دانشگاه علوم قبرس در کایرنیا یکی از شهرهای قبرس شمالی واقع شده است. با لتس گو یونی شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در دانشگاه علوم قبرس را بررسی کنید. دانشگاه خصوصی علوم قبرس در شهر بندری کایرنیا در کشور قبرس شمالی قرار گرفته است. پردیس این دانشگاه در محدوده Ozanköy در جاده Bellapais واقع شده است که به عنوان استثنایی‌ترین محله در کایرنیا، زیباترین شهر کشور قبرس شمالی شناخته می شود.

این دانشگاه در سال 2013 توسط شرکت Özok تاسیس شد و از سال 2014 شروع به پذیرش دانشجو کرد. در مدت زمان بسیار کوتاهی دانشگاه علوم قبرس موفق به کسب اعتبار علمی در کشور قبرس شد و سپس توسط کشور ترکیه و مجامع بین المللی به رسمیت شناخته شد و به یک موسسه آموزش عالی موفق تبدیل شد که پنجره جدیدی به سوی افرادی باز کرد که قصد تحصیل در قبرس را دارند.

در دانشگاه علوم قبرس تلاش بر این است تا آموزش‌های با کیفیت ارائه شود تا دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه با خیال آسوده در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند. همچنین در این دانشگاه سعی بر به کارگیری کارمندان و اساتیدی شده است که تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های ترکیه و دیگر کشورهای دنیا انجام داده‌اند. 

از دیگر نکات در مورد دانشگاه علوم قبرس، استفاده از روش‌ آموزش عملی در کنار آموزش‌های تئوری است که برای این منظور آزمایشگاه‌هایی برای گروه‌های مختلف آموزشی در سطح دانشگاه ایجاد شده است.

در تمام کلاس‌ها و سالن‌های دانشگاه علوم قبرس، از فناوری‌های کمک آموزشی و جدید مانند تخته‌های هوشمند، ویدئو پروژکتور، ویژگی‌های ارگونومیک صندلی‌ها و روشنایی محیط استفاده شده است تا محیطی مناسب برای آموزش و تحصیل دانشجویان این دانشگاه فراهم باشد.

برنامه‌های آموزشی دانشگاه علوم قبرس به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود و بر این اساس نرخ ثبت پذیرش دانشجویان بین المللی این دانشگاه 35 درصد اعلام شده است که بسیار قابل توجه است. دانشگاه علوم قبرس در سطح بین المللی به طرز چشمگیری در حال رشد است و در حال حاضر میزبان دانشجویان بین المللی از 23 کشور در سراسر آسیا، اروپا و آفریقا است.

دانشگاه علوم قبرس مشارکت‌های مداوم و پایداری را با دانشگاه‌های سراسر جهان ایجاد کرده است. این روابط فرصتی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی برای تحصیل در خارج از کشور و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای تعامل با اساتید برجسته ایجاد می‌کند و همچنین فرصت مناسبی برای اعضای هیئت علمی در راستای انجام تحقیقات فردی یا مشترک با همکاران و اجرای برنامه‌های درسی نوآورانه برای دانشجویان است.

برنامه‎‌های آموزشی دانشگاه علوم قبرس به طور کامل توسط مقامات آموزش عالی در قبرس شمالی و ترکیه (YODAK و YOK) معتبر شناخته شده است، همچنین برنامه‌ها و مدارک این دانشگاه توسط UK NARIC به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه علوم قبرس از سال 2019 برای اقامت دانشجویان بین المللی خود خوابگاه‌هایی جدید در منطقه دیکمن ساخته است که تمام امکانات زندگی دانشجویی در این خوابگاه‌ها فراهم  شده است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم قبرس

دانشگاه علوم قبرس در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برنامه‌های آموزشی متعددی به زبان‌های انگلیسی و ترکی به دانشجویان خود ارائه می‌کند که به شرح زیر است:

رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی: رشته‌های عدالت، هنرهای آشپزی، کمک‌های اولیه و اضطراری، چشم پزشکی، فیزیوتراپی و راهنمای گردشگری (انگلیسی)

رشته‌های تحصیلی دوره کارشناسی: راهنما و مشاوره روانشناختی، تدریس زبان ترکی، حقوق، حقوق بین الملل (انگلیسی)، مدیریت کسب و کار (انگلیسی)، روابط بین الملل (انگلیسی)، روانشناسی، مدیریت هواپیمایی (انگلیسی)، بانکداری و امور مالی (انگلیسی)، مهندسی برق و الکترونیک (انگلیسی)، مهندسی مکانیک (انگلیسی)، مهندسی کامپیوتر (انگلیسی)، مهندسی نرم افزار (انگلیسی)، معماری (انگلیسی)، پرستاری (انگلیسی)، فیزیوتراپی و توانبخشی، مدرسه آمادگی انگلیسی (انگلیسی)، آموزشگاه آمادگی ترکی، معماری داخلی (انگلیسی)، جهانگردی و هتلداری (انگلیسی)، هنرهای آشپزی و آشپزی

رشته‌های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد: پرستاری (با پایان نامه)، مدیریت گردشگری(انگلیسی با پایان نامه)، راهنما و مشاوره روانشناختی (با پایان نامه)، مدیریت آموزش (با پایان نامه)، مدیریت تجارت (انگلیسی با پایان نامه)، مدیریت کسب و کار (انگلیسی بدون پایان نامه)، مدیریت گردشگری (انگلیسی بدون پایان نامه)

همچنین دانشگاه علوم قبرس در دو رشته مدیریت کسب و کار (انگلیسی) و مدیریت آموزش در مقطع دکترا دانشجو می‌پذیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم قبرس

در دانشگاه علوم قبرس برای تمام دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی تا 60 درصد برای دوره‌های کارشناسی و تا 50 درصد برای دوره‌های کارشناسی ارشد در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه تحصیلی لیاقت (Merit-based Scholarship): این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که نتایج نمره SAT داشته باشند و باید آن را برای بررسی در فرآیند اخذ پذیرش به دانشگاه علوم قبرس ارسال کنند. نمرات آزمون SAT که مشمول بورسیه تحصیلی می‌شوند: نمره 1200 مشمول 75 درصد بورسیه تحصیلی، نمره 1300 مشمول 80 درصد بورسیه تحصیلی و نمره 1400 و بیشتر مشمول 100 درصد بورسیه تحصیلی می‌شود.

بورسیه تحصیلی بر اساس نیاز مالی: اگر دانشجویی نیازهای شخصی و مسائل مالی داشته باشد، با ارائه نامه‌ایی به دادگستری و ارائه  کلیه مدارک در کنار نامه درخواست او ثبت می‌شود و پس از ارزیابی در مورد اعطای بورسیه تحصیلی تصمیم‌گیری می‌شود.

بورسیه تحصیلی خواهر و برادری: برای دانشجویان بین المللی که خواهران و برادران خود را برای تحصیل در CSU می‌آورند یک بورسیه تحصیلی اضافی در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که خواهران و برادران آن‌ها تا 75 درصد بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه علوم قبرس

هزینه‌های تحصیل در کشور قبرس شمالی و دانشگاه قبرس بسیار پایین است و متقاضیان تحصیل در این کشور حتی بدون پشتوانه مالی به راحتی با کار کردن در زمان تحصیل خود موفق به پرداخت هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه می‌شوند.

شهریه تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه قبرس شمالی برای تمامی رشته‌ها ثابت است و در صورتی که دانشجو شامل بورسیه تحصیلی این دانشگاه شود مبلغ پرداختی از 60 تا 100 درصد کاهش می‌یابد.

شهریه سالیانه تحصیل در رشته‌های دوره کارشناسی 6.500 دلار آمریکا است که اگر دانشجویی شامل 60 درصد بورسیه تحصیلی شود مبلغ 2.600 دلار آمریکا، 75 درصد بورسیه تحصیلی مبلغ 1.625 دلار آمریکا، 80 درصد بورسیه تحصیلی مبلغ 1.300 دلار آمریکا و 100 درصد بورسیه تحصیلی مبلغ 500 دلار (هزینه مالیات بر ارزش افزوده و فعالیت اجتماعی سالیانه) را پرداخت می‌کند. 

شهریه سالیانه تحصیل در دوره‌‌های کارشناسی ارشد و دکترا متغیر است. شهریه دوره کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی و مدیریت گردشگری سالیانه 4.350 دلار است که اگر دانشجو موفق به کسب بورسیه تحصیلی 50 درصدی شود مبلغ 2.175 دلار، بورسیه تحصیلی 75 درصدی مبلغ 1.088 دلار و بورسیه تحصیلی 100 درصدی مبلغ 500 دلار (هزینه مالیات بر ارزش افزوده و فعالیت اجتماعی سالیانه) پرداخت می‌کند.

شهریه دوره دکترا در رشته مدیریت بازرگانی سالیانه 8.800 دلار است که اگر دانشجو موفق به کسب بورسیه تحصیلی 50 درصدی شود مبلغ 4.400 دلار، بورسیه تحصیلی 75 درصدی مبلغ 2.200 دلار و بورسیه تحصیلی 100 درصدی مبلغ 500 دلار (هزینه مالیات بر ارزش افزوده و فعالیت اجتماعی سالیانه) پرداخت می‌کند.

هزینه‌های زندگی به غیر از شهریه کاملا به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد که به صورت تخمینی هزینه‌های زندگی دانشجویان بین المللی این دانشگاه بین 350 تا 600 دلار در ماه است که به طور میانگین هزینه‌های سالیانه حدود 3.500 تا 4.500 دلار می‌شود.

رنک دانشگاه علوم قبرس

طبق آخرین آمار وب سایت 4icu دانشگاه علوم قبرس رتبه 10167 در دنیا و رتبه 25 در کشور قبرس را کسب کرده است.

شرایط پذیرش دانشگاه علوم قبرس

دانشگاه علوم قبرس شرایط اخذ پذیرش تحصیلی بسیار راحتی دارد و همچنین هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه و کشور قبرس بسیار پایین است. لذا اگر شما به عنوان یک ایرانی قصد مهاجرت تحصیلی دارید تحصیل در این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی برای شماست و شما به راحتی می‌توانید از طریق لتس گو یونی نماینده رسمی این دانشگاه در ایران برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه علوم قبرس برای تحصیل در مقطع کارشناسی به شرح زیر است:

•    کارنامه دوره دبیرستان

•    مدرک دیپلم با حداقل معدل 13

•    کسب نمره آزمون مهارت انگلیسی یا ترکی (درصورت نداشتن یکی از مدارک TOEFL یا IELTS)

•    پاسپورت

•    یک قطعه عکس

•    ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی

*برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی یا باید یکی از مدارک معتبر زبان (حداقل نمره 75 برای مدرک TOEFL و حداقل نمره 6 برای مدرک IELTS) را داشته باشید و یا در آزمون زبان دانشگاه شرکت کنید و نمره آزمون را کسب کنید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی به شرح زیر است:

•    مدرک کارشناسی 

•    نتایج آزمون مهارت زبان (TOEFL برای زبان انگلیسی یا YDS برای متقاضیان ترک) 

•    فتوکپی گذرنامه

•    یک عکس 

•    انگیزه نامه به زبان انگلیسی

•    دو توصیه نامه

•    ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور قبرس، دانشگاه علوم قبرس بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.