دانشگاه وست لندن (UWL) که به عنوان «دانشگاه حرفه‌ای» شناخته می‌شود و مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری است، دارای نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلی چشمگیری است و دوره‌های آن به طور خاص برای توانمندسازی دانشجویان برای پیدا کردن کار پس از اتمام تحصیل طراحی شده‌اند. 

تحصیل در کشور انگلستان می‌تواند هم چالش‌برانگیز و هم پربار باشد. پس اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، این مرکز می‌تواند مؤسسه‌ای عالی برای شما باشد! در آخر این مطلب اگر به حضور در این دانشگاه علاقه‌مند بودید، می‌توانید از طریق رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

دانشگاه وست لندن انگلستان

دانشگاه وست لندن انگلستان و تحصیل در آن به معنای کسب مهارت‌ها، تخصص و دانش مورد نیاز برای درخشیدن در شغل انتخابی شماست. اساتید با تجربه این مجموعه که از متخصصان برجسته صنایع مختلف هستند و فرصت بهره‌مندی از ارتباطات نزدیک با این صنایع را خواهید داشت. UWL بیش از ۱۱ هزار دانشجو دارد که ۲۰ درصد از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد. 

این مجموعه دولتی در سال ۱۸۶۰ با نام «مدرسه لیدی بایرون» تاسیس شد و پس از ادغام کالج تحصیلات تکمیلی ایلینگ با کالج موسیقی لندن، کالج تحصیلات تکمیلی دره تیمز و کالج مراقبت‌های بهداشتی ملکه شارلوت شکل گرفت. همچنین، در سال‌های ۱۹۹۴-۱۹۹۵ و ۲۰۰۴ با مؤسسات دیگری ادغام شد که شامل کالج ریدینگ و مدرسه هنر و طراحی ایلینگ می‌شد. پردیس برنتفورد نیز در سال ۲۰۱۶ خریداری شد و کالج راسکین، آکسفورد، در سال ۲۰۲۱ به مجموعه پیوست. 

دانشگاه دارای پردیس‌هایی در برنتفورد و ایلینگ است و با کلاس‌های کم جمعیت و استودیوها و آزمایشگاه‌های مدرن که به طور خاص برای آموزش پیشرفته طراحی شده‌اند، دانشجویان را برای مشاغل تخصصی پس از فارغ‌التحصیلی از UWL کاملاً آماده می‌کنند. 

UWL متعهد به فرآیند پذیرشی عادلانه و برابر است که پذیرای متقاضیان با سوابق، سبک زندگی و ملیت‌های مختلف باشد. تیم پذیرش مجرب UWL در طول فرآیند درخواست در دسترس است تا به تمامی دانشجویان بالقوه مشاوره و راهنمایی در راستای مهاجرت تحصیلی ارائه دهد. 

۹۸ درصد قابل توجه فارغ‌التحصیلان UWL ظرف شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار یا تحصیلات تکمیلی می‌شوند. UWL به دلیل پشتیبانی فوق‌العاده از دانشجویان بین‌المللی پس از مهاجرت تحصیلی، انتخابی عالی برای این دانشجویان است. 

UWL یک تیم حمایتی فوق‌العاده برای دانشجویان بین‌المللی دارد که در تمام مراحل تحصیل در انگلستان در کنار شما خواهند بود. از پیدا کردن مسکن مناسب تا تهیه سیم‌کارت و هر آنچه که برای یک زندگی راحت و بی‌دغدغه در این کشور هنگام تحصیل در انگلستان نیاز دارید، این تیم حامی و همه‌کاره در خدمت شماست. 

دانشگاه وست لندن کجاست

دانشگاه وست لندن کجاست؟ UWL در منطقه سرسبز و خوش آب و هوای ایلینگ در غرب لندن واقع شده است و با دو پردیس در ایلینگ و برنتفورد و همچنین انستیتوی بهداشت برکشایر در ریدینگ، محیطی آموزشی پویا و مدرن را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. 

پردیس‌های UWL به وسیله اتوبوس شاتل رایگان ۱۰ دقیقه‌ای به هم متصل شده‌اند و دسترسی به مرکز شهر لندن نیز با مترو به راحتی امکان‌پذیر است. تمامی پردیس‌ها مجهز به امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته هستند و دانشکده‌ها عمدتاً در دو پردیس اصلی ایلینگ و برنتفورد فعالیت می‌کنند. 

دانشجویان رشته‌های مامایی و پرستاری در انستیتوی بهداشت برکشایر در ریدینگ مستقر هستند. در نزدیکی هر یک از پردیس‌های UWL فعالیت‌های مختلفی برای انجام دادن وجود دارد و دانشجویان می‌توانند از اوقات فراغت خود را هنگام تحصیل در انگلستان به بهترین نحو استفاده کنند. 

رنکینگ دانشگاه UWL

رتبه‌بندی‌های این مجموعه نشان از این دارد که موسسه‌ای با سابقه است و رو به روز در حال پیشرفت است. همچنین، ۸۰ درصد از تحقیقات UWL در آخرین ارزیابی چارچوب عالی تحقیقات دولت (REF) به عنوان پیشرو در جهان یا عالی بین‌المللی رتبه‌بندی شده‌اند. برخی از عناوین کسب شده توسط این مرکز عبارتند از: 

 • دانشگاه سال برای شمول اجتماعی در راهنمای دانشگاه Daily Mail ۲۰۲۴
 • بهترین دانشگاه مدرن لندن (غیرتخصصی) در راهنمای دانشگاه کامل ۲۰۲۴
 • قرار گرفتن در بین ۳۰ درصد برتر دانشگاه‌های سراسری در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۱ دانشگاه لندن (غیرتخصصی) در نظرسنجی ملی دانشجویی ۲۰۲۳
 • بهترین دانشگاه برای تجربه دانشجویی و کیفیت تدریس در انگلستان در راهنمای دانشگاه خوب تایمز و ساندی تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۴۷ در راهنمای دانشگاه خوب تایمز ۲۰۲۴

رشته‌های دانشگاه UWL

UWL به طور کلی ۱۲۷ دوره کارشناسی، ۸۲ دوره کارشناسی ارشد و ۳۱ دوره پژوهش محور را به دانشجویان ارائه می‌دهد که برخی از دوره‌های محبوب آن شامل حقوق، پرستاری، رسانه، مهندسی، جرم‌شناسی، موسیقی و گردشگری می‌شود. این مجموعه دارای نه دانشکده علمی بسیار معتبر در رشته‌های مختلف است: 

 • دانشکده فیلم، رسانه و طراحی لندن
 • دانشکده بازرگانی کلود لیتنر
 • دانشکده کامپیوتر و مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • کالج مهمان‌نوازی و گردشگری لندن گلر
 • دانشکده پرستاری، مامایی و مراقبت‌های بهداشتی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده علوم زیست‌پزشکی
 • کالج موسیقی لندن

این مرکز (UWL) با تکیه بر تجربه و دانش ارزشمند کارکنان خود، دوره‌های تخصصی را به گونه‌ای طراحی و ارائه می‌کند که دانشجویان را برای ورود به مشاغل مورد تقاضا و مسیرهای شغلی امیدوار کننده در بازارهای کار مدرن، با رشد سریع و جهانی آماده سازد. این مجموعه با ارائه فرصت‌های ارزشمند تجربه کاری و کارآموزی به عنوان بخشی از بسیاری از دوره‌های کارشناسی، اطمینان می‌دهد که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، انتقالی روان و با اعتماد به نفس به دنیای کار داشته باشند. 

شرایط پذیرش UWL

UWL دانشگاهی رقابتی با نرخ پذیرش ۴ درصد است، بنابراین داشتن سوابق تحصیلی قوی الزامی است. برای دوره‌های کارشناسی، مهلت درخواست از طریق سیستم پذیرش (UCAS) تا ۳۱ ژانویه سال جاری است. برای دوره‌های کارشناسی ارشد، پذیرش به صورت مستمر انجام می‌شود. پس از درخواست شما از طریق سیستم UCAS، مجموعه مدارک شما را دریافت خواهد کرد که به طور کلی شامل موارد زیر می‌شوند: 

 • ریزنمرات تحصیلی
 • توصیه نامه 
 • مدرک زبان
 • رزومه به روز
 • انگیزه‌نامه (SOP) 
 • ویزای دانشجویی انگلستان
 • کپی پاسپورت

مجموعه با بررسی سوابق تحصیلی، مدارک دیگر و در صورت نیاز مصاحبه، در مورد پذیرش شما تصمیم خواهد گرفت و در اسرع وقت نتیجه پذیرش را به شما اعلام می‌کند. در صورت پذیرش، ظرف سه هفته پس از دریافت پذیرش، باید مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت ودیعه کنید. تیم لتس گو یونی تمامی پرداخت ها در مسیر مهاجرت تحصیلی را برای شما راحت خواهد کرد.

ملاک‌های انتخاب

 • برای دوره‌های کارشناسی، میانگین کل ۸۰ درصد به بالا و آیلتس حداقل ۶.۰ مورد نیاز است. 
 • برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، حداقل معدل ۵۵ درصد و آیلتس ۶.۵ و بالاتر الزامی است. 
 • اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت ودیعه شهریه و همچنین اینکه پذیرش شما مشروط یا بدون قید و شرط است، در نامه پذیرش ذکر خواهد شد. 

شهریه دانشگاه وست لندن

شهریه این مرکز به چند روش قابل پرداخت است، از جمله پرداخت کامل در ابتدای دوره یا پرداخت به صورت اقساط منظم در طول سال تحصیلی. هرگونه سوال یا ابهامی در مورد شهریه را می‌توانید با مرکز امور مالی دانشجویی دانشگاه مطرح کنید.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از جزئیات، شرایط و ضوابط بیشتر، به بخشنامه شهریه دانشگاه یا تیم مشاورین لتس گو یونی مراجعه کنید. UWL نسبت به سایر دانشگاه‌های معتبر کشور، دوره‌های تحصیلی را با هزینه مناسب‌تری برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد و این باعث می‌شود که شهریه برای دانشجویان قابل مدیریت باشد. هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی به شرح زیر است: 

 • کارشناسی: برای اکثر دوره‌ها حدود ۱۶.۰۰۰ پوند
 • کارشناسی ارشد: برای اکثر دوره‌ها حدود ۱۸.۰۰۰ پوند و برای دوره‌های کارشناسی ارشد حرفه‌ای (PgDiplomas) حدود ۱۰.۰۰۰ پوند
 • دکتری: حدود ۱۵.۰۰۰ پوند

بورسیه تحصیلی دانشگاه وست لندن

این دانشگاه چندین بورسیه تحصیلی کارشناسی را ارائه می‌دهد که همگی برای کمک به تامین هزینه تحصیل دانشجویان در طول تحصیل در UWL طراحی شده‌اند. همچنین بورسیه‌های تحصیلی اختصاصی برای هر دانشکده نیز وجود دارد. بهترین بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی عبارتند از: 

بورسیه تحصیلی سفیر بین‌المللی: این بورسیه یک فرصت رقابتی است که توسط UWL ارائه می‌شود و به دانشجویان بین‌المللی که شهریه پرداخت می‌کنند و می‌خواهند در انگلستان تحصیل کنند، اعطا می‌شود. این بورسیه قابل‌اجرا برای تمام دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد درون‌محوطه دانشگاه می‌باشد و هرساله ۱۰۰ بورسیه تحصیلی سفیر بین‌المللی به ارزش ۵۰۰۰ پوند برای شهریه سال اول کارشناسی و ۲۰۰۰ پوند برای شهریه کارشناسی ارشد اعطا می‌شود. 

جایزه آهنگسازی پاتریشیا ایوانز: این جایزه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت‌نام شده در یک دوره تحصیلی موسیقی در کالج موسیقی لندن در دسترس است. این جایزه برای دانشجویان منتخب که هم از نظر تحصیلی و هم از نظر موسیقی درخشش داشته باشند، معافیت یا تخفیف شهریه به ارزش ۵۰۰ پوند ارائه می‌دهد. 

بورسیه تحصیلی AMO: این بورسیه توسط فارغ‌التحصیلان و دوستان UWL حمایت می‌شود و برای دانشجویان سطح ۸ (دکتری) که بورسیه تحصیلی دکتری معاون دانشگاه UWL را دریافت نکرده‌اند، باز است. کمیته انتخاب دانشگاه شایسته‌ترین نامزد را انتخاب می‌کند و شهریه را تا سقف ۵۰۰۰ پوند پوشش می‌دهد. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه وست لندن

UWL گزینه‌های متنوعی را برای اسکان دانشجویان ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از خوابگاه‌های اشتراکی که توسط دانشگاه مدیریت می‌شوند و در دهکده دانشجویی واقع شده‌اند، استفاده کنید. این دهکده با کمی پیاده‌روی از ایستگاه South Ealing قابل دسترسی است. 

همچنین، دانشگاه می‌تواند به شما در پیدا کردن محل اقامت خارج از دانشگاه در ایلینگ و مناطق اطراف کمک کند. در صورتی که تمایل به اجاره خصوصی داشته باشید، UWL منابعی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از ایمن بودن محل اقامت خود اطمینان حاصل کنید. لتس گو یونی نیز می تواند در پیدا کردن خوابگاه مناسب به متقاضی کمک کند.

این دانشگاه در یک دوره سه ساله، پروژه‌ای به ارزش ۱۵۰ میلیون پوند را برای بازسازی و ارتقای تجربیات اجتماعی و آموزشی دانشجویان آغاز کرده است که هدف آن حفظ موقعیت دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مدرن پیشرو در لندن است. دانشگاه در طول این فرآیند، همکاری نزدیکی با اتحادیه دانشجویی و نمایندگان دانشجویان داشته است تا اطمینان حاصل کند که رفاه دانشجویان در قلب این پروژه قرار دارد. محوطه UWL در ایلینگ دارای امکانات فوق‌العاده‌ای است، از جمله موارد زیر: 

 • کتابخانه پل هاملین
 • ایستگاه رادیویی دانشجویی
 • سالن اجتماعات
 • استودیوهای موسیقی
 • آزمایشگاه‌های استاندارد صنعتی
 • دادگاه تمرینی
 • رستوران‌ها و کافه‌ها
 • مرکز ورزشی

در UWL، مشاوران تحصیلی اختصاصی وجود دارند که به صورت فردی به دانشجویان در مورد مسائل تحصیلی مانند مدیریت زمان و استرس راهنمایی ارائه می‌دهند. جلسات برنامه‌ریزی تحصیلی نیز برای کمک به دانشجویان جهت بهره‌مندی هر چه بیشتر از تحصیلشان برگزار می‌شود. 

دانشگاه همچنین طیف وسیعی از پشتیبانی‌های رفاهی و مراقبتی را ارائه می‌دهد و محیطی امن و پذیرا را برای دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی شان فراهم می‌کند تا بتوانند در مورد مسائل شخصی با آن‌ها صحبت کرده و مشاوره و حمایت مستقیم دریافت کنند. پشتیبانی جامع دانشجویی در زمینه‌هایی مانند امور مالی، معلولیت، مشاغل، بودجه، مدیریت پول، مسکن، سلامت روان و داوطلبانه نیز به همه دانشجویان ارائه می‌شود.