دانشگاه منچستر انگلستان با تاریخی که به سال ۱۸۲۴ بازمی‌گردد، یک موسسه قدیمی و معتبر است که به خاطر تحقیقات باکیفیت و کشف‌های پیشگامانه خود در سراسر جهان شناخته شده است، به طوری که ۲۵ برنده جایزه نوبل در بین کارکنان و دانشجویان گذشته و حال آن حضور دارند. این دانشگاه همچنین به خاطر جامعه چندملیتی خود معروف بوده و محیطی پذیرا و حمایتی را برای دانشجویان از تمام قشرها و فرهنگ‌ها فراهم می‌کند. 

دانشگاه منچستر در بین دانشجویان بین المللی که یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین جوامع دانشجویی در کشور را تشکیل می‌دهند، محبوبیت دارد. شهر منچستر همچنین مرکز نوآوری و کارآفرینی است که فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان برای تعامل با محیط کسب‌وکار محلی و جهانی فراهم می‌کند. با گرفتن وقت مشاوره پذیرش تحصیلی لتس گو یونی گامی رو به جلو بردارید. 

دانشگاه منچستر کجاست

دانشگاه منچستر کجاست؟ این مرکز یک دانشگاه دولتی است که در آکسفورد رود، منچستر، انگلستان واقع شده است. منچستر بزرگترین دانشگاه تک پردیسی در کشور و یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین موسسات در سطح بین‌المللی است. تمام ساختمان‌های دانشگاه در منطقه عمومی شهر قرار دارند و فاصله کمی با هم دارند. همچنین اتوبوس‌هایی به طور منظم برای سوار و پیاده کردن دانشجویان در نقاط مختلف محوطه دانشگاه وجود دارد. 

منچستر فقط یک شهر دانشگاهی نیست، بلکه بهشت ​​علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ نیز هست. موزه منچستر، کتابخانه جان ری‌لندز و گالری هنری ویت‌ورث تنها چند نمونه از گنجینه‌های فرهنگی این شهر هستند. اما منچستر برای عاشقان ورزش نیز بهشت ​​است. 

دو باشگاه فوتبال محبوب جهان، منچستر یونایتد و منچستر سیتی، در این شهر ریشه دوانده‌اند و شور و هیجان فوتبال در تمام شهر موج می‌زند. همچنین، اولدترافورد، یکی از قدیمی‌ترین و نمادین‌ترین زمین‌های کریکت و فوتبال، در منچستر قرار دارد و این شهر را به مقصدی جذاب برای طرفداران این رشته ورزشی تبدیل کرده است. 

جای تعجب نیست که دانشجویان زیادی منچستر را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. این شهر با ترکیب منحصر به فرد از تاریخ، فرهنگ و شور و هیجان ورزشی، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای دانشجویان رقم می‌زند. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان جوان اذعان می‌کنند که منچستر بهترین مکان برای تحصیل است و انتخاب این مجموعه، تصمیمی درست و ایده‌آل بوده است. 

دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین موسسات آموزشی در انگلستان و سطح بین‌المللی است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۴ از ادغام دو دانشگاه - دانشگاه ویکتوریا منچستر و موسسه فناوری دانشگاه منچستر (UMIST) - به شکل امروزه خود درآمد. 

در حال حاضر، منچستر هفتمین بودجه هنگفت را در بین دانشگاه‌های انگلستان در اختیار دارد و طیف وسیعی از رشته‌ها و دوره‌های درسی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که توسط پیشروهای برتر صنعت طراحی شده‌اند. بیش از ۴۰.۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۶۰ کشور جهان در این مجموعه تحصیل می‌کنند و این دانشگاه را از نظر تعداد دانشجو به دومین دانشگاه بزرگ انگلستان تبدیل کرده‌اند. 

منچستر به دلیل نرخ بالای اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی نیز شهرت دارد، به طوری که بیش از ۹۴ درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه ظرف شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار یا ادامه تحصیل می‌شوند. برای دانشجویان بین‌المللی، مدرک این مجموعه به منزله گذرنامه‌ای برای حرفه‌ای موفق است، زیرا این مدرک در سراسر جهان شناخته شده و بالاترین استانداردهای کیفیی را برآورده می‌کند. هدف دانشگاه مجهز کردن دانشجویان به مفاهیم و تئوری‌های اساسی کسب و کار و همچنین مهارت‌ها و تجربیات عملی مرتبط با محیط کسب و کار جهانی امروز است. 

رشته‌ های دانشگاه منچستر انگلستان

رشته‌ های دانشگاه منچستر انگلستان شامل بیش از ۴۱۲ دوره کارشناسی و بیش از ۵۰۰ دوره ارشد و دکتری می‌شوند. این دانشگاه به چند دانشکده تقسیم می‌شود: دانشکده زیست‌شناسی، پزشکی و بهداشت، دانشکده علوم و مهندسی، و دانشکده علوم انسانی. طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، دکتری و همچنین آموزش اجرایی و دوره‌های کوتاه‌مدت را ارائه می‌دهد. 

این مجموعه محل استقرار یک دانشکده بازرگانی معتبر و پژوهش‌محور است که به خاطر تدریس و تحقیق باکیفیت در زمینه تجارت و مدیریت شناخته شده است. «مدرسه بازرگانی اتحاد منچستر» در سطح جهانی از جایگاه خوبی برخوردار است. برخی از رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از هنر و علوم انسانی، ریاضیات، زیست‌شناسی و بیوشیمی، مهندسی مکانیک و فیزیک. 

شهریه دانشگاه منچستر

شهریه دانشگاه منچستر برای دوره‌های مختلف متفاوت است. علاقه‌مندان به رشته‌های علمی می‌توانند در مقطع کارشناسی (لیسانس) با مبلغ اولیه ۲۰.۰۰۰ پوند به تحصیل بپردازند. در حالی که دانشجویانی که به دنبال حرفه‌ای در پزشکی هستند باید هزینه‌ای معادل ۳۵.۰۰۰ پوند برای دوره MBBS در نظر بگیرند. 

گزینه‌های تحصیلات تکمیلی تنوع زیادی در شهریه دارند؛ از گواهینامه‌های مقرون‌به‌صرفه حدود ۷.۰۰۰ پوندی گرفته تا دوره‌های معتبر کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) / دیپلم تحصیلات تکمیلی مدیریت (PGDM) با شهریه ۳۸.۰۰۰ پوند. 

لازم به ذکر است که رشته‌های تخصصی مانند حقوق، پزشکی و معماری به طور کلی شهریه‌های بالاتری دارند. همچنین، دوره‌های کارشناسی ارشد معمولا طیف گسترده‌تری از شهریه‌ها را در مقایسه با برنامه‌های کارشناسی ارائه می‌دهند. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه منچستر

این مجموعه طیف وسیعی از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان با زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها به دانشجویانی که شایستگی تحصیلی دارند داده می‌شوند که در بخش زیر به نکات اصلی آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد اتحاد MBS

 • حداکثر تا ۲۵.۵۰۰ پوند
 • برای دانشجویان کارشناسی ارشد عالی از انگلستان، اتحادیه اروپا و خارج از کشور
 • بر اساس شایستگی تحصیلی
 • بررسی به طور خودکار با درخواست پذیرش فرد

بورسیه تحصیلی امبراسکولار

 • ۱۰.۰۰۰ پوند به سه برنده
 • برای دانشجویان تمام ملیت‌ها در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در انگلستان

جوایز مطالعات جهانی

 • حداکثر تا ۱۰.۰۰۰ پوند
 • پرداخت مستقیم به دانشگاه انتخابی
 • قابل استفاده برای هزینه‌های زندگی (تا یک سال) 

رتبه دانشگاه منچستر

این مجموعه با کسب رتبه ۳۲ در آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، یکی از دانشگاه‌های برتر جهان است. این دانشگاه همچنین عضو گروه معتبر راسل از دانشگاه‌های پژوهشی و انجمن تحقیقات دانشگاه‌های جهانی بوده و در سایر رتبه‌بندی‌های بین‌المللی مانند رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز نیز عملکرد خوبی دارد و به طور مرتب در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار می‌گیرد. 

شرایط پذیرش دانشگاه منچستر

این دانشگاه سالانه پذیرای حدود ۴۰ هزار دانشجو از جمله دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۱۶۰ کشور دنیا است و فرآیند پذیرش و شرایط لازم برای متقاضیان بسته به مقطع و نوع رشته و همچنین ملیت و مدارک تحصیلی متقاضی، متفاوت است که در بخش زیر به اختصار به نکات کلیدی آن می‌پردازیم. 

مقطع کارشناسی

این مجموعه برای دوره‌های کارشناسی فقط در پاییز پذیرش دانشجو دارد و متقاضیان باید فرم‌های درخواست خود را از طریق UCAS، سیستم متمرکز پذیرش دانشگاه‌های انگلستان، با کد UCAS M۲۰ MANU و هزینه ۲۷.۵۰ پوند انگلیس برای حداکثر ۶ انتخاب ارسال کنند. 

آخرین مهلت درخواست برای دانشجویان بین‌المللی ۳۰ ژوئن سال جاری است؛ به جز رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی که ددلاین‌های زودتری دارند. متقاضیان مقطع کارشناسی باید حداقل معدل ۳.۰ از ۴.۰ (۸۳-۸۶ درصد) یا معادل آن را برای پذیرش در این مجموعه داشته باشند. برخی از دوره‌ها نیز ممکن است نیاز به دروس خاص، آزمون‌ها یا مصاحبه‌هایی به عنوان بخشی از معیارهای پذیرش داشته باشند. 

مقطع ارشد و دکتری

برای این مقاطع، دانشگاه هر دو ورودی پاییزه و بهاره را دارد و فرم درخواست باید به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت دانشگاه ارسال شود. برای اکثر دوره‌های آموزشی و پژوهشی ددلاین رسمی وجود ندارد، اما دانشگاه توصیه می‌کند تا فرد حد امکان زودتر درخواست دهد، زیرا ظرفیت برخی رشته‌ها به سرعت پر می‌شود. 

هزینه درخواست برای دوره‌های کارشناسی ارشد دانشکده بازرگانی ۶۰ پوند است، در حالی که سایر دوره‌ها هزینه‌ای برای درخواست ندارند. مدارک پایه‌ای که دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این مجموعه نیاز دارند عبارتند از: 

 • ریز نمرات تحصیلی
 • توصیه نامه‌ها
 • نمره آیلتس یا تافل بالاتر از ۶.۵
 • رزومه به‌روز
 • بیانیه هدف
 • ویزای دانشجویی انگلستان
 • مصاحبه (اختیاری) 
 • نمره GMAT (برای برخی دوره‌های ارشد و دکتری) 

فرد پس از ارسال درخواست برای رشته مورد نظر، یک رسید خودکار و یک ایمیل تأیید حاوی شناسه کاربری منحصر به این مجموعه دریافت خواهد کرد و می‌تواند با ورود به حساب کاربری خود، روند بررسی درخواست را دنبال، اطلاعات شخصی خود را مشاهده و ویرایش، مدارک را آپلود و در صورت قبولی، پذیرش خود را تایید کند. 

دانشگاه پس از انجام ارزیابی، معمولاً ظرف ۲۰ روز کاری نتیجه‌ی پذیرش را اعلام می‌کند. برای برخی دوره‌ها، این مجموعه ممکن است از دانشجویان بین‌المللی برای مصاحبه دعوت کند. معیارهای مصاحبه بسته به دوره متفاوت است و مصاحبه‌کنندگان مهارت‌های تحلیلی و سایر مهارت‌های متقاضیان و همچنین بیانیه‌های شخصی آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. مصاحبه روشی برای تایید مهارت و تجربه متقاضی برای دوره انتخابی است. 

پس از دریافت نامه پذیرش، دانشجویان بین‌المللی باید نامه CAS (تاییدیه پذیرش برای تحصیل) را از دانشگاه دریافت کرده و برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. CAS یک شماره مرجع منحصر به فرد است که تایید می‌کند دانشگاه منتخب انگلستان، حامی ویزای دانشجویی Tier ۴ انگلستان متقاضی خواهد بود. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند حداکثر ۳ ماه قبل از شروع دوره، فرآیند ویزای انگلیس را آغاز کنند. 

خدمات و خوابگاه دانشجویی دانشگاه منچستر 

این مجموعه به خاطر زندگی دانشجویی فوق‌العاده‌اش شناخته می‌شود و متعهد به حمایت از دانشجویان بین‌المللی خود است. این دانشگاه منابع و حمایتی را که دانشجویان برای موفقیت تحصیلی و فردی نیاز دارند و همچنین فرصتی برای توسعه مهارت‌های آن‌ها از طریق سرویس شغلی منحصر به فرد Stellify در اختیارشان قرار می‌دهد. 

این دانشگاه همچنین دارای بزرگترین اتحادیه دانشجویی در انگلستان است که میزبان رویدادهای مختلف، فعالیت‌ها و خدمات برای جامعه دانشجویی است. یکی از مزایای تحصیل در انگلیس و این مجموعه، خوابگاه‌های متنوع اقامتی برای دانشجویان است. 

اقامت در این خوابگاه‌ها برای همه دانشجویان کارشناسی جدید و مقطع ارشد و دکتری بین‌المللی، در سه محوطه پردیس شهری، ویکتوریا پارک، فالوفیلد تضمین می‌شود. هر کدام از این خوابگاه‌ها بسته به ترجیحات و سبک زندگی دانشجو، ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. شهریه سالانه خوابگاه‌ها بین ۴۸۰۰ تا ۹۶۰۰ پوند است، بنابراین دانشجویان می‌توانند متناسب با بودجه خود گزینه مناسبی را پیدا کنند. 

خوابگاه پردیس شهری فرد را در فضای پرشور و انرژی آکادمیک قرار می‌دهد و برای دانشجویانی که می‌خواهند به امکانات و خدمات دانشگاه و همچنین مرکز شهر و جاذبه‌های آن نزدیک باشند، ایده‌آل است. کتابخانه این مجموعه، موزه منچستر، کتابخانه جان ری‌لندز، گالری هنری ویت‌ورث، آکادمی منچستر، مرکز آبی منچستر، مرکز ورزشی ترینیتی و موسسه ناشنوایان برخی از مکان‌هایی هستند که دانشجویان می‌توانند در نزدیکی این خوابگاه بازدید و از آن‌ها لذت ببرند. 

خوابگاه پارک ویکتوریا مکانی آرام‌تر در نزدیکی «مایل کاری» معروف، که بخشی از جاده با تعداد زیادی رستوران با غذاهای جنوب آسیا و خاورمیانه است، می‌باشد. این مکان برای دانشجویانی که به طبیعت گردی و کاوش فرهنگی و همچنین فضایی آرام‌تر علاقه دارند، عالی است. 

فالوفیلد با مغازه‌های پر شور و نشاط، کافه‌های دنج و بارهای متنوع، به مکانی سرزنده و اجتماعی برای زندگی دانشجویی تبدیل شده است. همچنین این محوطه با داشتن ۵۴۰۰ تخت خواب در سراسر خود، بزرگترین اقامتگاه‌های دانشجویی در منچستر را داراست. 

دانشجویان در هر خوابگاهی که انتخاب می‌کنند، می‌توانند از امنیت و آسایش خود مطمئن باشند، چرا که همه آن‌ها دارای دوربین مدار بسته ۲۴ساعته و دسترسی به تیم‌های امنیتی هستند. همچنین، مرکز خدمات دانشجویی (SSC) مسئول ارائه انواع اطلاعات و کمک به دانشجویان بین‌المللی در مورد مهاجرت، امتحانات، گواهی‌نامه‌ها، ریز نمرات، منابع مالی، پرداخت شهریه و ثبت نام است. تیم لتس گو یونی می تواند در گرفتن پذیرش این دانشگاه به متقاضی محترم کمک کند.