دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان در شهر ساوتهمپتون واقع شده که شهری ایده‌آل برای دانشجویانی است که به دنبال آموزش با کیفیت و طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی هستند. در این شهر برخی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان وجود دارد و دوره‌های متنوعی متناسب با هر علاقه و هدفی ارائه می‌شود. 

دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان برای تحقیقات خود نیز بسیار مشهور است و بیش از ۹۷ درصد تحقیقات آن‌ها در سطح بین‌المللی عالی هستند. با رزرو مشاوره مهاجرتی خود به منظور حضور در این دانشگاه، می‌توانید با مجموعه لتس گو یونی در ارتباط باشید. 

دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان

دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان یک موسسه معتبر با تاریخچه‌ای بیش از ۱۵۰ساله است. این دانشگاه در سال ۱۸۶۲ به عنوان موسسه هارتلی تاسیس شد و در سال ۱۹۵۲ از سوی ملکه الیزابت دوم مجوز سلطنتی دریافت کرد. ساوتهمپتون به خاطر برتری در آموزش و تحقیق شناخته شده است و سالانه بیش از ۳۰۰ دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و بیش از ۴۰۰ دوره کارآموزی ارائه می‌دهد. 

این دانشگاه پنج پردیس در ساوتهمپتون، یکی در وینچستر و یکی در مالزی دارد و از شرکت‌های نوپا و علمی که توسط دانشجویان و کارکنان آن تأسیس شده‌اند از طریق برنامه‌های استارت آپ و پارک علمی خود حمایت کرده و ارتباطات قوی با شرکای صنعتی مانند مایکروسافت، آی‌بی‌ام و فیلیپس دارد. 

این شهر همچنین دسترسی آسانی از طریق اتوبوس و راه‌آهن به مقاصد دیگر انگلستان دارد و دانشجویان آن از بیش از ۱۳۰ کشور مختلف هستند و پردیس اصلی دانشگاه، که به نام پردیس هایفیلد شناخته می‌شود، معماری مدرن شگفت‌انگیزی دارد. فارغ‌التحصیلان دانشگاه Southampton در زمینه‌های مختلفی از جمله بازرگانی، سیاست و هنر موفقیت‌های بزرگی کسب کرده‌اند و شبکه فارغ‌التحصیلان آن ارتباطات و فرصت‌های ارزشمندی را برای دانشجویان فعلی و فارغ‌التحصیلان اخیر فراهم می‌کند. 

رنکینگ دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان

در رده‌بندی QS ۲۰۲۴ این مرکز رتبه ۸۱ را کسب کرده است و یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی انگلستان محسوب می‌شود. همچنین، این مرکز به خاطر دو دانشکده خود معروف است؛ مرکز اقیانوس‌شناسی ملی و دانشکده مهندسی و علوم فیزیک. 

دانشکده اول یکی از موسسات پیشرو جهان در زمینه مطالعه اقیانوس‌ها و علوم دریایی است که بخاطر تحقیقات و امکانات پیشرفته، مشهور است. دانشکده دوم به دلیل برتری در تحقیقات و آموزش بین‌المللی، رنکینگ بالایی در رشته‌های مهندسی دارد و هر ساله مهندسان بسیار ماهری از آن فارغ التحصیل می‌شوند که به صنایع مختلف در سراسر جهان کمک می‌کنند. 

شرایط پذیرش دانشگاه ساوتهمپتون

شرایط پذیرش دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان نسبتا ساده‌تر شده است و نرخ پذیرش آن بین ۷۷.۷ درصد تا ۸۴ درصد قرار دارد و این به این معنی است که از هر ۱۰۰ نفر متقاضی، حدود ۷۷-۸۴ نفر پذیرش می‌شوند. دانشگاه Southampton بیشتر دوره‌های تحصیلی خود را در ژانویه و سپتامبر ارائه می‌دهد. همچنین در آوریل/مه، ژانویه و مارس، دوره‌های اضافی برای برخی دروس ارائه می‌شود. 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه Southampton عبارتند از: تمامی ریز نمرات رسمی، عکس‌های پاسپورتی، کپی پاسپورت، ویزای دانشجویی انگلیس، رزومه به‌روزرسانی شده، نمونه کار (در صورت نیاز)، مدرک زبان انگلیسی، نمرات GMAT/GRE، توصیه‌نامه، بیانیه هدف، پیشنهاد تحقیق. 

دانشجویان می‌توانند برای دوره‌های کارشناسی ارشد از طریق پورتال‌هایی مانند UCAS درخواست دهند و برای دوره‌های ارشد، باید درخواست خود را در سایت ارسال کنند. مرحله اول جمع‌آوری و تهیه تمام مدارک و نمرات آزمون‌هایی مانند آیلتس است. 

پس از ارسال درخواست و تمامی مدارک لازم، حالا زمان آن است که متقاضی منتظر نامه پذیرش خود باشد که ممکن است حدود ۴-۶ هفته یا بیشتر طول بکشد. پس از گرفتن نامه پذیرش، زمان پرداخت شهریه نیمسال، تایید ویزا و دریافت نامه CAS است که این نامه توسط دانشگاه برای تایید ویزای فرد صادر می‌شود. 

شهریه دانشگاه ساوتهمپتون

دانشجویان خارجی، شهریه‌های متفاوتی نسبت به دانشجویان بومی پرداخت می‌کنند و این مبالغ بسته به دوره تحصیلی متفاوت هستند. نکته مثبت این است که میزان پرداختی متقاضی هر سال به همان میزان اولیه خواهد بود و می‌تواند برای شهریه کلی خود برنامه ریزی کند. 

دانشگاه از متقاضی خارجی خواستار پرداخت ۲۰۰۰ پوند از شهریه‌ی خود به عنوان بیعانه می‌باشد که این پول جایگاه او را تضمین کرده و از مجموع شهریه او کسر خواهد شد. متقاضی باید طی ۳۰ روز پس از تایید پذیرش تحصیلی خود، بیعانه را پرداخت کند، در غیر این صورت پذیرش او ممکن است لغو شود. مابقی شهریه را می‌توان به یکی از دو روش زیر پرداخت کرد: 

- به صورت کامل قبل از شروع دوره 

- دو قسطه؛ قبل از شروع هر نیمسال. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساوتهمپتون

دانشگاه Southampton برای سال تحصیلی جاری، انواع بورسیه را برای دانشجویان بومی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد که فرآیند درخواست آن‌ها نیز بسیار ساده هستند. یکی از بورسیه‌ها، بورسیه‌ی Merit است که برای تمام ملیت‌ها در تمامی مقاطع در دسترس است. این بورسیه تا حداکثر ۳۰۰۰ پوند به دانشجویانی که نتایج عالی تحصیلی داشته‌اند و پتانسیل موفقیت بیشتری را نشان داده‌اند، اعطا می‌شود و به عنوان تخفیفی بر روی شهریه اعمال می‌شود و هر سال با توجه به نتایج فرد قابل تمدید است. 

بورسیه دیگر، بورسیه چونینگ است که از طرف دولت انگلستان به دانشجویان خوب سراسر جهان برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اعطا می‌شود. این بورسیه شامل شهریه، هزینه‌های زندگی، هزینه‌های سفر و غیره می‌شود و برای درخواست آن، متقاضی باید حداقل دو سال سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی و پتانسیل خود را نشان دهد. 

مورد دیگر بورسیه بین‌المللی ریاست ساوتهمپتون است که برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در تمامی رشته‌ها ارائه می‌شود. این بورسیه تا ۱۰۰ درصد شهریه را پوشش داده و برای دانشجویان بیش از ۱۵۰ کشور با مبنای عملکرد تحصیلی و بیانیه شخصی اعطا می‌شود که ایران هم میان این کشورها می‌باشد. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه ساوتهمپتون

خوابگاه دانشگاهی ساوتهمپتون در ۷ سالن اقامتی در مناطق مختلف شهر ارائه شده و برای تمامی دانشجویان در سال اول تضمین شده است. دانشگاه Southampton معتقد است که دانشجویان مختلف نیازها و سبک زندگی‌های متفاوتی دارند، بنابراین انواع مختلفی از خوابگاه‌ها و امکانات را فراهم می‌کند و متقاضی می‌تواند از بین اتاق‌های استاندارد، مشترک یا استودیو انتخاب کند. همچنین آپارتمان‌هایی با ممنوعیت الکل یا سالن‌های تک جنسیتی نیز در دسترس هستند، چرا که دانشگاه احترام زیادی برای اعتقادات افراد قائل است.

هر سالن دارای یک اتاق مشترک، یک اتاق لاندری (لباسشویی) و یک پذیرایی است. برخی از سالن‌ها همچنین دارای باشگاه ورزشی، اتاق بازی و فضای باز هستند و متقاضی به شبکه وای فای، خدمات امنیتی و پشتیبانی دسترسی خواهد داشت. 

برای درخواست اتاقی در خوابگاه ها، متقاضی باید یک فرم درخواست آنلاین را پر و حق انتخاب ۳ تا ۵ اتاق را دارد. در دسترس بودن اتاق‌ها به تقاضا و طول قرارداد بستگی دارد که دانشگاه ۳ طول قرارداد ارائه می‌دهد: ۳۸ هفته، ۴۰ هفته یا ۵۱ هفته. طول قرارداد تاریخ شروع و پایان اقامت فرد و کل اجاره را تعیین می‌کند. 

تعهد دانشگاه Southampton به تحقیق و نوآوری به شهرت جهانی آن کمک می‌کند و از طریق برنامه‌های پشتیبانی، نوآوری و کارآفرینی را میان دانشجویان خود تشویق می‌کند. همچنین، دانشگاه از تیم‌های ورزشی متنوعی پشتیبانی می‌کند و امکانات ورزشی عالی ارائه می‌دهد. 

باشگاه‌های ورزشی ساوتهمپتون در سطح دانشگاه و ملی رقابت می‌کنند و به دانشجویان فرصتی برای پیگیری علاقه‌های ورزشی خود می‌دهند. چهار کتابخانه دانشگاه بیش از ۳ میلیون کتاب، مجله و غیره دارد و پشتیبانی آن‌ها به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی در دسترس هستند. 

دانشگاه Southampton با ارائه مرکز علوم انسانی دیجیتال به دانشجویان این امکان را می‌دهد که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته از جمله واقعیت مجازی و پرینتر ۳ بعدی درس بخوانند. لپ‌تاپ‌ها برای تمام دانشجویان در دو کتابخانه به صورت امانی در دسترس هستند تا در خانه یا دانشگاه استفاده شوند. همچنین، چندین کافه، یک باشگاه ورزشی و یک مرکز تخصصی گیاه‌خواری در اتحادیه دانشجویی وجود دارد.