یکی از محبوب‌ترین موسسات آموزشی کانادا دانشگاه مک‌گیل است که از قدیمی‌ترین و پرافتخارترین دانشگاه های کانادا برشمرده می‌شود. تحصیل در دانشگاه مک‌گیل کانادا به دو روش صورت می‌گیرد؛ برخی رشته های دانشگاه مک گیل نیاز به ارائه مدارک مشخصی جهت اخذ پذیرش تحصیلی دارد، و برای برخی دیگر باید در آزمون‌های ورودی شرکت کرد.

پیش از مطالعه سایت رسمی دانشگاه مک گیل کانادا برای آشنایی بیشتر با نحوه تحصیل در دانشگاه مک گیل و اخذ پذیرش تحصیلی و شناخت بیشتر این دانشگاه تا پایان این بخش از معرفی دانشگاه های کانادا با لتس گو یونی همراه باشید.

دانشگاه مک گیل کجاست

دانشگاه مک‌گیل McGill University در سال 1821 در زمین‌های وفقی تاجر اسکاتلندی به نام جیمز مک‌گیل بنا شد. بنای این دانشگاه در دوره استعمار بریتانیا رخ داد و با منشور سلطنتی پادشاه جورج چهارم، 47 سال پیش از شکل‌گیری کشور کانادا امروزی تاسیس شد. 

مک‌گیل مهم‌ترین دانشگاه شهر مونترال در استان کبک کاناداست؛ پردیس اصلی این دانشگاه در دامنه کوه رویال در مرکز شهر مونترال قرار دارد و پردیس دوم در جزیره مونترال (فاصله 30 کیلومتری از پردیس اصلی) ساخته شده است.

معرفی دانشگاه مک گیل کانادا

سالانه بیش از 40 هزار متقاضی تحصیل در کانادا، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مک‌گیل می‌شوند. این دانشگاهِ 200 ساله بالاترین تعداد ورودی دانشجو را در میان دانشگاه های کانادا دارد. دانشجویان اغلب در پنج دانشکده بزرگ این موسسه آموزشی یعنی هنر، علوم، پزشکی، مهندسی و مدیریت مشغول به تحصیل می‌شوند.

بیش از  30% دانشجویان دانشگاه McGill از 150 کشور جهان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی شده‌اند؛ با این شمار، McGill University از نظر تنوع دانشجویان بین‌المللی در میان دانشگاه‌های پزشکی کانادا، رتبه نخست را به دست آورده است.

دانشگاه مک‌گیل در کنار دانشگاه تورنتو دو موسسه آموزشی خارج از ایالات متحده هستند که در انجمن دانشگاه‌های آمریکا شرکت کرده‌اند؛ دانشگاه مک‌گیل تنها عضو کانادایی انجمن رهبران دانشگاه جهانی (GULF) در انجمن اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.

در سالن‌های ورزشی دو پردیس این دانشگاه 29 تیم ورزشی حرفه‌ای رشد یافته‌اند که در سطح کشوری نام‌آوری می‌کنند. در میان این رشته‌های ورزشی، تیم‌های McGill University در رشته‌های بیس‌بال، هاکی و لاکراس شهرت بیشتری یافته‌اند.

اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی از این موسسه آموزشی در میان کارفرمایان برای ورود به بازار کار و همچنین دانشگاه‌های دیگر کشورهای جهان برای ادامه تحصیل بسیار زیاد است. حدود 95 درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی و 84 درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پایه در مدارج بالا به ادامه تحصیل پرداخته‌اند و در تخصصی‌ترین پست‌های شغلی مشغول به کار شده‌اند.

پردیس اصلی دانشگاه مک گیل

مرکز اصلی McGill University در نزدیکی ایستگاه متروی پیل و مک‌گیل در خیابان پاین گسترده شده است. استادیوم ورزشی مالسون در این پردیس واقع شده است. بخش اعظم خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه در پردیس اصلی واقع شه است؛ بیش از 3 هزار دانشجو که بیشتر در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستند در این اقامتگاه‌های متنوع زندگی می‌کنند. جلوه‌های طبیعی این موسسه آموزشی در میان دانشگاه های کانادا چشم‌نوازی می‌کند؛ در سال 2012 پردیس اصلی دانشگاه مک‌گیل در لیست زیباترین پردیس‌های دانشگاهی جهان قرار گرفت.

پردیس مک‌دونالد دانشگاه مک گیل

دومین پردیس این موسسه آموزشی در شهر مونترال و در بلوار سنت آن Sainte Anne de Bellevue بنا شده که میزبان دانشکده‌های علوم كشاورزي و محيط زيست، دانشكده رژيم غذايي و تغذیه، انستيتو انگل‌شناسي و دانشكده محيط‌زيست شده است. باغ مورگان در نزدیکی این کمپوس محل مناسبی برای استراحت و بهره‌مندی از فضای طبیعت است. 

پردیس اوتاوه دانشگاه مک گیل در گتینو

این پردیس به تازگی و در سال 2019 در شهر گتینو شکل گرفته و میزبان دانشکده پزشکی دانشگاه مک‌گیل است. تجهیزات آموزشی این پردیس دو زبانه در آگوست 2020 تکمیل و بخش عملی دانشجویان سال آخر به بیمارستان گتینو شد. 

مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل

در سال 2006 دولت کبک برای طرح توسعه مجدد مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل 1.6 میلیارد دلار اختصاص داد. این مرکز هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است، در حومه شهر مونترال و در نزدیکی شهر وست‌مونت و ایستگاه متروی وندوم در فضایی بیش از 170 هزار متر مربع در حال ساخت است. 

دانشکده های دانشگاه مک گیل 

بخش‌های آکادمیک این موسسه آموزشی 11 دانشکده اصلی تقسیم شده است؛ دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست، دانشکده هنر، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریتِ دیزوتِل، دانشکده پزشکی، دانشکده موسیقی شولیچ، دانشکده مطالعات دینی و دانشکده علوم دانشکده‌های اصلی McGill University هستند که خود به دپارتمان‌های متعددی تقسیم می‌شوند.

در کنار این بخش‌ها، موسسه مطالعات اسلامی نیز در سال 1952 تاسیس شد که در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‍‌پذیرد. برنامه‌های تحصیلی این دانشکده تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی را پوشش می‌دهد. این موسسه یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های آمریکای شمالی در زمینه مطالعات اسلامی محسوب می‌شود.

رشته های تحصیلی دانشگاه مک‌ گیل 

برنامه‌های تحصیلی دانشگاه مک‌گیل McGill University به دو زبان انگلیسی و فرانسوی طراحی شده‌اند؛ به دلیل تقاضای بیشتر برنامه‌های تحصیلی زبان انگلیسی در این قسمت به معرفی برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان این موسسه آموزشی می‌پردازیم:

رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مک گیل

برخی از برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی این موسسه آموزشی عبارتند از: مدیریت و فناوری کشاورزی، علوم دامپزشکی، مهندسی منابع زیستی، صنایع غذایی و شیمی کشاورزی، علوم منابع طبیعی، گیاه شناسی، رژیم های غذایی و تغذیه انسان، انگل شناسی، کارآموزی رشته‌های هنر، مطالعات کشورهای خارجه، مطالعات قاره آفریقا، انسان شناسی، تاریخ هنر و مطالعات ارتباطات، علوم جوی و اقیانوسی، زیست شناسی، مطالعات قومی و نژادی کانادا، مطالعات کانادا، مطالعات کاتولیک، شیمی، علوم شناختی، علوم کامپیوتر، علوم سیاره ای و زمین، اقتصاد، روانشناسی آموزشی، زبان انگلیسی و دوره های نگارش دانشگاهی، زبان و ادبیات فرانسوی، جغرافیا، علوم انسانی، زبان شناسی، موسیقی، فلسفه، فیزیک، مددکاری اجتماعی، جامعه شناسی، مطالعات زنان، سینمای جهان، مهندسی مکانیک، بیوشیمی، مهندسی پزشکی و ...

رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مک گیل

برخی از برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد این موسسه آموزشی عبارتند از: علوم دامی، مهندسی منبع زیستی، بیوتکنولوژی، رژیم های غذایی و تغذیه انسان، علوم و صنایع غذایی و شیمی، کشاورزی، منابع طبیعی، ،انگل شناسی، علوم گیاهی، انسان شناسی، تاریخ هنر، مطالعات شرق آسیا، اقتصاد، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فرانسه، جغرافیا، تاریخ و مطالعات، مطالعات اسلامی، زبان شناسی، ریاضیات و آمار، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی، جامعه شناسی، دندانپزشکی، حرکت شناسی و تربیت بدنی، معماری، مهندسی بیولوژیکی و بیوپزشکی، مهندسی شیمی و ...

رشته های مقطع دکتری دانشگاه مک گیل

برخی از برنامه‌های تحصیلی مقطع دکتری این موسسه آموزشی عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، رزیدنت عمومی، جراحی، جراحی فک و صورت، پرستاری، مطالعات دینی، موسیقی، زبان و ادبیات فرانسوی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات روسی، فیزیولوژی، مهندسی منابع زیستی، انسان شناسی، اپیدمی شناسی، شیمی، زمین و علوم سیاره ای، میکروبیولوژی و ایمنی شناسی، مهندسی مکانیک، زبان آلمانی، انگل شناسی، ژنتیک انسانی، علوم ارتباطات، تاریخ هنر، تاریخ، ریاضیات و آمار، کاردرمانی، مطالعات تلفیقی آموزشی، مهندسی عمران، علوم سیاسی، مهندسی پزشکی، اقتصاد، جغرافیا، مهندسی برق، زبان‌شناسی، معماری و ...

شرایط ورود به دانشگاه مک گیل

آمار اخیر نشان می‌دهد که حدود 29 درصد از متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی‌ارشد و 41 درصد از متقاضیان مقطع کارشناسی و در کل 16 درصد از متقاضیان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه McGill می‌شوند. با توجه به این داده‌ها باید به شرایط پذیرش تحصیلی برنامه‌های تحصیلی این موسسه آموزشی دقت بیشتری داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از این موسسه آموزشی به مقطع و رشته تحصیلی متقاضی بستگی دارد؛ همان‌طور که پیشتر هم گفتیم، تحصیل در برخی رشته‌های تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد اما بیشتر برنامه‌های تحصیلی تنها با ارائه مدارک و شرایط مورد نیاز دست‌یافتی‌ست. 
در هر صورت ارائه مدارک تحصیلی با نمره معدل بالا، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (بسته به برنامه تحصیلی منتخب) با نمره بالا و توجه به شرایط سنی گریزناپذیر است. ارائه مدارکی مبنی بر سوابق پژوهشی و تالیفی یا سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی می‌تواند در نتیجه مثمر ثمر واقع شود.

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه مک گیل

اولین نکته مورد توجه مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی در این مقطع نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا است. معدل آخرین مدرک تحصیلی یا GPA از نمره 4 محاسبه می‌شود؛ برای اخذ پذیرش تحصیلی این مقطع باید حداقل نمره 3 (از 4) را در مدرک تحصیلی خود ارائه دهید تا برای تحصیل در کانادا و McGill University امیدوار شوید. البته ابتدا باید رشته مورد نظر را از میان 300 برنامه ارائه شده در این مقطع انتخاب کنید تا لیست مدارک مورد نیاز مشخص شود.

متقاضیان تحصیل در کانادا در این مقطع دانشگاه McGill می‌توانند دو برنامه تحصیلی انتخاب کنند و برای هر یک admission fee (یا application fee) بپردازند. این مبلغ جهت بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی دریافت می‌شود و بسته به رشته تحصیلی متفاوت است. میانگین این مبلغ 115 دلار اعلام شده است؛ البته بررسی درخواست متقاضی در رشته‌هایی که نیاز به ارسال کار عملی دارند، حدود 70 دلار بیشتر است.

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه مک گیل

برای اخذ پذیرش تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد McGill University ابتدا باید از میان 400 رشته تحصیلی این دانشگاه برنامه تحصیلی مورد نظر را انتخاب و مدارک و شرایط مورد نیاز برای آن رشته را فراهم کنید. در این مرحله می‌توانید برای آگاهی از شرایط لازم، زمان ثبت نام دانشگاه و آشنایی با مدیران گروه رشته تحصیلی با مسئولان پذیرش تحصیلی تماس بگیرید.

با پر کردن فرم درخواست پذیرش تحصیلی و ارسال اسکن مدارک مورد نیاز نوبت به پرداخت ادمیشن فی می‌رسد. اخذ پذیرش تحصیلی از این مقطع نیاز به ارائه مدرک دو سال آخر تحصیلی با نمره معدل معادل GPA، حداقل 3.2 به بالا دارد. 

در برخی از رشته‌های تحصیلی این موسسه آموزشی نیاز به نگارش پایان‌نامه یا مقاله به زبان فرانسوی هم دیده می‌شود. بنابراین پیش از انتخاب رشته باید به این جزئیات نیز توجه کرد. 

در کل ارائه دو توصیه‌نامه و راه‌های ارتباطی با استادان نویسنده نامه، مدرک تحصیلی لیسانس مرتبط با رشته منتخب، انگیزه‌نامه، مدرک زبان انگلیسی (حداقل معادل آیلتس 6.5)، رزومه تحصیلی و اسکن ترجمه مدارک شناسایی از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از این مقطع برشمرده می‌شوند.

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه مک گیل

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا نیاز به مدرک فارغ‌التحصیلی مرتبط از مقطع کارشناسی ارشد دارد و بسته به رشته تحصیلی 4 تا 8 سال زمان می‌برد. پس از انتخاب رشته تحصیلی نوبت به انتخاب استاد راهنما می‌رسد. برای جلب توجه استادان دانشگاه مک‌گیل باید پروپوزال پژوهشی جذاب و جامعی در رابطه با رشته تحصیلی موردنظر ارائه داد.

پس از بررسی شرایط مورد نیاز رشته تحصیلی نوبت به ثبت درخواست پذیرش تحصیلی می‌رسد؛ متقاضی تحصیل در کانادا در این مرحله باید اسکن ترجمه مدارک تحصیلی، شغلی و شناسایی را به همراه دو یا سه توصیه نامه از استادان پیشین، رزومه تحصیلی و شغلی و دیگر موارد مندرج در لیست نیز برای مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال کند. برخی از رشته‌های تحصیلی به مقالات و تالیفات منتشرشده نیاز دارند.

سالانه بیش از 2 هزار دانشجوی دکتری در دانشگاه McGill مشغول به تحصیل می‌شوند که در پایان دوره تحصیلی در برترین موسسات آموزشی به تدریس می‌پردازند یا برترین سازمان‌ها مشغول به کار می‌شوند.

اخذ پذیرش تحصیلی رشته پزشکی از دانشگاه مک گیل

تحصیل در رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی نیاز به گذراندن آزمون MCAT و آزمون CASPer دارد. دانشجویانی که در سال 2021 اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه می‌کنند باید نمره معدل بالاتر از 3.88 (از 4) ارائه دهند. آن دسته از دانشجویانی که در استان کبک دوره سژپ را گذرانده‌اند نیز باید میانگین نمره R 37.10 را کسب کرده باشند. متقاضیانی که دوره کارشناسی این رشته را در کانادا گذرانده باشند، نیازی به ارائه نمره و کارنامه MCAT جهت اخذ پذیرش تحصیلی از McGill University را ندارند.

مدرک زبان انگلیسی جهت پذیرش تحصیلی دانشگاه مک گیل

مدرک زبانی که برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی ارسال می‌شود باید معتبر باشد؛ در واقع باید در ظرف دو سال پیش از ثبت درخواست دریافت شده باشد. مدارک دریافت‌شده از آزمون‌های آیلتس، تافل، CAE، CPE، و ELTE با نمره مناسب برای این موسسه آموزشی مورد قبول هستند. تحصیل در این موسسه آموزشی نیاز به حداقل نمره 6.5 آیلتس، و 86 تافل دارد. البته برای اخذ پذیرش تحصیلی از مقطع دکترا نیاز به ارائه مدرک آیلتس با نمره 7 به بالا (یا معادل آن) دارد.

ددلاین دانشگاه مک گیل

پیش از هر اقدامی جهت ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید تاریخ‌های مشخصی به خاطر بسپارید. دانشگاه McGill بسته به رشته تحصیلی بازه زمانی مشخصی را برای دریافت مدارک و ثبت‌نام تعیین می‌کند. در صورتی که متقاضی تحصیل در کانادا به این تاریخ‌ها توجه نکند، ممکن است یک سال تحصیلی عقب بیوفتد. باید توجه داشت که برخی از دپارتمان آموزشی McGill University تنها یک‌بار در سال پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا

هزینه تحصیل در کانادا بستگی به مقطع و رشته تحصیلی دارد. اما به‌طور کلی شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مک‌گیل حدود 20 تا 56 هزار دلار است که با هزینه‌های جانبی (هزینه ثبت‌نام، بیمه و خدمات دانشجویی، اینترنت، هزینه فتوکپی، و ... ) به سالی 24 هزار و 800 دلار تا 63 هزار و سی‌صد دلار نیز می‌رسد.

تحصیلات تکمیلی در این موسسه آموزشی هزینه‌های متنوعی دارد؛ به طور میانگین می‌توان نرخ 9 هزار دلار را به عنوان شهریه درنظر گرفت که با هزینه‌های جانبی هزینه تحصیل در مقطع ارشد حدود 12 هزار دلار برآورد می‌شود. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل

دریافت کمک‌هزینه‌های تحصیلی دانشگاه McGill غیرممکن نیست، اما برای دانشجویان بین‌المللی شرایط بسیار پیچیده‌ای دارد. اگر دانشجو بتواند سوابق تحصیلی خوبی ارائه دهد و مدارک پژوهشی تالیفی داشته باشد، شرایط سنی مناسبی داشته باشد، و نمره مدرک زبان آن در حد پیشرفته و عالی باشد، می‌تواند برای دریافت بورسیه تحصیلی McGill University امیدوار باشد. 

دانشگاه مک‌گیل برای دانشجویان بین‌المللی واجد شرایطی که به تازگی وارد این موسسه آموزشی شده‌اند، مبلغ 3 هزار دلار بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. برای این برنامه کمک‌هزینه تحصیلی نیازی به ثبت درخواست نیست و در صورت واجد شرایط بودن روی مبلغ پرداختی دانشجو محاسبه می‌شود.

بسیاری از برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی این دانشگاه به دانشکده‌ها و دپارتمان‌های خاصی اختصاص پیدا می‌کند که علاوه‌بر شرایط متقاضی تحصیل در کانادا، بر رشته و مقطع تحصیلی او نیز بستگی دارد.

رنکینگ دانشگاه مک گیل کانادا

در اغلب سایت‌های آماری معتبر نام دانشگاه مک‌گیل کانادا خوش درخشیده است. این موسسه آموزشی معمولا در شمار 50 دانشگاه برتر جهان و 3 دانشگاه برتر کانادا قرار می‌گیرد. دانشگاه م در 16 سال گذشته در رتبه‌بندی سالانه دانشگاه کانادا Maclean برترین مقام را در رشته‌های تحصیلی پزشکی کسب کرده است.

بر اساس آخرین آمار موسسه آماری QS دانشگاه McGill در سال 2023 جایگاه 31 جهانی و رتبه اول تا سوم کانادا قرار گرفته است. بر اساس رتبه‌بندی CWUR در همین سال این دانشگاه بیست‌وهفتمین دانشگاه جهان و دومین دانشگاه کانادا معرفی شده است.

موسسه آماری تایمز هم دانشگاه McGill را در رتبه 46 جهانی و دوم ملی کانادا قرار داده است.

افزون بر آمار دانشگاهی، McGill University در میان برترین دانشکده‌های جهان نیز نامی ماندگار از خود به جای گذاشته است. دانشکده حقوق، دانشکده بازرگانی، دانشکده مدیریت و مهندسی این موسسه آموزشی جایگاه ثابتی را در شمار برترین‌های جهان و کانادا یافته‌اند.

چهره های مشهور دانشگاه مک گیل

بسیاری از پژوهشگران و محققان این دانشگاه در عرصه‌های جهانی نیز نامی به‌دست آورده‌اند. در کنار استادان و نام‌آوران، بسیاری از فارغ‌التحصیلان این موسسه آموزشی در دنیای غیرآکادمیک نیز خوش درخشیده‌اند. در میان چهره‌های ماندگار McGill University نام‌های ایرانی بسیاری به چشم می‌خورد که متاسفانه به گوش ما آشنا هم نیست.

دانشگاه مک گیل تهران

این موسسه آموزشی در پژوهش ادیان نیز فعال بوده است. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، یکی از دپارتمان‌های McGill University در مونترال به مطالعات اسلامی اختصاص یافته است. شعبه دیگری از دپارتمان مطالعات اسلامی در دانشگاه تهران نیز تاسیس شده است. دکتر مهدی (بهمن 1308) محقق بنیان‌گذار و موسس دپارتمان مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل در تهران در سال 1968 با همکاری دیگر صاحب‌نظران (توشیهیکو ایزوتسو؛ اسلام‌شناس و فیلسوف ژاپنی - هرمان لوندولت؛ پژوهشگر سوئیسی) این موسسه را تاسیس کرده‌اند. 

سایت رسمی دانشگاه مک گیل کانادا

علاوه بر مطالعه رشته‌های این موسسه آموزشی در لتس گو یونی، می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه مک گیل کانادا از اطلاعات به‌روزی مانند ددلاین پذیرش تحصیلی و ثبت‌نام، بورسیه‌ها و برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی، شرایط مکاتبه با استادان و ... مطلع شوید. برای مراجعه به سایت رسمی دانشگاه مک گیل کانادا می‌توانید از قسمت بالای همین صفحه روی لینک دانشگاه کلیک کنید.

جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود می‌توانید فرم آنلاین ارزیابی پذیرش تحصیلی در لتس گو یونی را پُر کنید. از همین‌ سایت می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی و مشاوره ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام فرمایید.