دانشگاه شرق لندن (UEL) که قدمت آن به سال ۱۸۹۸ بازمی‌گردد، در سال ۱۹۹۲ به عنوان دانشگاهی رسید. این دانشگاه در بخش شرقی لندن، منطقه‌ای پر جنب و جوش و چندملیتی، واقع شده و دارای دو پردیس مدرن است و طیف گسترده‌ای از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. 

این مرکز موسسه‌ای پیشرو و آینده‌نگر است که به دانشجویان کمک می‌کند تا ایده‌های بزرگی برای داشتن آینده‌ای پایدارتر توسعه دهند. این دانشگاه رهبری و نوآوری را در فارغ‌التحصیلان خود تشویق می‌کند که در نهایت منجر به تأثیرگذاری قابل توجه جهانی آن‌ها در زمینه پایداری، سلامت و سیاست‌های اجتماعی می‌شود. از رزومه این دانشگاه، می‌توان این موارد را کاملا دریافت! اگر شما هم می‌خواهید جزوی از آینده این مرکز باشید، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی، شرایط خود را بررسی کنید.

دانشگاه شرق لندن انگلیس

دانشگاه شرق لندن انگلیس یا ایست لندن در حال حاضر پذیرای ۱۳،۵۰۰ دانشجو از ۱۳۵ کشور جهان است. پردیس‌های این دانشگاه در داک‌لندز و استراتفورد در شرق لندن واقع شده‌اند که به ناحیه‌ی مهم مالی کاناری وارف و منطقه‌ای که برای میزبانی المپیک ۲۰۱۲ انتخاب شده بود، نزدیک هستند. پردیس داک‌لندز اولین پردیس دانشگاهی جدید لندن در ۵۰ سال گذشته بوده است.

UEL به داشتن رویکردی حرفه‌محور با شعار «یادگیری از طریق عمل» برای آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای کار افتخار می‌کند. آموزش از طریق روش‌های متنوعی مانند بحث، تحقیق، تفکر نقادانه و کار عملی ارائه می‌شود و به جای رویکرد منفعل، بر یادگیری تعاملی تأکید گذاشته می‌شود.

این دانشگاه برخلاف سالن‌های سخنرانی مملو از دانشجو، به کلاس‌های کوچک با تعداد دانشجوی کم که بتواند نیازهای فردی را برآورده کند، اهمیت می‌دهد و این رویکرد پیشرو در تدریس در گواهینامه‌ی توسعه حرفه‌ای که دانشجویان پس از گذراندن واحدهای داوطلبانه، شهروندی جهانی، راهنمایی و مشاوره یا رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات دریافت می‌کنند، نیز منعکس شده است.

رنکینگ دانشگاه ایست لندن

دانشگاه ایست لندن (UEL) در رده‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز هایر اجوکیشن (Times Higher Education Young University Rankings) در بخش کیفیت تدریس، مقام دوم انگلستان را به خود اختصاص داده و همچنین در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر جوان جهان قرار گرفته است. علاوه بر این، این دانشگاه در طول یک دهه گذشته در انگلستان به عنوان دانشگاهی با بیشترین پیشرفت انتخاب شده است. برخی دیگر از رتبه‌بندی UEL عبارتند از: 

 • رتبه ۱۳۱ در راهنمای تایمز ۲۰۲۴
 • رتبه ۹۶ در راهنمای گاردین ۲۰۲۴
 • رتبه ۹۰۱-۹۵۰ در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS ۲۰۲۵

قدرت پژوهشی UEL در ارزیابی REF ۲۰۲۱ نسبت به ۳۵۰ مورد در سال ۲۰۱۴، با افزایش ۵۴ درصدی به ۵۳۸ مورد رسید. ۹۲ درصد از تحقیقات آن‌ها به عنوان پیشرو در جهان، عالی در سطح بین‌المللی یا شناخته‌شده در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند. ارزیابی REF ۲۰۲۱ با مشارکت ۲۰۸ نفر از کارکنان معادل تمام وقت، بزرگترین ارزیابی تاکنون بوده است که نسبت به دوره قبلی حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

رشته های دانشگاه شرق لندن

UEL در رشته‌های معماری و هنرهای تجسمی، مهندسی عمران، مطالعات فرهنگی و رسانه‌ای، آموزش و پرورش، روانشناسی و علوم ورزشی از نقاط قوت علمی برخوردار است. این دانشگاه به خاطر فعالیت‌های ورزشی شهرت دارد و از سال ۲۰۰۵ پروژه‌های المپیک و پارالمپیک را شامل تحقیقات، مشارکت دانشجویان و همکاری‌های ورزشی در دست اجرا داشته است. 

برای متقاضیان تحصیل در انگلیس، قبل از شروع ترم یک برنامه‌ی معرفی رایگان برگزار می‌شود و دوره‌های آمادگی علمی برای برخی از دوره‌های کارشناسی (و همچنین دوره‌های پیش‌دانشگاهی زبان انگلیسی) نیز در دسترس است. این دانشگاه دارای شش دانشکده‌ی علمی است، از جمله: 

 • بهداشت، ورزش و علوم زیستی
 • روانشناسی
 • معماری، کامپیوتر و مهندسی
 • آموزش و پرورش و جوامع
 • دانشکده بازرگانی و حقوق رویال داک
 • هنر و صنایع خلاق

بسیاری از استادان UEL در رشته‌ی خود بسیار مورد تحسین هستند و دوره‌ها به طور مرتب برای انعکاس مسائل و روندهای جاری در دنیای به سرعت در حال تغییر، به‌روزرسانی می‌شوند. در UEL، شما به دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و نیمه‌وقت در رشته‌های مختلفی مانند تجارت، حقوق، علوم اجتماعی، روزنامه‌نگاری، معماری، مهندسی، بهداشت، ورزش، علوم، روانشناسی و هنر دسترسی خواهید داشت. 

علاوه بر این دوره‌ها، UEL همچنین دوره‌های کارآموزی، مدرسه تابستانی و دوره‌های تحصیل در خارج از کشور را ارائه می‌دهد. شبکه‌ی بیش از ۶۰۰ نفره‌ی مدرسان این دانشگاه بسیار ماهر بوده که با جدیدترین روش‌های تدریس آشنا هستند.

شرایط پذیرش دانشگاه ایست لندن

دانشگاه شرق لندن با پذیرش ۵۶ درصدی از متقاضیان، فرآیند پذیرشی سرراست و ساده‌ای دارد. این دانشگاه در سه مقطع زمانی از سال، ژانویه، می‌ و سپتامبر، دانشجو می‌پذیرد. سپتامبر پذیرش اصلی و شلوغ‌ترین زمان برای ثبت‌نام است و در این دوره رقابت برای پذیرش معمولا بالا است. 

اکثر دوره‌ها در زمان پذیرش اصلی ارائه می‌شوند، هرچند بهتر است قبل از اقدام به ثبت‌نام، وب‌سایت رسمی دانشگاه را برای اطمینان چک کنید. تمامی رشته‌های پرطرفدار مانند مدیریت بازرگانی، مهندسی و پزشکی در زمان پذیرش اصلی شروع می‌شوند و پذیرش‌های ژانویه و می‌ دوره‌های کمتری را ارائه می‌دهند. 

شرایط پذیرش در UEL

کارشناسی: 

 • حداقل معدل ۶۰ درصد
 • مدرک آیلتس با نمره ۶.۵
 • نمره آزمون SAT معادل ۱۰۷۰
 • ریز نمرات و مدرک تحصیلی دبیرستان
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی

کارشناسی ارشد و دکتری: 

 • حداقل معدل ۵۰ درصد
 • مدرک آیلتس با نمره ۶.۵
 • نمره آزمون GMAT معادل ۵۹۰
 • مدرک کارشناسی مرتبط
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه تحصیلی
 • اثبات تمکن مالی
 • سابقه کاری (برخی رشته ها) 

پس از دریافت درخواست، کمیته پذیرش رسید آن را برای شما ارسال می‌کند و برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری که پذیرش بر اساس مدارک عادی به جای سوابق کاری یا مصاحبه انجام می‌شود، تصمیم‌گیری ظرف مدت ده روز کاری صورت می‌گیرد. از دانشجویان خواسته می‌شود به طور مرتب ایمیل خود را بررسی کنند. با پاسخ به ایمیل پذیرش، دانشجو پیشنهاد UEL را می‌پذیرد. پس از پرداخت ۵۰ درصد از شهریه دوره (های) خود به همراه فرم پاسخگویی دانشجو (SRF) به صورت آنلاین، دانشگاه ایمیلی حاوی پذیرش برای شما ارسال خواهد کرد.

شهریه دانشگاه شرق لندن

دانشجویان بین‌المللی قبل از دریافت شماره تأیید پذیرش (CAS) ملزم به پرداخت بخشی از شهریه خود هستند. مبلغ این پیش‌پرداخت بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است و اطلاعات مربوط به نحوه‌ی پرداخت و میزان آن را می‌توانید در نامه‌ی پذیرش یا ایمیل خود بیابید. 

در صورتی که شهریه دوره خود را به طور کامل قبل از اواسط سپتامبر سال شروع دوره پرداخت کنید، می‌توانید از ۵ درصد تخفیف بهره‌مند شوید. همچنین، اگر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری خود را در ماه سپتامبر یا ژانویه آغاز می‌کنید، با پرداخت کامل شهریه قبل از تاریخ مشخص‌شده در نامه‌ی پذیرش یا ایمیل خود، می‌توانید از ۵ درصد تخفیف بهره‌مند شوید. آپدیت شهریه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی طبق اطلاعات سایت دانشگاه عبارت از: 

 • دوره‌های کارشناسی (طول متوسط دوره: ۳ سال) ۱۴.۱۶۰ پوند (به ازای هر سال) 
 • دوره‌های کارشناسی ارشد (مدت دوره: ۱ سال) از ۱۳.۹۲۰ پوند (فقط برای رشته کارشناسی ارشد معماری) 
 • دوره‌های کارشناسی ارشد دوساله با کارآموزی صنعتی ۱۵.۲۴۰ پوند (سال اول)، ۳.۵۰۰ پوند (هزینه کارآموزی سال دوم) 
 • دوره‌های کارشناسی ارشد دوساله با کارآموزی در بخش خدمات حرفه‌ای ۱۵.۲۴۰ پوند (سال اول)، ۲۰۰۰ پوند (هزینه کارآموزی سال دوم) 
 • دوره ارشد مدیریت بازرگانی (طول متوسط: ۱ سال) ۱۶.۷۴۰ پوند
 • دوره ارشد مدیریت بازرگانی با کارآموزی ۱۶.۷۴۰ پوند (سال اول)، ۳.۰۰۰ پوند (هزینه کارآموزی سال دوم)

بورسیه تحصیلی دانشگاه ایست لندن

UEL برای کمک به دانشجویان در پرداخت هزینه‌های تحصیلات تکمیلی، بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی غیر قابل بازگشت ارائه می‌دهد. این کمک‌های مالی بر اساس سوابق تحصیلی درخشان یا نیاز مالی اعطا می‌شود. در اینجا به برخی از بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی اشاره شده است: 

بورسیه معاون دانشگاه (Vice Chancellor’s Scholarship): این بورسیه شامل کمک نقدی یا کاهش شهریه به ارزش حداکثر ۲۷.۷۵۰ پوند در طول سه سال است. 

بورسیه دانشکده (Dean Scholarship): مبلغ ۱۳.۵۰۰ پوند به دانشجویان واجد شرایط به صورت کمک نقدی یا معافیت از شهریه بر اساس برتری علمی و نیاز مالی اعطا می‌شود. 

کمک‌هزینه ورزشی (Sports bursary): تا سقف ۶.۰۰۰ پوند در سال و برای متقاضیان استثنایی مبلغ بالاتری در نظر گرفته می‌شود. 

کمک‌هزینه مشارکت (Engagement bursary): تا سقف ۳.۰۰۰ پوند برای دانشجویانی که از خانوارهای کم‌درآمد هستند، جهت کمک به هزینه‌های نگهداری از کودک، تجهیزات کامپیوتری و سفرهای خارج از لندن اعطا می‌شود. 

کمک‌هزینه سختی (Hardship bursary): تا سقف ۳.۰۰۰ پوند برای دانشجویانی از خانوارهای کم‌درآمد که با شرایط مالی پیش‌بینی نشده مواجه هستند، در نظر گرفته شده است. 

کمک‌هزینه بنیاد هلنا کندی (Helena Kennedy Foundation bursary): مبلغ ۲.۵۰۰ پوند به‌عنوان کمک مالی در طول دوره برای دانشجویان محرومی که امکان حضور در دانشگاه را دارند، اما با موانع قابل توجهی روبرو بوده‌اند، اعطا می‌شود.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه شرق لندن

UEL یکی از معدود دانشگاه‌های لندن است که خوابگاه دانشجویی در محوطه خود دارد. دهکده‌ی دانشجویی در پردیس داک‌لندز واقع شده و دارای دو خوابگاه شرقی و غربی است. همه اتاق‌ها مجهز به سرویس بهداشتی اختصاصی هستند و در آپارتمان‌های استاندارد، بین ۶ دانشجو سکونت دارند. هر دو خوابگاه شرقی و غربی دارای واحدهای قابل دسترسی با ویلچر نیز می‌باشند. 

دانشجویان همچنین می‌توانند زندگی در خانه‌های اشتراکی با امکانات رفاهی را انتخاب کنند که شامل آشپزخانه، فضای نشیمن با مبل و تلویزیون می‌باشد. دفتر بین‌المللی UEL از مراحل اولیه‌ی درخواست تا رسیدن به لندن به دانشجویان راهنمایی ارائه می‌دهد. 

همچنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند برای بهبود مهارت‌های نوشتاری، ریاضی یا فناوری اطلاعات خود از طریق جلسات یا قرارهای تک به تک در کارگاه‌ها شرکت کنند. به تمام دانشجویان کارشناسی یک استاد راهنما اختصاص داده می‌شود تا در طول سال از پشتیبانی تحصیلی شخصی برخوردار شوند. 

UEL همچنین دارای یک تیم خدمات رفاهی است که خدمات مشاوره محرمانه ارائه می‌دهد، به علاوه‌ی یک سرویس معلولیت برای حمایت از دانشجویان دارای معلولیت و مشکلات یادگیری. دانشجویان برای دریافت مشاوره مالی می‌توانند به تیم مشاوره و حقوق مالی دانشجویی که در مراکز پشتیبانی دانشجویی مستقر هستند، مراجعه کنند و از آن‌ها در مورد بودجه‌بندی، مدیریت بدهی و فرصت‌های کار نیمه‌وقت، راهنمایی دریافت نمایند.