دانشگاه مونت رویال در شهر کلگری واقع شده است. لتس گو یونی درباره شرایط پذیرش دانشگاه مونت رویال کانادا و بورسیه تحصیلی دانشگاه مونت رویال همراه شماست. دانشگاه مونت ‌رویال یا MRU یک دانشگاه دولتی در استان آلبرتا و در شهر کلگری در کشور کانادا است.

کلگری بزرگترین شهر استان آلبرتا ست که به خاطر جاذبه‌ی بازی‌های زمستانی بسیار شناخته شده است و همواره گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به وارد این شهر می‌شوند.

دانشگاه مونت رویال کانادا

دانشگاه مونت‌ رویال کانادا در سال 1910 توسط دولت استانی آلبرتا تاسیس و در سال 1911 درب این دانشگاه به روی علاقمندان علم گشوده شد. اصالت دانشگاه MRU به کالج مونت ‌رویال برمی‌گردد که موسس آن با هدف دادن فرصت آموزش و تحصیلات تکمیلی به جوانان مناطق روستایی این منطقه، این موسسه را تاسیس کرد. مونت ‌رویال در سال 2009 توسط دولت استانی مقام دانشگاهی را کسب کرد و همچون گذشته تمرکز دانشگاه بر تقویت بیشتر دوره‌های کارشناسی گذاشته شد.

در دانشگاه مونت ‌رویال کانادا تعداد 33 رشته تحصیلی در 6 دانشکده تخصصی ارائه می‌شود که طبق آخرین آمار تعداد دانشجویان محصل در این دانشگاه 14 هزار و 562 نفر و تعداد کارمندان مونت ‌رویال کانادا بیش از 1600 نفر می‌باشد. همچنین میزان رضایت دانشجویان دانشگاه مونت‌ رویال از خدمات آموزشی این دانشگاه 95 درصد اعلام شده است و 79 درصد فارغ‌التحصیلان MRU وارد بازار کار شده‌اند.

در سال 2017 دانشگاه مونت ‌رویال جایزه بهترین موسسه آموزشی کلگری را از آن خود کرد و همچنین دانشجویان مونت‌ رویال، این دانشگاه را از لحاظ کیفیت آموزشی در میان بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا قرار می‌دهند.

برنامه‌های آموزشی چهار ساله دانشگاه مونت ‌رویال مهارت‌هایی ارائه می‌دهد که دانشجویان را برای رویاهای شغلی و تحصیلیشان آماده می‌کند.

یکی از نکته‌های جالب درخصوص تحصیل در مونت‌ رویال، اندازه کلاس‌های این دانشگاه است: کلاس‌های کوچک با تعداد تقریبی 30 دانشجو در هر کلاس که در این نوع روش آموزشی تعامل استاد و دانشجو بسیار بیشتر از کلاس‌های شلوغ و پر جمعیت است.

خدمت دیگری که MRU برای دانشجویان خود ارائه کرده آموزش کاملا آنلاین است که یکی از روش‌های جدید آموزشی محسوب می‌شود و دانشجو بدون نیاز به حضور در محل پردیس، از آموزش‌های باکیفیت این دانشگاه برخوردار می‌شود.

دانشگاه مونت ‌رویال کانادا به دانشجویان خود اجازه کار کردن در زمان تحصیل در دانشگاه را می‌دهد و همین طور خود MRU برنامه‌های همکاری و آموزشی ارائه می‌کند تا دانشجویان در محل دانشگاه هم تجربه‌های شغلی و هم درآمد کسب کنند.

دانشگاه مونت‌ رویال کانادا برای 1000 دانشجوی خود خدمات خوابگاهی ارائه می‌دهد که باید در زمان اخذ پذیرش تحصیلی برای گرفتن خوابگاه اقدام کرد و در این خوابگاه‌ها تمام امکانات زندگی دانشجویی فراهم شده است. نام این دو خوابگاه : East residence و West residence است. 

اگر برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کشور کانادا را دارید و هنوز برای گرفتن پذیرش تحصیلی اقدام نکرده‌اید، مطلب تحصیل در کانادا را در لتسگو یونی مطالعه کنید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مونت ‌رویال

دانشگاه مونت ‌رویال کانادا 3.5 میلیون دلار کانادا به بورسیه‌های تحصیلی اختصاص داده است که انواع مختلفی دارد. برنامه‌های بورسیه تحصیلی دانشگاه مونت‌ رویال از اول اکتبر دسترس هستند و مهلت درخواست تا ابتدای ماه مارس است. بعضی از این بورسیه های تحصیلی به شرح زیر است:

President's Scholarships: این بورسیه تحصیلی به دستاوردهای علمی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان اختصاص می‌یابد که مبلغ آن 7500 دلار کانادا در سال می‌باشد.

Mount Royal Entrance Awards for Academic Excellence: برای گرفتن این بورسیه تحصیلی نمره میانگین 80 تا 90 درصد در 5 درس محاسبه می‌شود و مبلغ آن 1000 دلار کانادا است.

بیش از 180 بورسیه تحصیلی دیگر برای دانشجویان مونت ‌رویال محاسبه می‌شود که بعضی از آن‌ها شامل دانشجویان بین المللی هم می‌شود و باید در زمان پذیرش تحصیلی برای گرفتن بورسیه‌ تحصیلی این دانشگاه اقدام شود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه مونت رویال کانادا

برنامه‌های آموزشی دانشگاه مونت ‌رویال به 4 دسته‌ی: دوره کارشناسی، دوره‌های انتقالی، دیپلم‌ها و گواهی‌نامه‌ها تقسیم می‌شوند که در 6 دانشکده: هنر، دانشکده تجارت Bissett، دانشکده مطالعات ارتباطات، دانشکده آموزش، دانشکده بهداشت و آموزش و دانشکده علم و صنعت ارائه می‌شود.

در دوره‌های کارشناسی MRU رشته‌هایی همچون: تاریخ، زبان انگلیسی، هنرها، انسان‌شناسی، مطالعات سیاسی، روانشناسی، جامعه شناسی، عدالت کیفری، مدیریت بازرگانی، حسابداری، امور مالی، منابع انسانی، مدیریت، تجارت بین الملل، مطالعات کودک، ارتباطات، روزنامه نگاری، آموزش ابتدایی، بهداشت، تربیت بدنی، ورزش درمانی، طراحی داخلی، مامایی، پرستاری، علوم، زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، زمین شناسی و ... تدریس می‌شود.

دوره‌های انتقالی: دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه مونت ‌رویال می‌توانند به مدت دو سال در دانشگاه مونت ‌رویال تحصیل کنند و سپس برای ادامه تحصیل خود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی دیگر انتقالی بگیرند. 

دیپلم‌ها برنامه‌های آموزشی دو ساله‌ای هستند که بر مشاغل متمرکز هستند و آموزش‌های تئوری و عملی برای یک رشته تحصیلی و یا صنعتی خاص ارائه می‌شود.

گواهی‌نامه‌ها: دوره‌های آموزشی یک ساله هستند که به دانشجویان در راستای ارتقای مهارت‌های شغلی و یا شروع یک مسیر شغلی جدید کمک می‌کنند. مثل گواهی نامه ورزش درمانی، مدیریت بازرگانی-حسابداری پیشرفته و ...

هزینه تحصیل در دانشگاه مونت‌ رویال کانادا

هزینه تحصیل در MRU در دوره‌های مختلفی که ارائه می‌کند متفاوت است. پرطرفدارترین برنامه‌های آموزشی دانشگاه دوره‌های کارشناسی آن است که هزینه سالانه برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دوره‌های کارشناسی دانشگاه مونت ‌رویال بین 22 هزار دلار کانادا تا 25 هزار دلار کانادا و بسته به رشته تحصیلی متغیر است.

همچنین اگر هزینه‌های دیگر مثل هزینه خوابگاه داخل پردیس دانشگاه که مبلغی حدود 6 هزار دلار و یا هزینه‌های ملزومات آموزشی را هم به مبلغ شهریه اضافه کنیم، سالانه مبلغی حدود 36 هزار تا 38 هزار دلار کانادا هزینه کلی تحصیل در MRU و کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی می‌باشد.

رتبه بندی دانشگاه مونت‌ رویال کانادا

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics دانشگاه مونت ‌رویال کانادا رتبه 2153 دانشگاه‌های جهان و رتبه 51 دانشگاه‌های کشور کانادا را از آن خود کرده است.

شرایط پذیرش دانشگاه مونت‌ رویال کانادا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مونت ‌رویال به صورت رقابتی است. رقابتی بودن پذیرش تحصیلی به این معناست که در زمان ارسال مدارک و سوابق تحصیلی به دانشگاه، اولویت MRU برای پذیرش با دانشجویان با سابقه تحصیلی بهتر می‌باشد. لازم به ذکر است که هر رشته شرایط اختصاصی پذیرش خود را دارد. مدارک پیش نیاز جهت گرفتن پذیرش تحصیلی به شرح زیر است:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

اگر در دو سال آخر تحصیلات دوره متوسطه را در کشور انگلیسی زبان نگذرانده باشید نیاز به یکی از مدارک معتبر زبان است:

مدرک TOEFL: حداقل نمره 86

مدرک IELTS:  حداقل نمره 6.5

مدرک CAEL: حداقل نمره 70

مدرکMELAB: حداقل نمره 85

مدرک PTE: حداقل نمره 58

مدرکCAE: داشتن C1 یا C2

مدرکCan TEST: حداقل نمره 4.5

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، دانشگاه مونت ‌رویال بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.