دانشگاه اسامپشن در کشور تایلند واقع شده است. با لتس گو یونی درباره شرایط پذیرش دانشگاه اسامپشن و رتبه دانشگاه اسامشن تایلند بیشتر بدانید. دانشگاه اسامپشن تایلند یک دانشگاه خصوصی در شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند تاسیس شده است. این دانشگاه با قدمت بیش از 50 سال به ارائه خدمات آموزشی در سطح کلاس جهانی در جنوب شرق آسیا پرداخته است.

دانشگاه اسامپشن در ابتدا فعالیت‌های آموزشی را در سال 1969 به عنوان یک موسسه آموزش عالی مستقل و تحت عنوان دانشکده بازرگانی اسامپشن آغاز کرد. در سال 1972 با تأیید وزارت آموزش و پرورش کشور تایلند رسماً به عنوان کالج مدیریت بازرگانی ABAC به ادامه فعالیت‌های آموزشی‌اش پرداخت و در ماه مه سال 1975 توسط وزارت امور دانشگاهی کشور تایلند معتبر شناخته شد و به یکی از مراکز معتبر تحصیل در تایلند تبدیل شد.

این دانشگاه یک موسسه غیرانتفاعی است که توسط برادران سنت گابریل که یکی از مکاتب کاتولیک هستند، تاسیس شد و به ارائه برنامه‌های آموزش عالی و فعالیت‌های بشردوستانه اختصاص دارد. این گروه از سال 1901 بسیاری از موسسات آموزشی در تایلند را اداره می‌کنند و به استفاده روش‌های ویژه از طریق رویکردهای خلاقانه و میان رشته‌ای و فناوری‌های مدرن پرداخته‌اند.

دانشگاه اسامپشن در دو پردیس مختلف که پردیس اصلی آن در شهر بانکوک و پردیس جدید در Suvarnabhumi که حدود 30 دقیقه تا شهر بانکوک فاصله دارد، واقع شده است. جامعه دانشجویی و محصلین دانشگاه اسامپشن در حدود 19،870 نفر است که شامل تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از 75 کشور جهان است.

هدف اصلی AU خدمت به جوامع و ملل در سایه خدمات علمی است که برای رسیدن به این هدف به ارائه دانش‌های علمی و مورد نیاز بشر به ویژه در زمینه آموزش تجارت و علوم مدیریت از طریق تحقیق و رویکردهای بین رشته‌ای می پردازد. 

دانشگاه اسامپشن در زمینه‌های مختلفی همچون: اخلاق، علوم، زبان‌ها و مدیریت بازرگانی در دوره‌های مختلف تحصیلی رشته تحصیلی برای علاقه مندان تحصیل در کشور تایلند ارائه می‌کند و تمامی برنامه‌های این دانشگاه به دلیل حضور دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

استانداردهای علمی دانشگاه اسامپشن توسط کمیسیون خدمات کشوری تایلند پذیرفته شده است و با دانشگاه‌های مختلفی در بیش از 25 کشور دنیا همچون ایالات متحده آمریکا، انگلستان، فرانسه آلمان، چین، سوئد، هلند، ژاپن، استرالیا و ... تفاهم نامه همکاری علمی دارد که این امر سبب شده تا انتقال اعتبارات از دانشگاه اسامپشن توسط بسیاری از دانشگاه‌های خارجی پذیرفته شده است. 

داشتن آزادی بیان در AU یکی از شاخصه‌های اصلی تحصیل در این دانشگاه است و حضور کادر علمی برجسته به تقویت بنیان‌های آموزشی این دانشگاه افزوده است. سخت کوشی، تفکر انتقادی و تصمیم گیری موثر سه شاخصه اصلی محصلین دانشگاه اسامپشن است که به حضور این دانشگاه در میان دانشگاه‌های برتر جهان کمک کرده است. 

همچنین دانشگاه اسامپشن چندین امکان و خدمات دانشگاهی و غیر دانشگاهی از جمله کتابخانه، امکانات ورزشی، برنامه‌های تبادل و دوره‌های آنلاین و فرصت‌های آموزش از راه دور را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

شرایط پذیرش دانشگاه اسامپشن

دانشگاه اسامپشن 51 ساله تایلندی دارای سیاست پذیرش انتخابی بر اساس آزمون‌های ورودی و سوابق تحصیلی دانشجویان است. متقاضیان بین المللی که متقاضی مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور تایلند هستند، می‌توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه اسامپشن به این خواسته دست پیدا کنند.

اگر انتخاب شما برای مهاجرت تحصیلی کشور تایلند و AU است، می‌توانید از طریق خدمات فری اپلای و پذیرش تحصیلی رایگان لتس گو یونی برای پذیرش تحصیلی دانشگاه اسامپشن اقدام کنید و با خیال راحت برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام کنید.

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه اسامپشن بسیار راحت است و فقط کافی است که مدارک زیر را برای مشاوران لتس گو یونی ارسال کنید تا برای شما خدمات پذیرش تحصیلی رایگان دانشگاه اسامپشن انجام شود.

•    داشتن یک نسخه از گواهینامه یا دیپلم دبیرستان که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور ایران مجاز باشد و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. 

•    نسخه ریز نمرات دوره تحصیلی دبیرستان که به زبان انگلیسی ترجمه شده است.

•    کپی گذرنامه 

•    یک قطعه عکس 3*4

از آنجایی که زبان رسمی و تدریس دانشگاه اسامپشن انگلیسی است، مهارت در استفاده از زبان انگلیسی یکی از لازمه‌های حضور و تحصیل در این دانشگاه است ولی داشتن مدارک معتبر الزامی نیست. با این حال اگر متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه اسامپشن یکی از مدارک زیر را داشته باشد، باید در زمان اقدام به پذیرش تحصیلی مستندات مربوط به این مدارک را ارسال کند.

مدرک TOEFL با حداقل نمره 60  با حداقل 2 سال اعتبار/ مدرک IELTS با حداقل نمره 5 و حداقل 2 سال اعتبار/ مدرک SAT1 برای بخش ریاضی با حداقل نمره 500/ مدرک SAT1 برای بخش‌های خواندن و نوشتن با حداقل نمره 600

رشته ‌های دانشگاه اسامپشن

بیش از 50 برنامه و رشته آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه اسامپشن ارائه می‌شود که در میان آن‌ها رشته‌های مدیریت بازرگانی، مدیریت و فناوری اطلاعات از محبوب ترین برنامه‌های آموزشی این دانشگاه هستند. در این دانشگاه تعداد 13 دانشکده و مدرسه فعالیت می‌کنند که در زیر رشته‌های قابل ارائه در هر دانشکده شرح داده شده است:

مدرسه مدیریت و اقتصاد Martin de Tours: در این مدرسه رشته‌های متعددی در مقاطع مختلف همچون: مدیریت بازرگانی، حسابداری، اقتصاد تجارت، کارشناسی ارشد علوم در تجارت و اقتصاد، کارشناسی ارشد علوم در مدیریت زنجیره تامین، دکترای فلسفه در مدیریت بازرگانی و دکترای فلسفه در تجارت و اقتصاد را ارائه می‌کند.

مدرسه هنر Theodore Maria: برنامه‌های متفاوتی در زمینه کارشناسی هنر در این مدرسه ارائه می‌شود و برای کمک به تأمین نیازهای جامعه تجارت و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور طراحی شده‌اند.

مدرسه علوم پرستاری Bernadette de Lourdes: برنامه کارشناسی پرستاری در این مدرسه برای علاقه مندان تحصیل در رشته پرستاری تدریس می‌شود.

مدرسه علوم و فناوری Vincent Mary: در این مدرسه رشته‌های مختلفی همچون: علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد علوم فناوری اطلاعات، دکترای فلسفه در علوم کامپیوتر و دکترای فلسفه در فناوری اطلاعات ارائه می‌شود.

مدرسه مهندسی Vincent Mary: برنامه‌های مختلف مهندسی این دانشکده عبارت اند از: مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک و مهندسی هوانوردی

مدرسه هنرهای ارتباطی Albert Laurence: در دانشکده هنرهای ارتباطی AU رشته‌هایی همچون: هنرهای ارتباطی در تبلیغات، ارتباطات رسانه‌های دیجیتال، هنرهای ارتباطی در روابط عمومی، هنرهای زیبا و کاربردی در تصاویر تولید شده توسط رایانه و طراحی ارتباطات تصویری تدریس می‌شود.

مدرسه حقوق Thomas Aquinas: در این دانشکده مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته حقوق برای دانشجویان علاقه مند به حوزه وکالت ارائه می‌شود.

دانشکده بیوتکنولوژی Theophane Venard: رشته‌های این دانشکده که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‎شود عبارت‌اند از: صنایع غذایی، کشاورزی و صنعت، کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی مواد غذایی، دکترای فلسفه در بیوتکنولوژی مواد غذایی

مدرسه طراحی و معماری Montfort del Rosario: رشته‌های معماری، معماری داخلی، هنرهای زیبا و کاربردی در طراحی داخلی و هنرهای زیبا و کاربردی در طراحی محصول را برای دانشجویان علاقه مند به حوزه معماری ارائه می‌شود.

مدرسه موسیقی Louis Nobiron: رشته موسیقی در این دانشکده برای دانشجویان علاقه مند به حوزه موسیقی در مقطع کارشناسی تدریس می‌شود.

مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم انسانی: برنامه‌های آموزشی این دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و رشته‌های آن عبارت‌اند از: فلسفه و دین، آموزش در برنامه درسی و آموزشی، آموزش در مدیریت آموزشی و رهبری، علوم روانشناسی مشاوره و آموزش زبان انگلیسی

مدرسه تحصیلات تکمیلی تجارت: رشته‌های تدریسی این دانشکده همچون: مدیریت بازرگانی، مدیریت در توسعه سازمان، مدیریت بازرگانی در هتلداری، مدیریت گردشگری و تجزیه و تحلیل و مدیریت سرمایه گذاری در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.

مدرسه تحصیلات تکمیلی مدیریت فناوری پیشرفته: این دانشکده رشته‌های تحصیلی در زمینه‌های مختلفی همچون: آموزش و فناوری، فناوری اطلاعات و مدیریت و مدیریت را به صورت آنلاین ارائه می‌کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه اسامپشن تایلند

تحصیل در خارج از کشور یکی از دغدغه‌های جوانان ایرانی است، ولی گاهی اوقات مشکلات مالی مانع از رسیدن به این هدف و پیشرفت در این مسیر می‌شود. مخارج تحصیل و شهریه در برخی از کشورهای دنیا همچون کشور کانادا بسیار بالا است و به طور معمول شهریه دانشگاه‌های کانادایی برای دوره‌های کارشناسی در حدود مبالغی بیش از 20 هزار دلار در هر سال است که دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا باید برای 4 سال برنامه مالی خود را تنظیم کند تا بتواند در این کشور تحصیل کند. 

اما اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی را دارید ولی مشکلات مالی سد راه شماست، لتس گو یونی به شما پیشنهاد تحصیل در دانشگاه‌های کشور تایلند همچون دانشگاه اسامپشن را می‌دهد. شهریه برخی از رشته‌های دانشگاه اسامپشن به شرح زیر  است:

شهریه رشته مدیریت در دوره کارشناسی در دانشگاه اسامپشن برای سال اول در حدود 130.700 بات تایلند می‌باشد که مبلغی در حدود 4.300 دلار آمریکا است و مجموع 4 سال تحصیل در این رشته تحصیلی در حدود 17 هزار دلار آمریکا می‌شود.

بیشترین مبلغ شهریه در دانشگاه اسامپشمن مربوط به دوره کارشناسی رشته مهندسی هوانوردی است که مبلغ شهریه برای مجموع 4 سال تحصیل در این رشته تحصیلی در حدود 110 هزار دلار آمریکا است.

هزینه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای AU نیز از 8.943 دلار آمریکا برای رشته مدیریت آغاز می‌شود و در برخی از برنامه‌ها همچون دکترای مدیریت گردشگری و هتلداری به 50 هزار دلار آمریکا نیز می‌رسد.

لازم به ذکر است که مبالغ دیگری همچون: اجاره خانه یا خوابگاه، برنامه غذایی، ملزومات تحصیل، حمل و نقل و ... نیز به مبالغ شهریه دانشجویی اضافه می‌شود افراد باید برای پرداخت آن‌ها برنامه ریزی دقیق مالی داشته باشند.

رتبه دانشگاه اسامپشن تایلند

طبق آخرین آمار رسمی وب سایت webometrics رتبه دانشگاه اسامپشن تایلند در جهان 3578 اعلام شده و در کشور تایلند رتبه 29 را کسب کرده است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه اسامپشن

سه مجموعه خوابگاهی در داخل پردیس AU به نام‌های: خوابگاه پادشاه سلیمان، ملکه سبا و پادشاه دیوید برای دانشجویان بین المللی و غیر بومی این دانشگاه در نظر گرفته شده است. هزینه ماهیانه اقامت در خوابگاه‌‌های دانشگاه اسامپشن بسته به نوع اتاق 3.500 بات تایلند تا 4.500 بات تایلند می‌باشد.

خوابگاه پادشاه سلیمان مخصوص دانشجویان پسر این دانشگاه است و 505 اتاق دارد که تمامی امکانات لازم در تمامی اتاق‌های این خوابگاه موجود است.

از طرف دیگر خوابگاه ملکه سبا مخصوص دانشجویان دختر اسامپشن است و در تمام اتاق‌های این خوابگاه همچون دیگر مجموعه‌ها تمامی امکانات رفاهی موجود است و همچنین زمبن‌های ورزشی نیز در کنار این مجموعه خوابگاهی قرار گرفته است.

خوابگاه پادشاه دیوید در دو سبک متفاوت 266 اتاق را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد که موقعیت مکانی متفاوتی دارد و تمامی امکانات رفاهی را در اختیار دانشجویان قرار داده است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور تایلند، دانشگاه اسامپشن بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.