دانشگاه غرب قبرس در شهر فاماگوستا واقع شده است. با لتس گو یونی درباره شرایط پذیرش دانشگاه غرب قبرس و هزینه تحصیل در دانشگاه غرب قبرس بدانید. دانشگاه خصوصی غرب قبرس در سال 2015 در شهر فاماگوستا یکی از زیباترین شهرهای کشور قبرس شمالی، تاسیس شد. این دانشگاه در مرکز شهر فاماگوستا واقع شده است و شامل ساختمان‌های اداری، آموزشی، خوابگاه و زمین‌های ورزشی است. 

CWU دارای 4 دانشکده و 3 مدرسه تخصصی است که 18 برنامه مختلف آموزشی در مقاطع کارشناسی و کاردانی به زبان‌های انگلیسی و ترکی ارائه می‌کند. CWU توسط شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه و شورای برنامه ریزی، ارزیابی، اعتبارسنجی و هماهنگی آموزش عالی قبرس شمالی شناخته شده است و همچنین توسط وزارت آموزش و فرهنگ ملی TRNC اعتبارات لازم را کسب کرده است که این امر سبب شده است که متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا تحصیل در این دانشگاه و تحصیل در کشور قبرس را تجربه کنند.

یکی از برنامه‌های CWU کسب تجربه‌های واقعی توسط دانشجویان در زمان تحصیل در این دانشگاه است. CWU در راستای ارائه تجربه‌های واقعی به دانشجویان خود بر افزایش برنامه‌های کارآموزی و پروژه محور در طول دوره تحصیل در این دانشگاه تاکید فراوان دارد.

CWU به ارائه طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی متشکل از دوره‌های دوگانه، مبادله ‌ای، دو مدرکی و بسیاری از دوره‌های انتخابی پرداخته است تا به دانشجویان این دانشگاه حق انتخاب دهد و به آن‌ها کمک کند تا صلاحیت و توانایی‌های شخصی خود را ارتقا دهند.

همچنین CWU با تربیت دانشجویانی با اعتماد به نفس و داشتن کادر علمی مجرب، متعهد به ارائه خدمات آموزشی و علمی به جامعه است و همچنین هدف CWU خدمت به علم، تولید محتوای هنری و ایجاد نوآوری‌ها در حوزه فناوری‌های نوین در سطح بین المللی است.

دانشگاه غرب قبرس فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه را با ارائه طرح‌های آموزشی نوپا و میان رشته ای انجام می‌دهد و این فرصت را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند تا در سطح جهانی آموزش ببینند و دانش و مهارت لازم برای رقابت در مشاغل حرفه‌ای در سراسر جهان را کسب کنند.

ارزش‌های اساسی دانشگاه غرب قبرس کمک به رفاه اجتماعی از طریق ارائه آموزش‌های تجربه محور است که به انواع سلائق و عقاید احترام می‌گذارد.

دانشگاه غرب قبرس مجتمع دانشجویی SINEMIS را به منظور تامین اقامتگاه و نیازهای زندگی دانشجویی متقاضیان بین المللی تحصیل در این دانشگاه احداث کرده است که در آن تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان فراهم شده است.
این مجتمع در فاصله 15 دقیقه ای با CWU در شهر فاماگوستا واقع شده است و ظرفیت پذیرش آن 410 نفر است. هزینه سالیانه این خوابگاه دانشجویی برای اتاق دو تخته 7.500 لیر ترکیه، اتاق یک تخته 12.500 لیر ترکیه، اتاق دو تخته طراحی جدید 8.500 لیر ترکیه و اتاق یک تخته طراحی جدید 14.500 لیر ترکیه است.

لتس گو یونی راهنمای جامع تحصیل در قبرس را برای علاقه مندان تحصیل در کشور قبرس آماده کرده است که مطالعه آن اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس قرار می‌دهد. همچنین ارائه خدمات فری اپلای و یا پذیرش تحصیلی رایگان از دانشگاه غرب قبرس توسط لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران انجام می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه غرب قبرس

یکی از خدمات قابل توجه CWU ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه است که تعداد آن‌ها بسیار زیاد است. اعطای بورسیه تحصیلی 65 درصدی به تمامی دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی این دانشگاه پذیرش تحصیلی می‌گیرند، مهمترین بورسیه‌ تحصیلی این دانشگاه است که برای متقاضیان بین المللی و ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس شمالی را دارند بسیار با اهمیت است و تاثیر به سزایی در تامین هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور را دارد. 

دیگر بورسیه‌های تحصیلی CWU که برخی از آن‌ها به دانشجویان بین المللی نیز اختصاص می‌یابد به شرح زیر است:

بورسیه تحصیلی دانشجویان انتقالی: این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان انتقالی از دیگر دانشگاه‌ها است که تا 75 درصد هزینه‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد.

برنامه‌های کمک مالی: این بورسیه تحصیلی هم در صورت نیاز مالی دانشجو که باید به دانشگاه اثبات شود، از طرف دانشگاه اعطا می‌شود و شامل تمام دانشجوهای این دانشگاه می‌شود.

بورسیه تحصیلی پیشرفت تحصیلی: در صورت پیشرفت و ارتقای تحصیلی دانشجو بورسیه تحصیلی 70 تا 100 درصد به دانشجو تعلق می‌گیرد.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه غرب قبرس

دانشگاه غرب قبرس به صورت متمرکز در 6 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی به ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان این دانشگاه مشغول است که عبارت اند از: مدیریت بازرگانی، گردشگری و هتلداری، مدیریت هواپیمایی داخلی، روانشناسی، راهنمایی و مشاوره روانشناسی و تغذیه و رژیم غذایی. 

این 6 رشته تحصیلی در 4 دانشکده اقتصاد علوم اداری و اجتماعی، دانشکده آموزش، دانشکده علوم بهداشتی و دانشکده حقوق ارائه می‌شود و در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرش می‌کنند.

علاوه بر دانشکده‌های فوق دانشگاه غرب قبرس 3 مدرسه تخصصی به نام‌های: مدرسه مقدماتی انگلیسی، مدرسه علوم بهداشتی و مدرسه دادگستری دارد که آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های ذکر شده را ارائه می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه غرب قبرس

شهریه سالیانه تمامی رشته‌های CWU ثابت است و بورسیه تحصیلی که به دانشجویان بین المللی تعلق می‌گیرد این مبلغ را کاهش می‌دهد.

هزینه تحصیل در رشته‌های تحصیلی همچون: مدیریت هواپیمایی داخلی، مدیریت بازرگانی، گردشگردی و هتلداری، روانشناسی، مهندسی کامپیوتر و ... سالیانه 7000 دلار تا 7,430 دلار است که اگر دانشجو مشمول بورسیه تحصیلی 65 درصدی شود باید مبلغی حدود 2.450 دلار پرداخت کند که برای تحصیل در خارج از کشور هزینه بسیار کمی است.

رنک دانشگاه غرب قبرس

بر اساس آخرین آمار وب سایت 4icu رتبه دانشگاه غرب قبرس در جهان 10507 و در کشور قبرس 29 اعلام شده است.

شرایط پذیرش دانشگاه غرب قبرس

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از CWU بسیار ساده است و نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد و در صورت نداشتن مدرک زبان باید در آزمون مهارت زبان دانشگاه نمره قبولی کسب شود. پس اگر شما به عنوان یک ایرانی قصد مهاجرت تحصیلی دارید و مشکل مدرک زبان دارید، تحصیل در این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی برای شماست و شما به راحتی می‌توانید از طریق لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران که خدمات پذیرش تحصیلی رایگان را برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه فراهم کرده است، اقدام کنید.

مدارک و شرایط مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از CWU به شرح زیر است:

•    داشتن مدرک دیپلم

•    داشتن مدرک پیش دانشگاهی

•    حداقل معدل 13 

•    ریز نمرات دوره دبیرستان

•    کپی گذرنامه

•    عکس

*لازم به ذکر است که زبان آموزشی دانشگاه غرب قبرس انگلیسی است، به همین منظور دانشجو نیاز به مهارت در زبان انگلیسی دارد که CWU مدارک زبان: IELTS با حداقل نمره 5، TOEFL با حداقل نمره 60، GCE/IGCSE/ FCE/ CPE/CAE با حداقل امتیاز C، PTE   با حداقل نمره 36 و New SAT با حداقل نمره 420 را قبول می‌کند و در صورت نداشتن مدرک، دانشجو باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی، CWU بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و از خدمات پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی استفاده کنید.