دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلِن Kwantlen Polytechnic University که در میان متقاضیان تحصیل در کانادا به فرم اختصار آن KPU شناخته می‌شود، در شهر سوری منطقه مترو ونکوور استان بریتیش کلمبیا واقع شده و مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است. شرایط تحصیل در دانشگاه پلی‌تکنیک کوانتلن، نحوه دریافت پذیرش تحصیلی و شناخت امکانات این موسسه آموزشی را در بخش معرفی دانشگاه های کانادا سایت لتس گو یونی مطالعه کنید.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

دانشگاه Kwantlen یکی از دانشگاه‌های دولتی استان بریتیش کلمبیاست که در سطح استان، پردیس‌های متعددی را دایر کرده است. پردیس اصلی این موسسه آموزشی در شهر سوری قرار داد و پردیس‌های دیگر در شهرهای ریچموند، کلووِردیل، والی و لانگلی واقع شده‌اند.

دانشگاه کوانتلن در سال 1981 به عنوان کالج کوآنتلن تاسیس شد تا پاسخی به نیازهای روزافزون شهروندان جوان به آموزش حرفه‌ای در سراسر دره فریزر داده باشد، در سال 1995 به کالج دانشگاهی تبدیل و در سال 2008 پس از اصلاح قوانین آموزش عالی دولتی استانی به عنوان یک دانشگاه پلی تکنیک معرفی شد.

تمرکز عمده این موسسه آموزشی روی برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی است، اما تحت عنوان یک آموزشگاه حرفه‌ای نیز به تکنسین‌ها و کارگران ماهر مدرک دیپلما اعطا می‌کند. دانشگاه Kwantlen در رشته‌های مربوط به مهندسی، حسابداری، مدیریت بازرگانی، پرستاری، پزشکی، معماری و جرم شناسی مقاطع عالی نیز فعالیت می‌کند.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن در 24 اکتبر 2008 به عضویت انجمن کالج‌ها و دانشگاه های کانادا (AUCC) درآمد. اعتبار مدارک تحصیلی و کیفیت آموزشی KPU این موسسه آموزشی را به عضویت انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها (IAU) ، کالج‌ها و موسسات فنی حرفه‌ای کانادا (CICan)، انجمن دانشگاه‎‌های مشترک المنافع (ACU)، آموزش بین المللی کانادا (CBIE) و مطبوعات دانشگاه کانادا ( CUP) درآورده است.

تیم‌های ورزشی این موسسه آموزشی که اغلب با نام «عقاب‌ها» در مسابقات ظاهر می‌شوند، در رشته‌ها فوتبال، بسکتبال، بدمینتون و گلف خوش درخشیده‌اند. در پردیس دانشگاهی Kwantlen نیز کلاس‌های یوگا، تی‌آر‌اکس، رقص و ... در سالن‌های بدن‌سازی و تناسب اندام، زمین چمن و دیگر فضاهای مجهز ورزشی برگزار می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در کانادا KPU نیز می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی از سالن‌ها و تجهیزات ورزشی این مجموعه رایگان بهره‌مند شوند.

رنکینگ دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن

بر اساس گزارش‌ها و آمار سالانه دانشگاه های کانادا و جهان، نام این موسسه آموزشی هر ساله در شمار 10 دانشگاه برتر اعلام می‌شود. موسسه وبومتریک در سال 2021 دانشگاه کوانتلن را در جایگاه 73 کشوری، 972 قاره آمریکا و 5092 جهان قرار داده است.

موسسه آماری یونی‌رنک 4icu هم در سال 2021 جایگاه 47 را در میان دانشگاه های کانادا و رتبه جهانی 1520 را برای این موسسه آموزشی مناسب دیده است.

پردیس های دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن 

پردیس سوری KPU Surrey پردیس اصلی دانشگاه کوآنتلن و بزرگ‌ترین پردیس این موسسه آموزشی محسوب می‌شود که میزبان اغلب دانشکده‌ها، مراکز ورزشی و تفریحی و دفتر مدیریت شده است.

پردیس سیویک پلازا KPU Civic Plaza جدیدترین و کوچک‌ترین پردیس دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن برشمرده می‌شود که در بهار سال 2019 به بهره‌برداری رسید. اکثر برنامه‌های تحصیلی مقاطع عالی در این پردیس برگزار می‌شود.

پردیس KPU Tech که پیشتر با نام پردیس کلووِردیل KPU Cloverdale شناخته می‌شد، دومین پردیس جدید دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن محسوب می‌شود که در آوریل 2007 افتتاح شد. پردیس جدید Cloverdale جایگزین امکانات قدیمی دانشگاه نیوتن شد. در زمان تاسیس فضای این پردیس فعلی، دوره‌های بازرگانی برگزار می‌شد.

در پردیس لانگلی KPU دانشگاه Kwantlen برنامه‌های آموزشی مربوط به موضوعات موسیقی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و زمین‌شناسی ارائه می‌شود. در کنار آزمایشگاه‌ها و تجهیزات این رشته‌ها، فضای بیرونی پردیس لانگلی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن در اختیار دپارتمان گیاه‌شناسی این دانشگاه قرار گرفته است. 

پردیس ریچموند KPU اولین پردیس رسمی دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن بود که در سال 1981 به عنوان شعبه‌ای از کالج داگلاس تاسیس شد. در سال 2018 پردیس ریچموند با افزودن دانشکده طراحی Chip & Shannon Wilson مورد بازسازی اساسی قرار گرفت و در حال حاضر محل برنامه‌های تحصیلی رشته‌های مربوط به مد و طراحی و همچنین دوره‌های هنری و تجاری شده است.

خوابگاه های دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن

پیش از هر اقدامی برای دریافت پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی باید با امکانات و خدمات دانشگاه های کانادا آشنایی پیدا کرد. در حال حاضر در هیچ‌یک از پردیس‌های دانشگاه کوانتلن اقامتگاهی برای دانشجویان در نظر گرفته نشده است. اما متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند همزمان با ثبت درخواست، برای رزرو اقامتگاه‌های دانشجویی شهر محل پردیس اقدام کنند.

اغلب اقامتگاه‌های دانشجویی پردیس‌های دانشگاه Kwantlen در این شهرها شامل اتاق‌های 1 تا 4 خوابه در سوئیت‌های شخصی یا مشارکتی ارائه می‌شوند و امکانات مورد نیاز دانشجو را فراهم می‌آورند. در انتخاب این اقامتگاه‌ها باید به مسافت آن تا دانشگاه و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی توجه داشت.

رشته های دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

سالانه بیش از 20 هزار دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه کوانتلن می‎شوند؛ این دانشجویان موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از بیش از 130 برنامه تحصیلی مقاطع دیپلما، لیسانس و فوق لیسانس در هفت دانشکده این مجموعه شده‌اند.

در دانشکده بازرگانی دانشگاه Kwantlen موضوعاتی از قبیل حسابداری، بازرگانی، بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مطالعات عمومی تجارت، مدیریت کارآفرینی، سیستم‌های اطلاعات رایانه ای، کارشناسی بازرگانی در مدیریت بازاریابی و رشته‌های میان‌رشته‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند.

در دانشکده طراحی رشته‌های طراحی مد و تکنولوژی، بازاریابی مد، اصول طراحی، طراحی گرافیک برای بازاریابی، طراحی داخلی، طراحی تولید، طراحی فنی پوشاک و چندین برنامه میان‌رشته‌ای دیگر برگزار می‌شود.

رشته‌های بیولوژی، شیمی، علوم بهداشت، ریاضیات، فیزیک، اخترشناسی، مهندسی، سلامت و بهداشت گیاه، کشاورزی پایدار، اکوسیستم‌های شهری و ... نیز در دانشکده علوم باغبانی و کشاورزی ارائه می‎شود.

رشته‌های پرطرفدار مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی، مطالعات آسیا، نویسندگی خلاقانه، جرم‌شناسی، دستیار آموزشی، مطالعات آموزش، زبان انگلیسی، هنرهای زیبا، جغرافی و محیط‌ زیست، تاریخ، عدالت جامعه بومی، هنرهای تجسمی، روزنامه‌نگاری و مطالعات ارتباطات، زبان و فرهنگ، موسیقی، مطالعه سازمان‌های غیردولتی و غیرانتفاعی، فلسفه، مطالعات سیاسی، علوم سیاسی و روانشناسی در دانشکده هنر این مجموعه میزبان دانشجویان بین‌المللی نیز بوده است. 

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های علوم پرستاری و پرستاری روانپزشکی می‌توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشکده بهداشت شرایط تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن را بررسی کنند.

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

برنامه‌های تحصیلی این مجموعه در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت حضوری و از راه دور ارائه می‌شوند و هر یک به اقتضای مقطع و نوع مدارک و شرایط معینی را نیاز دارند. به همین دلیل پس از انتخاب برنامه تحصیلی، باید درباره شرایط و مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی دانشگاه Kwantlen تحقیق شود.

به طور کلی تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی پیشین، مدرک زبان انگلیسی و شرایط سنی مناسب دارد. دریافت پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک دیپلم یا کاردانی با نمره معدل متوسط به بالا (حداقل 13 از 20 یا  GPA 2 به بالا) دارد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی لیسانس با نمره معدل متوسط به بالا (GPA 2.67) دارد. 

تحصیل در کانادا به عنوان کشوری انگلیسی‌زبان، نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارد که با ارائه مدرک بین‌المللی معتبر زبان انگلیسی به اثبات می‌رسد؛ دانشگاه Kwantlen مدرک آیلتس با نمره 6.5 به بالا، مدرک دولینگو با نمره 110 به بالا، مدرک TOEFL iBT با نمره 88 به بالا، CAEL 70، PTE 61 و LPI 5 به بالا که در 2 سال پیش از تاریخ ثبت درخواست پذیرش تحصیلی صادر شده باشد را می‌پذیرد.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی که نمره مدرک زبان آن‌ها در حد انتظار دانشگاه نیست، می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلی مشروط وارد دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن کانادا شوند و پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی، دوره تحصیلی منتخب را آغاز کنند. آن دسته از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا که مدرک زبان معتبری ندارند، باید در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت کنند تا در مقطع مربوطه در دوره زبان پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

پس از گردآوری مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی، باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی تکمیل و به همراه مدارک برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال شود. در این مرحله باید مبلغ 120 دلار به عنوان اپلیکیشن فی جهت بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی مطابق استانداردهای دانشگاه کوانتلن پرداخت شود.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند پیش از هر گونه اقدامی برای دریافت پذیرش تحصیلی، شرایط و موقعیت خود را بر اساس معیارهای دانشگاه های کانادا ارزیابی کنند؛ با تکمیل فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی در سایت لتسگو یونی می‌توانید در زمان مناسبی برای جبران کاستی‌ها اقدام کرد.

ددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن

هر یک از مراحل مهاجرت تحصیلی باید در زمان و تاریخ مشخصی انجام شود؛ به همین منظور باید به مهلت ثبت درخواست پذیرش تحصیلی، پرداخت شهریه و اپلیکیشن فی، ثبت نام، ثبت درخواست اقامتگاه‌های شهری و کمک‌هزینه تحصیلی توجه کرد.

بر اساس آخرین ابلاغیه‌های دانشگاه Kwantlen، شروع مهلت ثبت نام ترم پاییز (آغاز کلاس‌ها در ماه سپتامبر) اول اکتبر، شروع مهلت ثبت نام ترم بهار (شروع کلاس‌ها ژانویه) اول فوریه و شروع مهلت ثبت نام ترم تابستان (شروع کلاس‌ها ژوئن) اول مِی اعلام شده است. 

ددلاین ثبت‌نام این موسسه آموزشی در ترم بهار 15 دسامبر، ترم تابستان 15 آوریل و مهلت ثبت‌نام ترم پاییز 15 آگوست اعلام شده است. 

به دلیل طولانی بودن پروسه ویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا، پیشنهاد می‌کنیم برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و تکمیل مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به موقع اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

مخارج تحصیل در این موسسه آموزشی بسته به نوع و مقطع تحصیلی متفاوت است؛ به طور میانگین شهریه برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه به ازای هر واحد درسی 671.19 دلار تا 743.83 دلار اعلام شده است. در کنار شهریه، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که به صورت ترمی یا سالانه دریافت می‌شود.

ودیعه تاییدیه دانشگاه در برنامه‌های تحصیلی با پذیرش تحصیلی باز 2 هزار دلار و پذیرش محدود 2500 دلار اعلام شده است، هزینه ثبت نام دانشجویان بین‌المللی 46.98 دلار و هزینه عضویت در انجمن‌های دانشجویی 25.66 دلار برآورد می‌شود.

هزینه سالانه معمول بیمه دانشجویی 87.55 دلار و هزینه بیمه دندانپزشکی که به صورت جداگانه دریافت می‌شود، سالانه 113.30 دلار است. هزینه ماهانه بلیط‌های دانشجویی استفاده از حمل و نقل عمومی هم 52.50 دلار اعلام شده است. 

با احتساب این هزینه‌ها، دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در این مجموعه، هر ترم باید حدود 6,569.99 دلار تا  10,933.15 دلار پرداخت کنند. ناگفته نماند که این مبلغ هزینه دانشگاه و دوره‌ها تحصیلی است؛ مخارج زندگی دانشجویی در شهرهای مترو ونکوور نیز ترمی حدود 6 هزار دلار آب می‌خورد.

متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند در برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی دولتی و دانشگاهی موسسات آموزشی این کشور بهره‌مند شوند. جهت آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی این دانشگاه و شرایط پذیرش تحصیلی به تفکیک رشته مورد نظر خود برای ادامه تحصیل در کانادا و دانشگاه Kwantlen، می‌توانید از راهنمایی‌های مشاوران باتجربه ما در لتس گو یونی بهره‌مند شوید؛ برای این منظور می‌توانید از همین‌جا جهت رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.