دانشگاه بیرکبک لندن یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی است، که به عنوان یک مرکز پویا برای تحقیقات شناخته می‌شود. همچنین، این مرکز تنها ارائه کننده تحصیلات عالی شبانه در لندن است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا تحصیل خود را با کار، خانواده و سایر تعهدات‌شان متعادل کنند. 

این مرکز مفتخر است که در بین ۳۵۰ دانشگاه برتر پژوهش محور جهان قرار دارد. اکثر دانشجویان بین‌المللی به دلیل شهرت این دانشگاه به عنوان یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی که در مرکز لندن واقع شده است، تحصیل در آن را انتخاب می‌کنند. شما هم می توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، برای شروع تحصیل خود در انگلیس اقدام کنید. 

دانشگاه بیرکبک لندن

دانشگاه بیرکبک لندن، تاسیس‌شده در ۱۸۲۳ و پیوسته به دانشگاه لندن در ۱۹۲۰، یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی است. پردیس این دانشگاه در قلب بهترین شهر دانشجویی جهان (لندن) واقع شده و موقعیت فوق‌العاده‌ای را برای دانشجویان جهت لذت‌بردن از زندگی و تحصیل در انگلیس و لندن فراهم می‌کند. 

با توجه به برگزاری کلاس‌های شبانه در بیرکبک، بسیاری از دانشجویان این امکان را دارند که در طول روز کار کنند، کارآموزی ببینند یا فعالیت‌های داوطلبانه داشته باشند. این امر به آن‌ها برتری در بازار کار رقابتی می‌دهد. پردیس اصلی دانشگاه در قلب بلومزبری، با موزه‌ها و گالری‌های مشهور جهانی قرار گرفته است و دسترسی آسانی به وست اند، سوهو، کوونت گاردن و کینگز کراس دارد. 

دانشجویان این دانشگاه به دلیل پختگی، استقلال فکری، تمرکز و پشتکارشان مورد احترام و ارزش بالای کارفرمایان قرار می‌گیرند. در این دانشگاه، دانشجویانی از بیش از ۱۲۰ کشور مختلف مشغول به تحصیل هستند. بنابراین، خود را در میان دانشجویان متعهد، پرشور و از پیشینه‌های تحصیلی، حرفه‌ای و فرهنگی گوناگون، با سنین ۱۸ تا بالای ۸۰ سال خواهید دید. 

بسیاری از کلاس‌ها بین ساعت ۶ عصر تا ۹ شب برگزار می‌شود و دوره‌های تمام‌وقت (سه یا چهار شب در هفته) سه سال و دوره‌های پاره وقت چهار تا شش سال به طول می‌انجامند. به طور کلی، انتظار می‌رود دانشجویان به ازای هر یک ساعت تدریس حضوری، هنگام تحصیل در انگلیس دو ساعت به طور مستقل مطالعه داشته باشند. 

بیشتر تدریس‌ها در پردیس اصلی بلومزبری انجام می‌شود، اما برخی از دوره‌ها در پردیس یونیورسیتی اسکوئر در استراتفورد، شرق لندن، یک مرکز نوآورانه و پویا برای کارآفرینان و افراد خلاق، ارائه می‌شود. هر دو پردیس از امکانات عالی، دسترسی به حمل و نقل و خدمات پشتیبانی برخوردار هستند.

بیش از ۹۰ درصد از اعضای هیئت علمی این مرکز فعالانه در حوزه تحقیقات مشغول هستند و بسیاری از آن‌ها متخصصان به نامی در رشته‌های خود به شمار می‌روند. فارغ‌التحصیلان و کارکنان این دانشگاه شامل ۷۴ برنده جایزه نوبل، ۵۲ رئیس جمهور و نخست‌وزیر و تعدادی از چهره‌های برجسته بین‌المللی می‌شوند. این مرکز ۱۰۰ سال پیش به دانشگاه لندن پیوست و در سال ۲۰۲۳، حدود ۲۰۰ سال ارائه آموزش عالی را جشن گرفت.

رنکینگ دانشگاه بیرکبک لندن

شش دوره آموزشی دانشگاه بیرکبک اخیراً در بین ۲۰۰ دوره برتر جهان قرار گرفته است، که این امر بر عیار اعضای هیئت علمی و کیفیت محتوای دوره‌های آموزشی آن تأکید می‌کند. فلسفه، ارتباطات و رسانه، انگلیسی، هنر و علوم انسانی، تاریخ و روانشناسی هر کدام موفق به کسب رتبه‌ای در بین ۲۰۰ دوره برتر شده‌اند و بدین ترتیب، این مرکز را به راحتی در میان ۴۰ مؤسسه برتر بریتانیا قرار می‌دهند. 

این دانشگاه در آخرین چارچوب ارزیابی تعالی تحقیق (REF ۲۰۲۱) به دلیل کیفیت تحقیقات خود مورد تقدیر قرار گرفته است، که طی آن ۸۶ درصد از فعالیت‌های پژوهشی آن در سطح «پیشرو در جهان» یا «عالی در سطح بین‌المللی» ارزیابی شده است. سایر رتبه‌بندی‌های این مرکز، دانشگاه لندن عبارتند از: 

 • رتبه ۴۰۸ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS سال ۲۰۲۴
 • رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز هایر ادوکیشن سال ۲۰۲۴

رشته‌های دانشگاه بیرکبک لندن

دانشگاه بیرکبک به تنوع گسترده‌ای از دوره‌های رقابتی که برای متقاضیان تحصیل در انگلیس ارائه می‌دهد، افتخار می‌کند. دانشجویان می‌توانند از بین بیش از ۱۰۰ دوره کارشناسی تمام‌وقت و پاره وقت، دوره‌های کوتاه مدت، مدارک آموزش عالی و بیش از ۲۰۰ دوره ارشد و دکتری، رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنند. همچنین، این دانشگاه یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های دوره‌های شبانه را در بین دانشگاه‌های بریتانیا داراست. 

همچنین می‌توان برای مدرکی با یک سال پیش‌دانشگاهی درخواست داد، که این گزینه برای دانشجویانی که شرایط ورود به رشته‌ی انتخابی را ندارند یا احساس می‌کنند به پشتیبانی بیشتری در دانشگاه نیاز دارند، ایده‌آل است. این دانشگاه دوره‌های آموزشی خود را در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، بازرگانی، حقوق و علوم ارائه می‌دهد. دانشجویان کارشناسی می‌توانند در مدت ۳ تا ۶ سال، با سرعتی که متناسب با آن‌هاست، دوره خود را به اتمام برسانند. در اینجا برخی از رشته‌های محبوب دانشگاه بیرکبک لندن، آورده شده است: 

 • حسابداری و امور مالی (BSc) - ۳ ساله، تمام‌وقت
 • زبان و/یا سیاست جهانی (فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، اسپانیایی) (BA) - ۳ ساله، تمام‌وقت
 • حقوق بشر (فشرده) (LLM / MA) 
 • حقوق بین‌الملل اقتصاد (فشرده) (LLM) 
 • روان‌شناسی سازمانی (MSc) 
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

شرایط پذیرش دانشگاه بیرکبک لندن

این مرکز پذیرای دانشجویان با پیشینه‌های تحصیلی متنوع است و در بررسی پذیرش، ارزیابان دانشگاه علاوه بر مدارک تحصیلی قبلی، دانش و مهارت‌هایی را که متقاضیان خارج از کلاس درس کسب کرده‌اند نیز در نظر می‌گیرند. سیستم پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها (UCAS) سازمان مرکزی است که تمامی پذیرش‌های مراکز آموزش عالی در بریتانیا را مدیریت می‌کند. هر دانشجویی که قصد تحصیل برای مدرک تمام‌وقت در هر کجای بریتانیا را دارد، باید از طریق UCAS درخواست دهد. 

این موضوع شامل تمامی متقاضیان این مرکز نیز می‌شود. دانشجویان می‌توانند به محض انتشار آنلاین دوره‌های UCAS، برای آن‌ها درخواست دهند. بر اساس UCAS، هزینه درخواست برای یک دوره ۲۲ پوند و برای دو یا چند دوره ۲۶.۵ پوند است. شرایط پذیرش این مرکز به طور کلی به شرح زیر است: 

 • ریزنمرات تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • یک توصیه‌نامه برای دوره کارشناسی و دو توصیه‌نامه برای دوره‌های ارشد و دکتری
 • مدرک زبان انگلیسی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک اضافی مورد نیاز ثبت‌نام (بسته به دوره) 

در اینجا جزئیاتی از حداقل امتیاز قبولی برای زبان انگلیسی در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی آمده است: 

دوره‌های کارشناسی

 • حداقل نمره آیلتس: ۶.۵+
 • حداقل نمره تافل: ۷۹+
 • حداقل نمره پی تی ای: ۶۲+

دوره‌های ارشد و دکتری

 • حداقل نمره آیلتس: ۶.۵+
 • حداقل نمره تافل: ۷۹+
 • حداقل نمره پی تی ای: ۶۲+

شهریه دانشگاه بیرکبک لندن

دانشگاه بیرکبک گزینه‌های متنوعی برای پرداخت شهریه ارائه می‌دهد و هزینه دوره‌ها با توجه به انتخاب موضوع و نوع تحصیل (تمام وقت یا پاره وقت) متفاوت است. یکی از جذابیت‌های اصلی ساختار شهریه این مرکز این است که برای اکثر دانشجویان کارشناسی تمام وقت و پاره وقت، پرداخت اولیه وجود ندارد. میانگین شهریه برای دانشجویان بین‌المللی بسته به دوره‌ای که انتخاب می‌کنند می‌تواند از ۱۳ تا ۲۴ هزار پوند متغیر باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرکبک لندن

این مرکز برای کمک به تأمین هزینه‌های تحصیل دانشجویان، طیف وسیعی از بورسیه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این موارد شامل موارد زیر است: 

تخفیف مادام‌العمر برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی بیرکبک: دانشجویان کارشناسی فارغ‌التحصیل این مرکز که برای ارشد و دکتری در این دانشگاه اقدام می‌کنند، مشمول تخفیف شهریه می‌شوند. 

کمک هزینه تحصیلی بیرکبک (Birkbeck Cash Bursary): این طرح به دانشجویان واجد شرایط کمک‌های مالی بلاعوض برای پوشش هزینه‌های جانبی تحصیل مانند رفت‌وآمد، چاپ و کتاب ارائه می‌دهد. 

بورسیه‌های معاون دانشگاه (VICE-CHANCELLOR'S SCHOLARSHIPS): این بورسیه به تمام دانشجویان واجد شرایط برای حداکثر سه سال، تخفیف شهریه ارائه می‌دهد. 

بورسیه‌های آینده‌ی جهانی بیرکبک (BIRKBECK GLOBAL FUTURE SCHOLARSHIPS): این بورسیه به دانشجویان ارشد و دکتری برای سال اول تحصیل، تخفیف شهریه ارائه می‌دهد. 

بورسیه‌های بین‌المللی برتر بیرکبک (BIRKBECK INTERNATIONAL EXCELLENCE SCHOLARSHIPS): این بورسیه به تعداد محدودی از دانشجویان بین‌المللی برای سال اول تحصیل، تخفیف شهریه بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند ارائه می‌دهد. 

بورسیه‌های چونینگ (CHEVENING SCHOLARSHIPS): بورسیه چونینگ توسط دولت انگلستان ارائه می‌شود و شامل پوشش کامل شهریه و هزینه‌های زندگی است که دانشگاه بیرکبک نیز در این طرح مشارکت می‌کند.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه بیرکبک لندن

دانشجویان بین‌المللی از یک طرح تضمینی برای گرفتن اتاق در خوابگاه‌های دانشجویی بهره‌مند می‌شوند که اکثر خوابگاه‌ها در بلومزبری، با فاصله‌ای کوتاه از دانشگاه، واقع شده‌اند و طیف وسیعی از گزینه‌ها را از اتاق‌های مجهز به سرویس غذا تا غیره ارائه می‌دهند. در صورتی که ترجیح می‌دهید در یک مسکن اجاره‌ای خصوصی در لندن زندگی کنید، به خدمات مسکن حرفه‌ای دانشگاه لندن دسترسی رایگان خواهید داشت که می‌تواند به شما در یافتن بهترین نوع اقامت برایتان کمک کند. 

دانشگاه بیرکبک، طیف وسیعی از رویدادهای خوشامدگویی را برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌کند، که از رویدادهای کل دانشکده تا رویدادهای اختصاصی هر بخش را شامل می‌شود. «هفته‌ی پذیرش بین‌المللی» در ابتدای هر سال برگزار می‌شود و شامل سخنرانی‌هایی در مورد مهارت‌های تحصیلی و گشت‌وگذار در لندن است. 

شما می‌توانید از یک سرویس استخدام حرفه‌ای به نام «تلنت» استفاده کنید که با برخی از برترین کارفرمایان انگلستان همکاری می‌کند تا به دانشجویان بیرکبک کمک کند تا تجربه‌ی کاری مرتبط پیدا کنند و در بازار کار رقابتی پیشرفت کنند. دانشگاه دارای کافه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و یک بار اختصاصی است و همچنین سینمای عنوان داری در میدان گوردون ۴۳ قرار دارد که نمایش‌های رایگان ارائه می‌دهد. 

بریکبک همچنین در یکی از بزرگترین مراکز تجمع کتابخانه‌های جهان، از جمله کتابخانه بریتانیا و کتابخانه سنا، واقع شده است و کتابخانه‌ی خودشان نیز با منابع غنی و به تازگی بازسازی شده است. برای دانشجویانی که به مهدکودک نیاز دارند، بیرکبک یک سرویس مهدکودک شبانه‌ی حرفه‌ای و با قیمت مناسب را در پردیس بلومزبری برای کودکان دو تا شش‌ساله ارائه می‌دهد. به طور کلی، دانشجویان از وجود پشتیبانی‌های علمی و شخصی بسیار راضی هستند. 

اتحادیه‌ی دانشجویی بیرکبک طیف وسیعی از کلوپ‌ها و انجمن‌ها را اداره می‌کند که پاسخگوی علایق، سرگرمی‌ها و نیازهای مختلف است که انجمن فیلم و انجمن حقوق بیرکبک تنها چند نمونه از گزینه‌های موجود هستند. علاقه‌مندان به ورزش از تنوع تیم‌های قابل عضویت خوشحال خواهند شد. 

اتحادیه دانشجویی در بیرکبک بدون در نظر گرفتن سطح مهارت، فرهنگ مشارکت و فراگیر را ترویج می‌کند. از محبوب‌ترین ورزش‌ها می‌توان به فوتبال اشاره کرد. علاوه بر این، دانشجویان تشویق می‌شوند تا در صورت نبود انجمن مورد علاقه‌شان، انجمن‌های جدیدی تأسیس کنند و اتحادیه‌های دانشجویی بیرکبک اغلب قادر به تأمین بودجه و پشتیبانی سازمانی هستند.