تحصیل در دبیرستان‌های ممتاز کشور کانادا مانند Pattison High School، می‌تواند کلیدی طلایی برای ورود به دانشگاه‌های برتر این کشور و سایر کشورهای جهان باشد. این مدرسه معتبر بین‌المللی از یک سو فرزندان شما را برای ورود به دانشگاه و کالج آماده کرده و از سویی دیگر تلاش می‌کند تا با پرورش ویژگی‌های شخصیتی شایسته، آن‌ها را به افرادی توانمند و موفق در حوزه ارتباطات شغلی و اجتماعی تبدیل نماید.

دبیرستان غیر انتفاعی پتیسون در شهر ونکوور کشور کانادا، نخستین بار در سال 2003 پس از دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش استان بریتیش کلمبیا (BC)، شروع به جذب دانش آموز نمود. این مدرسه خصوصی در پایه‌های تحصیلی 9 تا 12 از بین نوجوانان 14 تا 17 ساله از سراسر دنیا دانش آموز می‌پذیرد.

مدرسه ممتاز Pattison High School در قلب شهر زیبا و مهاجرپذیر ونکوور واقع شده و در طول 18 سال فعالیت خود تا کنون بیش از 2000 دانش آموز داخلی و خارجی را پس از اخذ مدرک دیپلم دوره متوسطه بریتیش کلمبیا، راهی تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادا، ایالات متحده و سایر کشورهای برتر جهان نموده است.

تحصیل در Pattison High School

جذب دانش آموزان بین‌المللی یکی از اهداف اصلی دبیرستان پتیسون می‌باشد که در راستای تحقق این هدف تا حد زیادی موفق عل کرده است. در حال حاضر دانش آموزانی از حدود 20 کشور جهان برای ادامه تحصیل در استان بریتیش کلمبیا کانادا وارد این مدرسه شده و زیر نظر تیمی از اساتید مجرب و چند زبانه که خود نیز از فرهنگ‌ها و نژادهای مختلف هستند، آموزش می‌بینند.

موسسان مدرسه خصوصی پتیسون هدف اصلی خود از تاسیس این دبیرستان را الهام بخشیدن به دانش آموزان کانادایی و بین‌المللی برای رشد شخصیتی، یادگیری، رسیدن به اهداف شخصی و توانمندسازی آن‌ها از طریق تجربه زندگی در محیطی چند فرهنگی همراه با ارائه آموزش اکادمیک در سطح استانداردهای جهانی می‌دانند. 

مدرسه پتیسون مفتخر است که در هر ترم تحصیلی به طور میانگین میزبان دانش آموزانی از 10 تا 14 ملیت مختلف است که اکثر این ملیت‌ها کانادایی، چینی، ژاپنی و تایوانی، ویتنامی، کره‌ای، ایرانی، عرب، مغولی، برزیلی، ایتالیایی، کلمبیایی و مکزیکی می‌باشند. از جمله خدمات منحصر به فرد دبیرستان پتیسون مجهز بودن وب سایت این مدرسه کانادایی به زبان‌های چینی، ژاپنی، فارسی، کره‌ای و ویتنامی می‌باشد که فرآیند ثبت نام را تا حد زیادی برای ایرانیان تسهیل نموده است.

شعار دبیرستان ممتاز پتیسون به عنوان یکی از بهترین مدارس کانادا این است که آموزش را نه برای دانش آموزان یک کلاس بلکه به ازای هر دانش آموز ارائه می‌دهد. منظور از این شعار این است که هر دانش آموز به طور فردی نیازسنجی و استعدادیابی شده و مشاوران، برنامه‌ای متناسب با نیازها و اهداف او تنظیم می‌کنند. به علاوه مدرسه پتیسون در چهارشنبه هر هفته یک جلسه یک ساعته رایگان برای دریافت آموزش‌های متفرقه در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

برنامه‌های آموزش محور دبیرستان پتیسون با هدف تامین نیازها و پتانسیل‌های هر دانش آموز تعریف شده و بر همین اساس حداکثر جمعیت هر کلاس درس 15 نفر می‌باشد که این امر امکان تمرکز معلمان بر تمام دانش آموزان یک کلاس را میسر می‌سازد. همچنین هر دو هفته یکبار پیشرفت تحصیلی و پرورشی دانش آموزان ارزیابی و بررسی شده و گزارش آن در اختیار والدین قرار می‌گیرد.

دبیرستان پتیسون دارای نرخ 70درصدی پذیرش در دانشگاه‌های برتر کانادا پس از فارغ‌التحصیلی است که این موفقیت را مدیون تیم مشاوره حرفه‌ای ورود به دانشگاه خود می‌باشد. مشاوران این مجموعه برای دانش آموزان پایه 12‌ام که در آستانه ورود به دانشگاه هستند متناسب با سطح درسی و علایق آن‌ها برنامه‌ای مشخص و گام به گام  تدوین نموده و تا انتهای مسیر آن‌ها را پشتیبانی می‌نمایند.

نظام آموزشی در Pattison High School

همانطور که پیشتر گفتیم پتیسون یک دبیرستان بوده و پایه‌های تحصیلی 12-9 را پوشش می‌دهد. علاوه بر دروس تخصصی هر پایه دانش آموزان می‌توانند در برنامه‌های آموزشی زبان‌های مختلف هنر و کلاس‌های ورزشی شرکت نمایند. دروس تخصصی و عمومی ارائه شده برای هر پایه تحصیلی در مدرسه پتیسون به شرح زیر می‌باشد:

پایه9: زبان انگلیسی، تعلیمات اجتماعی، ریاضیات، تربیت بدنی، آموزش های هنری، مهارت های کاربردی، نمایشنامه و داستان نویسی ،مهارت‌های شغلی 

پایه10: زبان انگلیسی، تعلیمات اجتماعی، علوم، جبر و حسابان مقدماتی، علوم کامپیوتر، آموزش های کسب و کار، هنر های تجسمی، کارگاه هنر ، موسیقی، تربیت بدنی ، نمایشنامه و داستان نویسی، مهارت‌های شغلی

پایه 11: زبان انگلیسی، ارتباطات و رسانه، تعلیمات اجتماعی، جبر و حسابان، فناوری اطلاعات، موسیقی، شیمی، فیزیک، کارگاه هنر، مهارت‌های زندگی، هنرهای تجسمی، تربیت بدنی و تاریخ هنر

پایه 12: زبان انگلیسی، ارتباطات و رسانه، جبر و حسابان پیشرفته، نظریات اقتصاد، آناتومی و فیزیولوژی، فناوری اطلاعات، شیمی، فیزیک، تاریخ هنر، هنرهای تجسمی، تربیت بدنی، آمار و احتمال، موسیقی، مطالعات سیاسی و مهارت‌های شغلی

دبیرستان پتیسون علاوه بر پایه‌های تحصیلی مقطع دبیرستان مجوز برگزاری دوره‌های AP را نیز برای چند رشته در اختیار دارد که عبارتند از:

 • هنر و طراحی
 • زیست شناسی
 • حسابداری
 • اقتصاد کلان
 • فیزیک

هدف از شرکت در این دوره‌ها گذراندن دروس اختصاصی پیشرفته و آمادگی برای پذیرش در رشته‌های فوق در کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر کانادا می‌باشد. علاوه بر این مدرسه پتیسون، برای آن دسته از دانش آموزان که دانش زبانی کافی برای تحصیل به زبان انگلیسی ندارند، دوره‌های آموزشی جداگانه برگزار می‌کند. این دوره‌های اموزش زبان انگلیسی در چهار سطح طراحی شده و تمرکز اصلی آن بر توسعه مهارت‌های خواندن، دایره واژگان و نوشتن می‌باشد.

زمان ثبت نام در Pattison High School

فرصت ثبت نام در دبیرستان‌های کانادا وابسته به سیستم آموزشی مدرسه متفاوت می‌باشد. دبیرستان پتیسون از جمله مدارسی است که دانش آموزان می‌توانند سه بار در طول یک سال تحصیلی برای ثبت نام در آن اقدام کنند. با توجه به اینکه آغاز ترم پاییز در ماه سپتامبر، ترم زمستان در ماه ژانویه و ترم بهار در ماه می می‌‎باشد دانش آموزان خارجی باید پیش از شروع هر ترم برای تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک اقدام نمایند.

خوابگاه و امکانات اقامتی در  Pattison High School

در صورتی که به عنوان یک دانش آموز بین‌المللی وارد دبیرستان پتیسون شوید دو گزینه برای محل اقامت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. گزینه اول اقامت در خوابگاه‌های شبانه‌روزی مدرسه پتیسون است که دارای کلیه امکانات رفاهی می‌باشد و گزینه دوم استفاده از طرح homestay یا همان زندگی اشتراکی در خانه یک خانواده کانادایی می‌باشد.

میانگین هزینه زندگی در خوابگاه مدرسه ماهیانه 1000 تا 1300 دلار کانادا است اما هزینه‌های زندگی با یک خانواده کانادایی متغیر بوده و باید با توجه به شرایط و امکانات تعریف شده، تعیین شود. همچنین در صورت تمایل، امکان انتقال دانش آموز از فرودگاه به مدرسه در قبال دریافت هزینه امکان‌پذیر است. 

مدارک لازم برای تحصیل در Pattison High School

مدرسه پتیسون 4 پایه تحصیلی پایانی مقطع متوسطه را شامل می‌شود بنابراین یک دانش آموز برای آنکه بتواند در این مدرسه ثبت نام کند باید حداقل هفت سال تحصیلی رسمی را پشت سر گذاشته باشد. سایر مدارک لازم برای ثبت نام در این دبیرستان خصوصی عبارتند از:

 • رسید پرداخت هزینه درخواست (300دلار کانادا)
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین (در صورتی که دانش آموز زیر 19 سال باشد امضای والدین الزامی است)
 • کپی پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • نامه تاییدیه تحصیلی از آخرین مدرسه محل تحصیل
 • کپی مدارک بیمه سلامت
 • عکس
 • رضایتنامه سرپرست برای دانش آموزان زیر 19 سال

برای اپلای در دبیرستان پتیسون لازم است که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

مرحله اول: تکمیل فرم ثبت نام به طور کامل همراه با پیوست مدارک خواسته شده
مرحله دوم: انجام مصاحبه آنلاین
مرحله سوم: پذیرش مشروط، پس از بررسی مدارک و پرداخت هزینه درخواست در صورت واجد شرایط بودن، دانش آموز پذیرش مشروط دریافت نموده و فاکتور شهریه صادر می‌شود.
مرحله چهارم: پذیرش رسمی، پس از دریافت ودیعه و تکمیل مدارک، نامه پذیرش رسمی صادر شده و دانش آموز می‌تواند از طریق آن برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند.

هزینه تحصیل در Pattison High School

هزینه‌های تحصیلی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های یک دانش آموز بین‌المللی می‌باشد. باید توجه داشته باشید که هزینه تحصیل تنها محدود به شهریه مدرسه نشده و سایر هزینه های زندیگی مانند رفت و امد، خورد و خوراک و به ویژه اجاره محل اقامت بخش اعظم هزینه‌های تحصیل در یک مدرسه کانادایی را شامل می‌شود.

هزینه‌های تعیین شده از سوی مدرسه پتیسون برای دانش آموزان خارجی به شرح زیر می‌باشد:

هزینه درخواست ثبت نام: 300$
شهریه دو ترم تحصیلی(8 دوره آموزشی): 16800$
فعالیت‌های فوق برنامه و اردوهای علمی: 600$
کتاب‌های درسی: 300$
هزینه برنامه‌های آمادگی جسمانی و بدنسازی: 350$
کلاس‌های هنر، موسیقی و IT: 300$
یونیفورم مدرسه (یکبار): 650$
هزینه فارغ‌التحصیلی(یکبار): 200$

در مجموع می‌توان گفت که میانگین هزینه تحصیل یک دانش آموز بین‌المللی در مدرسه پتیسون برای یک ساحل تحصیلی که شامل دو ترم آموزشی است حدود 19500 دلار کانادا می‌باشد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر لازم است که به سایت این مدرسه مراجعه کنید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، با کارشناسان لتسگو یونی تماس حاصل نمایید.