دانشگاه چستر انگلیس یکی از قدیمی‌ترین مراکز آموزش عالی در بریتانیا است که به تازگی جشن ۱۸۲ سالگی تدریس خود را برگزار کرده است. این دانشگاه با داشتن ۱۵۰۰۰ دانشجو از ۱۳۰ کشور جهان، محیطی پویا، متنوع و امن را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. اگر شما هم قصد تحصیل در انگلیس و این مرکز را دارید، می‌توانید از با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی، با مشاوران منتخب در ارتباط باشید.

دانشگاه چستر انگلیس

دانشگاه چستر انگلیس ریشه در دهه ۱۸۳۰ میلادی دارد و به عنوان یک دانشسرای تربیت معلم تأسیس شد و ساختمان‌های اصلی این موسسه، اولین بناهای ساخته‌شده در کشور به منظور آموزش حرفه‌ای معلمان بودند. اولین گروه متشکل از ۱۰ دانشجوی مرد دوره تربیت معلم، از فوریه ۱۸۴۰ در مکان موقت خیابان نیکلاس آموزش دیدند تا اینکه افزایش تعداد دانشجویان، آن‌ها را مجبور به نقل مکان به محل اقامت موقت دیگری در خیابان بریج در همان سال کرد. 

شهر چستر به خاطر محیطی پذیرا، پویا و متنوع شهرت دارد. این شهر به طور مرتب به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در انگلستان شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۹، به عنوان دومین شهر دانشجویی انگلستان انتخاب شد. موقعیت جغرافیایی این مرکز در شمال غرب انگلستان و همجواری آن با شمال ولز، که دارای مناظر طبیعی خیره کننده‌ای است، ایده‌آل به نظر می‌رسد. 

شهرهای بزرگ مانند لیورپول و منچستر در کمتر از یک ساعت و لندن تنها با دو ساعت قطار قابل دسترسی هستند. با امکان کارآموزی برای اکثر دوره‌های کارشناسی، به دانشجویان فرصتی داده می‌شود تا با برقراری ارتباط، تجربه واقعی کسب کنند و اولین سوابق کاری خود را به دست آورند. دانشگاه همچنین با بیش از ۳۰۰ مؤسسه، ارتباطات برون مرزی برقرار کرده است که این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا شبکه‌ای جهانی برای خود ایجاد کنند. 

موقعیت عالی این دانشگاه، گزینه‌های زیادی را برای رشد اجتماعی و فردی دانشجویان فراهم می‌کند و از فناوری‌های دیجیتال مانند واقعیت مجازی و شبیه‌سازها برای بهبود یادگیری دانشجویان استفاده می‌کند. البته این امکانات بسته به رشته تحصیلی متفاوت بوده و برای هر موضوع درسی به طور خاص تنظیم می‌شود.

شهریه دانشگاه چستر

شهریه دانشگاه چستر برای دانشجویان بین‌المللی بسته به رشته تحصیلی متفاوت است. شهریه دوره کارشناسی ۱۳.۹۵۰ پوند و شهریه دوره‌های ارشد، از جمله ارشد مدیریت بازرگانی، ۱۴.۷۵۰ پوند است. دوره‌های خاص دیگر مانند کارشناسی ارشد حفاظت از حیات وحش (MSc Wildlife Conservation) و کارشناسی ارشد مدیریت منابع دریایی و ساحلی (MSc Marine and Coastal Resource Management) شهریه ۱۷.۷۵۰ پوندی دارند. 

شهریه کل دوره کارشناسی ارشد روانپزشکی (MSc Psychiatry) نیز ۲۰.۰۰۰ پوند است. شهریه دوره‌های پژوهشی و دکتری‌ها مانند MRes/MPhil/PhD بسته به نوع دوره تحصیلی متفاوت است و از ۱۴.۶۴۴ پوند برای دوره‌های کورس بیس تا ۱۸.۵۷۴ پوند برای دوره‌های تحقیقاتی متغیر است. 

رنکینگ دانشگاه چستر

این مرکز پس از کسب بیشترین تعداد نامزدی مشترک در جوایز انتخاب دانشجویان Whatuni ۲۰۲۴ (WUSCAs)، به عنوان بهترین دانشگاه در زمینه پشتیبانی دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ارشد و دکتری شناخته شد و همچنین جایزه نقره‌ای بهترین دانشگاه سال را دریافت کرد. رتبه‌های کلی این مرکز به شرح زیر است: 

 • مقام دوم بهترین دانشگاه سال
 • مقام اول در زمینه پشتیبانی دانشجویان
 • مقام پانزدهم در دوره‌های تحصیلات تکمیلی
 • جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه زندگی دانشجویی
 • جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه امکانات رفاهی
 • جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه چشم‌اندازهای شغلی
 • جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه کیفیت سخنرانی و تدریس
 • جزو ۱۰ اتحادیه دانشجویی برتر
 • جزو ۱۰ خوابگاه دانشجویی برتر
 • رتبه‌بندی این مرکز بر اساس راهنماهای معتبر: 
 • رتبه ۱۰۰ در راهنمای تایمز ۲۰۲۴ (Times University Guide) 
 • رتبه ۵۳ در راهنمای گاردین ۲۰۲۴ (Guardian University Guide) 

نتایج ارزیابی تحقیقات (REF) در سال ۲۰۲۱ برای این مرکز نشان می‌دهد که ۵۱ درصد از تحقیقات این دانشگاه در سطح جهانی پیشرو یا ممتاز بین‌المللی شناخته شده‌اند، در حالی که این رقم در اولین ارزیابی تحقیقات در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۱ درصد بوده است.

رشته های دانشگاه چستر

این مرکز دارای ساختار آموزشی با سه دانشکده است؛ دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده سلامت، پزشکی و جامعه و دانشکده علوم، بازرگانی و کارآفرینی. دانشجویان می‌توانند از بین بیش از ۲۰۰ دوره تحصیلی با کیفیت انتخاب کنند که همه دوره‌ها بر یادگیری عملی برای بهبود فرصت‌های شغلی تأکید دارند. سخنرانی‌ها در مکان‌های تخصصی در چستر و شروزبری و وارینگتون در نزدیکی آن ارائه می‌شود که همگی دارای امکانات پیشرفته هستند. 

دوره‌های این مرکز بر یادگیری عملی برای ارتقای فرصت‌های شغلی از طریق کارآموزی در صنایع یا فرصت‌های خارج از کشور تأکید دارد که از پنج هفته تا یک سال به طول می‌انجامد و اکثر دوره‌های کارشناسی در سال دوم شامل یک واحد یادگیری مبتنی بر کار است. این واحد به دانشجویان فرصتی می‌دهد تا یک کارآموزی پنج هفته‌ای را در یک سازمان حرفه‌ای در بریتانیا یا خارج از کشور انجام دهند. 

دانشجویان در برخی از دوره‌های منتخب بازرگانی، فرصت ثبت‌نام در یک دوره چهارساله را خواهند داشت که شامل یک کارآموزی حرفه‌ای ۱۲ ماهه است. اکثر دوره‌های این دانشگاه همچنین شامل فعالیت‌های یادگیری آنلاین هستند که ضروری بوده و می‌توانند در هر زمان و مکانی که متناسب با نیاز دانشجویان باشد، تکمیل شوند. 

مدرسه آموزش این دانشگاه نیز همچنان شهرت خود را در ارائه خدمات آموزشی عالی و نتایج یادگیری فوق‌العاده حفظ کرده است و آخرین بازرسی‌های آفستد (سازمان ارزیابی کیفیت آموزش و مراقبت از کودکان در انگلستان)، دوره‌های آموزش ابتدایی و متوسطه آن‌ها را به عنوان «برجسته» ارزیابی کرده است.

شرایط پذیرش دانشگاه چستر

این مرکز با پذیرش ۲۵ درصدی از متقاضیان تحصیل در انگلیس، در ماه‌های ژانویه، فوریه، می‌و اکتبر هر سال دانشجو می‌پذیرد. پذیرش برای اکثر دوره‌ها در دو یا سه ترم از سال امکان‌پذیر است. تمام دانشجویان بین‌المللی باید مهارت خود را در زبان انگلیسی از طریق آزمون‌های آیلتس، تافل iBT یا آزمون‌های معادل به اثبات برسانند. حداقل نمره قابل قبول برای آیلتس ۶.۵ و برای تافل ۸۸ است. 

دانشجویانی که مدارک تحصیلی آن‌ها مربوط به چند سال گذشته است و از مطابقت با شرایط لازم برای رشته‌های خاص مطمئن نیستند، تشویق می‌شوند با تیم پذیرش دوره‌های کارشناسی تماس بگیرند. تیم مجرب دانشگاه در طول سال برای بحث در مورد گزینه‌ها با دانشجویان بالقوه در دسترس است. 

پذیرش در دوره‌های کارشناسی

 • سامانه‌ی درخواست پذیرش: درگاه UCAS
 • هزینه درخواست پذیرش: ۲۷.۵۰ پوند برای انتخاب ۶ رشته
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش: 
 • ریزنمرات تحصیلی دبیرستان
 • معدل کل (GPA) یا مجموع نمرات (Aggregate): حداقل ۶۰ درصد برای CBSE/IGCSE/CISCE/ حداقل ۶۵ درصد برای اکثر هیئت‌های ایالتی/ حداقل ۷۰ درصد برای دیپلم دبیرستان عالی (HSC) از سایر هیئت‌های ایالتی
 • مدارک اثبات تسلط به زبان انگلیس

پذیرش در دوره‌های ارشد و دکتری

 • سامانه‌ی درخواست پذیرش: درگاه آنلاین دانشگاه
 • هزینه درخواست پذیرش: رایگان
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش: 
 • مدرک معادل کارشناسی
 • معدل کل (GPA) یا مجموع نمرات (Aggregate): ۵۵ تا ۶۵ درصد
 • توصیه‌نامه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه یا CV
 • مصاحبه
 • کپی پاسپورت
 • مدارک اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • مدارک اضافی (برای برخی از دوره‌ها): نمونه‌کار (پورتفولیو)/ فیلم ضبط شده از اجرای هنری (برای رشته‌های مرتبط) 

مصاحبه، بخشی از فرایند پذیرش برای اکثر دوره‌های ارشد و دکتری است. در حالی تعداد کمی از دوره‌های کارشناسی نیازمند مصاحبه هستند. دانشجویانی که برای مصاحبه دعوت می‌شوند، باید در اسرع وقت پاسخ دهند و در صورت‌عدم پاسخگویی تا مهلت تعیین‌شده، دانشگاه ممکن است درخواست را رد یا بایگانی کند. 

تصمیمات پذیرش این مرکز بر اساس نتایج مصاحبه صادر می‌شود و برای اکثر دوره‌های ارشد و دکتری، تصمیمات ظرف ۴ هفته پس از ارسال درخواست گرفته می‌شود. پذیرفته‌شدگان باید پذیرش خود را ظرف ۱۴ روز تأیید کنند. تصمیمات مربوط به متقاضیان دوره‌های کارشناسی در تاریخ ۱۶ مه و ۱۷ جولای (UCAS Extra) اعلام می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه چستر

این مرکز برای دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان با استعداد در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری، بورسیه‌های تحصیلی بر اساس شایستگی ارائه می‌دهد. متقاضیان هنگام ارسال درخواست خود، به طور خودکار برای دریافت این بورسیه‌ها در نظر گرفته می‌شوند. سایر بورسیه‌های تحصیلی عبارتند از: 

بورسیه تحصیلی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی (International Alumni Scholarship): دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی این مرکز که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی با عملکرد تحصیلی بالا هستند. 

بورسیه تحصیلی چونینگ (Chevening Scholarship): بورسیه‌های تحصیلی چونینگ، برنامه بورسیه تحصیلی جهانی دولت بریتانیا است که توسط وزارت امور خارجه، مشترک‌المنافع و توسعه و سازمان‌های همکار تأمین اعتبار می‌شود. بورسیه‌های چونینگ برای افراد با استعدادی در نظر گرفته شده است که به عنوان رهبران آینده‌ی بالقوه در رشته‌های مختلف، از جمله سیاست، تجارت، رسانه، جامعه مدنی، دین و دانشگاه شناخته شده‌اند. 

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد اسنودن (Snowdon Masters Scholarships): بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد اسنودن با هدف شناسایی و ارتقای دانشجویان با استعداد دارای معلولیت از طریق تحصیلات عالی و پرورش رهبران آینده، طراحی شده است. این بورسیه شامل تأمین هزینه‌های شهریه تا سقف ۱۵.۰۰۰ پوند در سال برای دوره کارشناسی ارشد یک یا دوساله در انگلستان است و اکثر بورسیه‌ها شامل کمک هزینه اضافی برای هزینه‌های تحصیل هستند.

خوابگاه و خدمات دانشجویی دانشگاه چستر

اقامت در خوابگاه‌های این مرکز برای دانشجویان بین‌المللی به شرط رعایت مهلت درخواست خوابگاه، تضمین شده است. دانشجویان می‌توانند از میان خانه‌های ویکتوریایی بازسازی‌شده تا بناهای مدرن و ساخته‌شده با اهداف خاص دانشجویی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند. این خوابگاه‌ها با خدمات کامل، همراه سلف یا بدون وعده غذایی ارائه می‌شوند. 

دانشگاه برای تضمین امنیت جامعه دانشگاهی، خدمات، رویه‌ها و اقدامات متعددی را در نظر گرفته است. تیمی اختصاصی از نگهبانان به همراه دوربین‌های مدار بسته در تمام محوطه‌های دانشگاه، به صورت شبانه‌روزی و در تمامی طول سال، خدمات امنیتی ارائه می‌دهند و دانشجویان به خدمات پشتیبانی دانشجویی فوق‌العاده‌ای دسترسی دارند. 

تیم استقبال از دانشجویان بین‌المللی، از لحظه ورود دانشجو به انگلستان با ارائه خدمات استقبال فرودگاهی، از آن‌ها حمایت می‌کنند. آن‌ها همچنین برنامه‌های خوشامدگویی ویژه‌ای را برای کمک به دانشجویان جهت اسکان در انگلستان ترتیب می‌دهند. این برنامه‌ها شامل اطلاعاتی در مورد افتتاح حساب بانکی در انگلستان، ثبت‌نام بیمه، ویزای دانشجویی و موارد بسیار دیگر است. 

تیم پشتیبانی و توسعه آینده شغلی دانشجویان دانشگاه نیز یک ارائه‌دهنده‌ی برنده‌ی جایزه در زمینه حمایت از دانشجویان است. خدمات آن‌ها شامل مشاوره، پشتیبانی معلولیت و مربیگری همسالان می‌شود. چستر همچنین محل فعالیت بیش از ۱۰۰ تیم و انجمن ورزشی است، به این معنی که دانشجویان می‌توانند به راحتی با افراد همفکر ارتباط برقرار کنند. تیم لتس گو یونی نیز می‌تواند شما را در پروسه راهنمایی های لازم هنگام تحصیل در انگلیس یاری دهد.