دانشگاه ریدینگ انگلستان همواره با سرمایه‌گذاری در امکانات آموزشی مدرن و به‌کارگیری جدیدترین فناوری‌ها و تجهیزات تخصصی، در خط مقدم علم و دانش حرکت می‌کند. تحقیقات پیشرفته دانشگاه نیز ضمن داشتن دستاوردهای ملموس در دنیای واقعی، به طور مستقیم بر غنی‌سازی و ارتقای سطح یادگیری دانشجویان اثر می‌گذارد. 

این دانشگاه با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات و امکانات، از دانشجویان خود برای شکوفایی استعدادها و افزایش قابلیت‌هایشان جهت ورود به بازار کار پس از فارغ‌التحصیلی، به طور کامل حمایت می‌کند. شما نیز می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، شرایط خود را برای حضور در این مرکز بسنجید. 

دانشگاه ریدینگ انگلستان

دانشگاه ریدینگ انگلستان در شهر ریدینگ واقع شده است که شهری تاریخی با جمعیت ۱۶۳ هزار نفر، بین لندن و آکسفورد و در امتداد رودخانه تایمز است. این شهر در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد و دسترسی آسانی از فرودگاه‌های هیترو و گاتویک لندن را فراهم می‌کند. این مجموعه سه پردیس مجلل و الهام‌بخش دارد که پردیس اصلی وایت‌نایتز در میان ۱۳۰ هکتار پارک خیره کننده قرار دارد و یکی از بهترین فضاهای سبز انگلستان است و ۹ بار جایزه پرچم سبز را دریافت کرده است. 

ریدینگ با داشتن دو پردیس در خارج از کشور، از جمله دانشگاه ریدینگ مالزی و ارتباط با سازمان‌هایی در نزدیک به ۵۰ کشور، حضوری فعال و جهانی دارد. در این مجموعه، کلاس‌ها تا حد امکان کوچک برگزار می‌شوند تا دانشجویان از تجربه‌ای شخصی‌تر و تعاملی‌تر در یادگیری هنگام تحصیل در انگلیس بهره‌مند شوند. این امر، فرصت بیشتری برای بحث و گفتگو، پرسش و پاسخ و دریافت توجه و راهنمایی فردی از اساتید فراهم می‌کند. 

۹۳ درصد از فارغ‌التحصیلان این مرکز ظرف ۱۵ ماه پس از فارغ‌التحصیلی، مشغول به کار یا ادامه تحصیل می‌شوند. ۸۴ درصد از فارغ‌التحصیلانی که در مشاغل تمام‌وقت مشغول به کار هستند، در سمت‌های مرتبط با تحصیلات تکمیلی فعالیت می‌کنند. اساتید این دانشگاه با شیوه‌های نوین تدریس، دانشجویان را مجذوب و به آن‌ها انگیزه‌ای برای مهاجرت تحصیلی می‌دهد.

رتبه دانشگاه ریدینگ

رتبه دانشگاه ریدینگ انگلستان در رتبه‌بندی‌های جهانی دانشگاه‌های کیو اس و تایمز هایر اجوکیشن ۲۰۲۴ در میان ۳۰ دانشگاه برتر انگلستان قرار دارد و محیطی را ایجاد کرده است که دانشجویان از همه اقشار جامعه بتوانند در آن پیشرفت کنند، آینده‌ای موفق برای خود بسازند و مهاجرت تحصیلی کنند. برخی از رتبه‌های این مرکز عبارتند از: 

 • سی و چهارمین در راهنمای دانشگاه تایمز ۲۰۲۴
 • چهل و چهارمین در راهنمای دانشگاه گاردین ۲۰۲۴
 • صد و شصت و نهمین در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های کیو اس ۲۰۲۴
 • بین دویست و یکم تا دویست و پنجاهمین در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های تایمز هایر اجوکیشن ۲۰۲۴

رتبه‌بندی تحقیقاتی REF ۲۰۲۱ جایگاه این مجموعه را به عنوان یک دانشگاه پیشرو در زمینه پژوهش در محیط رقابتی تحقیقاتی انگلستان تأیید کرد. تحقیقات دانشگاه (خروجی کلی، تأثیر و محیط) به شرح زیر ارزیابی شد: 

 • ۴۰٪ پیشرو در سطح جهانی
 • ۴۶٪ عالی در سطح بین‌المللی
 • ۱۳٪ شناخته شده در سطح بین‌المللی
 • ۲٪ شناخته شده در سطح ملی 

رشته‌های دانشگاه ریدینگ

دانشگاه ریدینگ، با ارائه طیف گسترده‌ای از دوره‌های آموزشی و پژوهشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مقصدی ایده‌آل برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه در دهه گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون پوند برای بهبود کیفیت آموزش، تحقیقات و امکانات دانشجویی سرمایه‌گذاری کرده است و بسیاری از دوره‌های آن به صورت دوره‌های افتخاری مشترک در دسترس هستند و به دانشجویان امکان می‌دهد دامنه دید خود را گسترش دهند و پتانسیل خود را به حداکثر برسانند. 

فرصت‌های کارآموزی فراوان است و تضمین می‌کند که دانشجویان ریدینگ در بازار کار از رقبا متمایز شوند. حوزه‌های درسی این مرکز، طیف وسیعی از هنر، علوم انسانی، علوم و علوم اجتماعی را در بر می‌گیرد. اکثر دوره‌ها همچنین دارای ساختار مدولار هستند که به دانشجویان کنترل بیشتری بر آنچه می‌خوانند و نحوه خواندن آن می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد در زمینه‌هایی که بیشتر به آن‌ها علاقه دارند تخصص پیدا کنند در حالی که همچنان دانش اصلی حوزه خود را توسعه می‌دهند. 

و برای دانشجویانی که می‌خواهند علایق خود را دنبال کنند، اما فاقد ویژگی‌های لازم برای این کار هستند، دانشگاه تعدادی دوره با یک سال پایه یکپارچه ارائه می‌دهد. این سال مقدماتی اضافی دانشجویان را برای تحصیل در انگلیس و رشته خود در سطح بالاتر آماده می‌کند. 

بسیاری از دوره‌ها همچنین با سال‌های کارآموزی یکپارچه همراه هستند که برای کمک به دانشجویان در توسعه مهارت‌ها و تجربیاتی طراحی شده‌اند که به افزایش قابلیت استخدام آن‌ها پس از فارغ‌التحصیلی کمک می‌کند. برخی از محبوب‌ترین دوره‌ها در این مجموعه عبارتند از ادبیات انگلیسی، حقوق، بازرگانی، روانشناسی و علوم کامپیوتر که هر کدام شانس ویزای تحصیلی انگلیس متفاوتی دارند و تیم لتس گو یونی می تواند برای هر کدام از آنها براش شما اقدام کند. 

شرایط پذیرش دانشگاه ریدینگ انگلستان

چند منبع غیر رسمی ادعا می‌کنند که نرخ پذیرش این مجموعه ۵۸٪ است، در حالی که برخی دیگر ادعا می‌کنند که نرخ پذیرش ۸۶٪ است. به طور خلاصه، می‌توان گفت که این مرکز در پذیرش دانشجو تا حدودی گزینشی عمل می‌کند. این دانشگاه تا آخرین مهلت درخواست UCAS در ۲۶ ژانویه درخواست‌ها را می‌پذیرد، در حالی که مهلت‌های دوره‌های کارشناسی ارشد مختص هر دوره است. 

برای درخواست به این مجموعه، دانشجویان مقطع کارشناسی باید برای حداکثر پنج انتخاب، هزینه درخواست ۲۷.۵۰ پوند را پرداخت کنند. برای ارشد و دکتری هزینه‌ای برای درخواست وجود ندارد. به دانشجویان بین المللی توصیه می‌شود در هنگام درخواست به دانشگاه، مدارک زیر را ارائه دهند: 

 • ریز نمرات رسمی تحصیلی
 • مدرک دیپلم بین المللی
 • اسناد اقامتی
 • بیانیه هدف
 • توصیه نامه
 • رزومه کاری
 • نمرات GRE/GMAT
 • نمرات آزمون مهارت انگلیسی، آیلتس - ۶.۵، تافل - ۸۸

معیارهای پذیرش دانشگاه به سوابق تحصیلی شما بستگی دارد و تیم پذیرش این مجموعه برای پذیرش در مقطع کارشناسی، نمره امتحان کلاس دوازدهم را در نظر می‌گیرد و برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، مدرک یا نمرات کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. برای جزئیات بیشتر می‌توانید نحوه درخواست به دانشگاه‌های انگلستان را در نظر بگیرید. به داوطلبانی که برای مصاحبه در رشته هنر یا هر دوره دیگری فراخوانده می‌شوند، گزینه مصاحبه آنلاین یا حضوری داده می‌شود، که روند مصاحبه به شرح زیر است: 

مصاحبه توسط یک عضو از اعضای هیئت علمی دانشکده انجام می‌شود و حدود ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. همچنین، شما می‌توانید در طول مصاحبه سوالاتی را که می‌خواهید بپرسید. اگر برای رشته‌ای هنری اپلای می‌کنید، پورتفولیو خود را در دسترس داشته باشید زیرا در مورد آثار هنری خود بحث خواهید کرد. 

شهریه دانشگاه ریدینگ انگلستان

علاوه بر شهریه دانشگاه، ممکن است هزینه‌های اضافی در طول تحصیل متحمل شوید. این هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شود: کتاب‌های درسی، چاپ و فتوکپی، مواد تخصصی، لباس یا تجهیزات حفاظت فردی تخصصی و سفرهای میدانی. به طور کلی شهریه این مرکز به شرح زیر است: 

کارشناسی

 • دوره‌های بدون آزمایشگاه: ۱۷.۳۲۰ پوند
 • دوره‌های حسابداری و مدیریت دانشکده بازرگانی هنلی: ۱۸.۷۶۰ پوند
 • دوره‌های دارای محتوای آزمایشگاهی: ۲۰.۸۳۰ پوند

کارشناسی ارشد و دکتری

 • دوره‌های بدون آزمایشگاه: ۱۷.۰۰۰ پوند
 • دوره‌های دارای محتوای آزمایشگاهی: ۲۰.۶۰۰ پوند

بورسیه تحصیلی دانشگاه ریدینگ انگلستان

این مرکز به طور قاطع بر این باور است که نگرانی‌های مالی نباید مانعی برای دسترسی به آموزش باشد و تمام تلاش خود را می‌کند تا اطمینان حاصل کند که دانشجویان، فارغ از شرایط مالی خود، بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند. از این رو، طیف وسیعی از وام‌ها و بورسیه‌ها در دسترس است که جزئیات آن‌ها را می‌توانید در وب‌سایت دانشگاه پیدا کنید. 

این خدمات برای دانشجویانی که قبل از شروع تحصیل در انگلیس یا در طول تحصیل درخواست کمک مالی می‌کنند، در دسترس است و می توانید اطلاعات آن را در فرم ویزای تحصیلی انگلیس خود بیاورید. نمونه‌هایی از بورسیه‌های معروف ریدینگ عبارتند از: 

بورسیه‌های قایقرانی: قایقرانان با استعدادی که شانس واقعی برای انتخاب شدن برای تیم‌های برتر RUBC یا رسیدن به بازی‌های المپیک را نشان می‌دهند، واجد شرایط دریافت یکی از دو بورسیه قایقرانی به ارزش حداکثر ۴۰۰۰ یا ۵۰۰۰ پوند خواهند بود. 

بورسیه کشاورزی بنیاد جوردنز و پرینس کانتری ساید: دانشجویانی که در رشته‌های کارشناسی کشاورزی یا کارشناسی مدیریت بازرگانی کشاورزی تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای دریافت بورسیه ۳۰۰۰ پوندی در سال اول و ۱۰۰۰ پوند اضافی در سال‌های دوم و سوم تحصیل خود برای حمایت از تحصیلات خود درخواست دهند. 

بنیاد املاک و مستغلات ریدینگ: دانشجویانی که در یکی از سه دوره کارشناسی املاک و مستغلات و برنامه‌ریزی در دانشکده بازرگانی هنلی تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای دریافت کمک مالی تا سقف ۱۵۰۰۰ پوند برای حمایت از تحصیلات خود درخواست دهند. 

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه ریدینگ

جمعیت دانشجویی پویا ریدینگ توسط اتحادیه دانشجویی موفق آن که برنده جایزه نیز شده است، نمایندگی می‌شود. این اتحادیه جوامع ورزشی، فعالیت‌های متنوع، رسانه‌های دانشجویی و سرگرمی را در یکی از بهترین مکان‌های دانشجویی در انگلستان ارائه می‌دهد. 

اقامتگاه‌های این مجموعه امن و مطمئن هستند و قیمت اجاره همه‌گیر است، به این معنی که قبض‌های خدمات و وای فای در آن گنجانده شده است. خوابگاه‌های متعلق به دانشگاه بیش از ۵۰۰۰ اتاق را در خود جای می‌دهند و تمام اقامتگاه‌ها یا در محوطه اصلی وایت‌نایتز یا در فاصله حداکثر ۱۵ دقیقه پیاده‌روی از این محوطه یا محوطه جاده لندن قرار دارند. 

اتاق‌ها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی از جمله استودیوها، اتاق‌های خوابگاه‌های دارای پذیرایی، اتاق‌های خودپخت با سرویس بهداشتی اختصاصی و گزینه‌های حمام مشترک و طیف وسیعی از رفاهی و اجتماعی در دسترس هستند. پشتیبانی‌های ارائه شده شامل موارد زیر است: 

 • کمک اختصاصی از مشاور دانشجویان بین‌المللی
 • جلسات توجیهی و مشاوره در کشور قبل از ترک خانه توسط دانشجویان
 • خدمات استقبال در فرودگاه هیترو لندن
 • حمایت ویزای تحصیلی انگلیس از مشاوران مهاجرت تحصیلی اختصاصی در دانشگاه
 • باشگاه‌ها و انجمن‌هایی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی برای احساس راحتی بیشتر در انگلستان

علاوه بر امکانات آموزشی، پارک ورزشی این مجموعه برای همه دانشجویان باز است (عضویت رایگان است) که دارای یک استودیوی تناسب اندام پیشرفته، یک سالن ورزشی با امکانات بدمینتون، والیبال، بسکتبال، اسکواش و تنیس و همچنین چندین زمین فوتبال، هاکی، راگبی و لاکراس در فضای باز است.