دانشگاه نیوکاسل در سال ۱۸۳۴ تأسیس شد و در حال حاضر بیش از ۲۸۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان دارد. نیوکاسل، شهری در شمال شرقی انگلستان، به خاطر تیم فوتبال پرطرفدارش شناخته می‌شود، اما این شهر چیزی فراتر از یک باشگاه فوتبال دارد: دانشگاه نیوکاسل، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان. 

اگر شما نیز به دنبال یک دانشگاه با کیفیت بالا، تنوع رشته‌های تحصیلی، محیط تحقیقاتی قوی و موقعیت مکانی مناسب هستید، این مرکز می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. شما می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی خود از لتس گو یونی، برای حضور در این دانشگاه اقدام کنید. 

دانشگاه نیوکاسل در کجاست

دانشگاه نیوکاسل در کجاست؟ این مرکز یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شمال شرقی انگلستان است که شعب دیگری در سنگاپور و مالزی نیز دارد. پردیس اصلی نیوکاسل حدود ۲۱ هکتار وسعت دارد و قلب تپنده دانشگاه است. این مجموعه شامل امکانات پیشرفته برای تحقیق، آموزش و فعالیت‌های اجتماعی بوده و تنها دو دقیقه پیاده از مراکز خرید اصلی شهر فاصله دارد. 

دانشکده کامپیوتر و دانشکده بازرگانی نیوکاسل در نیوکاسل هلیکس قرار دارند که ۲۰ دقیقه پیاده از پردیس اصلی قابل دسترسی است. همچنین، اکثر خوابگاه‌های دانشجویی نیز فقط ۱۰ دقیقه با دانشگاه فاصله دارند. ساختمان اصلی دانشگاه دارای ۱۸ کلاس درس جدید، تالار سخنرانی، آزمایشگاه علوم، دفاتر اداری و آموزشی و رستوران است. در سال ۲۰۰۸، اولین شعبه خارج از کشور دانشگاه در سنگاپور تاسیس شد که «NUMI Singapore» نام داشت و بر روی رشته‌های علوم دریایی تمرکز داشت. 

بعدها این شعبه علاوه بر رشته‌های علوم دریایی، با همکاری انستیتو فناوری سنگاپور گسترش یافت و به «دانشگاه نیوکاسل سنگاپور» تبدیل شد. همچنین در سال ۲۰۱۱، دانشکده پزشکی دانشگاه، یک شعبه بین المللی جدید با نام «Newcastle University Medicine Malaysia» در اسکندری پوتری، جوهور، مالزی افتتاح کرد. 

دانشگاه نیوکاسل انگلستان

دانشگاه نیوکاسل انگلستان با تاسیس دانشکده پزشکی و جراحی در سال ۱۸۳۴، قدمتی طولانی و تاثیرگذار دارد. در سال ۱۸۷۱، کالج علوم فیزیکی (که بعداً به کالج آرمسترانگ تغییر نام داد) به آن ملحق شد و بخشی از دانشگاه فدرال دورهام آن زمان را تشکیل داد. در سال ۱۹۳۷، این کالج‌های نیوکاسل با هم ادغام شده و کالج کینگز را تشکیل دادند که سرانجام در سال ۱۹۶۳ با نام «دانشگاه نیوکاسل اپن تین» استقلال یافت. 

امروزه، این مرکز با بیش از ۲۱.۶۰۰ دانشجو از بیش از ۱۲۰ کشور جهان، فضایی پویا و مهیج را برای تحصیل فراهم می‌سازد. سه دانشکده این دانشگاه یعنی علوم انسانی و اجتماعی، علوم پزشکی و علوم کشاورزی و مهندسی، ۱۹ دانشکده دانشگاهی، ۱۳ مؤسسه تحقیقاتی و ۳۸ مرکز تحقیقاتی را در بر می‌گیرند. 

این مرکز با ارائه آموزش با کیفیت در سطح جهانی، بر آماده‌سازی دانشجویان برای موفقیت در مشاغلی مانند پزشکی، حقوق، مهندسی و تجارت متمرکز است. این تعهد فراتر از تحصیلات آکادمیک، با وجود یک بخش حرفه‌ای اختصاصی با ارائه راهنمایی شخصی و منابع برای برنامه‌ریزی شغلی، جستجوی کار و توسعه مهارت‌های استخدامی گسترش یافته است. 

با برخورداری از مراکز و مؤسسات تحقیقاتی با فناوری‌های پیشرفته، این مرکز از یک محیط تحقیقاتی پویا بهره می‌برد. میزان پذیرش ۸۷ درصدی این دانشگاه، گویای گشودگی آن به روی دانشجویانی است که مشتاق تجربه کردن رویکرد پژوهش محور به یادگیری هستند. 

این دانشگاه با انجام تحقیقات در راستای رفع چالش‌های محلی، ملی و بین‌المللی، به ایفای نقش موثر در جامعه اعتقاد دارد. همکاری‌های بلندمدت با موزه‌های منطقه‌ای مختلف، مانند موزه گات نورث: هانکاک، نمونه‌ای از این تعهد محسوب می‌شود. علاوه بر این، بیش از ۱۰۰ مشارکت بین‌المللی، برنامه‌های تبادل دانشجویی را تسهیل می‌بخشد و زمینه‌ساز ایجاد ارتباطات جهانی و درک فرهنگی می‌شود. 

رنکینگ دانشگاه نیوکاسل

رنکینگ دانشگاه نیوکاسل با قرار گرفتن در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۴۰ دانشگاه برتر انگلستان چشمگیر محسوب می‌شود. در سال ۲۰۲۴، این دانشگاه در رتبه ۱۱۰ جهانی توسط QS و ۱۸۶ جهانی توسط Times Higher Education قرار گرفته است. 

علاوه بر این، این مرکز با کسب رتبه‌ای در بین ۳۰ دانشگاه برتر جهان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در زمینه پایداری ۲۰۲۴، در تعهد خود به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد نیز می‌درخشد. این دانشگاه یک دانشگاه آجر قرمز و عضو گروه راسل است که بر رویکرد پژوهش‌محور آن تأکید می‌کند. اصطلاح «دانشگاه آجر قرمز» به طور کلی به یکی از دانشگاه‌های مدنی اشاره دارد که در قرن نوزدهم در شهرهای بزرگ صنعتی انگلستان تأسیس شدند. 

این دانشگاه‌ها به دلیل استفاده از آجر قرمز به عنوان مصالح ساختمانی اصلی خود نامگذاری شده اند. همچنین این مرکز پنج ستاره در QS برای امکانات خود کسب کرده است و خود شهر نیوکاسل، با دسترسی آسان از طریق حمل‌ونقل عمومی و فضایی پر جنب و جوش و امن، شهری دانشجویی محسوب می‌شود. 

برای علاقه‌مندان به رشته‌های بازرگانی، دانشکده مدیریت بازرگانی این مرکز سطح دیگری از اعتبار را ارائه می‌دهد. این دانشکده دارای دستاورد برجسته کسب سه گواهی‌نامه معتبر از AACSB, AMBA و EQUIS است که نشان‌دهنده تعهد این دانشکده به آموزش با کیفیت بالا و ارتباط با صنعت است. 

رشته‌ های دانشگاه نیوکاسل انگلستان

رشته‌ های دانشگاه نیوکاسل انگلستان در سه دانشکده اصلی ارائه می‌شوند؛ علوم انسانی و اجتماعی، علوم پزشکی و علوم، کشاورزی و مهندسی. این ساختار طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد؛ از جمله ۱۷۵ دوره کارشناسی تمام‌وقت در رشته‌های هنر، علوم، مهندسی و پزشکی و تقریباً ۳۴۰ دوره ارشد و دکتری آموزشی و تحقیقاتی. 

این دوره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دانشجویان را برای مشاغل خاص آماده کنند. ابتکاراتی مانند مراکز رشد استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و دوره‌های راهنمایی برای کمک به دانشجویان در راه‌اندازی کسب‌وکار خود در دسترس است. 

شرایط پذیرش دانشگاه نیوکاسل

پذیرش دانشجو در نیوکاسل از ماه اکتبر تا جولای سال بعد برای ترم آغازین سپتامبر انجام می‌شود. دانشجویان بین‌المللی که متقاضی دوره‌های کارشناسی هستند، می‌توانند از طریق پورتال رسمی دانشگاه یا سیستم درخواست UCAS اقدام کنند. متقاضیان ارشد و دکتری فقط می‌توانند از طریق سایت دانشگاه اقدام کنند. 

آخرین مهلت درخواست برای اکثر دوره‌های کارشناسی در این مرکز، ۲۵ ژانویه سال جاری است و برای دوره‌های ارشد و دکتری، ددلاین خاصی برای فرستادن درخواست‌ها وجود ندارد. به متقاضیان ارشد و دکتری توصیه می‌شود حداقل دو ماه قبل از شروع کلاس، اقدام به اپلای نمایند. برای پذیرش در دوره‌های این مرکز، معدل حداقل ۷۵ درصد برای پذیرش کارشناسی و معدل بین ۵۸-۶۵ درصد برای پذیرش دوره‌های ارشد و دکتری مورد نیاز است. 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی 

 • مدرک پیش دانشگاهی با معدل ذکر شده
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس ۶.۵ - تافل ۹۰ - پی‌تی‌ای ۶۲
 • نمرات آزمون‌های استاندارد: SAT - ۱۲۲۰ / ACT - ۲۹
 • انگیزه‌نامه UCAS
 • توصیه نامه
 • صورت‌حساب‌های بانکی
 • الزامات خاص کشور مورد نظر

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ارشد و دکتری 

 • مدرک کارشناسی مرتبط با معدل ذکر شده
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس ۶.۵ - تافل ۹۰
 • جی‌مت - حداقل ۵۹۰
 • رزومه یا CV
 • پیشنهاد تحقیق (برای دوره‌های تحقیقاتی) 
 • نمونه کار (برای دوره‌های هنری) 
 • دو توصیه نامه
 • انگیزه‌نامه
 • مصاحبه

متقاضیانی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی نیوکاسل از طریق پورتال UCAS درخواست می‌دهند، تا تاریخ ۱۸ مه نتیجه خود را دریافت می‌کنند. افرادی که موفق به کسب پذیرش نشدند، می‌توانند تا ۲۳ فوریه درخواست خود را از طریق UCAS Extra مجددا ارسال کنند. متقاضیانی که پذیرش آن‌ها تایید می‌شود، باید تا مهلت تعیین شده در UCAS Hub، پذیرش خود را تایید کنند. 

متقاضیان ارشد و دکتری نیز ظرف ۲۰ روز پس از ارسال درخواست نتیجه خود را دریافت می‌کنند. با این حال، بسته به تعداد متقاضیان این زمان ممکن است بیشتر طول بکشد. پس از تایید پذیرش، دانشجویان «تاییدیه محل تحصیل (COP)» را از طریق همان پورتال دریافت خواهند کرد. همراه با COP، دانشجویان برای درخواست ویزای انگلستان، یک نامه CAS نیز دریافت خواهند کرد. 

این مرکز در ارزیابی درخواست‌های پذیرش عوامل متعددی را در نظر می‌گیرد، از جمله سن، سابقه کاری (در صورت وجود)، سوابق تحصیلی، معدل کل، انگیزه نامه، نمرات آزمون‌های مرتبط، توصیه نامه ها، فعالیت‌های فوق برنامه و غیره. 

شهریه دانشگاه نیوکاسل

هزینه تحصیل در این مرکز برای دانشجویان بین المللی بسته به رشته تحصیلی و شرایط فردی دانشجو می‌تواند متفاوت باشد. هزینه متوسط ​​تحصیل برای دانشجویان بین المللی برای تمامی مقاطع اکثرا بین ۲۰.۰۰۰ تا ۳۰.۰۰۰ پوند انگلیس در سال است. 

در این مرکز، برخی از دوره‌ها در زمینه‌هایی مانند M. Phil هزینه ۳۴.۰۰۰ پوند، دندانپزشکی (BDS) هزینه ۳۸.۰۰۰ پوند و پزشکی (MBBS) هزینه ۳۹.۰۰۰ پیوند دارد. این دوره‌ها نشان دهنده هزینه‌های تحصیل متفاوت بر اساس رشته تحصیلی هستند، به طوری که دوره‌های پزشکی مانند MBBS از گران‌ترین گزینه‌های ارائه شده در مجموعه هستند. 

علاوه بر هزینه‌های تحصیل، دانشجویان بین المللی باید سالانه حدود ۱۰.۵۰۰ تا ۱۱.۵۰۰ پوند برای هزینه‌های زندگی در نظر بگیرند. با این حال، این مبلغ ممکن است با توجه به مخارج شخصی دانشجو و نحوه مدیریت پول تغییر کند. دانشگاه نیوکاسل طیف وسیعی از فرصت‌های کار نیمه وقت در محوطه مجموعه را ارائه می‌دهد تا به دانشجویان برای کسب درآمد کمک کند. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در انگلیس و این مرکز برای سال تحصیلی جدید هستند، می‌توانند برای بورسیه‌های تحصیلی مختلف درخواست دهند. برای واجد شرایط بودن، فرد باید برای یک دوره تمام وقت در پردیس اصلی پذیرش شود. 

بورسیه تحصیلی و ورزشی: دانشجویان ممتاز در زمینه‌های علمی و ورزشی می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی و ورزشی به مبلغ بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند استفاده کنند. 

بورسیه‌های معاون دانشگاه برای دانشجویان بین المللی: ده متقاضی ممتاز بین‌المللی می‌توانند از بورسیه‌های معاون دانشگاه به ارزش ۴۰۰۰ پوند تخفیف در شهریه بهره‌مند شوند. 

بورسیه تحصیلی دوره پایه بین المللی: این بورسیه به دو دسته ۲۰.۰۰۰ پوندی و ۱۰.۰۰۰ پوندی تقسیم می‌شود که به ترتیب نیمی از هزینه دوره پایه و نیمی از شهریه سال اول در این مرکز را پوشش می‌دهد. 

بورسیه تحصیلی خانواده گویال: بورسیه تحصیلی خانواده گویال توسط بنیاد گویال تأمین می‌شود و به ده دانشجوی ممتاز در سال اول ۱۰۰۰ پوند، در سال‌های دوم و سوم ۲۰۰۰ پوند و در زمان فارغ‌التحصیلی ۱۰۰۰ پوند دیگر اهدا می‌کند. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه نیوکاسل

دانشجویان سال اول می‌توانند از تنوع خوابگاه‌های با غذا و بدون غذا لذت ببرند. این خوابگاه‌ها شامل آپارتمان‌های دارای حمام اختصاصی، آپارتمان‌های استاندارد، اتاق‌های تک‌نفره و استودیو می‌شوند. مجموعه حدود ۴۰۰۰ دانشجو را در خوابگاه‌ها اسکان می‌دهد و ۲۵ درصد از این دانشجویان از وعده‌های غذایی سرو شده استفاده می‌کنند. 

گزینه‌های بدون غذا معمولاً دارای آشپزخانه‌های مشترک در داخل آپارتمان هستند. اگر فردی به دنبال اقامت خصوصی باشد، سرویس اسکان مجموعه با ارائه مشاوره رایگان به او در یافتن محل اقامت مناسب در نیوکاسل کمک می‌کند. هزینه خوابگاه‌ها بین ۴۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ پوند متغیر است. 

کتابخانه فیلیپ رابینسون کتابخانه اصلی مجموعه است که به افتخار یک کتابفروش شهر نامگذاری شده است. کتابخانه والتون نیز به طور خاص برای ارائه خدمات به دانشکده علوم پزشکی در دانشکده پزشکی تخصص دارد که به نام لرد والتون، رئیس سابق دانشکده پزشکی و استاد عصب شناسی، نامگذاری شده است. 

کتابخانه والتون با بخش شمالی سازمان خدمات بهداشتی ملی (NHS) همکاری دارد که به کارکنان این سازمان اجازه می‌دهد برای تحقیق و مطالعه از کتابخانه استفاده کنند. بیش از ۵۰ باشگاه ورزشی دانشجویی از طریق تیمی از کارکنان حرفه‌ای از امکانات ورزشی سرپوشیده و روباز در چهار مکان حمایت می‌شوند. 

هفته خوش آمد گویی بین المللی که در ابتدای سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برگزار می‌شود، فرصتی برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند تا با هم آشنا شوند و همچنین آن‌ها را با زندگی در بریتانیا و دانشگاه آشنا کنند. در طول هفته خوش آمد گویی، یک سرویس خوشامدگویی در فرودگاه نیوکاسل، جلسات اطلاعاتی و رویدادهای اجتماعی برگزار می‌شود. 

تیم لتس گو یونی با ارائه خدمات مشاوره تخصصی، شما را در تمام مراحل پروسه پذیرش و ورود به دانشگاه، از انتخاب رشته و دانشگاه تا دریافت ویزا و اسکان، همراهی می‌کند.