر و هندسه، گروه ریاضیات پیشرفته، گروه ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر، گروه فناوری‌های نوآور و روش‌های تدریس علوم فیزیکی، گروه مدل سازی فیزیک و ریاضی و گروه فیزیک می‌باشد که آموزش‌های مربوط به تربیت دبیر در دوره متوسطه را ارائه می‌دهد.

دانشکده مطالعات اجتماعی و انسانی: در این دانشکده رشته‌های متعددی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود که عبارت‌اند از: روانشناسی، روانشناسی کودک، روانشناسی خانواده، روزنامه نگاری، تبلیغات و روابط عمومی، علوم سیاسی- روابط بین الملل، علوم سیاسی- تضاد شناسی، حقوق، فلسفه، آموزش متوسطه (تاریخ)، مطالعات موزه، مدیریت فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی، مطالعات اجتماعی، مدیریت (مدیریت دولتی در آموزش و پرورش) و ... 

دانشکده موسیقی و رقص: این دانشگده در سال 1966 تاسیس شد و به یکی از مراکز آموزش زیبایی کودکان و جوانان، توسعه تحقیقات در مورد موسیقی و آموزش رقص، تاریخ هنر و فرهنگ هنری تبدیل شد. 

دانشکده هنرها و گرافیک: این دانشکده در سال 1965 افتتاح شد و به 3 بخش گروه هنرهای زیبا، گروه نظریه و روش‌های هنرهای کاربردی و تزئینی و گرافیک و گروه فناوری هنر و آموزش حرفه ای تقسیم شده است و رشته‌هایی همچون: هنرهای زیبا، هنرهای تزئینی، ترمیم، آموزش متوسطه هنرهای زیبا، آموزش متوسطه آموزش صنایع دستی و فناوری، آموزش حرفه ای طراحی و ... تدریس می‌شود.

دانشکده فلسفه: روند تدریس در دانشکده فلسفه بر مهارت‌های دانشجویان در تسلط بر ارزش‌های مدرن زبانی و فرهنگی جوامع تمرکز دارد و رشته‌هایی مانند آموزش متوسطه زبان و ادبیات اوکراینی و آموزش متوسطه زبان و ادبیات روسی در این دانشکده ارائه می‌شود.

دانشکده زبان‌های خارجه: این دانشکده از 3 بخش گروه فلسفه آلمان و روش‌های آموزش زبان‌های خارجی، گروه ترجمه و زبانشناسی نظری و کاربردی، گروه زبان‌های غربی و شرقی و روش‌های تدریس آن‌ها تشکیل شده است.

دانشکده آموزش‌های تربیت بدنی، ورزش و توانبخشی: این دانشکده از 7 بخش آسیب شناسی و توان بخشی جسمی، نظریه و روش‌های تربیت بدنی و موضوعات ورزشی، زیست شناسی و مراقبت‌های بهداشتی، نظریه و روش‌های تربیت بدنی، ورزش‌های توانبخشی و پزشکی ورزشی، بازی‌های ورزشی و ژیمناستیک و تربیت بدنی تشکیل شده است و در راستای تربیت دبیر ارائه می‌شوند.

دانشکده پیش دبستانی و روانشناسی: این دانشکده در سال 1979 تاسیس شد و اکنون این مرکز به عنوان پیشرو در زمینه آماده سازی متخصصان آموزش پیش دبستانی شناخته شده است. بخش‌های مختلف این دانشکده عبارت‌اند از: گروه آموزش پیش دبستانی، گروه نظریه و روش‌های آموزش پیش دبستانی و گروه آموزش خانواده و زیبایی شناسی.

موسسه آموزش و صدور گواهینامه تحصیلات تکمیلی: این موسسه آموزشی در سال 2009 تاسیس شد و در حال حاضر سه بخش دارد: بخش مقدماتی برای خارجی‌ها، بخش آموزش مجدد پرسنل و بخش آموزش بیشتر.

دانشکده آموزش ابتدایی: دانشکده آموزش ابتدایی یک مرکز تحقیق و آموزش برای آموزش معلمان دبستان، معلمان انگلیسی برای مدارس ابتدایی، معلمان زبان‌های آلمانی و بلغاری، روانشناسان موسسات آموزشی و همچنین معلمان مراقبت‌های اجتماعی است.

البته بهتر است بدانید که اکثر رشته‌های این دانشگاه به زبان روسی ارائه می‌شوند و تعداد محدودی رشته تحصیلی همچون: پزشکی عمومی، دندانپزشکی، داروسازی، فناوری اطلاعات و اقتصاد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

شهریه دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی  

هدف اصلی بسیاری از دانشجویان که تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می‌کنند در مرحله اول مهاجرت و در مرحله دوم رسیدن به فرصت‌های پیشرفت بیشتر در زندگی می‌باشد. لذا انتخاب مقصد درست مهمترین قسمت این انتخاب است که به عوامل بسیاری بستگی دارد که هزینه‌های تحصیل یکی از مهمترین آن‌هاست.

کشور اوکراین یکی از مقاصد تحصیلی بسیاری از افراد است که هم خواهان تحصیل در قاره اروپا هستند و هم مقرون به صرفه بودن تحصیل برایشان اهمیت دارد. اکثر دانشگاه‌های کشورهای مختلف جهان فرصت تحصیل را برای دانشجویان بین المللی قرار می‌دهند که دانشگاه‌های کشور اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نیستند. 

هزینه و مخارج تحصیل در اوکراین و شهریه دانشگاه South Ukrainian National Pedagogical نیز همانند بسیاری از دانشگاه‌های کشور اوکراین که دانشجویان بین المللی را پذیرش می‌کنند، پایین و مقرون به صرفه است و گزینه مناسبی برای ایرانی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند.

شهریه سالیانه تحصیل در رشته‌های پزشکی عمومی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی 4.400 دلار آمریکا، رشته داروسازی به زبان انگلیسی 3.500 دلار آمریکا، رشته‌های اقتصاد، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر به زبان انگلیسی 3.000 دلار آمریکا و بقیه رشته‌ها که اکثرا به زبان روسی ارائه می‌شوند 2.000 دلار آمریکا می‌باشد.

همچنین هزینه دوره‌های پیش دانشگاهی و پیش از پزشکی در حدود 1.500 دلار در سال و هزینه سالیانه خوابگاه‌های دانشگاه نیز در حدود 1.200 دلار می‌باشد.

رنک دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی

طبق آمار وب سایت رتبه بندی 4icu رنک دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی در جهان 6753 و در کشور اوکراین 94 اعلام شده است. همچنین طبق آمار پایگاه داده‌های SCOPUS، این دانشگاه رتبه اول را در میان دانشگاه‌های تربیت مدرس اوکراین کسب کرده است و در زمره رهبران دانشگاه‌های علوم تربیتی و علوم انسانی قرار گرفته است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور اوکراین، دانشگاه ملی تربیت مدرس اوکراین جنوبی بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی رایگان بگیرید.