دانشگاه نورثامبریا انگلستان با حدود ۲۶۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۴۰ کشور، یکی از بزرگترین مقاصد مهاجرت تحصیلی و موفق‌ترین دانشگاه‌های بریتانیا است. نورثامبریا دارای سابقه‌ای غنی است که از طریق دانشکده‌های تشکیل دهنده آن به اواخر قرن نوزدهم باز می‌گردد. عملکرد عالی و مداوم نورثامبریا در رتبه‌بندی‌های کیفی بریتانیا، آن را در صدر دانشگاه‌های مدرن قرار داده است. 

با بیش از ۹۵ درصد فارغ التحصیلان شاغل یا در حال ادامه تحصیل، نورثامبریا یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌ها برای اشتغال فارغ التحصیلان به شمار می‌رود. برای بررسی مدارک خود جهت حضور در این دانشگاه، وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی خود را در لتس گو یونی رزرو کنید. 

دانشگاه نورثامبریا انگلستان

دانشگاه نورثامبریا انگلستان، که قبلا با نام پلی‌تکنیک نیوکاسل شناخته می‌شد، در سال ۱۹۶۹ ساخته شد و در نیوکاسل، یکی از پویاترین شهرهای بریتانیا، واقع شده است. نیوکاسل در شمال شرقی انگلستان قرار دارد و با قطار حدود چهار ساعت از لندن فاصله دارد. محیط دوستانه و صمیمی دانشگاه نورثامبریا، تجربه‌ای دلچسب و آسان از مهاجرت تحصیلی به انگلستان را برای شما رقم خواهد زد.

این شهر با جمعیتی در حدود ۲۰۰.۰۰۰ نفر، در سال ۲۰۱۱ به عنوان بهترین شهر دانشجویی هنگام تحصیل در انگلیس انتخاب شده است. رودخانه‌ی معروف تاین، شهر را به دو بخش تقسیم می‌کند. نیوکاسل با داشتن طیف گسترده‌ای از جاذبه‌های فرهنگی از جمله گالری‌ها، موزه‌ها، اماکن شبانه و مراکز خرید، برای دانشجویان با هر سلیقه‌ای امکان تفریح و سرگرمی فراهم می‌کند و سیستم مترویی که دانشگاه و مرکز شهر را به هم متصل می‌کند، به سواحل شنی خلیج ویتلی و تین‌موث نیز راه دارد. 

این مرکز امروزه میزبان ۲۰ دانشکده و دپارتمان است و در سطح بین‌المللی، با دانشگاه‌های سراسر جهان برای آموزش دانشجویان خارج از بریتانیا همکاری دارد. این مراکز همکاری شامل مدرسه طراحی نورثامبریا-بینوس در جاکارتا، اندونزی می‌شود. همچنین نورثامبریا با موسسه‌ی کپلن برای ارائه مدرک تحصیلی در سنگاپور همکاری می‌کند. 

محوطه‌ی اصلی این مرکز که به تازگی از سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون پوندی بهره‌مند شده، در مرکز نیوکاسل قرار دارد. این دانشگاه دو پردیس دیگر نیز دارد، یکی در لندن، نزدیک خیابان لیورپول در بخش مرکزی شهر، که دوره‌های تمام‌وقت و پاره وقت در رشته‌های بازرگانی، رایانه، سایبری، مدیریت پروژه و فناوری ارائه می‌دهد. 

این مجموعه علاوه بر همکاری با موسسات آموزش عالی سراسر جهان، به ارتباط با کارفرمایان بزرگ مانند نایک، بی‌بی‌سی و سرویس سلامت همگانی بریتانیا (NHS) نیز می‌بالد. بسیاری از برنامه‌های این مرکز تحت حمایت یا تایید کارفرمایان و نهادهای حرفه‌ای پیشرو قرار دارند. نرخ پذیرش دانشگاه نیز ۶۵ درصد است. 

رنکینگ دانشگاه نورثامبریا

نتایج چارچوب برتری پژوهشی (REF2021) نشان می‌دهد که دانشگاه نورثامبریا انگلستان بیشترین افزایش را در رتبه قدرت پژوهشی در میان دانشگاه‌های بریتانیا داشته است. رتبه قدرت پژوهشی این دانشگاه به رتبه ۲۳ ارتقا یافته است، در حالی که پیش از این در سال ۲۰۱۴ از رتبه ۸۰ به رتبه ۵۰ و در سال ۲۰۰۸ از رتبه ۸۰ به رتبه ۵۰ رسیده بود. این امر باعث می‌شود این مجموعه برای دومین بار به عنوان دانشگاه با بیشترین افزایش در رتبه قدرت پژوهشی در این بخش شناخته شود. 

رتبه‌بندی‌های کلیدی این مجموعه عبارتند از: 

  • راهنمای دانشگاهی تایمز ۲۰۲۴: رتبه ۴۹
  • راهنمای دانشگاهی گاردین ۲۰۲۴: رتبه ۳۸
  • رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های کیو اس ۲۰۲۴: رتبه ۵۴۸
  • رتبه ۹۵ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز آموزش عالی ۲۰۲۲
  • رتبه ۲۰ برتر در رشته‌های مهندسی برق و الکترونیک، فیزیک، طراحی و آموزش
  • رتبه ۳۰ برتر در رشته‌های معماری، پرستاری و مامایی، روزنامه‌نگاری، روابط عمومی و روابط عمومی، حقوق، عمران و شهرسازی، حوزه درمان و جرم‌شناسی

رشته‌های دانشگاه نورثامبریا

رشته های دانشگاه نورثامبریا انگلستان طیف گسترده‌ای از دوره‌های تحصیلی را شامل می شود. که شامل ۱۸۲ دوره کارشناسی، ۲۷۸ دوره کارشناسی ارشد و ۲۵ دوره پژوهشی و دکتری می‌شود. همچنین دانشجویان می‌توانند هنگام تحصیل در انگلیس ۲۵ دوره کارآموزی را در این مرکز بگذرانند و تمامی این دوره‌ها از طریق ۱۶ دانشکده‌ی مختلف دانشگاه ارائه می‌گردند.

دوره‌های این مرکز در خط مقدم دانش و مهارت‌های روز قرار دارند و توسط تحقیقات پیشرو و برجسته در سطح بین‌المللی شکل گرفته‌اند. این دانشگاه با ارائه مدرک در اکثر رشته‌های اصلی، دوره‌هایی را در مهندسی، کامپیوتر، علوم، بازرگانی، حقوق، طراحی، محیط زیست، هنر، علوم اجتماعی، روانشناسی، ورزش و سلامت ارائه می‌دهد که برخی از بهترین‌ها در بریتانیا هستند. 

اساتید این مرکز متخصصان حوزه خود و عاشق تدریس هستند. بسیاری از دوره‌ها دارای اعتبار حرفه‌ای هستند و علاوه بر دوره‌های کارشناسی ارشد نورثامبریا که نیازمند مدرک تحصیلی مرتبط با رشته‌ی مورد نظر است، این مرکز برای کسانی که به فکر تغییر رشته هستند، طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی ارشد «تغییر مسیر» ارائه می‌دهد. 

نورثامبریا تنها دانشکده‌ی بازرگانی در اروپا است که از هر دو نهاد AACSB برای حسابداری و بازرگانی به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه دوره‌های پیشرفته‌ای مانند کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با مدیریت بین‌المللی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی با مدیریت بازاریابی و غیره ارائه می‌دهد. 

شرایط پذیرش دانشگاه نورثامبریا

شرایط پذیرش دانشگاه نورثامبریا بسته به دوره و مقطع تحصیلی متفاوت است. برخی از دوره‌ها ممکن است برای دانشجویانی که مسیر آموزشی غیرمعمولی را طی کرده‌اند، راه‌های جایگزین ورود به رشته داشته باشند. از دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در این مرکز را دارند، حداقل نمره زبان انگلیسی (آیلتس) ۶ برای دوره‌های کارشناسی الزامی است. 

برخی از دوره‌ها ممکن است علاوه بر معدل تحصیلی، الزامات دیگری مانند نمونه‌کار برای دوره‌های خلاقانه و عملی یا حضور در مصاحبه به عنوان بخشی از فرآیند درخواست داشته باشند. دانشجویان می‌توانند قبل از شروع تحصیل در انگلیس هنگام مرور لیست دوره‌ها، تمام این اطلاعات را در وب‌سایت مرکز بیابند. 

آخرین مهلت پذیرش برای دوره‌های کارشناسی در این مجموعه مطابق با چرخه‌ی درخواست UCAS است. دانشجویان می‌توانند در هر زمانی بین سپتامبر تا ۳۰ جولای درخواست دهند. دانشجویانی که تا ۳۱ ژانویه از طریق UCAS درخواست پذیرش داده باشند، ممکن است تا ۱۶ می‌پاسخ خود را دریافت کنند. اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به انگلستان و دانشگاهی با فرآیند پذیرش آسان هستید، دانشگاه نورثامبریا می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای شما باشد.

پذیرش کارشناسی

  • هزینه‌ی درخواست: 

* تک انتخاب - ۲۲.۵۰ پوند 

* ۵ انتخاب - ۲۷.۵۰ پوند

  • الزامات پذیرش: 

* مدرک دیپلم دوازده‌ام

* معدل تحصیلی: ۶۵ درصد 

* نمره مهارت زبان انگلیسی: آیلتس - ۶ تا ۶.۵/ پی‌تی‌ای - ۵۴ تا ۶۲

* نمونه‌ی نوشتاری

* شرح هدف تحصیلی

* نمونه‌کار (برای دوره‌های هنر و طراحی) 

* مصاحبه

پذیرش کارشناسی ارشد

* مدرک کارشناسی 

* معدل تحصیلی: ۶۰ درصد

* نمره مهارت زبان انگلیسی: آیلتس - ۶.۵ (برای پرستاری ۷) / پی‌تی‌ای - ۶۲ تا ۶۹

* نمونه‌ی نوشتاری

* انگیزه نامه

* نمونه‌کار (برای دوره‌های هنر و طراحی) 

* مصاحبه

متقاضیان باید تا ۲۴ جولای پیشنهاد خود را تایید کنند. به دانشجویانی که پذیرش بدون قید و شرط جهت تحصیل در انگلیس دریافت می‌کنند، برای پرداخت پیش‌پرداخت شهریه اطلاع‌رسانی خواهد شد. این مبلغ باید قبل از اینکه دانشجو بتواند درخواست نامه‌ی CAS کند، پرداخت شود. 

اگرچه این مرکز برای تصمیم‌گیری در مورد پذیرش، مهلت خاصی ندارد، اما سعی بر این است که ظرف ۱۰ روز به تمام متقاضیان پاسخ دهد. به منظور جلوگیری از هرگونه مشکلی، به متقاضیان توصیه می‌شود با مشاوران لتس گو یونی و دفتر پذیرش در ارتباط باشند. 

شهریه دانشگاه نورثامبریا

شهریه نورثامبریا با توجه به رشته‌ی تحصیلی انتخاب شده و وضعیت بومی/غیر بومی بودن دانشجو متفاوت است. با این حال، یک تیم پشتیبانی در مرکز وجود دارد که می‌تواند در مورد گزینه‌های تأمین مالی به دانشجویان مشاوره دهد. دانشجویان بین‌المللی ممکن است لازم باشد به عنوان بخشی از هرگونه درخواست ویزای تحصیلی، مدرکی دال بر توانایی پرداخت شهریه ارائه دهند. 

دانشجویان برای هر سال تحصیلی شهریه پرداخت می‌کنند که این مبلغ ممکن است مطابق با سیاست دولت در مورد شهریه افزایش یابد. گران‌ترین دوره کارشناسی، دوره‌های بازرگانی با هزینه‌ای حدود ۲۰.۰۰۰ پوند است. شهریه سایر دوره‌های کارشناسی حدود ۱۸.۰۰۰ پوند است. شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری عمدتاً بین ۱۷.۰۰۰ تا ۲۳.۰۰۰ پوند است و شهریه رشته‌ی پزشکی طبیعتاً گران‌تر است. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه نورثامبریا

دانشگاه نورثامبریا طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط از تمام زمینه‌ها و کشورهای جهان ارائه می‌دهد و برای هر کشور الزامات مخصوص خود را دارد. مجموعه لتس گو یونی می توانید در گرفتن بورسیه به شما راهنمایی های لازم را ارائه دهد. با انتخاب دانشگاه نورثامبریا برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان، از مزایای بورسیه‌های متنوع و کمک‌هزینه‌های تحصیلی این دانشگاه نیز بهره‌مند خواهید شد. معروف‌ترین بورسیه‌های این دانشگاه عبارتند از: 

بورسیه تحصیلی بین المللی کارشناسی: این مجموعه مفتخر است که بورسیه تحصیلی بین المللی را به دانشجویان واجد شرایط کارشناسی ارائه می‌دهد. این بورسیه شامل تخفیف ۳۰۰۰ پوندی در شهریه سال اول دوره کارشناسی سه‌ساله خواهد بود. 

بورسیه‌های چونینگ: بورسیه‌های چونینگ برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دولت انگلستان است که توسط دفتر امور خارجه و Commonwealth و سازمان‌های همکار تامین می‌شود. این بورسیه‌ها به دانشجویان برجسته با پتانسیل رهبری اعطا می‌شود. این بورسیه‌ها به طور معمول برای مدرک کارشناسی ارشد یک‌ساله هستند. دانشجویان چونینگ از ۱۴۴ کشور و قلمرو در سراسر جهان (به جز ایالات متحده و اتحادیه اروپا) می‌آیند. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه نورثامبریا

دانشگاه نورثامبریا تعهد می‌دهد که به تمامی دانشجویان سال اول که پذیرش آن‌ها نهایی شده است، خوابگاه اختصاص دهد. این دانشگاه بیش از ۵۰۰۰ اتاق خوابگاه با آشپزخانه اختصاصی یا با وعده غذایی کامل در اختیار دارد و تمامی خوابگاه‌ها در حد فاصل چند دقیقه پیاده‌روی از ساختمان‌های اصلی دانشگاه یا با دسترسی مستقیم به حمل‌ونقل عمومی قرار دارند. 

کارکنان بخش خدمات خوابگاه در تمام طول سال در دسترس هستند تا به دانشجویان در مورد تمامی جوانب اسکان دانشجویی از جمله راه‌حل برای مشکلات احتمالی با صاحبخانه در صورت اجاره شخصی، مشاوره بدهند. پردیس دانشگاه شامل بسیاری از دانشکده‌ها به همراه کتابخانه اصلی، گالری، آزمایشگاه‌های پیشرفته و اتحادیه‌ی دانشجویی مرکزی می‌شود که دارای سالن‌های غذاخوری و موسیقی است. 

این دانشگاه اخیراً یک مرکز ورزشی چند میلیون پوندی افتتاح کرده است که ظرفیت پذیرش ۳۰۰۰ نفر را دارد و مجهز به استخر شنا، پیست دو میدانی سرپوشیده، زمین اسکواش و سالن‌های چند منظوره است. پردیس کوچ لین نیز با داشتن سالن ورزشی مجهز به اتاق تناسب اندام، زمین‌های سرپوشیده و زمین‌های روباز با قابلیت استفاده در هر آب و هوایی از امکانات رفاهی کاملی برخوردار است. 

این پردیس همچنین دارای کتابخانه و امکانات مطالعه‌ی مدرن است و کتابخانه دانشگاه یکی از بالاترین سطوح رضایت دانشجویی را در بریتانیا کسب کرده و از سال ۲۰۱۰ موفق به دریافت گواهینامه‌ی خدمات عالی مشتریان از کابینه‌ی دولت شده است. دانشگاه نورثامبریا با ارائه خدمات پشتیبانی جامع به دانشجویان بین‌المللی، مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان و پذیرش در این دانشگاه را برای شما آسان‌تر می‌کند.

این کتابخانه دسترسی به بیش از ۵۵۰.۰۰۰ کتاب چاپی، ۸۲۲.۰۰۰ کتاب الکترونیکی و ۱۰۸.۰۰۰ مجله‌ی چاپی و الکترونیکی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. پشتیبانی کامپیوتری برای دانشجویان به صورت شبانه‌روزی و در طول سال هنگام تحصیل در انگلیس در دسترس است. 

دانشجویان بین‌المللی به مشاوران دانشجویی اختصاصی و همچنین بخش خدمات دانشجویی دسترسی رایگان دارند. خدمات دانشجویی همچنین سرویس استقبال و خوشامدگویی را با امکان حمل‌ونقل از فرودگاه بین‌المللی نیوکاسل به دانشگاه ارائه می‌دهد. پس از ورود، دانشجویان در جلسه‌ی معرفی با کارکنان و دانشجویان دیگر آشنا می‌شوند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر از فایننشال تایمز، دانشگاه در زمینه‌ی پشتیبانی دانشجویی رتبه‌ی اول را کسب کرده است.